Декемврийче мина килограмче вече, наближава срещата с малкото човече

  • 35 650
  • 732
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 1 268
Уискас, от 14 часа бях. Но влязох към 15-16 някъде.

Като ви чета почнах да се притеснявам, аз съм с най-първия термин, а още нищо не сме купили. Дано бебка да не ни изненада по рано и да си седи на топличко и да си наддава. Че не го виждам ММ как ще пазарува сам.
Има още малко работа по вкъщи и за това не почваме с пазаруването. Харесала съм си количка (която е малко над бюджета, който мислех, че е нормално да с е похарчи за такава покупка), легълце и матраче. Ще пазаруваме живот и здраве чак края на месеца.
За свекървата - и аз намам проблем с моята, разбираме се, надявам се с годините това да не се промени.
Но все пак и на мен ми идва малко повече, когато сме им дълго време на гости. Не бих живеела с тях. Всяко семейство, ако има как, трябва да си е на отделно!

За козметиката и аз се интересувам да чуя мнения!

За хълцането-моята бебка хълца по няколко пъти на ден. Има дни може би и в които не хълца, или не я усещам, други и по 3 пъти е хълцала.

# 226
  • Мнения: 30
Лоли, и аз съм така с мислите и емоциите. Хората си мислят, че като кажа, че ме е страх, имам предвид раждането..а, мен ме обзема ужас като се замисля колко много ще се промени всичко в живота ми след това... Не смея да споделя това с никой, някак наистина егоистично звучи, но така се чувствам...
Но, със сигурност всички жертви ще си заслужават и щастието ще е огромно.BlushHeart
 
Здравейте и от мен Simple Smile Аз също искам да сме готови, но пък ми се вижда рано за пране и гладене, че нали идеята е да се дезинфекцира, а ако стоят два месеца в гардероба ще си мисля, че пак има микроби Grinning
Иначе мен от снощи ме налегнаха едни меланхолични настроения за промяната, която предстои. С наближаването на момента изведнъж се почувствах все едно е включено някакво обратно броене за всичко, което мога да си позволя да правя сега и малко се разстроих. Знам, че не са необичайни такива мисли всъщност, но ми стана доста гадно, после пък се почувствах каго егоист и изобщо...

# 227
  • бургас
  • Мнения: 624
Аз ще изпера и изгладя в края на осми месец, в средата на девети ще повторя. Не че много ми се занимава, но ще съм по-спокойна така. ММ не може да ми помогне с тези неща, не знае как се пуска пералнята и не може да глади.
Меланхолични настроения имах до скоро, сега обаче се развълнувах, че му се вижда края и нямам търпение да родя. Хич не обичам да съм бременна.
Всичко ме дразни, всички ме ядосват, нищо не ме радва... само с детето се разбираме, голяма душичка ми е.

Почти съм готова с багажа за болницата, останаха само нещата от аптеката да взема. И документите де, но за тях е рано. Няма да подготвям сака отсега, но искам да знам, че всичко, което ми трябва, е вкъщи.

# 228
  • Мнения: 576
Аз съм много доволна от бебешката козметика на Mustela, а и много ми харесва аромата - точно на бебе. Мисля пак такава да взема.
 Синът ми трябваше да го мажа с натурална, че беше с изключително суха кожа и използвах на Веледа, много е хубава, но ми мирише много тежко.
Иначе като станат по-големи бебета купувах на Bubhen.

# 229
  • Ловеч
  • Мнения: 574

Момичета,моля някоя ако е по-запозната да ми съдейства във връзка с резултатите.
Какво означава много епителни клетки в урината???
Другото,което ме притесни малко е общия белтък.Но не знам какво друго се гледаше с него.Дали не трябва допълнително да приемам нещо?На преглед съм чак на 10-ти.Много се ошашках с тези епителни клетки😳😳😳

# 230
  • Мнения: 576
Глория, за общия белтък само мога да дам инфо, за другото не съм сигурна. И моят беше паднал така и ми казаха да ям повече месо, риба, яйца. Аз си купих протеина за бременни на Прегнако, защото ми е гадно от месото и много малко ям.
След като почнах протеина вече ми е в норми общия белтък.

# 231
  • Мнения: 276
Глория, имаш ли бяло течение?
Плоски епителни клетки са от бялото течение, ако докато си пишкала си замърсила урината. Хубаво е да слагаш тампон във влагалището, за да не се получават тия неща.
Не се шашкай Simple Smile

Освен белтък, заедно с него се изследва и албумин., ако за него питаш.

# 232
  • Ловеч
  • Мнения: 574
Глория, имаш ли бяло течение?
Плоски епителни клетки са от бялото течение, ако докато си пишкала си замърсила урината. Хубаво е да слагаш тампон във влагалището, за да не се получават тия неща.
Не се шашкай Simple Smile
Оххх успокои ме!!! Имам бяло течение да,но без някакви оплаквания,просто е увеличено/уж нормално/.Знам,че се слага тампон но си мислех,че е само за стерилна урина.Иначе урината я дадох след тоалет,но ето,че трябва винаги да слагам явно.Много ти благодаря😘 Ами освен утре да пусна и албумин и да видим какво се случва.А дали да си самопредпиша протеин или да изчакам прегледа при док на 10-ти?🤔🤔

Освен белтък, заедно с него се изследва и албумин., ако за него питаш.

# 233
  • бургас
  • Мнения: 624
Глория, на първите изследвания и аз се бях ошашкала с тези епителни клетки, но АГ каза, че всичко е наред.

# 234
  • Ловеч
  • Мнения: 574
Аз така съм цитирала поста на Whisskas,че не се вижда като хората,какво съм направила не знам.
Whisskas- благодаря ти,явно е от бялото течение.Утре ще пусна и албумин.
А дали да си самопредпиша протеин според вас или да изчакам прегледа на 10-ти при док и да питам него?🤔🤔 Че той моя е от най-спокойните и не съм сигурна дали ще му направи впечатление общия белтък и ще ми каже да ям месо,яйца и риба както писа и Montal

# 235
  • София
  • Мнения: 1 268
Какво от аптеката ще добавяте в багажа за родилното?

Когато някоя мама си финализира багажа за родилното би ли го споделила.
Благодаря 🤗

# 236
  • Велико Търново
  • Мнения: 165

Момичета,моля някоя ако е по-запозната да ми съдейства във връзка с резултатите.
Какво означава много епителни клетки в урината???
Другото,което ме притесни малко е общия белтък.Но не знам какво друго се гледаше с него.Дали не трябва допълнително да приемам нещо?На преглед съм чак на 10-ти.Много се ошашках с тези епителни клетки😳😳😳

RBC (Еритроцити) и HCT (Хематокрит) са ти занижени, заради HGB (Хемоглобин), който така като гледам е на границата, но все още се води в нормата. По този въпрос трябва да се консултираш с лекаря ти, които ти следи бременността, за това дали ще има нужда от допълнителен прием на желязо (ако не приемаш в момента) или не. Не се притеснявай, наблегни повече на месото (предимно червеното) и всичко ще е наред. НО пак си се консултирай!
Общия белтък също ти е паднал, но както каза Montal, трябва да наблегнеш повече на месо, риба, яйца. Месото също ще ти помогне и за повишаване на хемоглобина.
По въпроса с епителните клетки, това се получава от замърсена урина, както в този случай каза Whisskas, ако имаш бяло течение, най-вероятно е от него. И по този въпрос пак ще кажа посъветвай се с лекар за това бяло течение.

# 237
  • бургас
  • Мнения: 624
Какво от аптеката ще добавяте в багажа за родилното?

Когато някоя мама си финализира багажа за родилното би ли го споделила.
Благодаря 🤗

Еуфория, аз се водя по списък от болницата. От аптеката трябва да взема лигнин (дори не знам какво е това) термометър, еднократни чаршафи (предполагам от аптека) превръзки за родилки, може би има и още, не го помня наизуст. Когато финализирам ще споделя какво съм приготвила.

# 238
  • Мнения: 295
Лигнин това е като тоалетна хартия.Продава се на топ и широки около 30-40 см.Аз единствено го използвах като раждах  дъщеря ми,като ми спукаха водите,слагаш си отдолу за да не капиш навсякъде Simple Smile

# 239
  • София
  • Мнения: 6 010
За козметика и аз не съм ориентирана още. За себе си купих едно душ-олио на Биодерма, че уж било много добре за чувствителна и много суха кожа и въобще не съм впечатлена. Питах специално за мостри, че не ми се купуваше 1 литър и не че е лошо, но за бебето съм решила първо да ползвам мостричките, които имам на Себамед, Мустела и Веледа и после ще решавам. Българска козметика няма да купувам, смятам, че на пазара има и по-хубави и качествени продукти.

Ето го моя списък за болницата и за изписването:

Скрит текст:
За в болницата:
Клексан, памук, спирт
Хавлия
Джапанки
бикини
сутиен за кърмене
потник за кърмене
чорапи
подплънки за гърди
телефон и зарядно
пари, монети
ЛК, копие на акт за граждански брак
чай за кърмачки
помпа за кърма
шоколад, ядки
халат
документи за раждане
четка и паста за зъби
четка за коса
шампоан
сапун
интимен гел
мокри кърпи
памперси
крем за зърна
еднократни подложки за повиване
еутирокс
фолиева, б12, вит. Д
дезодорант
колан за след раждане
еднократни гащи
дамски превръзки
сухи кърпички
вода
термометър
бархетна пелена за бебо
дреха за по време на раждането
енергийни барчета
Елансил

За изписването
дрехи
обувки
гримове
сешоар + кръгла четка
одеалце за бебо
порт бебе?
яке за мен
кошница за кола
боди
чорапки
ръкавички
шапчица
гащеризонче
фотоапарат

Непрекъснато допълвам, така че е възможно да съм изпуснала доста неща.

От аптеката аз имам да купя спирт 95% за пъпчето, физ. р-р и Панадол (решила съм да имам под ръка за всеки случай.

Сега уикенда ще пътуваме, но като се върнем, че си стегна сака за болницата. С пране и гладене ще се захвана в началото на 9 месец, което е точно след месец Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт