Въпроси за развод и след него

  • 4 977
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 76
1. с мъжа ми се разделихме на скоро. той ме е удрял. не сме се разбирали. само караници. понякога не се е. прибирал по цели нощи. аз съм ревала той си е цъкал на тела. и това накратко защо се разделихме и на важната тема
2. все още не мога да се разведе понеже най евтиният развод е 500мл . как да го накарам да ми плаща издръжка ? защото като се разведем ясно ще го съдя но сега?  онзи ден дошъл да види детето докато съм била на работа за 10мн. беше ми казал и че ще вземе заплата миналата седмица и дрехи щял да му вземе и пак нищо. излиза че колкото му пука за мен толкоз и за детето.
3. след като се разведем знам процедурата за смяна на моята фамилия а как да сменя тази на детето и как някой друг да го припознае ?
моля без да ме хейтвате достатъчно търпях и се опитвах да спася брака си. искам само хора които биха ме разбрали.

Последна редакция: пт, 28 сеп 2018, 22:30 от bubanka

# 1
  • Мнения: 6 661
Ти сериозно ли питаш как след развода да смениш фамилията на дете родено в брак и как друг да го припознае....

# 2
  • Мнения: 4 808
Най-евтиният, лесен и бърз вариант за развод е по взаимно съгласие. Можете да минете и с един адвокат, поделяте си разходите, изготвя се споразумение, в което всичко е уточнено: при кого остава детето, размерът на издръжката, как се разпределя семейната собственост и т.н. Ако не можете да постигнете договорка, вече става по вина, единият от двамата трябва да подаде молба за развод и да посочи мотиви. Ако не бързаш, по-лесно е като минат пет години от фактическата раздяла.
Обаче да сменяш името на детето и друг да го припознава?! Това не ми го побира акълът! Детето не е ли от мъжа ти?!

# 3
  • София
  • Мнения: 24 839

3. след като се разведем знам процедурата за смяна на моята фамилия а как да сменя тази на детето и как някой друг да го припознае ?
моля без да ме хейтвате достатъчно търпях и се опитвах да спася брака си. искам само хора които биха ме разбрали.

Какво да те хейтваме, като ти си се хейтваш успешно!?
На кой свят живееш и как си представяш да смениш името на детето си, че друг да го припознае?


# 4
  • София
  • Мнения: 28 458
Скрит текст:
1. с мъжа ми се разделихме на скоро. той ме е удрял. не сме се разбирали. само караници. понякога не се е. прибирал по цели нощи. аз съм ревала той си е цъкал на тела. и това накратко защо се разделихме и на важната тема
2. все още не мога да се разведе понеже най евтиният развод е 500мл . как да го накарам да ми плаща издръжка ? защото като се разведем ясно ще го съдя но сега?  онзи ден дошъл да види детето докато съм била на работа за 10мн. беше ми казал и че ще вземе заплата миналата седмица и дрехи щял да му вземе и пак нищо. излиза че колкото му пука за мен толкоз и за детето.
3. след като се разведем знам процедурата за смяна на моята фамилия а как да сменя тази на детето и как някой друг да го припознае ?
Скрит текст:
моля без да ме хейтвате достатъчно търпях и се опитвах да спася брака си. искам само хора които биха ме разбрали.
Абсурд!

# 5
  • Мнения: 3 732
И защо ти е зор да смениш фамилията на детето? Нов приятел ли имаш?

# 6
  • Мнения: 4 808
Виждам, че и други са писали паралелно с мен. Сега осъзнах, че ти хем искаш да го осъдиш да плаща издръжка, хем искаш да го лишиш от правото му да бъде баща. И това ако не е наглост...

# 7
  • София
  • Мнения: 28 458
Авторке, наясно ли си какво означава "припознаване"?

# 8
  • Мнения: 39 247
Обаче,  признайте че е яко. Хем издръжка,  хем детето не носи фамилията

# 9
  • Мнения: 9 196
Потресаваща неграмотност.

# 10
  • Мнения: 1 195
Темата сериозна ли е? Детето да не е кола, че да го прехвърляш от един мъж на друг. Не ми го побира ума..

# 11
  • Мнения: 3 025
Защо трябва да сменяш името на детето???

# 12
  • Мнения: 35 950

половин литър какво?

мисля, че единствената възможност да смените името на детето е, ако друг мъж го осинови, което не може да стане без съгласието на биологичния му баща и ваш настоящ съпруг
но тогава няма да получавате издръжка от първия

# 13
  • Мнения: X
Разбирам, че не ти е било леко, но явно си много объркана и развълнувана и задаваш доста странни въпроси, може би защото си под афект?
По-добре се успокой и тогава задай конкретни въпроси и съм сигурна, че ще получиш  полезни отговори.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Тия въпроси сериозни ли са? Особено последният?
Мразя думата "уникален", но... уникална тема, наистина!

Общи условия

Активация на акаунт