Имало едно време в Чукурова | ВВ, Кьосем - исторически и костюмни драми №9

  • 39 606
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 246
Здравейте,

pepel_ot_rozi Hug добре дошла! Моля те, включвай се при нас и пиши, когато имаш възможност, ще се радваме на повече мнения и коментари!

tigasa1 Hug то май, съвсем скоро ще стане ясно.

Точно се чудя, как бююк ханъм ще се справи с интригата. Може би оттук ще тръгне всичко. Демир ще осъзнае, че Зюлейха се е омъжила за него само и само той да наеме адвокат на Йълмаз. Явно после ще е късно да се отказва от брака, макар и измамен...сигурно на това разчита Хюнкяр, а и Зюлейха ще му разкаже цялата истина за опита за изнасилване и той няма да може да изостави Йълмаз, няма да му го позволи съвестта. НО, ще знае, че сърцето на Зюлейха принадлежи на Йълмаз, ще я ревнува, няма да има всичко от нея - присъствието й, тялото й, уважението й- да, но душата и сърцето, дали?! Това, според мен, ще го разяжда и това ще е неговия "демон". Та, да обобщя: може би, Хюнкяр и самата Зюлейха се надяват на това малко време, в което тя ще разкаже на Демир за саможертвата на Йълмаз и вече ще са женени и на Демир ще му е трудно да обърне гръб на цялата ситуация. Ще го поставят пред свършен факт.

Ирина Hug аз гледах по диагонал и двете серии на "Гюлпери"...на мен много ми хареса. Просто ми е много тежък за момента, но задължително ще го гледам. Страхотна игра на всички актьори и интересен сценарий, действието за сега се развива динамично, а атмосферата е автентична. Нургюл е невероятна тук...даже имам чувството че се разгръща повече в мимики и жестове, може би, защото при "Кьосем" важно значение имаше осанката, а сега просто я преоткривам. Всеки детайл е на място. А децата играят с хъс, много добри...
Според мен, фактът, че "...Чукурова" толкова те е грабнал вече пречи до някъде на цялостното възприемане на друг сериал по същия възторжен начин. Казвам го от опит. Оценявала съм много сериали, които първоначално не са ме привличали, чак впоследствие, поради факта, че вече съм била "залепнала" за някой друг сериал. Трудно е да "навлизаш" в няколко истории с един и същи ентусиазъм и хъс. Аз лично после ще загледам "Гюлпери" подробно, след "...Чукурова" може би. Но мисля, че си заслужава. Поне за мен.

Последна редакция: пт, 28 сеп 2018, 21:20 от dana78

# 16
  • Мнения: 7 864
Дана, и моето мнение за Гюлпери е същото.
И филмът ми харесва, а Нургюл играе страхотно наистина.
Извинявам се за спама, но мобилната версия няма май скрит текст.

Продължавам с гледането на Чукурова и пак ще пиша...

# 17
  • Мнения: 3 634
Здравейте!
Най-накрая изгледах 3 еп. на костюмната драма  Grinning и много ми хареса!
Благодаря за всичко, което сте публикували!

С този еп. вече разбирам защо са избрали темата за бездетството да бъде развита тъкмо на това място.
Малко географски и исторически сведения за района преди да мина към еп., защото те обясняват важни неща.
(Всички сведения взимам набързо от интернет.)
Адана: петият по големина град в Турция; кодови думи: кебап, шалгам, памук, портокали, много горещо време.
Градът е разположен на 30-ина км от брега и е врата на Киликийското поле, наричано в съвременна Турция Чукуровско поле.

Чукурова е равнина, по-точно низина, както и географски, икономически и културен район в южния централен регион на Турция, която обхваща вилаетите Мерсин, Адана, Османие и Хатай.
Чукурова е исторически известна като Киликия. На север е оградена от планината Тавър.
През цялата си история, Чукурова е вратата от Европа към Близкия изток
Чукурова е транспортен възел, с две големи морски пристанища и нефтен терминал.
В Адана през 1973 г. е основан Университет „Чукурова“, който в момента е един от водещите турски университети.

Чукурова на административната карта на Турция



Този район лежи в периферията на т.нар. Плодороден полумесец, където преди много хилядолетия е направен преходът от дивата природа към домашно производство на храни и отглеждане на животни, поставено е началото на земеделието и животновъдството. Дотук сякаш всичко това няма особена връзка със сериала. Но работата е в това, че заедно с началото на тези човешки дейности се зараждат и идеологиите, митовете, обичаите и всичко свързано с плодородието. В нашия сериал фактически виждаме остатъците от тези много древни представи, които се пренасят през поколения и хилядолетия, за да стигнат вече на доизживяване до нас. Земята и жената в тези представи се мислят по един и същи начин, защото раждат, а отговорен за тяхното плодородие е мъжът. Всичко е подчинено на култа към плодородието. Като ситуират разказа на сериала за безплодието – на мъжа, а и на жената, на това място, създателите на сериала вероятно ще ни покажат деконструкцията на древните представи в нови виждания за отношенията между мъжа и жената и детето, създадено от тях. И когато заниманието на главния герой и в района е земеделие, разпада на старите представи и поведения има много по-голяма сила.  



В 3 еп., а и в показаното дотук, най-пълно е развито виждането на Хюнкяр. Неслучайно нея виждаме най-близо и най-често до възрастната и майка. Освен като грижа към нея, тя сякаш се обръща към нея за разговор с миналото, само с нея Хюнкяр споделя тайните си намерения да „промени съдбата“ и да предотврати да се говори за сина и като безплоден. Много интересен момент беше една съвсем кратка сцена след вечерята с Шермин, когато Хюнкяр виждаме легнала върху спящата Амине, допряла ухо, сякаш да чуе през майка си гласа на миналото за собствените си действия (51.00 мин.).  
Хюнкяр раздели двама влюбени, почти сгодени – видя халката, за да вземе детето от тази любов и да опази, според нейните представи, мъжествеността на сина си. Изпитва страх, това се видя, но намира и оправдание в това, че той е убил човек. Явно беше се разбрала с шефа на жандармерията да не казват, че тя е дала сигнала и за нейната цел е удобно Йълмаз да бъде в Истанбул. Грижата и за Зюлейха е грижа за детето, то е нейната цел. Дори може би тя не си представяше сватба, а връзка между Демир и Зюлейха, от която да вземе само детето. Комично, разбира се, е извеждането на корени на семейството на Зюлейха пред дамското общество, но и то напълно в духа на това всичко да има история.
От нея чуваме начина на мислене за брака в старо време, който е трябвало да създава деца, любовта не е играела роля. Ако пък се и заобичат, много хубаво, но: „Да обичаш, това какво значи? Кой се е оженил за този, когото обича, че и ти така искаш?“
Животът на Йълмаз срещу това да се ожени Зюлейха за Демир и „Демир ще смята детето в утробата ти за свое дете“.
И в духа на древните представи за подобие между плодородието на земята, жената и женското животно беше подарената „блондинка“ бременна крава на Гафур в момента, когато с негова помощ Хюнкяр получава бременната Зюлейха.

Хюнкяр беше учудена, че Йълмаз не е казал на Демир, че не са брат и сестра. И каза на Зюлейха да пази този секрет – че са били любовници – до края на живота си. Но, според мен, оттук започва разминаването между плана на Хюнкяр и намерението на Демир. Преди да приключи разговора в затвора между Йълмаз и Демир Йълмаз каза: „Г-н Демир...“, ние не чухме какво той тогава e казал. Но последва един дълъг кадър с особено изражение на Демир: замислено, напрегнато. Според мен, Демир е чул от Йълмаз, че те не са брат и сестра, а са любовници. И Демир иска да се ожени за Зюлейха въпреки това; той каза на Хюнкяр, че иска да се ожени веднага след посещението в затвора. По-нататък, според мен, Демир ще има две борби: едната за намаляване срока на Йълмаз и освобождаването му, а другата – за спечелването на Зюлейха. Впоследствие той ще разбере и за детето и така неговата позиция ще се изчисти още повече, защото той ще спаси детето, ще спаси Зюлейха от позор и ще работи за освобождаването на Йълмаз.
Докато Хюнкяр мисли, че Демир би се отказал от това да помага на Йълмаз, ако разбере, че са били любовници, той, според мен, точно затова ще му помага, защото по този начин печели Зюлейха. Той ще прояви уважение към любовта и. Освен това, мисля, че зародишът на любовта между Зюлейха и Демир е малкият Йълмаз. Демир  ще и позволи това дете като „единственото нещо, което ми е останало от Йълмаз“ да си остане такова. Защото е дал обещание да обича всичко нейно, а любовта и детето на Йълмаз са най-важното за нея и са част от нея.
В Демир ми харесва неговата решителност, малко е груб, но и това е от близостта със земята,  която издава и роклята с цветя, която и беше избрал.
Струва ми се, че от писмото, което отвори, Гюлтен разбра, че Зюлейха е бременна. Тя сигурно беше писала на Йълмаз за това.
      

В крайна сметка от плана на Хюнкяр сигурно нищо няма да остане.
 
  

# 18
  • Мнения: 7 864
Привет, момичета,
И аз снощи изгледах епизода, но стана късно и не ми се пишеше.
Вяня, благодаря за инфото за Чукурова и за изразеното мнение.
Аз обаче няма да се съглася напълно с тебе.
Демир според мене не е разбрал за връзката между З. и Й.
Мисля, че нещо друго му е казал Й., нещо, с което СЦ ще поддържат любопитството ни.
След това ултимативно предложение за сватба си мисля, че Демир не е никак благороден човек и едва ли би приел така спокойно подобно признание.
Мисля, че тепърва предстоят тежки дни за З., защото този мъж е обсебен от желанието да я притежава като някаква скъпа вещ.
За Бююк ханъм най- сетне имам категорично мнение -умна , но жестока жена.
Вече не мога да оценя някои уж благородни жестове към работниците.
В предишните серии като че ли търсех и добрите й страни, но снощи напълно ме загуби.
А с това смешно и жалко представяне на З. сред дамското общество чак ме изненада, но си давам сметка, че и тя е част от тази каста и не може да бъде по-различна.

И да се извиня за правописа- мразя да пиша от таблета. Simple Smile


# 19
  • Мнения: 28 053
Привет! Hug
Изчетох всичко, което сте писали, благодаря ви!
И аз като Ваня Hug, съм по - склонна да мисля, че Йълмаз призна цялата истина пред Демир. От благодарност, че му помага, реши да не продължава с лъжите. Защото Демир му е никакъв и защото веднъж вече беше излъган, можеше спокойно да го изостави на произвола на сценарното "правосъдие". Демир не само изглеждаше много променен след посещението в затвора. Беше и ядосан - отиде да стреля по бутилки и кратунки, за да укроти гнева си.



Първо сподели намерението си за женитба с приятеля си от детството. После с майка си, но не у дома. Нещо толкова лично като бъдещата си женитба, той ѝ съобщи във фирмата - там, където се правят сделки и се решават служебни, а не лични въпроси. Заведе я специално и дали не искаше да ѝ подскаже, че за него това е сделка. Може да подозира, че тя знае повече, отколкото му казва. Много конспиративно стана май Blush
Има и процент вероятност Йълмаз да му е казал друго - версията на Пепел от рози Hug. Но какво? За друга тайна ние не знаем. Ако целта на сценаристите е да ни заблудят, мисля, че с мен успяват ooooh!.
По повод написаното от Дана Hug, че всичко ще се разчуе по време на делото - ако Демир реши, нищо няма да се разчуе. Щом Яманови могат да сътворят ново минало и нов произход на Зюлейха за пред обществото в Адана, без никакво притеснение, че то е лъжа от край до край...
Демир или Хюнкар скри писмото от Йълмаз, а Гюлтен - от Зюлейха. Връзката между Йълмаз и Зюлейха е прекъсната, а сватбата дали няма да се отложи newsm78
Ирина Hug, интересно какви достоверни лъжи за пред гостите ще чуем, защото ако разберат, че младоженката е опитала да се удави Shocked, ударът върху Яманови ще е огромен, а позорът непоправим. И опазването на бременността в тайна ще стане още по - трудно.

Ваня Hug, старите представи за плодородието, а и за брака, в Чукурова са се изродили в еснафски предразсъдъци. Щеше ли Хюнкар да сватоса сина си за момиче с произхода на Зюлейха, ако не беше бременна. Аз не виждам разлика между нейните изказвания и тези на Шермин и двете аристократки от кухнята на Яманови - Сание и Фидик. Чудно ми е, че лъвът Гафур също няма деца, а не е млад Mr. Green
 
Зари е писала, че Хюнкар е голям играч, аз бих я определила като изкусна манипулаторка, направо съвършена. От къде започна, за да стигне до женитбата на сина си с момиче от простолюдието, в името на това да осигури наследник на фамилията, на богатствата и да изчисти петното на бездетството, лепнато върху сина ѝ след първия му брак.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 287
Пепел от рози,  Hug  всичко, което касае актьорите от ВВ и Кьосем не е спам в тази тема.

В тази връзка, рейтингът на "Гюлпери" леко е паднал след трети епизод. В конкуренцията се "намърда" нов сериал, който им "открадна" от зрителите.

Демир според мене не е разбрал за връзката между З. и Й.
Мисля, че нещо друго му е казал Й., нещо, с което СЦ ще поддържат любопитството ни.
След това ултимативно предложение за сватба си мисля, че Демир не е никак благороден човек и едва ли би приел така спокойно подобно признание.
Мисля, че тепърва предстоят тежки дни за З., защото този мъж е обсебен от желанието да я притежава като някаква скъпа вещ.
Абсолютно. Едно към едно с моите мисли по темата.
И преди писах, за мен Демир има черна страна.
Ако разбере за Йълмаз и Зюлейха, а той ще разбере, няма вече да стреля по тикви и шишета, целта му тогава ще бъде друга. Едва ли случайно следващият кадър беше яркото червено, като кръв, вино, което Демир наливаше. Надявам се да е било вино. Някак не ми е Ок двама мъже седнали вечер да пият... компот например.  Mr. Green

Сватба ще има, макар и друга.
Скрит текст:
Имаше снимки зад кадър, на които Демир и Зюлейха ясно се виждаха като младоженци, но тя беше с друга рокля и прическа.
Но какво ли ще си помисли Демир след опита за самоубийство на Зюлейха? Дали ще заподозре, че има друг в живота й? Ще се досети ли, че този друг всъщност е Йълмаз и двамата със Зюлейха не са брат и сестра?  Thinking Трябва някакъв повод да му се даде, някой нещо да му намекне, или направо някой да го шашърдиса с новината.  

С новия адвокат нает за Йълмаз споменаха, че има вариант да намалят присъдата му на 15 години ли беше... май някъде там. Обаче няма как той да лежи толкова, сериалът ще свърши. Затова си мисля, че до съд изобщо няма да се стигне. Направо го пиша беглец. Даже може да стане някой инцидент, да го мислят за мъртъв, а пък той след време да се завърне в Чукурова, с цел да отмъщава, и така любовта им със Зюлейха да се възроди.

Надявам се този път фрагманът да не закъснее толкова.









Последна редакция: сб, 29 сеп 2018, 18:45 от zarani

# 21
  • Мнения: 3 634
Здравейте!  Hug
Лучия, в затвора Йълмаз реагира още първия път, когато Демир употреби „брат“ и повтори след него „брат“. Да, адвокатът е едната причина, той е нает и за него плаща Демир. Другите какво ще разберат е едно, но Демир като посредник е редно да знае истината и сигурно ще научи истината, това е едната причина Йълмаз да му разкаже всичко преди Демир да научи това от адвоката. Но мисля, че Йълмаз беше решил да разкаже на Демир преди да стане дума за адвоката.
Опитвам се да си представя какво знае и как разсъждава Йълмаз. Положението му е безнадеждно, годините в затвора ще са страшно много. Той знае, че Зюлейха не може да се върне в Истанбул, там няма при кого да отиде и може отново да попадне в ръцете на онези мъже. Сама жена не може да отиде и другаде, той дори заедно не искаше да ходят заради нея в друг град. Йълмаз знае, че Демир има чувства към нея и видя също, че Зюлейха изпитва вълнение в негово присъствие. Йълмаз я обича и аз бих очаквала, тъй като той няма надежда да може да направи нещо за нея, бих очаквала той да мисли за нейната сигурност и как тя да си устрои живота. Той знае, че този живот ще бъде без него, защото него няма да го има. Нямам представа какво точно би могло да се получи от признанието на това, че са имали любовна връзка и това, че Йълмаз знае за симпатиите на Демир. Сега съм склонна да мисля обаче, че в затвора между Демир и Йълмаз е станала някаква уговорка по отношение на Зюлейха. Има и още нещо, след като евентуално разбере, че те са имали интимна връзка, Демир може да се е сетил, че Зюлейха повръща, когато се връщаха от болницата, а преди това беше припаднала. Оттук може да предположи, че тя е бременна и да се досеща за играта на Хюнкяр. Също си спомням, че първият въпрос при връщането на Демир и след ареста на Йълмаз беше: кой го е издал? И знам, че той има възможност да разбере, че Хюнкяр се е обадила на шефа на жаднармерията. А това е много важен момент. Демир живее в тази култура и за него не е трудно да направи тези връзки, да си спомни как Хюнкяр намекваше на Зюлейха за чеиз, който Демир да и купи при пътуването; майка му е следила лечението на Филиз; говори му постоянно за наследник; Демир е наясно какво майка му и другите очакват от него по този въпрос. И тъкмо затова да е провел разговора с нея за сватбата във фирмата – много хубаво досещане, Лучия  Heart Eyes. Така мисля, че е възможно Демир да знае цялата история, вкл. до бебето,  но той няма да разкрива това наведнъж и пред всички.
Когато отиде в затвора, Демир нямаше намерение за сватба, поне не в този момент, иначе той щеше да иска ръката на Зюлейха като от брат. Но след информацията, която е получил, както и след евентуална договорка между двамата мъже, които обичат Зюлейха и които би трябвало да потиснат всичко друго, а и двамата ще трябва да потиснат много в себе си и да мислят за сигурността на Зюлейха - Йълмаз и Демир, Демир тръгна бързо към сватба. И точно това ме кара да мисля, че той е наясно с всичко. Действията на майка му го ядосват, но играейки привидно в нейната схема, той, по-точно той и Зюлейха,  ще променят значението на нещата.
А състоянието на традициите по това време съответства на състоянието на Амине:
все още са живи, но в разпад, загуба на памет и все забравят дали са си изяли сутляша.  Grinning
Точно тази героиня е нарочена за олицетворение на миналото, почти отиващо си и все още възпроизвеждано от такива като дъщерята продължител Хюнкяр, но в присъствието вече на другомислещи хора.
Трите жени: Амине, Хюнкяр, Зюлейха са идеалната картинка на веригата във времето.


# 22
  • Мнения: 28 053
Ваня Hug bouquet
Ей това пропуснах да напиша


Цитат
Също си спомням, че първият въпрос при връщането на Демир и след ареста на Йълмаз беше: кой го е издал? И знам, че той има възможност да разбере, че Хюнкяр се е обадила на шефа на жаднармерията.

Когато я попита и тя отговори, Демир я загледа продължително, направо очаквах да последва уточняващ въпрос "дали тя има нещо общо", но той замълча.

 yes Да, майка и син много добре се познават.


Цитат
Демир е наясно какво майка му и другите очакват от него по този въпрос.

И в тази връзка - за бебето - Демир и да знае, както си писала, Ваня, той дали не е преценил, че е по - добре за всички да се прави, че е негово, когато Зюлейха съобщи за бременността си вече официално. Така ще спести много унижения - на себе си, на Зюлейха, даже и на майка си. И по - късно, в някакъв екстремен момент да даде знак, че знае цялата истина.

За писмата - писаха, писаха, но ние не знаем какво. За Йълмаз - мисля, че той ще поиска от Зюлейха да не го чака. Даже може да ѝ върне свободата.
За новия адвокат в Истанбул - ами разбира се, че ще види в документите кой на кого е "брат". Демир не е толкова глупав, че да не се сети. Прекалено нечестно е към човека, който се опитва да му помогне.

Зари Hug, възможно е да избяга, но е много трудно без помощ от някого. По времето в което се развива действието, в Турция е имало военни преврати и след смяна на властта - амнистии. Но е ясно, че няма как Йълмаз да престои 15 г. по затворите, ако няма скок във времето в сериала.
След като я спаси, ще трябва да има обяснение за постъпката ѝ. Малко е странно, че Зюлейха не каза нито не, нито да на предложението на Демир да се омъжи за него. Подготвиха сватбата с нейното мълчаливо съгласие и това за Демир се оказа нормално Rolling Eyes. Но и той като майка си, докато посрещаха гостите, се огледа разтревожено за Зюлейха. И двамата подсъзнателно очакват от нея крайна реакция в последния момент.

https://scontent-sof1-1.cdninstagram.com/vp/6fc691d5688635275536 … 09970876488_n.mp4

# 23
  • София
  • Мнения: 6 287
Лучия, ще му помогнат разбира се, няма сам да тръгне да бяга. Той така направо ще си се самоубие.
Писа се за влизането в сериала на много известен актьор, като гост - Керем Алъшък. Той се е "специализирал" в ролите на затворник с много връзки, който помага на главния герой в беда. Ще видим дали и тук ще е такъв или ще му поверят нещо друго. Но, че ще излезе Йълмаз от затвора преди 15-те години, ще излезе.

Провокирана от Ваня  Grinning изгледах отново момента с разговора между Демир и Йълмаз в затвора. Беше ми убягнало това, незнайно защо. Наистина има нещо недоизказано, по-скоро непоказано, но продължавам да се съмнявам, че Йълмаз му е споделил истината. Ако пък е така, би било интересно, да и има логика. Йълмаз е честен и прекалено добър, сърце няма да му даде да лъже човека, който му помага в толкова труден момент. А и не е глупав, дава си сметка, че започне ли дело истината иска не иска сама ще си излезе наяве. Лошата страна на Демир ще се покаже, ще видим двуличието му спрямо Йълмаз и начин да манипулира Зюлейха. Ще надмине майка си в лошотията. Бял ден няма да видят Йълмаз и Зюлейха заради Яман фемили.  Close








Интервю с Уур Гюнеш, но превод не ми е попадал.

https://www.sabah.com.tr/magazin/2018/09/20/dizide-kendimi-izler … n-icim-ciz-ediyor




Последна редакция: сб, 29 сеп 2018, 22:39 от zarani

# 24
  • София
  • Мнения: 6 287
ФРАГМАН

# 25
  • Мнения: 21 201
Добър вечер и благодаря smile3525 Зарани за новата тема.
Най-накрая изгледах епизода и мноооооого ми хареса, не исках да свършва.
Няма да навлизам в подробности за отделните персонажи(Хюнкяр си показа зъбките, Confused а прислугите дори не ми се коментират Stop) но има неща, които много силно ми направиха впечатление.
Съдейки от поведението му след като посети Йълмаз в затвора си мисля, че разбра(дали от самия него или от адвоката) че двамата не са брат и сестра.
След посещението си там Демир коренно се промени и изведнъж хоп, реши да се ожени за Зюлейха.
По време на вечерята с нея ми се наби в очите начина по който стана от масата за да отвори кутията с колието след като тя не я отвори. Беше рязък, Confused някак си като че ли се издразни Thinking и никак не ми се понрави като я придърпа за ръка да танцуват след като тя не си я подаде за танц.
Та той дори не я попита дали иска да се омъжи за него, а направо заговори, че ще се оженят и т.н. ooooh!
От тези му действия, а и въобще от цялостното му поведение откакто се върна от затвора все ми е на мисъл, че няма да е чак такъв добряк какъвто изглежда на пръв поглед.
Тегло я чака Зюлейха с него и то голямо, ще е в жив затвор, ooooh! защото според мен той ще изисква от нея да му бъде жена в пълния смисъл на думата, защото иска да я притежава, абеееее баш анадолец. Confused Stop
Олееееее, докато съм писала имаме фраг и то какъв. Shocked
Демир я направи своя, а на Йълмаз вместо уж да му помогне и да лежи 15г бесилка го чака. Tired
Искам да е Четвъртъъъъъък, smile3539 да гледам на големия екран на тв.то та дори и да не разбирам какво си говорят.

Последна редакция: сб, 29 сеп 2018, 23:30 от Neidjal

# 26
  • София
  • Мнения: 6 287
И ако излезе, че Демир настина знае за Зюлейха и Йълмаз, и въпреки това я принуди да бъде с него... Отвратително.

Сцената с Йълмаз според мен е в ума на Зюлейха, докато е в безсъзнание във водата.

Появи се и истинския брат на Зюлейха. Как ли е стигнал чак до Чукурова?

# 27
  • Мнения: 21 201
И ако излезе, че Демир настина знае за Зюлейха и Йълмаз, и въпреки това я принуди да бъде с него... Отвратително.

Сцената с Йълмаз според мен е в ума на Зюлейха, докато е в безсъзнание във водата.

Появи се и истинския брат на Зюлейха. Как ли е стигнал чак до Чукурова?
И то много.
Сега брат й сто на сто, ще разбере, че всички ги мислят за брат и сестра Йълмаз и Зюлейха, и ще започне да изнудва Хюнкяр за да не разкрие тайната им, че дефакто са любими, а не роднини.
Отсега ми е мъчно за Зюлейха и живота който ще води оттук-насетне, жив ад.

# 28
  • Мнения: 3 634
Ох, колко много сте писали и колко е интересно!
Но аз трябва да стана след три часа, а още не съм легнала.
Но как да не се изкажа!  Grinning

Днес гледах още веднъж сцената след връщането от затвора: Демир, Хюнкяр и Зюлейха. Прави впечатление как в първата част на това, което Демир разказва, той остави Зюлейха да задава въпроси за Йълмаз и тя се издаваше, а той поглъщаше (вкусът е горчив) това, че всъщност отсреща е една влюбена жена. Демир употребяваше само "Йълмаз" и това беше нарочно, то я отпусна и тя не можеше да въздържи радостта си. Чак към финала той каза единствен път "брат" и това беше насочено към Хюнкяр, която най-сетне си пое въздух. Според мен в този разговор след размислите си от наученото в Истанбул Демир провери и двете страни: и Хюнкяр, и Зюлейха, и аз за себе си съм убедена, че той е наясно с всичко.

Сега, тук е интересно друго. Ако Демир е разбрал истината за отношенията между Йълмаз и Зюлейха, а самата Зюлейха поддържа това, че те са брат и сестра, както и Хюнкяр, точно тази ситуация между тримата говори на Демир, че  Хюнкяр използва Зюлейха и бременността, за да доказва неговата мъжественост. А за да стане това, Демир и Зюлейха трябва да станат мъж и жена. Това е част от играта на Хюнкяр. И според мен, той нарочно не издава, че знае истината, за да използва това "задължение" на Зюлейха, но не за детето и чие ще е то, това мисля, че те ще обсъждат със Зюлейха, когато отношенията им станат други или поне по-късно, а Демир ще използва първата брачна нощ, която сега е задължение, за сближаване със Зюлейха. В тяхната ситуация бременността налага сватбата веднага и първата брачна нощ веднага, но това е, според мен и единственият начин, двамата да започнат някакъв живот заедно. Съгласна съм, много е грубо, но иначе какво, докато тя обича Йълмаз, а тя може да го обича и до края на живота си, двамата с Демир никога няма да започнат да бъдат заедно. Ако той сега я пита дали иска да се омъжи за него, той знае и отговора: "не", знае и защо и затова не задава такъв въпрос: той е наясно, че Зюлейха обича Йълмаз. Демир ще влезе в ролята, която Хюнкяр му е приготвила и с която се е съгласила Зюлейха. Той ще се направи на влязъл в играта на Хюнкяр, но не заради детето, което е важно за нея, а заради Зюлейха. Трябва по някакъв рязък начин да се направи прелом в чувствата. Иначе никога не може да има начало на други. Вероятно Демир така си мисли и аз също разсъждавам така. Вероятно Зюлейха ще бъде много наранена в тази нежелана близост, но си мисля, че самото движение напред по начертаната програма и спокойствието за бременността биха и донесли и успокоение.
Тази любов и този брак за Демир са голям риск, защото по-скоро може нищо да не излезе. Но той си има своя стратегия и я следва. Аз харесвам решителността му и това, че знае какво иска.
Може и да не се окажа права, но така мисля сега.

Фрагманът е интересен, но не е много ясен.

Много хубаво разказват историята, много недоизказано и затова е интересно.
Само братът липсваше!  Mr. Green

От мен сладки сънища и до вторник!  Hug
           

# 29
  • Мнения: 3 246
Здравейте,

Още не съм изгледала епизода, но с голям интерес прочетох коментарите ви! Благодаря за фрагмана!
Офф, пак доведеният брат се появи в картинката...как не го е срам този мръсник?! Заради него стана всичко това, вместо да се покрие и да си трае, той се появява наперен и ще иска пари, най-вероятно. Ще за наглост и алчност?! Дано си получи заслуженото #2gunfire Но, тя Хюнкяр, какво си мисли, че няма да изскачат хора от миналото на Зюлейха, за да я изнудват ли?! Тепърва и онези хора на лихваря могат да се появят...а горкият майстор - няма справедливост за него. Дано Демир научи за него и да му помогне на човека.

Общи условия

Активация на акаунт