Конвектори ADAX - 2

  • 29 483
  • 250
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 4 239
Amber*, да споделя и аз моя кофти опит, за да не се подлъжеш по по-слабия адакс.
В нов блок, изцяло външен апартамент, без нанесли се съседи под, над и до нас, сглупихме с два по-слаби адакса за холокухнята и спалнята, а в детската, която към тази момент не се ползваше - голям Гламокс (включвахме го от време на време, стаята беше "склад", много бързо се стопляше, когато го засилиш, но по-скоро поддържахме минимално отопление, колкото да не е без хич). Идеята, както при теб, да поддържаме в спалнята и холокухнята ~20 градуса, защото това ни е комфортна температура, през зимата на 2018/2019 доведе до две поредни сметки ~550 и ~600 лева. Реално в спалнята беше сравнително ок преценен, но в хола - никак. Спешно сложихме климатици. Сметките ни паднаха на около 200 лв.
Гламокса сега е в спалнята на съседите (в холокухнята са с климатик), много са доволни от уреда, както и от нормалните сметки.
Признавам си, съжалявам, че не си го оставихме в детската стая...

# 181
  • Мнения: 5
Kато израснал в панелка на ТЕЦ - съм  чувствителен на темата отопление (+ средно зиморничав).
Дори в някой офис като ходя на климатик не съм много добре предразположен...
Толкова ли е по-скъпо отопляването с конвектори спрямо климатици?

По принцип ми предстои излизане на квартира или нов апартамент и се колебае дали да държа на ТЕЦ (за топлата вода със сигурност), но за парно не съм много убеден (заради цената и образуването й). Но топлофициран блок е много по-различен от не такъв.
Тип Адакс - изсушават ли въздуха?

Мога да се разчитам на електрифицирани отоплители или газификация на къща извън София, което е най-подходящото може да бъде пелети с водна риза

Не изсушват въздуха, не създават течение и са безшумни. Ползваме 4 дигитални конвектора (два по 2000W и два по 1200W). Сметката ни за зимния сезон нарастна с около 120 лв. У дома е приятно топло във всички помещения. Имаме изолация и апартаментът ни е топъл, със западно изложение на всички стаи. Аз съм зиморничава и ми е комфортно. Конвекторите се спират само, когато проветряваме. Миналата зима при по-ниските температури разликата в консумацията ни на ток стигна до 160 лв.
А колко общо плащате сега и на на какво се отоплявахте преди? Много ми е важно да знам, понеже и аз искам да си сложим 4 конвектора горе-долу със същата обща мощност, но нямам никаква база за сравнение. В жилището не сме живели.

# 182
  • Добрич
  • Мнения: 5 451

Скрит текст:

Kато израснал в панелка на ТЕЦ - съм  чувствителен на темата отопление (+ средно зиморничав).
Дори в някой офис като ходя на климатик не съм много добре предразположен...
Толкова ли е по-скъпо отопляването с конвектори спрямо климатици?

По принцип ми предстои излизане на квартира или нов апартамент и се колебае дали да държа на ТЕЦ (за топлата вода със сигурност), но за парно не съм много убеден (заради цената и образуването й). Но топлофициран блок е много по-различен от не такъв.
Тип Адакс - изсушават ли въздуха?

Мога да се разчитам на електрифицирани отоплители или газификация на къща извън София, което е най-подходящото може да бъде пелети с водна риза

Не изсушват въздуха, не създават течение и са безшумни. Ползваме 4 дигитални конвектора (два по 2000W и два по 1200W). Сметката ни за зимния сезон нарастна с около 120 лв. У дома е приятно топло във всички помещения. Имаме изолация и апартаментът ни е топъл, със западно изложение на всички стаи. Аз съм зиморничава и ми е комфортно. Конвекторите се спират само, когато проветряваме. Миналата зима при по-ниските температури разликата в консумацията ни на ток стигна до 160 лв.
А колко общо плащате сега и на на какво се отоплявахте преди? Много ми е важно да знам, понеже и аз искам да си сложим 4 конвектора горе-долу със същата обща мощност, но нямам никаква база за сравнение. В жилището не сме живели.
Последната ни сметка за ток (от 7-8.12  до 7-8.01) е 240 лв. Готвя на ток ( повече по празниците) и бойлерът не се изключва.
Преди бяхме с камина на дърва.

# 183
  • Мнения: 496
Здравейте!
Нужна ми е информация за тези конвектори на Adax.
Два са вариантите или климатици, или такива печки. Предвид, че през лятото климатик не ни е нужен, апартамента е на първи етаж североизточно изложение и е хладно.
Помещенията са две стаи. Всекидневната е 17 кв.м. , а спалянта 12 кв.м., коридор 4кв.м.
С какви характеристика трябва да търся от тези конвекторни печки?

# 184
  • София
  • Мнения: 8 561
Ето тук може поне базово търсене по квадратура да направите, пък иначе като решите да купувате, ще си се консултирате подробно в магазина.

# 185
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Здравейте! Купихме 3 конвектора Adax Glamox. Проблемът е, че изобщо не можем да се оправим с програмирането. Става ли просто да регулираме температурата ръчно, без да се занимаваме със седмични програми? Така или иначе всички работим на смени и ще е по-удобно просто като се приберем, да увеличим температурата на уреда

# 186
  • София
  • Мнения: 8 561
Защо да не става? Стига за вас да е удобно.
Ако преборите програмирането обаче, ще се прибирате във вече затоплено жилище. Според ММ програмирането на Адакс не е интуитивно, но с проби по инструкцията - става. Има и разни приспособления, които се включват в контакта и конвекторът (примерно) в тях, та програмирането идва от джаджата, не от уреда.

# 187
  • Добрич
  • Мнения: 5 451
Здравейте! Купихме 3 конвектора Adax Glamox. Проблемът е, че изобщо не можем да се оправим с програмирането. Става ли просто да регулираме температурата ръчно, без да се занимаваме със седмични програми? Така или иначе всички работим на смени и ще е по-удобно просто като се приберем, да увеличим температурата на уреда

Вече три зими ползвахме 4 конвектора Адакс Гламокс без да ги програмираме. Всеки ден се връщаме по различно време и усилваме температурата, когато ползваме помещенията, а намаляваме, като излизаме.
В стаите, като ни няма е 20 градуса, а като сме там, усилваме.

# 188
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Здравейте! Купихме 3 конвектора Adax Glamox. Проблемът е, че изобщо не можем да се оправим с програмирането. Става ли просто да регулираме температурата ръчно, без да се занимаваме със седмични програми? Така или иначе всички работим на смени и ще е по-удобно просто като се приберем, да увеличим температурата на уреда

Вече три зими ползвахме 4 конвектора Адакс Гламокс без да ги програмираме. Всеки ден се връщаме по различно време и усилваме температурата, когато ползваме помещенията, а намаляваме, като излизаме.
В стаите, като ни няма е 20 градуса, а като сме там, усилваме.
Благодаря! А бихте ли ми казали приблизително колко ви е сметката за тока? Ние купихме 3 и сега за първа зима ще се отопляваме с тях.

# 189
  • Добрич
  • Мнения: 5 451
Най-високата ни разлика преди отоплителния сезон и по време на него е 170 лв. Два конвектора по 2000W  и два по 1200W. Среден апартамент, топъл, с петкамерна дограма и външна изолация. Излиза ни, че разходът е 45-50 лв на конвектор. С дигитален термостат са и този в коридора е през цялото време настроен на 18°С. Другите се изключват, само докато проветряваме. Когато сме в помещенията държим 22-25 градуса.

# 190
  • Мнения: 10 794
Моля за малко помощ като за идиоти. Това ни е третия Адакс, но явно е някакъв нов модел. На старите ни такива с копче и механичен термостат просто светваше червено като топли и като достигне желаната темпетатура се изключваше чврвената лампа. Сега новия има и зелена, и червена светлина... от упътването уж разбрахме всичко, но нещо не можем да спогодим с конвектора. Снощи го сложих на 25 градуса, свети червено 2 минути и стана зелено, но в стаята си беше все така студено, определено не беше достигната желаната температура от 25 градуса. Аз ли нещо не схващам смисъла на тези зелени и червени лампи...



Последна редакция: сб, 08 окт 2022, 15:36 от Ели-Мели

# 191
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 733
Ами аз имам схема на серията която е с механичен терморегулатор. Оказа се обаче, че един и съм модел но в различни серии, се предлага както с изцяло механичен, така и с електронно-механичен регулатор. На външен вид са еднакви......по въпроса. Ако е с механичния, вироятно проблем с него, чест, дайте го на 30⁰ да видите дали няма да поработи повече от колкото сега.

Последна редакция: нд, 09 окт 2022, 08:44 от Васил Василев

# 192
  • Мнения: 56
Здравейте ,имаме Адакс на 4 г.модел VP11 с механичен термостат и копче който работи ,но копчето се върти на празно и не знаем на колко градуса грее в момента ...лампичката свети ,но не я чувам да изключва.Какво може да се е развалило и да търсим ли сервиз  защото има още 3г. гаранция?

# 193
  • Мнения: 10 794
И имахме проблем с механичния термостат. Занесохме на сервиз, оправиха го.

# 194
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 775
Тази година ще опрем до адакса Simple Smile Изваден и приготвен Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт