Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 28 септ. 2018, 23:38 ч.

Миома

• 1 294
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте!Знам,че има доста теми свързани с миомата,но точно това което ме интересува не го открих.На 17 години съм на 10-ти този месец ми откриха миома на матката субсерозна 3,5см.Доцент д-р Мария Ангелова ми я откри и ми каза че трябва да се оперира.Много съм изплашена от това,че ми предстои операция и най-вече ме е страх дали след години ще мога да забременея след като се оперирам.Другата ми дилема къде и при кой да се оперирам дали при нея или при д-р Христов НиаМед.Ще се радвам да прочета опит и мнения на други минали този път или имали опит с някой от лекарите.Heart Exl

# 1
  • Варна
Аз бих отишла и за второ мнение при друг специалист.
След като година и половина следях миома /която се оказа, че нямам/ на всеки три месеца, вече винаги ходя при няколко лекаря да потвърдят диагнозата и необходимото лечение.

# 2
Хексе,аз със сигурност ще отида за 2ро мнение,но се чудя,ако наистина я има къде да се оперирам.

# 3
  • София
Румяна, не мога да дам съвет къде, но мога да ти кажа друго - има практика при много напреднала миома да махат матката. Уговори се с оператора, че не си съгласна, даже подпиши юридически документ за това.

# 4
Ооо, това просто е изключено да се случва ,ще гледам да я махна колкото може по скоро, за да може да се отстрани само миомата.

# 5
При миома с такива размери операцията може да е лапароскопска. Ако и на второ мнение потвърдят, че е миома те съветвам от опит да е махнеш. Млада си бързо ще се въстановиш, и след време спокойно ще си плануваш бременост. В НияМед незнам да правят лапароскопски операции.

# 6
Ами до сега чух 3 мнения и със сигурност е миома ,но доста ме стресна последното изказване на лекарката,че за пръв път в практиката си среща миома на тази възраст и че след операция има голям шанс за още една миома и още една...
Чух и мнение да не бързам да се оперирам а един ден като забременея да родя секцио и да ми се махне миомата ..предстои ми още един преглед,но най-вероятно ще се оперирам.
Благодаря за съвета!

# 7
Румяна, като слушам имената на болниците и лекарите, ми се струва, че си от Стара Загора. И съм от тук, затова моят съвет е да потърсиш специалисти от Пловдив или София.
Оперираха ме от субсерозна миома тази година в София. Ако имаш желание ще споделя повече информация. Но съвсем човешки ти казвам, в Стара Загора според мен няма достатъчно добра техника и хирурзи.

# 8
Здравейте! Бихте ли препоръчали добър специалист в София, който има опит с миоми и миомни възли. На 28 г съм и ако трябва да ми махнат матката, предпочитам да умра!!!

# 9
Здравейте! Бихте ли препоръчали добър специалист в София, който има опит с миоми и миомни възли. На 28 г съм и ако трябва да ми махнат матката, предпочитам да умра!!!
Здравей!Ами в София не мога да ти препоръчам,но със сигурност ако отидеш в Плевен в болницата Свита Марина при проф.Томов или проф.Горчев няма да сгрешиш!

# 10
  • София
Препоръчвам ви проф. Горчев в Плевен (не направих при него операция на последната миома, защото не искам да рискувам матката и предпочетох да опитам с емболизация при доц. Вълчева в Русе).
Препоръчвам горещо и д-р Босев от Майчин дом, който ми махна 5 миоми и остави шестата, защото е на рисково място и не искаше да ми рискува матката. След което каза, че предпочита да не оперира последната, защото не може да ми даде гаранция за матката.
Проф. Горчев каза, че ще направи всичко възможно, но никой не може да ми обещае 100%, че ще я запзи. Има значение къде е , моята е на мноооого теудно достъпно и кръвонаситено място.
Емболизацията запзва матката при всички случаи, след нея няма рецидив, ако е успешна. (Тоест, няма да растат нови миоми). Малко позната е в България и я правят само на три места - Медика в Руде, Сити клиник Аджъбадем в София и Пирогов. За Пирогов нямам информация. Аз избрах човекът с най-дълъг опит и най-много успешни емболизации. Проблемът е, че и в световен план практитката е относително кратка и няма достатъчно данни за това колко успешно се забременява след това.
За сега ще чакам да видя резултата от тази процедура, ако има проблем с нея (да не са запушени трайно или достатъчно съдовете), ще мисля дали да я повторя или да оперирам. Надявам се да не се налага да стигам до такова решение.
Деца нямам, искам.
Телеграфно това е от мен. Дано да съм ти полезна.

Общи условия

Активация на акаунт