Имало едно време в Чукурова | ВВ, Кьосем - исторически и костюмни драми №9

  • 39 611
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 28 066
Привет! Hug

Фрагманът с рус. суб.

https://vk.com/yaghaz_devri?z=video-166330967_456239576%2F9918fd … l_wall_-166330967





Само този комарджия липсваше ooooh! Явно е имало разпити на свидетели в Истанбул и мръсникът веднага надуши парите. Започне ли веднъж Хюнкар да плаща, няма отърване от изнудвача. Не искам сценарият да тръгва в тази посока - с познатите от други турски сериали задължителни "отличителни" черти, не искам да го потурчат - "какво ще кажат хората" ми стига.


Цитат
той нарочно не издава, че знае истината, за да използва това "задължение" на Зюлейха, но не за детето и чие ще е то, това мисля, че те ще обсъждат със Зюлейха, когато отношенията им станат други или поне по-късно, а Демир ще използва първата брачна нощ, която сега е задължение, за сближаване със Зюлейха. В тяхната ситуация бременността налага сватбата веднага и първата брачна нощ веднага, но това е, според мен и единственият начин, двамата да започнат някакъв живот заедно.

Именно. Ненапразно Демир изгори сватбената си снимка с Филиз.

# 31
  • София
  • Мнения: 6 287
Когато обявят, че Зюлейха е бременна, тогава и на Демир ще му "светне", че бебето може и да не е негово. В момента той може и да знае за Йълмаз и Зюлейха, но не знае за него.

Но, тя Хюнкяр, какво си мисли, че няма да изскачат хора от миналото на Зюлейха, за да я изнудват ли?! Тепърва и онези хора на лихваря могат да се появят...
Така е.
Напълно нормално ми се вижда това негово появяване.
Той сестра си продаде, та сега няма да изнудва Хюнкяр ли  Joy

Единствената посока към която изобщо не желая да завие сценарият е: Зюлейха да се влюби в Демир. На всичко друго съм съгласна, само не и да й променят чувствата.

# 32
  • Мнения: 2 503
Добър вечер , момичета!

Благодаря на всички за интересните постове. Flowers Bouquet

Аз все още не съм изгледала епизода , чакам превод.
Но вече съм супер нетърпелива , защото чета размислите ви , които са изключително интересни , всички от тях.
Останах с впечатлението , че ме очаква много тежък епизод , за което се радвам.
Новият фрагман също е много обещаващ. Ставам все по- очарована от този проект. Blush
Нямам търпение да изгледам епизода и да се включа (както трябва) в обсъждането.

Дана Hug
Мисля , че си права относно това , което каза във връзка с "Гюлпери". Това се случва при мен - толкова съм възхитена от "Чукурова" , че за момента сигурно всеки друг проект ще ми бледнее , макар че тръпна в очакване за нов турски сериал с К.Татлъту.
Но се надявам , когато имам възможност да изгледам "Гюлпери" , мисля че ще ми допадне.

Много ми е интересно дали Зюлейха ще почне да изпитва топли чувства към Демир. Thinking


И този момент.


Пожелавам ви спокойна вечер , момичета. Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 6 287
Аз все още не съм изгледала епизода , чакам превод.
Спирай да чакаш, преводът е готов!

Отново благодарности на момичетата!

 Hug Hug bouquet bouquet


Имало едно време в Чукурова - еп.3 Бг.субтитри

https://cloud.mail.ru/public/FuSx/LYvGwxuX3
https://vk.com/club113691288?w=wall-113691288_175853


# 34
  • Мнения: 21 201
 wavey

Не се знае дали като излезне от затвора Йълмаз(далеч съм от мисълта, че ще умре, все пак е един от главните герои) дали няма да се промени в отрицателна посока и Зюлейха да го разлюби, и да обикне Демер.
Не изключвам този вариант, защото и Демир в трета серия го видях в светлина, в която не се бе показвал досега.
Нека по-добрия, по-обичащия и уважаващ я мъж бъде със Зюлейха.

# 35
  • Мнения: 3 246
Здравейте,

Благодаря за превода, ще го изгледам възможно най-скоро. Hug bouquet
Скрит текст:
Детенце е с грип и тези дни времето не ми достига. Sad
Но си мисля за близостта на Зюлейха, която иска да получи Демир. Каквото и да е научил при срещата с Йълмаз, аз също си мисля, че Демир вече знае какво се е случило в основни линии. Йълмаз е много честен и добър човек и не би искал да продължава да лъже човека, който му помага, защото би станало по-лошо впоследствие, когато истината излезе наяве и той би предпочел Демир да чуе  историята им от неговата уста. Та, лично за мен, Демир знае за тяхната връзка. И точно това ме смущава при настояването му за близост. Разбирам написаното от Ваня, че ситуацията налага първа брачна нощ и започване на някакви взаимоотношения, но никой не им "свети" в спалнята, нали?! А взаимоотношения могат да се започнат и на друга основа. Според мен, Демир се възползва от информацията, която има, за да получи тялото на Зюлейха. Ако знае нещо, защо не сподели с нея или да й намекне, като уважи чувствата и желанията й. Например да й каже, че каквото и да става, той ще е до нея и ще я защитава, като няма нужда в момента да се насилва да консумират брака, но нека другите да си мислят така. Имайки предвид, че Демир знае за връзката им с Йълмаз, то той логично би очаквал, че тя може и да е бременна.

Не знам, но каквото и да знае той, лично аз не одобрявам намеренията му да я притежава физически точно в този момент, знаейки, че тя не желае. То е вид изнасилване. Да, тя ще позволи, но той ще знае, че тя няма избор и че го прави насила и това ми е достатъчно, за да не одобря постъпката му. Ще видим наистина как точно ще се развият нещата, но като видях момента от фрагмана с лежащата в леглото Зюлейха с каменна физиономия, с фиксиран в нищото празен поглед...сякаш замръзнала и ме побиха тръпки. Не мисля, че това е начинът, което ми показва, че желанието при Демир в момента е в голяма степен плътско. Ако наистина я обича, то той би споделил с нея някои неща до там, че да й спести унижението и да покаже уважение към нея като жена.

Скрит текст:
Сетих се за един филм, в който се показваха преживяванията на изнасилени жени и всички те споделяха, че са се "изключили" по време на това зверство и сякаш са "излезли" от тялото си, за да не усещат, да не са там, сякаш не са те. Така ми изглеждаше във фрага и Зюлейха и това ми остави много горчив вкус и някак си ме настрои срещу Демир.

Neidjal   Hug наистина е възможно в затвора Йълмаз да се промени в отрицателна посока, да се озлоби и пожелае някакво отмъщение, не знам...но е логично. На мен това не ми се иска и се надявам да не стане. Това, че Демир ще държи затворена Зюлейха (от резюмето за сериала) и от това, което е споделил актьорът - че Демир ще е принуден да върши не до там добри неща, ми подсказва, че по-скоро той ще е промененият или тази негова страст към Зюлейха ще отприщва негативни действия. Не мисля, и че Йълмаз ще действа прекалено добросъвестно, също така, защото и той ще се бори за Зюлейха в един момент, но се надявам героите да запазят заложеното в тях. За Демир, аз за себе си установих, че има някаква "тъмна" черта още в началото, така че очаквам от него проява на "болна" страст и вършене на манипулации за да има Зюлейха - "...тялото й, любовта й, душата й...всичко...завинаги".

Хубав ден! bouquet

Последна редакция: пн, 01 окт 2018, 12:46 от dana78

# 36
  • Мнения: 7 865
Цитат
Не знам, но каквото и да знае той, лично аз не одобрявам намеренията му да я притежава физически точно в този момент, знаейки, че тя не желае. То е вид изнасилване. Да, тя ще позволи, но той ще знае, че тя няма избор и че го прави насила и това ми е достатъчно, за да не одобря постъпката му. Ще видим наистина как точно ще се развият нещата, но като видях момента от фрагмана с лежащата в леглото Зюлейха с каменна физиономия, с фиксиран в нищото празен поглед...сякаш замръзнала и ме побиха тръпки. Не мисля, че това е начинът, което ми показва, че желанието при Демир в момента е в голяма степен плътско. Ако наистина я обича, то той би споделил с нея някои неща до там, че да й спести унижението и да покаже уважение към нея като жена.
Скрит текст:
Сетих се за един филм, в който се показваха преживяванията на изнасилени жени и всички те споделяха, че са се "изключили" по време на това зверство и сякаш са "излезли" от тялото си, за да не усещат, да не са там, сякаш не са те. Така ми изглеждаше във фрага и Зюлейха и това ми остави много горчив вкус и някак си ме настрои срещу Демир.
Дани Hug, напълно съм съгласна с тебе.
Демир за съжаление се оказа един най- обикновен насилник и отсега нататък не очаквам нищо добро от него.
Нищо не го оправдава, особено ако е знаел за връзката им.
Жалко за европейското му образование и уж прогресивни идеи.

# 37
  • Мнения: 3 634
Здравейте!  Hug
За превода на епизода – много, много благодаря!  bouquet
Благодаря за всички мнения!
Дана, бързо да минава!

На този етап виждам три отделни плана за действие, които имат пресечни точки:

Хюнкяр: Нейната цел е Демир да има дете. Прави своя план, като взима детето от връзката между Зюлейха и Йълмаз; изпраща Йълмаз в затвора; подготвя Зюлейха, която трябва да преспи с Демир и да представи заченатото вече дете от Йълмаз  като дете на Демир. За целта на Хюнкяр е важно да се поддържа това, че Йълмаз и Зюлейха са брат и сестра; любовта на Демир към Зюлейха той сам си е запалил, но в движение Хюнкяр промени намеренията си и от „връзка за три дни“ , каквато тя виждаше тази на сина си, сега трябва да се съгласи на брак. Хюнкяр не предвижда прекъсване на връзката между Зюлейха и Йълмаз, защото спасението на Йълмаз е мотивацията на Зюлейха да преспи, а впоследствие да се омъжи за Демир. В плана на Хюнкяр ничии чувства не се уважават: нито тези на двамата влюбени, нито на сина  и Демир, нито на бъдещото дете, което е обречено да не познава биологичния си баща (а може да му отнемат и майката) и да живее през целия си живот в тайна. Като кулминация за отношението на Хюнкяр, която с всички свои действия е чистата характеристика на мисленето от старо време, към чувствата и любовта, прозвуча  нейният смях след въпроса на Шермин дали Демир не се е влюбил. Смях на презрение към любовта, за нея ничии чувства не са от значение.

Зюлейха: всичко при нея се диктува от любовта към Йълмаз. Тя иска неговото освобождение, готова е да чака дълго. Най-напред ще направи опит за самоубийство, но после ще продължи да се бори за живота и освобождението на Йълмаз и чрез непоносимия за нея дори като мисъл брак с Демир. Защото Зюлейха е жена, готова на всичко за любовта.  Влиза в историята, програмирана от Хюнкяр с една единствена цел: освобождението на Йълмаз. И тъй като за тази история е необходимо тя да остане сестра на Йълмаз, разказвайки историята за извършеното убийство, тя потвърди пред Демир, че те са брат и сестра. Нейният план се разминава обаче с този на Хюнкяр по най-важния за бабата на очаквания внук въпрос: за Зюлейха това дете е последното, останало и от Йълмаз, тя ще отдаде живота си на него и то ще носи името на баща си - Йълмаз. Бъдещият проблем е ясен, въпрос на време ще бъде кога детето „на Демир“ ще стане детето „на Йълмаз“. В плана на Зюлейха всички нейни чувства са насочени към Йълмаз: той е нейният любим, той е баща на детето, детето ще запази връзката си с него и Зюлейха ще очаква деня на далечната среща с Йълмаз. Чувствата на Демир ще бъдат използвани, а по този начин обидени и унижени  за осъществяване на нейния план.

Демир: Демир се влюби в Зюлейха като видя в нея чистота и невинност. В движение обаче разбира нови неща за нея. Сега вече той знае, че двамата не са брат и сестра, а влюбени. За мен той се досеща и за бременността: от съдействието между Зюлейха и Хюнкяр в ежедневието и реакциите в някои моменти, както и от досещане за замисъла на Хюнкяр. Но най-сигурното доказателство за него ще бъде първата брачна нощ. Според мен, точно обратното, това ще бъде желание не на Демир, който знае, че тя в момента не го обича, а само се надява да го заобича някога. Първата брачна нощ ще бъде пожелана от Зюлейха, защото тя е задължителна в нейния и плана на Хюнкяр, които два плана до този момент се покриват. Времето тече и Зюлейха трябва да вкара тази бременност в семейната история с Демир. А ако наистина има такъв момент, в който той се дърпа, а тя да настоява, това за Демир ще е доказателството за налична бременност. Ще видим точно как ще бъде показан този момент и какво още са намислили нататък.
След това, което разбра в Истанбул, допълнено от реакциите на Зюлейха и Хюнкяр с потвърждение на това, че на двете места съществуват две версии за това какви са един за друг Зюлейха и Йълмаз и вместо да се откаже от нея, Демир е още по-амбициран и предложи брак на Зюлейха. Защо? От една страна, той е ядосан и обиден от отношението към неговите чувства, които ще бъдат употребени в полза на връзката с Йълмаз. Но, от друга, страна това, което го ядосва, че Зюлейха ще го използва по този начин, кара Демир да я харесва още повече. Защото тя е жена, която се бори за любовта с всички средства, докрай и Демир не се и съмнявам, че иска да бъде на мястото на Йълмаз. Мисля, че той ще използва ситуацията от двете версии така: от Йълмаз научи, че са били любовници, но той ще го спасява като брат на Зюлейха. Защото Демир ще е обърнат към Зюлейха, а тя говори за Йълмаз като за брат. На нея Демир обеща да спаси брат и. И щом е така, той прекъсва връзката между двамата – писмата не е трудно да се уреди да не пристигат (отвореното от Гюлтен и без това нямаше да стигне до получателя в затвора; видяхме връзките на Демир там). Точно тази връзка е много важна за плана и на Хюнкяр, и за този на Зюлейха. Демир умишлено даде адреса на Зюлейха, първо с писането оттича психологическа енергия, а непристигането на писмата води до разочарование. Има ли право Демир на това, което прави? Според мен, да. Ако той правеше тези неща, но Зюлейха беше признала за отношенията с Йълмаз, това нямаше да е честно. Но Зюлейха използва чувствата на Демир. И това е нечестно. След Истанбул той явно е решил да се отнася към нея като към сестра на Йълмаз, каквато тя се е представила, значи е свободна и Демир може да и предлага брак, ще спаси брат и, което и е обещал. Демир сега няма отношения с Йълмаз; той сега е бивш любовник и като такъв е съперник за Зюлейха. Отношението към него сега преминава единствено през Зюлейха и Демир ще спасява Йълмаз като нейн брат.
Демир е казал всичко на Зюлейха: че я обича и иска някога и тя да го обича. Той се води само от любовта и трудностите, пред които се изправя, са само за любовта, няма други междинни или странични цели. Зюлейха, която като сестра на Йълмаз беше достъпна по обичайния начин, сега за Демир е ясно, че достъпът до сърцето и ще е много труден. Но това, че не се отказа от нея и че докато Зюлейха се бори с всички сили за Йълмаз (вкл. и чрез брака с Демир), а Демир също с всички сили ще се бори за нея -  това много ми харесва.

Фактически нататък тези три плана ще се движат едновременно, но финалът ще е един и когато му дойде времето, ще видим кой ще бъде на този финал.




# 38
  • Мнения: 2 503
Здравейте , момичета! Hug

Най - после изгледах епизода и много ми хареса , ама много.

Започвам с това , че и аз съм склонна да мисля , че Демир знае , че Зюлейха и Йълмаз не са брат и сестра. Всичко води към това - последните думи на Йълмаз , които ни показаха, след това изражението на Демир , сцените със стрелбата. Според мен той е съвсем наясно за тяхната тайна. Много ще се изненадам , ако не знае и всъщност Йълмаз му е казал нещо друго. Ще ми допадне и този вариант.

Много емоционален и тежък епизод. Най- вече ме разчувстваха тези сцени - когато Гюлтен върна пръстена на Зюлейха и тяхната прегръдка , незнайно защо , но това много ме натъжи. Изключително болезнени са погледите на Йълмаз , особено , когато се видя с Демир. Много жално ми става за него , за тази тежка съдба, за това наказание.
Започвам и с него , тъй като пиша за тежкия му живот. Да, Демир му помага , нае му адвокат , ще има горе-долу приемлив живот в затвора, но живот ли е това ?! Далеч от любимата , от смисъла на живота ти. Това , че писмото на Зюлейха не достигна до него , усложни още положението- той е в неведение , не знае какво се случва с нея. Пита се защо не му пише , забравила ли го е , дали не се е отрекла от него. Мисля си , че през главата му минават стотици предположения , които не са "розови". Но интересното е той какво написа в неговите писма. Дали , както предполагате вие , той и дава свобода да продължи живота си без него , вместо да погубва младостта си , чакайки го. Много ми е интересно какво ще стане с него и дали ще има опит за бягство. А как ще приеме новината , че любимата му вече е жена на Демир. Тя ще знае защо го прави , разбира се , заради Йълмаз. Но Йълмаз може би ще приеме действията й като предателство... Става все по- интересно.

Много съм разочарована от Хюнкяр...Първоначално мислех , че е добра , че е строга , но добра. Оказа се , че тя е строга и жестока. Толкова жестока , че не зачита никакви чувства , дори на сина си ,както каза Ваня. Обрича собствения си син да отглежда чуждо дете , за да се запази достойнството му , репутацията му , името "Яманови". В началото на епизода не разбирах действията й, те нямаха логика. Първо се грижеше за Зюлейха, после и кресна , защото изпусна нещо скъпо , след това я изпрати на полето , знаейки , че е бременна. Мислех си , че тя не знае какво прави. Но след това лампичката ми просветна и всичко се изясни. Всичко това беше нейният план - да заблуди Шермин , да може лично Демир да я доведе в имението. Такава манипулаторка, колко лесно си играе с живота на трима души и едно дете , живеещо все още в утробата на майка си. Потресена съм. Толкова закостеняла , останала на мястото си и не иска , и не иска да се развива и променя. Това , което каза Ваня относно трите жени и какво изобразяват те , много ми хареса!!!

Честно казано съм разочарована от Демир. Да , добър човек е , помага на Йълмаз , за сега, но държанието му към Зюлейха не ми хареса. Той не я попита дали иска тази женитба , той просто заяви , че ще има такава. Мисля , че това не е начинът , по който трябва да я спечели. Толкова крехка и нежна жена не се печели с такава настоятелност, с този порив за пълно притежание... Не знам , може би греша , но просто не ми се понрави тези сцени.

А Зюлейха реши да намери изход чрез смъртта. В такава ужасна безизходица е , че за този момент, това се оказа единствения изход , който тя вижда.  Съгласна съм с вас , тя ще има нелека съдба, която аз с интерес ще следя. Другото , което се чудя е дали тя лека полека ще започне да има чувства към Демир. А дали пък Йълмаз после ще тръгне да отмъщава...

Разочарована съм от Гюлтен , че прочете чуждото писмо и , че явно не го изпрати. Тъкмо се очаровах от нея след връщането на пръстена и после се появи разочарованието. Дано в следващия епизод ме опровергае.

Много интересен сериал , много. Радвам се , че станах част от "Чукурова".
На моменти музиката ми напомня , адски много за музиката от ВВК 2 сезон. Но е нормално де , все пак композиторът е един и същ и аз много го харесвам. Дано не съм забравила нещо.

Дана , забравих да пожелая бързо оздравяване на детенцето ти.

Хубав остатък от деня!

# 39
  • Мнения: 654
Опитвам се да наваксам със сериите и се радвам, че активно се коментира!

# 40
  • Мнения: 3 246
Здравейте,

Благодаря за пожеланията! Hug Благодаря за прекрасните коментари! bouquet

Ирина Hug съгласна съм с теб!

Ваня Hug прекрасен анализ на трите отделни плана за действие! Съгласна съм с всичко, освен с това:
Цитат
...Демир умишлено даде адреса на Зюлейха, първо с писането оттича психологическа енергия, а непристигането на писмата води до разочарование. Има ли право Демир на това, което прави? Според мен, да. Ако той правеше тези неща, но Зюлейха беше признала за отношенията с Йълмаз, това нямаше да е честно. Но Зюлейха използва чувствата на Демир. И това е нечестно.

Според мен Зюлейха не използва чувствата на Демир, използва ги Хюнкяр. Зюлейха е в шок и ступор; беше й казано, че ако разкрие истината за връзката й с Йълмаз, то той ще увисне на въжето. Тя прави това, което Хюнкяр й втълпи с единствената цел да спаси живота на Йълмаз. Не нейна беше идеята за сватбата, Демир дори не я попита, нито едно действие в този аспект не беше родено от нейната мисъл...а направлявано от Хюнкяр и Демир...тя просто мълчаливо, изпаднала в шок и незнаеща какво да прави, се оставя на събитията с единствената мисъл за живота на Йълмаз. Тя взе своето решение - смърт и се хвърля в реката. Ако сама беше решила да се увърта около Демир, с цел спасението на Йълмаз, ако сама беше анализирала и начертала в ума си план за действие, ако не се беше хвърлила в реката, а хладнокръвно беше следвала стъпка по стъпка плана си...ДА...тогава бих казала, че използва чувствата на Демир за своята цел, макар и благородна. Но не виждам нищо подобно. Ако зависеше от нея, тя би признала всичко, но това не отговаряше на плана на Хюнкяр, която използва страха й, паниката и шока, за да я манипулира и "обработи".
Отделно за писмата - и тук не мисля, че Демир има права. Ако приемем максимата, че той спасява Йълмаз като брат на Зюлейха и я приема за сестра на Йълмаз, така както се е представила, то той трябва да приеме и кореспонденцията между тях като братско-сестрина и най-вече лична. Не може веднъж да приема Зюлейха като сестра на Йълмаз, а в друг момент да приема Йълмаз за свой съперник и да саботира писмената връзка между тях за свои користни цели. Не може ту така-ту иначе, каквото и както му отърва. Лично за мен най-честно би било да влезе в "играта" приемайки за пред обществото и семейството братско-сестринската връзка, но да се бори честно за любовта си - да каже на Йълмаз: не й пиши, забрави я, ти си в затвора, тя ще е моя, аз ще се грижа за нея, т.е. приема любовната им връзка и влиза в открита борба със съперника Йълмаз. А не да му замазва очите и да печели чрез измама и чрез очерняне на съперника, нека покаже своите преимущества...иначе лесно се печели с манипулации и интриги, още повече, че съперника е в затвора и е с вързани ръце. Аз бих го оправдала, ако е честен с Йълмаз, а не да крие писмата му като страхливец.

Последна редакция: пн, 01 окт 2018, 19:46 от dana78

# 41
  • Мнения: 28 066
Привет! Hug
Благодаря ви за коментарите! bouquet

Когато Демир каза на Зюлейха, че ще се оженят /да, той не я попита съгласна ли е/, тя би могла да откаже и да обясни, че с Йълмаз не са брат и сестра, обичат се и е бременна. И даже да продължи с това, което каза на Хюнкар - че ще замине за Истанбул, ще шие, ще слугува и все 3 - 5 лири ще изкара, за да се изхранва. Питам се какво би ѝ отговорил Демир. Дали същото, което ѝ напомни Хюнкар - край с помощта за Йълмаз, отива на бесилото. Ваня го е написала -  Влиза в историята, програмирана от Хюнкяр с една единствена цел: освобождението на Йълмаз. И тъй като за тази история е необходимо тя да остане сестра на Йълмаз, разказвайки историята за извършеното убийство, тя потвърди пред Демир, че те са брат и сестра. Можеше ли да не потвърди. Можеше

Дана, Например да й каже, че каквото и да става, той ще е до нея и ще я защитава, като няма нужда в момента да се насилва да консумират брака, но нека другите да си мислят така. Имайки предвид, че Демир знае за връзката им с Йълмаз, то той логично би очаквал, че тя може и да е бременна. - добре, приемаме този вариант. А после какво? Мислиш ли, че изобщо ще дойде такъв момент. На мен ми хрумна друго, но сценарият вече е съвсем различен. Бракът им би бил възможен, така както го описваш, ако Демир изобщо не беше се влюбил в Зюлейха. Сключват фиктивен брак - той - за да има наследник, тя - за да спаси Йълмаз. Ще живеят заедно, но ще се мразят и само пред хората ще играят ролята на нормални съпрузи. Не съм го измислила аз, имаше такъв дневен сериал, мястото е друго, други са и хората /действието е в наши дни, в Истанбул/, в който омразата постепенно се превърна в любов.

В последния момент, преди да сложат подписите, ни показаха Зюлейха на моста над канала. Какво я накара да предпочете смъртта пред брака с Демир, респ. спасението на Йълмаз. Как Йълмаз ще приеме факта, че тя, бременна от него, се е омъжила за друг, за да го спаси, да спаси живота му. И какъв ще е този негов живот след саможертвата на Зюлейха. Тя приема ада Демир, за да живее той. Да живее, но без нея. А тя защо го последва в бягството му? Защото не можеше да живее без него. Във влака Йълмаз ѝ каза, че пътят води към смъртта или свършва със смърт, нещо такова. Зюлейха си спомни тези думи и скочи във водата. Но така - със смъртта на единия от двамата, сериалът свършва.

Дана Hug, виждам, че си писала. Демир ги приема за брат и сестра, за да не разруши плана, в който Зюлейха участва Тя във всеки един момент можеше да признае истината. Демир защо отиде в Истанбул. Последното нещо, което можеше да научи там е, че са брат и сестра. Отиде, за да опита да спаси Йълмаз от смъртна присъда, защото не иска да страда жената в която е влюбен. Освен това харесваше Йълмаз. С признанието Йълмаз даде по - различна идея на Демир за брак със Зюлейха.
Аз не си представям Демир да се върне от Истанбул и да каже - зная, лъгали сте ме, не сте никакви брат и сестра. И Зюлейха започва да плаче и да го убеждава колко много съжалява.... каквото каза на Хюнкар.
Да си призная, би ми харесало ако бяха направили Демир изтънчен, по - фин, ухажващ Зюлейха като истински аристократ. Но той вижда, че тя е безумно влюбена в Йълмаз. Никакъв шанс за него. Когато ѝ сложи колието и я целуна, тя извърна глава с отвращение, все едно почувствала гадна миризма.
Та сигурно някога в Чукурова мъжете не са били такива, каквито ние сега си ги представяме.

Дана Hug, за детенце - да се зарадва и бързо да оздравее! Praynig


Скрит текст:

# 42
# 43
  • Мнения: 3 246
Привет,

Лучия  ooooh! bouquet благодаря за пожеланията!
Да отговоря на поста ти Hug: според мен, Зюлейха не можеше да отрече, че с Йълмаз са брат и сестра, защото беше наплашена от Хюнкяр и наистина прокурорът иска смъртна присъда. Тя няма никакви пари, нито Йълмаз, нямат спестени такива за добър адвокат, майсторът също не може да им помогне. Братята на лихваря и подчинените му имат пари и връзки, със сигурност Йълмаз отиваше на въжето без подкрепата на семейство Яман. Зюлейха повярва на Хюнкяр, та тя му е майка, знае характера му...Зюлейха й се довери и беше паникьосана и уверена, че няма друг начин за спасението на Йълмаз. В мислите си тя беше убедена, че отречеше ли това, че той й е брат, рискуваше всичко.

За консумирането на брака: защо да не й предложи всичко това, което бях споменала?! После какво? - ами търпение от негова страна, ухажване, подкрепа, изслушване, рамо на което да поплаче...така много по-бързо би я спечелил, отколкото да спи с нея и да я целува, да й подарява колиета. Явно, Демир не я познава, но дори и не иска да я опознае...тя не е сребролюбка, не би и забравила любовта си толкова бързо, но би оценила джентълменските му обноски. Нека първо спечели приятелството й.

Тя предпочете да се самоубие, защото усещаше, че е в капан. Няма възможност да бъде с любимия си, дори и да му спаси живота, той години наред ще е в затвора, а тя трябва да търпи физическите домогвания на друг мъж, да се държи като съпруга, да играе "театро"...ами логично е. А Демир ги приема за брат и сестра, не само да не разруши плана, но и да се възползва от нея. Той може и да не разруши плана по друг начин...вече споменах - какво му пречи да й разкаже за разговора си с Йълмаз и да я пита, защо отрича, че са любовници. Да й обясни, че ще бъде до нея, защото Йълмаз няма да може, че каквото и да се случва ще я подкрепя и обича. А на Йълмаз да заяви, че ще го спаси от въжето, но ще лежи с години, че ще се бори за любовта на Зюлейха и т.н. Да играе с открити карти и пред двамата, а не да влиза в игрички пред единия и пред другия, за да се възползва от уязвимостта им. За мен, той се възползва от положението. Защо скрива писмото...за да се разочарова Зюлейха и да започне да забравя Йълмаз; защо я оставя да си мисли, че той не знае нищо...за да я направи своя жена, да спи с нея и да я притежава, като се прави че не вижда, че тя едва понася ласките му. За сега, лично за мен, Демир не показва любов към Зюлейха, а плътско желание...иска да я има. Не случайно показаха първият му поглед към нея: беше леко еротично, ако мога така да се изразя - тя загряла от слънцето, пуска косата си, облива се с вода и започва да се бърше...устните, врата, деколтето. Той я "изпиваше" с поглед...поне за мен, това е някаква подсказка. Ще видим, но за сега, не ми допада поведението на Демир спрямо нея.

 bouquet bouquet bouquet

# 44
  • Мнения: 7 865
Дани, чудесно си го написала!

Общи условия

Активация на акаунт