Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 28 септ. 2018, 23:38 ч.

Миома

• 1 231
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте!Знам,че има доста теми свързани с миомата,но точно това което ме интересува не го открих.На 17 години съм на 10-ти този месец ми откриха миома на матката субсерозна 3,5см.Доцент д-р Мария Ангелова ми я откри и ми каза че трябва да се оперира.Много съм изплашена от това,че ми предстои операция и най-вече ме е страх дали след години ще мога да забременея след като се оперирам.Другата ми дилема къде и при кой да се оперирам дали при нея или при д-р Христов НиаМед.Ще се радвам да прочета опит и мнения на други минали този път или имали опит с някой от лекарите.Heart Exl

# 1
  • Варна
Аз бих отишла и за второ мнение при друг специалист.
След като година и половина следях миома /която се оказа, че нямам/ на всеки три месеца, вече винаги ходя при няколко лекаря да потвърдят диагнозата и необходимото лечение.

# 2
Хексе,аз със сигурност ще отида за 2ро мнение,но се чудя,ако наистина я има къде да се оперирам.

# 3
  • София
Румяна, не мога да дам съвет къде, но мога да ти кажа друго - има практика при много напреднала миома да махат матката. Уговори се с оператора, че не си съгласна, даже подпиши юридически документ за това.

# 4
Ооо, това просто е изключено да се случва ,ще гледам да я махна колкото може по скоро, за да може да се отстрани само миомата.

# 5
При миома с такива размери операцията може да е лапароскопска. Ако и на второ мнение потвърдят, че е миома те съветвам от опит да е махнеш. Млада си бързо ще се въстановиш, и след време спокойно ще си плануваш бременост. В НияМед незнам да правят лапароскопски операции.

# 6
Ами до сега чух 3 мнения и със сигурност е миома ,но доста ме стресна последното изказване на лекарката,че за пръв път в практиката си среща миома на тази възраст и че след операция има голям шанс за още една миома и още една...
Чух и мнение да не бързам да се оперирам а един ден като забременея да родя секцио и да ми се махне миомата ..предстои ми още един преглед,но най-вероятно ще се оперирам.
Благодаря за съвета!

# 7
Румяна, като слушам имената на болниците и лекарите, ми се струва, че си от Стара Загора. И съм от тук, затова моят съвет е да потърсиш специалисти от Пловдив или София.
Оперираха ме от субсерозна миома тази година в София. Ако имаш желание ще споделя повече информация. Но съвсем човешки ти казвам, в Стара Загора според мен няма достатъчно добра техника и хирурзи.

# 8
Здравейте! Бихте ли препоръчали добър специалист в София, който има опит с миоми и миомни възли. На 28 г съм и ако трябва да ми махнат матката, предпочитам да умра!!!

# 9
Здравейте! Бихте ли препоръчали добър специалист в София, който има опит с миоми и миомни възли. На 28 г съм и ако трябва да ми махнат матката, предпочитам да умра!!!
Здравей!Ами в София не мога да ти препоръчам,но със сигурност ако отидеш в Плевен в болницата Свита Марина при проф.Томов или проф.Горчев няма да сгрешиш!

Общи условия

Активация на акаунт