Декемврийче мина килограмче вече, наближава срещата с малкото човече

  • 35 663
  • 732
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 6 010
Caliowiel, няма нищо и аз помня всичко за до 5 мин Simple Smile Личева е моята следяща докторка.

Ellie DD
, честити ти покупки! Наистина са им страхотни дрешките, толкова мекички и добре изработени. И на мен ми се сториха големички тези за 0-3 месеца и една приятелка ми изсипа 2 торби с дрехи за най-малките. Купи си няколко бодита само, бързо ще ги израстат.


На мен днес за първи път ми се прияде нещо и ходих да си го купя! Не очаквах, че в средата на 8 месец ще ми се случи чак Simple Smile

Как сте с килограмите?

# 451
  • бургас
  • Мнения: 624
Бях на ФМ.  Проблемът с артериите е решен, но бебо е дребен. 32г.с. 1491гр.
Иначе е добре. Не съм очаквала бебе гигант, но ми се искаше да е малко по-голям. И все пак съм спокойна. Аз съм се родила 2700, а баткото го родих 3200гр. 6 дни преди термин.


# 452
  • Мнения: 951
Ябълка, то и ти си се родила дребничка. Аг има ли някакво предположение защо бебчо е дребен? Щом артериите са ок.
Яж повече извара, може би от протеина ще навакса. 
Ааа, видях малкото, с наведена глава и в полупрофил с вдигната ръчичка. Малко е къо петната на Роршах Simple Smile
ЕлиДД терминът ти е в началото на месеца някъде, нали? Леле, то е почти готово твоето бебе , с тези килца Simple Smile

Аз имам няколко бодита 50 санта, но и по-големите не са проблем ( така мисля де) , ръкавите ще подгъна, а на крачетата - чорапчета. Малко ще е като в чувал, но ако наддават както трябва - няма да е задълго.

Последна редакция: сб, 13 окт 2018, 12:16 от Ванилийка

# 453
  • Мнения: 337
Цоп и аз да се похваля - вчера бях на преглед и малката е 2415 грама. Главично си е, всичко си й е наред. Но този път при мен имаше проблем, не знам от пътуването ли какво, но бях вдигнала кръвно и пулса ми беше много ускорен, и ми беше доста зле. Даже искаха да ме оставят в болницата, но направихме изследвания и бяха добри, явно е било нещо моментно. Но все пак си купихме апарат за кръвно и ще трябва да го меря всеки ден сутрин, обед и вечер. За спешни случаи ми изписаха допегит и някакво успокояващо за пулса. Дано не ми се налага да ги пия.

И ние си взехме вчера поръчката от George, много са сладки дрешките, а пък кошничката ееее Heart EyesHeart EyesHeart Eyes
Отделно за мен си поръчах и нормални сутиени и сутиени за кърмене, страхотни са. Тук няма къде да си намеря такъв размер. Ако някой се колебае - да поръчва.
Единственото, което ме притеснява е, че всички дрешки са 0-3 месеца и май - май ще са големички отначало. Ще гледам да се заредя и с по-малкия размер.

За момичетата с майсторите - от опит знам, че ако не им стоиш на главата, няма да си доволна. Остави това, че мързелуват ами и малкото, което свършат го правят отгоре-отгоре. Контрол и нахалство трябва за съжаление. Ще се справите Hug
Да ти е жива и здрава малката госпожичка.
Може ли да попитам в коя седмица си с 2400 бебченце?
Аз в 27 бях с 1115,  вече в 30 много се чудя колко ли е станала, но ще разбера чак на 23.10.
Моята бонбонка беше главично още в 24 г.с. от тогава като едно добро дете си седи така.

# 454
  • бургас
  • Мнения: 624
Троянчев каза само, че е дребен, но важното е, че всичко му е наред, просто е дребен. Ще коментирам с моя АГ след няколко дена. Много съм месоядна, яйца и извара обаче не ям много... Мисля да си взема някакви протеини.

# 455
  • Ловеч
  • Мнения: 574
По случай моето мрънкане за ремонта...Като се ядосах аз вчера,че като се мобилизирах,че като се хванах с тефтера,каталога за бои,дамаските за мека мебел,че като седнах,за няколко часа измислих,изчислих и избрах всичко.Тропнах на мъжо всичко готово и казах:правиш струваш до началото на Декември искам всичко да е готово! Трудната част с избирането и интериора я свърших аз,от тук нататък си ти!!!Та днес дишам малко по-спокойно.😄😄

Ели - Наистина е голяма бебка,браво.За кога ти беше термина?

Лаленце - нещо последния месец започнах много да ям.До тук съм 11 кг.отгоре а има още два месеца.Но се надявам да стигна макс до 15...

Ябълке - малеее видях го и аз малкото мишленце сладко😍😍 Нищо,че е дребен.Нали казват,че кг не са толкова важни.Има бебоци по 2.300 кг,здрави и дишашти сами а има и по 3.500кг с проблеми.
 

# 456
  • Мнения: 89
Здравейте, мамчета на 9 и аз бях на ФМ. Моя бебчо е 1400гр, всичко е наред единствено околоплодните води са ми на границата. Казаха ми да пия кокосово мляко, да хапвам кокосови стърготини и всичко с кокос. Вие чували ли сте за подобно нещо? Има ли някоя от Вас, която също е с понижени околоплодни води?

# 457
  • Мнения: 337
Здравейте, мамчета на 9 и аз бях на ФМ. Моя бебчо е 1400гр, всичко е наред единствено околоплодните води са ми на границата. Казаха ми да пия кокосово мляко, да хапвам кокосови стърготини и всичко с кокос. Вие чували ли сте за подобно нещо? Има ли някоя от Вас, която също е с понижени околоплодни води?

Септември лежах с едно момиче с води на границата. Буквално и слушаха тоновете по 5 пъти на ден заради това..
Не знам на какво се дължи , но явно трябва да се следи често.
А относно кокоса го чувам от теб за първи път.
Пожелавам успех и всичко с бебчо и теб ще бъде наред!
Сигурна съм.

# 458
  • Мнения: 951


Глори, от тук нататъка мъжът ти да му мисли. Joy

Памиинка - за първи път чувам за кокоса! Ха, интересно. Дано да успееш да повъзстановиш водите..а плацентата ти как ? Имаш ли изтичане на води?

Ябълка  щом бебчо е наред, може и да навакса по-нататъка,

# 459
  • Мнения: 89
Ванилийка  И на мен ми е много интересно с кокоса, добре че го обичам. Ще опитам, нищо не губя. Всичко друго си ми е наред. Нямам изтичане на води. Бебчо върви със седмица назад, поне за сега, то и коремчето си ми е малко за седмицата в която съм. Искам всичко да е наред и да се похвалим всички с живи и здрави бебчета Kissing Heart

# 460
  • Мнения: 337
Ванилийка  И на мен ми е много интересно с кокоса, добре че го обичам. Ще опитам, нищо не губя. Всичко друго си ми е наред. Нямам изтичане на води. Бебчо върви със седмица назад, поне за сега, то и коремчето си ми е малко за седмицата в която съм. Искам всичко да е наред и да се похвалим всички с живи и здрави бебчета Kissing Heart
Аз като се гледам имам чувството, че за почти 8 месец съм с малко коремче,  но мъжа ми всеки път като не види и ахва " Ооооо,  какво голямо тупанче" 🤣
Мама ми беше на гости онзи ден и тя се изуми колко ми бил станал голям корема.
Може би ние си внушаваме сами, че са малки,а в дебствителност да не са.  😊🤣
А иначе и моето изоставаше в началото с 1 седмици, но вече  си е точна и дебелее стабилно.
Поне така каза докторката де. 🤣
Живи и здрави всички да сме, и ние и бебоците.

# 461
  • Мнения: 67
Момичета, да отворим една тема, която мисля че не е обсъждана тук - тази за педиатър...Доколкото знам трябва предварително да се намери и да се разбереш с него да дойде вкъщи след като се върнете от болницата с бебчето. До къде сте вие с това начинание и съответно ако имате препоръки за някой педиатър пишете Simple Smile

# 462
  • Мнения: 2 883
И аз имам огромни терзания за педиатър. Ако някой има наблюдения за добър такъв за Бургас  да казва.

# 463
  • Мнения: 138
Pamiinka - и аз съм с намалели околоплодни води, не са ми казвали нещо специално да правя, но ще го пробвам това с кокоса.

Лаленце - и аз последните дни се хващам как ми се дояжда нещо конкретно, преди не беше така. С килограмите съм +5 за сега.

Ami_90 - преди време стана дума за педиатрите и някои момичета бяха споделили, че са готови с избора. Но това е тема, която и мен ме тормози още, защото съм до никъде. Добрите педиатри в София, които ми препоръчаха не приемат нови дечица и направо ми се струва невъзможно да я отметна тази задача.

# 464
  • Мнения: 951
То и моят корем не го усещам голям, особено когато вървя ми е леко и вървя доста бързо , особенно като за бременна ( приятелките ми се оплакват Simple Smile ), ама като се видя в някоя витрина....бая тумбак съм опрала.

Аз ще си остана при нашия педиатър - имах желание да съм при един хомеопат близо до нас, но след разговор с него разбрах, че не е общопрактикуващ лекар, ами трябва да се запиша при един конкретен ЛЛ, който да ми издава наоравления за този, който искам и ми се стори много дълга и широка.....

Общи условия

Активация на акаунт