Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Конвектори ADAX - 2

• 21 131
  • 200
  •   1
Отговори
# 195
Отидете в сервиз. Ще го сменят за 10 минути. Механичните термостати лесно се прецакват ни казаха на нас. Не трябва да се въртят много.

# 196
Лошото е ,че ние сме от Пазарджик, а сервиза е в Пловдив,а да се бърка от др. няма да се признае гаранцията.Той ще ми излезе златен тоя ремонт при тия цени на горивото,но и не се знае дали ще я признаят тая повреда и дали няма да е напразно ходенето и загубата на време.

# 197
Здравейте, за спалня 12 кв, с една външна стена, със северно изложение кой модел Adax бихте препоръчали? Две от стаите са ни с Adax, но като ги купувахме, все си мисля, че имаше някакви калкулатори, които да покажат подходящ модел за помещението според квадратурата. Сега не мога да намеря и не знам кой би бил подходящ.

# 198
  • София
Йоанко, и тук няма отърване от мен Grinning Виж в линка дали ще ти свърши работа. Нашият в пак толкова голяма стая (но в къща) май беше Neo NP12 - справя се безпроблемно (цялата стена е изолация, не топлим тухли).

# 199
  • Добрич
Здравейте, за спалня 12 кв, с една външна стена, със северно изложение кой модел Adax бихте препоръчали? Две от стаите са ни с Adax, но като ги купувахме, все си мисля, че имаше някакви калкулатори, които да покажат подходящ модел за помещението според квадратурата. Сега не мога да намеря и не знам кой би бил подходящ.

Според обема (по-точно е в куб.м., не в кв.м.) се избира мощността на уреда, а не модела. По памет, когато купувахме преди няколко години, сякаш ни казаха, че за 1 куб.м. трябват 40 W. И ние за стаите около 50 куб.м.  взехме по 2000W. За по-малките помещения ( коридор и кухня) се спряхме на 1200W.

Декември взех за спалня в селска къща. Площта е горе-долу, като вашата, но има 2,5 външни стени с изолация. Купих от 2000W, защото не мога да сравня стая в къща със стая в апартамент (и двете с изолации). Реших, че по-мощният уред е по-добър избор и ще работи по-малко. Вярно, че има по-голяма консумация, но смятаме, че това е по-удачен избор.

# 200
  • София
Той по-мощния уред е с по-голяма консумация, но консумира за кратко. Лошото е човек от пестеливост да си купи твърде немощен уред и той непрекъснато да работи на пълната си мощност. Това са ми обяснявали и ми звучи логично.
Моделът има значение доколкото производителят е предвидил за различни обеми различни модели конвектори. А в сайтовете предполагам, че отчитат някаква стандартна височина на помещенията по БДС и затова си позволяват да ориентират потребителите в м2, а не в м3 (не всеки може или обича да смята кубатури, докато всеки си знае някакви уж квадратури на помещенията).
Нашата къща е от американски тип, стените са само изолация и Адаксът ни в спалнята е или 1200, или 1400 вата, не ми се рови да търся точния модел, но беше Neo и по спомен на ММ е този, който дадох на Йоанка. Топли успешно и при -15, за икономичност няма как да кажа, защото не съм засичала с и без него при равни други условия; а и това не е точно понятие.

Общи условия

Активация на акаунт