Фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел. Тема 2

  • 54 493
  • 742
  •   1
Отговори
# 255
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
И моя плот на Електролукс започна да създава проблеми снощи. Този - https://techmart.bg/%D0%9F%D0%BB%D0%BE%D1%82%20%D0%B7%D0%B0%20%D … olux%20EGE6172NOK
Включи се сам, подава непрекъснато искра към горелките и не успяхме да го спрем. Наложи се да свалим бушона, че е свързан дирекно в мрежата.  На три години е, с 5 год. гаранция.
Ще се свържем със сервиза, но изобщо не храня големи надежди. А и ми се иска да взема индукция вече.
За сега съм се спряла този - https://techmart.bg/%D0%9F%D0%BB%D0%BE%D1%82%20%D0%B7%D0%B0%20%D … rlpool%20ACM800NE
Честно да ви кажа вече не ми се дават пари за марки. Май всичко е направено, колкото да си изкара гаранцията.
Загледах и един индукционен Бош тройка, но се чудя заслужават ли си почти 200 лв повече.Confused


radinna, при теб какъв е проблема? Ако искаш пиши ми на лични.

Последна редакция: ср, 20 фев 2019, 13:09 от Мaрия

# 256
  • София
  • Мнения: 6 268
Имате ли впечатления от електроуредите Франке или Амика? Готварски плот конкретно.

Имам свободно стояща печка Амика със стъклокерамичен плот, която работи безотказно вече повече от 10 г.

# 257
  • 7800
  • Мнения: 243
Имате ли впечатления от електроуредите Франке или Амика? Готварски плот конкретно.

Имам свободно стояща печка Амика със стъклокерамичен плот, която работи безотказно вече повече от 10 г.

Аз също имам такава от 2008-ма и не е правила проблеми.

# 258
  • София
  • Мнения: 12 006
Имате ли впечатления от електроуредите Франке или Амика? Готварски плот конкретно.
Амика не са лоши. Една прителка имаше свободностояща печка с керамичен плот. около 8г. я ползва и се проби фурната, на плота нищо му нямаше. Колежка имаше миялна втора употрба - много доволна.

# 259
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Благодаря ви! И аз имам свободностояща  амика от около 7-8 години и няма проблеми. За вградените нямах впечатления, но вчера го поръчах плота.

# 260
  • Мнения: 8
Здравейте! Моля да ми препоръчате плот за вграждане /двойка/. Нямам представа какво трябва да гледам като характеристика.Grinning Благодаря предварително!

# 261
  • Мнения: 40 868
Препоръки не вземай, сама си реши. А си реши предварително:
- индукционни или нагряващи котлони
- сензорни бутони или механични (ако все още има механични де)
- със стоманен ръб или без (ако е без, с фаска или без)
- големина на зоните (при индукция е много добре да имаш и зона, позволяваща много малки съдове)
- да има ли разтягаща се зона или не
- материал (SCHOTT CERAN минават за по-качествени)
- екстри (тук си четеш какво се предлага - таймери, автоматични режими, индикатор за топлина, заключване и т.н.)

# 262
  • София
  • Мнения: 12 006
И търси такъв, на който тъч бутоните не парят, защото има и такива.

# 263
  • Варна
  • Мнения: 926
След много четене тук и къде ли още не, то и аз се реших да си купя комбинирана фурна с пара. Сега въпроса е на коя марка? Бюджета ми е 2000. Харесах на Бош и Нефф, но те отиват от 3000 нагоре.
Принципно харесвам АЕГ, но там се обърках вече. Аз искам от тези, които може да им се контролира нивото на парата, а на АЕГ не разбрах, дали не са само с тавичка на дъното...
Моля за малко помощ с конкретни модели!

# 264
  • София
  • Мнения: 2 298
Emily_D, ако АЕГ е само с тавичка на дъното, не си заслужава. На всяка фурна може да се сложи тава с вода на дъното.
Другите са с парогенератор.
Аз имам Електролукс, ползвам го втора година и съм доволна. Има три нива на подаване на парата при печено, отделно за готвене само на пара, както и функция за готвене Су вид, която също използвам.
Моделът е EOB9956XAX.

# 265
  • Варна
  • Мнения: 926
nati_nat, аз покрай едно твое описание се запалих да търся повече информация. 😊
Само за тавичка не бих си дала парите, а и такива има и за по 700.
Искам да те питам, колко е голям съдът за вода и къде се намира? Като готвиш излуза ли повече горещ въздух от фурната, втава ли много топло наоколо?

Последна редакция: пн, 18 мар 2019, 08:15 от Emily_D

# 266
  • София
  • Мнения: 351
Не съм nati_nat, но ще си позволя да отговоря, тъй като имам подобна фурна. Съдът за вода и при Бош и при АЕГ се намира извън фурната и ако ти се наложи да доливаш е удобно, защото не отваряш и не спада температурата. Моята е вградена в колона и след почти година ползване няма никакви поражения по шкафовете. Можеш да се разходиш до фирмените магазини на АЕГ и БОШ и да добиеш представа.

# 267
  • София
  • Мнения: 2 298
Emily_D, съдът се намира в горния десен ъгъл на фурната, като чекмедже е, може да се долива по време на готвене (напр.ако печеш агне за няколко часа ще се наложи доливане), може и да се вади. Не помня точно каква е вместимостта му, може би около литър. Достатъчно е за ежедневните готвения за около час. Ако водата свърши, фурната сигнализира звуково и на екрана излиза съобщение за доливане.
Парата излиза от една тръбичка в самата фурна.
Не излъчва отвън повече топлина, самата пара не увеличава градусите вътре във фурната, просто въздухът е влажен и като се отвори фурната излиза доста пара. Но аз нямам повод да отварям по време на готвене, какво се случва вътре се вижда през стъклото. А и от практиката вече съм наясно кое за колко време става и като е с таймер (дори най-често ползвам вградените програми за различни ястия, които си имат настройки за време, температура, интензитет и продължителност на пароподаването)забравям, че готвя и хич не се занимавам да наблюдавам 😀

Последна редакция: пн, 18 мар 2019, 09:46 от nati_nat

# 268
  • Варна
  • Мнения: 926
Не съм nati_nat, но ще си позволя да отговоря, тъй като имам подобна фурна. Съдът за вода и при Бош и при АЕГ се намира извън фурната и ако ти се наложи да доливаш е удобно, защото не отваряш и не спада температурата. Моята е вградена в колона и след почти година ползване няма никакви поражения по шкафовете. Можеш да се разходиш до фирмените магазини на АЕГ и БОШ и да добиеш представа.
Бош ми надминава много бюджета. Кои са моделите на АЕГ със отделен съд? Не мога да се ориентирам в сайта им, а във Варна няма фирмен магазин на нито една от марките.
Моята също ще е в колона и ми е много полезно мнението ти. Ти с каква си?

# 269
  • София
  • Мнения: 351
Моята е AEG BSK892230M. Взех я от магазин за уреди с транспортни дефекти, с три години гаранция. Имат три магазина във Варна(Технохит). Харесай си модел, свали си упътване и виж и в you tube, там също има много ревюта. Изчакай малко, защото по Великден има много намаления. Разгледай и Електролукс, по нищо не отстъпват на горните марки, а мисля че в момента са с 5г. гаранция.

Общи условия

Активация на акаунт