Декемврийче мина килограмче вече, наближава срещата с малкото човече

  • 35 660
  • 732
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 469
Ооох, момичета, помощ.
На легло съм от 03.09  и трябва да лежа по възможмост до термин,  който е 23.12.
Обаче вече не издържам. Болките в раменете и врата са непоносими. Нито 1, нито 2 или 3 възглавници помагат.
Мъжа ми ме масажира при всяко мое поискване, но това е само временно облекчение.
Дали има някакви специални възглавнички или нещо, което да облекчи  болките ми.
 Благодаря предварително.
Разплаках се докато те четох. И аз бях на легло през по-голямата част от бременността си предния път. Болките са ми познати. После бях обездвижена, трудно се раздвижих, но сега си имам един голям юнак. Масажите помагат най-много. Дори сама като лежиш си масажирай мускулите. Слагах си възглавница под корема и между краката. Още малко!!! После следва щастието! Кураж!

# 421
  • Мнения: 337
Ооох, момичета, помощ.
На легло съм от 03.09  и трябва да лежа по възможмост до термин,  който е 23.12.
Обаче вече не издържам. Болките в раменете и врата са непоносими. Нито 1, нито 2 или 3 възглавници помагат.
Мъжа ми ме масажира при всяко мое поискване, но това е само временно облекчение.
Дали има някакви специални възглавнички или нещо, което да облекчи  болките ми.
 Благодаря предварително.
Разплаках се докато те четох. И аз бях на легло през по-голямата част от бременността си предния път. Болките са ми познати. После бях обездвижена, трудно се раздвижих, но сега си имам един голям юнак. Масажите помагат най-много. Дори сама като лежиш си масажирай мускулите. Слагах си възглавница под корема и между краката. Още малко!!! После следва щастието! Кураж!
Благодаря за думите! Подействаха ми много освежаващо! ⚘

# 422
  • Мнения: 68
Elvinaa аз съм с термин януари, но преглеждам и вашата тема понякога. Не можах да не се включа като прочетох оплакването ти. Аз също прекарах един месец основно на легло, но беше още в началото. Сега се движа само из вкъщи. За схващането препоръчвам магнезиево олио, лекарят ми го препоръча да си мажа коремчето, когато усещах стягания там. На два-три пъти съм го използвала и за гърба и кръста и чак се изненадах от ефекта. При мен определено отпусна мускулните болки. Попитай лекаря си за него. А също и възглавница между коленете, както е написала S and M. Късмет!

# 423
  • Мнения: 98
Shalona, Beauty, благодаря ви за отговорите. То ако се ражда при който ти се падне на смяна, значи няма голямо значение (за раждането имам предвид) при кого се следиш - най-вероятно ще ти се падне някой, дето не ти знае случая. Така ли?

# 424
  • София
  • Мнения: 6 010
Caliowiel, да точно така. Имам приятелки, които са си се разбирали с докторите и са постъпвали за предизвикване само и само да са си с доктора, но на мен ми звучи излишно. Иначе системата им е централизирана и докторът, който те изражда ще може да види цялата налична информация за теб. Специализантите не израждат, а всички останали са добри специалисти, та няма от какво да се притеснаваш. Аз, за добро или лошо, се познавам с повечето покрай ходения и по спешност. Иначе съм много доволна от моята следяща и се надявам тя да ми се падне, знам, че дава няколко дежурства на седмица.

Ябълке, честити ти хубави новини! Най-вече браво, че мъжа ти може да е с теб вкъщи Simple Smile И моят си взима хоум офис по веднъж седмично сега, но като наближи термина ще остава повече време вкъщи за да ми е спокойно.

Elvinaa, съжалявам за това изпитание... Аз докато бях лежаща се опитвах да правя някакви упражнения за ръцете и краката докато съм в леглото или на дивана. Определено ме облекчаваха.

А моята майка се е побъркала Simple Smile Изплела е някакво супер гигантско одеяло, и понеже нещо се изнервила, че върви бавно и няма готов резултат изплела и два чифта терлици, че да видела нещо готово Simple Smile И днес купила нова прежда в друг цвят за елече и шапка. Аз, разбира се, умирам от кеф като я гледам, не очаквах. Все пак тъкмо стана на 50 и се има за млада баба Simple Smile

# 425
  • Мнения: 405
Здравейте:) Днес мина моя преглед при доктора за раждането, бебчето се е завъртяло и отново е главично Simple Smile Все повече харесвам доктора иначе, каза ми че корема ми е твърд и въпреки че не ме боли това е контракция ( после се отпусна) и ми изписа Магнерот вместо Диаспорал, който пиех досега, по 3 пъти на ден, за да се разпределял равномерно в организма. Simple Smile Каза, че това е превантивна мярка, защото " Не ме иска преди 01.12 " Simple Smile Иначе бебето е 1500 гр., каза че напълно си отговаря. Записа ми първи час за тонове за след три седмици, каза че консултация с офталмолог не е нужна, тъй като нямам предпоставки и си говорихме за упойките и алергиите. Пита ме започнала ли съм да подготвям гърдите за кърменето (а аз в събота бях на лекция и там обясняваха, че месец преди раждането трябва да се започне и тъкмо се чудех какъв крем да си купя). Каза да си правя масаж с влажна хавлиена кърпа и за след това ми изписа гел за мазане. Идеята била от триенето да загрубяват зърната, за да не се получават после рани от слюнката на бебето, а гела е за да омекотява все пак след това. Доволна съм Wink

# 426
  • Мнения: 809
Lolly браво на бебчо ! Да си стоят така до края ☺ и при мен бяха не болезнени стяганиятя , но не било хубаво да ги има . Сега каточели намаляха значително след като вдигнах още дозата магнерот , но и бебка е по -малко активна не знам дали има връзка. Само хубави новини да се чуват от прегледите на всички 😗

# 427
  • Мнения: 599
. Пита ме започнала ли съм да подготвям гърдите за кърменето (а аз в събота бях на лекция и там обясняваха, че месец преди раждането трябва да се започне и тъкмо се чудех какъв крем да си купя). Каза да си правя масаж с влажна хавлиена кърпа и за след това ми изписа гел за мазане. Идеята била от триенето да загрубяват зърната, за да не се получават после рани от слюнката на бебето, а гела е за да омекотява все пак след това. Доволна съм Wink
Лоли, мисля че масажите с влажна кърпа са отречени,тъй като може да доведат до преждевременно раждане.

# 428
  • Мнения: 337
. Пита ме започнала ли съм да подготвям гърдите за кърменето (а аз в събота бях на лекция и там обясняваха, че месец преди раждането трябва да се започне и тъкмо се чудех какъв крем да си купя). Каза да си правя масаж с влажна хавлиена кърпа и за след това ми изписа гел за мазане. Идеята била от триенето да загрубяват зърната, за да не се получават после рани от слюнката на бебето, а гела е за да омекотява все пак след това. Доволна съм Wink
Лоли, мисля че масажите с влажна кърпа са отречени,тъй като може да доведат до преждевременно раждане.
След 2 седмици влизам в 8ми месец, а вече от 2 седмици АГ ми препоръча да мажа гърдите. Изписа ми Гармастан. Бързо попива,  не оставя петна по  блузата. Общо взето доволна съм.

# 429
  • бургас
  • Мнения: 624
Ползвах Гармастан когато кърмех баткото. Доволна съм и аз. Тогава нищо не правех предварително и кърменето беше кошмар. Сега се чудя дали да започна да се мажа с нещо. Вече съм в осми месец и трябва да започна. Четох за някакво кремче на Авент. Иначе съм решила този път да взема Лансинох.
Хич не ми се кърми Confused


Ето го шезлонга


И малко дрешки


Определено ще поръчам още. Влюбих се в тези дрешки, много са мекички

# 430
  • Мнения: 951
. Пита ме започнала ли съм да подготвям гърдите за кърменето ..... Каза да си правя масаж с влажна хавлиена кърпа и за след това ми изписа гел за мазане. Идеята била от триенето да загрубяват зърната....
Лоли, мисля че масажите с влажна кърпа са отречени,тъй като може да доведат до преждевременно раждане.

И аз мисля, че това е доста остаряла практика, чак се чудя, че има лекари, които да я предлагат. На лекцията, на която бях преди няколко дни казаха, че е достатъчно да се носят тениски без сутиен отдолу, но без никакви подготовки с хавлии и.т.н. Също така наистина е възможно да се предизвикат контракции ( както кърменето предизвиква по-бързото прибиране на матката и изхвърляне на лохии). То даже и когато си мажем коремите трябва да не се въодушевяваме твърде много по същата причина..

# 431
  • Мнения: 337
. Пита ме започнала ли съм да подготвям гърдите за кърменето ..... Каза да си правя масаж с влажна хавлиена кърпа и за след това ми изписа гел за мазане. Идеята била от триенето да загрубяват зърната....
Лоли, мисля че масажите с влажна кърпа са отречени,тъй като може да доведат до преждевременно раждане.

И аз мисля, че това е доста остаряла практика, чак се чудя, че има лекари, които да я предлагат. На лекцията, на която бях преди няколко дни казаха, че е достатъчно да се носят тениски без сутиен отдолу, но без никакви подготовки с хавлии и.т.н. Също така наистина е възможно да се предизвикат контракции ( както кърменето предизвиква по-бързото прибиране на матката и изхвърляне на лохии). То даже и когато си мажем коремите трябва да не се въодушевяваме твърде много по същата причина..
Именно, аз поради тази причина спрях дс си мажа корема с кокосово масло.
Предпочитам стрии пред това дс си докарам контракции .

# 432
  • Мнения: 469
С първата бременност не кърмих много, не съм си подготвяла гърдите, но и проблеми не съм имала. С втората бременност се пробвах, обтривах с хавлията след всяка баня. Леле как болеше всяко кърмене само!!! Оказа се къса юздичка на езика на бебето. Joy

# 433
  • Мнения: 599
При предишната бременност влизайки в 9месец започнах да се мажа с Лансинох.На едната гърда получих рагади а на другата не.Тъй че и подготовката не е гаранция.

# 434
  • Мнения: 32
Гармастана е много добър крем, но преди кърмене трбва да се отмива. Лансиноха изобщо не ми помагаше. И двете си деца съм кърмила доста (над 1г) , с първото ревах от кърменето до 4 месец, защото зърната ми бяха мн чувствителни и постоянно разранени. Малката беше станала вампир от сучене на кръв. Това, което помагаше най-много, бе да стоя гола Simple Smile след кърменето през деня, а за през нощта - Гармастан. После постепенно зърната загрубяха и нямах никакви проблеми и с второто бебе.

Общи условия

Активация на акаунт