Декемврийче мина килограмче вече, наближава срещата с малкото човече

  • 35 657
  • 732
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 469
Здравейте! Днес бях на ЖК и не съм особено доволна за пореден път от следящия ме АГ, но така или иначе ходя и на друго място, освен това и при този, който си избрах за раждането ще имам поне още два прегледа, та ще изтърпя това, че никога не може да измери бебето както трябва и винаги го изкарва или по-малко или по-голямо отколкото е.  Просто вече реших да не се ядосвам. В четвъртък е моята трета фетална, много се вълнувам и се надявам всичко с бебчето да е наред и да успеем да го видим хубаво.
Моята шийка последно я мериха в четвърти месец, беше 3см., но ми казаха, че няма да имам проблеми. Дано да е така, че оттогава никой не я е поглеждал.
А за килограмите, аз съм качила 5.5кг., честно казано ми е тежичко.
В 28 г.с. коя степен би следвало да е плацентата?
От 27-ма вече може да е 1-ва. Моята в 28-ма е втора.

# 511
  • бургас
  • Мнения: 624
На феталната не коментирахме плацентата, но пише, че е първа степен 32г.с. Не ми се вярва обаче. В 20г.с. пак беше първа.

# 512
  • Мнения: 295
На мен за плацентата ми казаха само че старее и имам дупка/и и сега пия витамини за което.Шийка преди две седмици измерена 4 см.
Сутиен за кърмачка си купих от Джъмбо. Взех си един за проба, той пък супер ми пасна, и ще си взема още един.

# 513
  • Мнения: 1 976
Минах и аз Simple Smile плацента супер, води бистри, бебка върви с пет дни напред, в 31,4 е 1,850кг. Мнооооого прилича на баща си Simple Smile определихме и дата за секцио, та сега ми остава да стискам Simple Smile

# 514
  • Мнения: 337
Да попитам бременеещите тук, някоя от вас смята ли да ражда в Първа АГ Св. София бившата Тина Киркова?
Аз съм лежала там известно време и бях останала с добри впечатления.

# 515
  • Мнения: 1 229
Благодаря, момичета. Питам, защото онзи ден на прегледа при АГ, който ще ме изражда ми каза, че води и плацента са супер и нищо да не ме притеснява, а днес АГ от ЖК гледам, че е писал плацента първа степен, но коментара беше, че била добре. Дори и първа степен да е наистина, явно не трябва да ме притеснява. Ще питам и на ФМ в четвъртък.
И да се оплача - откакто съм бременна ММ хваща грип за четвърти път. Вече в чудо се видях да стоя далеч от него и да пия Биозин мама превантивно. Ей сега накупих от аптеката Имунокол перфект, Осцилококцинум, Тайлол хот, витамини и какво ли още не и се надявам най-сетне да спре да боледува, че ме е страх да не хвана и аз някой вирус.

# 516
  • Мнения: 337
Благодаря, момичета. Питам, защото онзи ден на прегледа при АГ, който ще ме изражда ми каза, че води и плацента са супер и нищо да не ме притеснява, а днес АГ от ЖК гледам, че е писал плацента първа степен, но коментара беше, че била добре. Дори и първа степен да е наистина, явно не трябва да ме притеснява. Ще питам и на ФМ в четвъртък.
И да се оплача - откакто съм бременна ММ хваща грип за четвърти път. Вече в чудо се видях да стоя далеч от него и да пия Биозин мама превантивно. Ей сега накупих от аптеката Имунокол перфект, Осцилококцинум, Тайлол хот, витамини и какво ли още не и се надявам най-сетне да спре да боледува, че ме е страх да не хвана и аз някой вирус.
Моя мъж като беше грипав,  освен  че пиеше всякакви гадости, носеше и от тези лекарските маски.

# 517
  • Мнения: 1 107
Да попитам бременеещите тук, някоя от вас смята ли да ражда в Първа АГ Св. София бившата Тина Киркова?
Аз съм лежала там известно време и бях останала с добри впечатления.
Аз вероятно ще раждам там при доктора, при който се следя.

# 518
  • Мнения: 944
Да се включа и аз с килограмите - до момента съм +8. Взех вече да качвам, последните 2кг направо не усетих кога ги качих, сега се почва..... Дано да закръгля на 10 и до там.

Пускам снимка на тумбака, чудя се само моя бебок ли така ме разтяга?! Направо ми спира въздуха като вземе да ми се дупи така.... (сори за чорапогащника, специално за разширените вени е и го нося нон стоп..)

# 519
  • Мнения: 337
Да се включа и аз с килограмите - до момента съм +8. Взех вече да качвам, последните 2кг направо не усетих кога ги качих, сега се почва..... Дано да закръгля на 10 и до там.

Пускам снимка на тумбака, чудя се само моя бебок ли така ме разтяга?! Направо ми спира въздуха като вземе да ми се дупи така.... (сори за чорапогащника, специално за разширените вени е и го нося нон стоп..)

Мали, супер пупа.  Искам и моята да стане такава, ами се струва, че е малка за 30 г.с.

# 520
  • Мнения: 944
Elvinaa, аз съм в 31гс. Ама корема ми е доста голям, добре, че раста само там. Ама и ми казаха, че околоплодните ми води са много, затова така. Не знам ама вече имам чувството, че ще се пръсна, много ми е опънато и тежко Grinning

# 521
  • Мнения: 337
Melisandra Аз на бутчета, дупе и гърди големея.  За водите нищо не са ми казвали скоро. Последно си гледах от преди 1 месец епикризата от МД и пише, че са нормални. Каквото и да рече това.
А аз много искам да ми порасне коремчето още. Много ми е сладко. Това казах и на ММ, че като родя коремчето и  движенията на бебето ще ми липсват най-много.

# 522
  • Мнения: 30
Здравейте, момичета, включвам се и аз към мамите с 3-та ФМ тази седмица- нашата предстои утре, дано само пак да не стане нещо, че последните 2 пъти при др. Чавеева все нещо става и отменят или променят часа в последния момент.. Вече ми е съвестно пред ММ, че е супер натоварен в работа, пък аз го мъкна на всеки преглед Grinning Вашите момчета придружават ли ви на прегледите? А, и страхотни снимки гледам от някои мами на бебоците, на нас едвам-едвам ни дават някакви много абстрактни- сами ли трябва да си поискаме, доплаща ли се услугата, как е при вас? Simple Smile

Иначе, по въпроса с плацентата- абсолютно нормално е да е 1-ва степен, моята в 28 г.с. беше даже 2-ра, но доки каза, че била "много хубава" и обясни, че дори и 3-та да е, не е проблем и може да си храни бебчо добре до края.  Проблем било вече 3+ старост. Simple Smile Така че- слушайте лекарите си, щом като казват, че всичко е наред, не си правете излишни притеснения Simple Smile

По темата за свекитата, много съжалявам за всички момичета, на които им се налага да изтърпят подобно поведение.. Sad За съжаление, човек не си избира семейството, но трябва да го търпи цял живот... Аз много се разбирам с моите свекъри, свекървата е душица и само ме пита какво да ми направи да си хапна и с какво да ми е полезна. А, щом сме живели сумарно над година и половина заедно и все още си говорим- това е добър знак Grinning

Момичета, страхотни коремчета! Моето ми се струва доста малко, макар и да съм вече +10-11кг., но пък си го харесвам Simple Smile Никой не ми вярва, че съм в края на 7-ми месец, чак почвам да се притеснявам дали с беба всичко е наред- дали не е твърде мъничка- последно я измериха 1109г. в 28 г.с., а като чета какви големи бебоци има тук и... Simple Smile

Хайде, засега толкова от мен, че стана доста дълго вече... Simple Smile

# 523
  • Ловеч
  • Мнения: 574

Ето го и моя тумбак 32 г.с.
Мелисандра и моят корем става едно към едно като твоя,когато бебока започне да се дупи и да се кълчи.Понякога ми е доста дискомфортно.
Браво на порасналите бебоци и добрите резултати след прегледите.Моята пък шийка не са я мерили нито един път от началото,или поне не знам да са го правили.Плацентата също ми е първа степен.

# 524
  • София
  • Мнения: 1 268
Страхотни тумбачета момичета 🤗🤗🤗

Ето едно и от мен в 33 г.с и 2 дни 😇
Аз последно бях 8 кг +. Като вляза живот и здраве в 9 тия месец пак ще се меря. Надявам се да не минавам 12, 13 кила, но колкото, толкова.

И моята принцеса много се дупи и корема ми изглежда много страшен 😁

Утре ще ходя да се видя с ендокринолога. На последния преглед ме Викна  45 дни преди термин да говорим пак за дозата. ТСХ от днес е 1.72 на еутироксин 0.75.
Но май нещо ще ми промени сега.

В сряда влизам вече е 45 дни преди термин и нещо малко ми се виждат.
Понеже чета и ноемврийската групичка, при тях се очертава тази седмица да почнат да се раждат бебечетата, които ще са секцио. Много е вълнуващо.

Днес ми пристигна и нощницата за кърмене, много е мекичка с ципчета на гърдите, ще видим дали ще влезе в употреба. Очаквам утре да пристигне и дивана за хола ии да се приключва. Оставя само да наместим креватчето на бебка, но това ще е чак другата седмица.
Момичета, които ще са секцио, като наближи вашия момент пишете да стискаме палчета 🤞🤞🤞 то има време де, но аз да кажа 😇

Общи условия

Активация на акаунт