Идеалното място за живеене във Варна? Тема 2

  • 22 998
  • 210
  •   1
Отговори
# 165
  • Варна
  • Мнения: 5 131
Ходих това лято на няколко огледа в Добрева чешма. Разрах, че е разделена на 5 зони, като последната - най-далечната, където е бар Наздраве, е чак до отбивката на Тойота и тя се води не към Варна, а в землището на село Кичево, т.е. път там няма да видим скоро, да не кажа никога. Иначе за ДЧ 1 и 2 уж има приет проект, но и там цените са доста по-високи. По-нататък е ужас. Кара се 15 минути по камънаци на първа скорост в едната посока. Главата ме заболя само веднъж да отида и да се върна, представям си ако е ежедневие... 100 пъти по-бързо и по по-хубав път се стига до самото село.

# 166
  • Мнения: 25 736
О,  аз имам предвид добрева чешма 1.
По натам не.

# 167
  • Варна
  • Мнения: 11 340
За Добрева чешма изобщо не си и помисляме, такъв денгерлик е там, че и мен, като Didi168, ме заболя главата сами след 2-3 часова обиколка с цел проучване.

Иначе гледаме и селата около и след Аксаково. Има и там нелоши местенца.

# 168
  • Мнения: 2 083
Не ви ли притеснява, че доста от местностите и СО около Варна,са свлачищни райони?

# 169
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Дайте карта за  червени зони , аз знам само над златни че е зле работата, над яхтеното към кранево пътя..

# 170
  • Мнения: 18 495
Знае се къде за свлачища, лесно се избягат. В самия град също има свлачища.

Ако гледате в местности, имайте предвид, че всякаква инфраструктура, не само пътната, е несравнима с тази в чертите на града или някое от селата.

# 171
  • Мнения: 2 083
http://gz-varna.mrrb.government.bg/map/

Има инфо и кога за последно са им правени изследвания.Не знаех,че и с.Просечен е активно свлачище.

# 172
  • Мнения: 25 736
Какво е денгерлик?

# 173
  • Варна
  • Мнения: 5 131
Ако гледате в местности, имайте предвид, че всякаква инфраструктура, не само пътната, е несравнима с тази в чертите на града или някое от селата.

Много зависи. Следващия път като минаваш по околовръстното, хвърли едно око нагоре по продължението на ул. Мир. Тази част на Сотира я наблъскаха с 6 - 7 етажни блокове и вече няма и помен от облика на вилна зона. Е, сигурно няма оптика там, но по всичко друго инфраструктурата вече е типично градска. За жалост.

# 174
  • Мнения: 829
Предполагам, че денгерлик е вариация на генгерлик.

ГЀНГЕРЛИК, мн. ‑ци, след числ. ‑ка, м. Диал. Запустяло място, обрасло с гъста трева и тръни. А помниш ли генгерлиците? Какво бяха тия генгерлици? — Тръне. Прости магарешки тръне. Пролет започват да растат, още зелени, ниски като трева. А по-късно стават високи, гъсти, като съща гора. Й. Йовков, ВАХ, 99.

# 175
  • Мнения: 1 713
И аз го знам с Д. Във Варна е с Г.
Ами дингилрик е такова, на каквото ти звучи 😀

# 176
  • Мнения: 146
Събирам мнения за Лятно кино Тракия. Бях чела в други теми, че около Автогарата се води криминална зона, но не разбрах това кои квартали включва. Имам ли повод за притеснения?

# 177
  • Мнения: 5 903
Събирам мнения за Лятно кино Тракия. Бях чела в други теми, че около Автогарата се води криминална зона, но не разбрах това кои квартали включва. Имам ли повод за притеснения?
под автогарата е Максуда-циганската махала на Варна. Може би това са имали предвид.

# 178
  • Варна
  • Мнения: 3
Здравейте! Има ли живеещи в местност Прибой? Интересува ме дали мястото е хубаво за живеене и като цяло дали са добри условията за целогодишно живеене Simple Smile

# 179
  • Мнения: 5 903
Здравейте! Има ли живеещи в местност Прибой? Интересува ме дали мястото е хубаво за живеене и като цяло дали са добри условията за целогодишно живеене Simple Smile
Този район на Варна е хубав само, ако сте баба и дядо, имате кола за разходка и пазаруване и не работите.
На мен изобщо не ми харесва.

Общи условия

Активация на акаунт