Диамант, Алба, Тинтява Гардънс, Бела

  • 2 931
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 677
Привет,
Има ли живеещи в гореспоменатите сгради? (Или такива, които предстои да живеят там, че са новички всички).

Интересувам се от няколкото неща в района.

- на мястото на бараките пред Алба и Диамант 1 какво ще се появи. Излгежда поне част от земята е на артекс.

- с гара пионер какво ще се случва. Четох някъде, че щяло да се строи спортна зала.

- планира ли се да оправят Тинтява най-накрая.

- от другата страна на каренцето към ул. Самоков има доста място. Някаква идея какво ще има там: зелени площи, паркинг, дори сграда ...

Имам и други чуденки, но за начало е това. 😊

# 1
  • Мнения: 4 316
https://www.mediapool.bg/bivshata-gara-pioner-shte-se-transformi … k-news267210.html

За Гара Пионер имаше проект да стане спортен парк, не спортна зала. Заради голямото недоволство проектът засега изчаква и не се знае ще стане ли изобщо нещо. Където има парцел на Артекс - 100% нещо ще построят.

Не се сещам за какво "каренце" към Самоков говориш. Зелени площи едва ли ще има.

Тинтява не знам какво се разбира под "оправяне" - улицата ще си остане много натоварена и задръстена, освен ако магически не се реши проблема с паркирането и преминаването на огромен брой хора към новопостроените и новостроящите се сгради.

Алба е на шумно място точно по тази причина - трафикът минава долу, улицата не е предвидена за такова натоварване.

За въпросните нови сгради в Изгрев-Дианабад - ако имах пари да си купя там, не бих го направила за нищо на света. Особено пък тоя Диаманд, дето си насред калта и старите сгради на гарата и кой знае дали ще се оправят. От изброените в заглавието първите три са отдалечени от метрото, а и да искаш да ходиш - ще трябва да чакаш да поправят инфраструктурата, иначе е кошмар да се провираш между минаващи коли.

Ако ще ползваш само кола - наоколо задръстванията тепърва ще стават все по-големи.

Има цяла тема за кварталите и още една за недвижимите имоти, може да питаш там.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 437
Кумът ми в момента е в процес на купуване на апартамент в Тинтява Гардънс. Като жилище, т.е. разпределение е много хубаво, но районът поне според мен не е идеален. Освен това там ще се строи и Диамант 2 и подозирам голяма лудница. Но той си го хареса. До метрото на Ж. Кюри каза, че е 10 минути пеша, а в Ловния парк щял да си разхожда кучето Simple Smile. Преди няколко месеца се разхождахме там и си говорихме с охраната на Диаманта. Та ако може да се вярва на него мястото на старите бараки пред Диамант-1 (към гара Пионер) е също на Артекс с идеята след време там да се появи Диамант - 3. Не знам дали помогнах.

# 3
  • Мнения: 677
И аз разбрах, че мястото с бараките е на Аркекс и се чудя колко голяма сграда ще построят там. Уж по градоустройствен план не може да има високо строителство, но пък артекс си ги знаем.

Кумът ти в коя част на Тинтява Гардънс ще взима жилище?

За Тинтява чух че цялата ще се преасфалтира + тротоари. Ама не знам кога и дали.
Иначе метрото е прилично близо до всички сгради.

“Зелените” (текущо кални) площи, чиято съдба не знам са между диамант и изгрев, където беше жп линията. Около 40-50 метра ширина има. Малко ми се вижда за каквато и да е сграда (все пак трябва да има разстояния). Според чичото от Диамант, като приключат с Диамант 2 ще направят детски площадки и градинки там. Но пък да на мен ми се вижда и подходящо място за малко паркоместа.

То е ясно че официална информация няма много, ама Ей така слухове ако знае някой пак ще е полезно.

# 4
  • Мнения: 67
Ние закупихме от другата страна на Тинтява - зад КАТ. Там не е толкова преазстроено и се очаква да си остане сравнително спокойно. По план общината трябва да изгради линеен парк по бившия релсов път от гара пионер до бившия сервиз Изток.. но от години нищо не се случва.

# 5
  • София
  • Мнения: 23 156
по бившия релсов път започнаха да строят магазинчета, автомивки и подобни уж временни постройки.
мисля че парк няма да има там  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 19 344
Аз преди време също търсих за покупка жилище в района НС, но се отказах, сега като ви чета по-добре че съм го направила. Още тогава си личеше, че Тинтява и П.Зографски ще станат много натоварени, а повечето от сградите не бяха завършени още.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 437
Кумът ми купува в І-ва секция на Тинтява Гардънс изцяло вътрешен апартамент.

# 8
  • Мнения: 677
Там би трябвало да е екстра.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 437
Да пак казвам апартаментът е много хубав - околното пространство не е, но всеки преценява за себе си.

# 10
  • Мнения: 19 344
Те наоколо няма ли да пооправят - нещо за парк се говореше отзад на Тинтявата, такива работи?

# 11
  • Мнения: 3 213
Здравейте,

Интересувам се от сграда Диамант 2 в кв. Изгрев. Харесахме си апартамент там и мислим да купуваме. Моля, ако някой живее в Диамант 1 или е купил в Диамант 2, да сподели мнение - от всякакво естество ще ми е полезно. Може и на лично съобщение.

Колкото до района - ходихме там и локацията ми се видя много добра. Няма много общо с Тинтява - входът е откъм тихата част на Самоков, съвсем близо до Руското посолство и на 10 мин от метростанция Ж.Кюри, като пешеходно се върви по тихите улички около руското и немското посолство. Тествахме го вече.

# 12
  • Мнения: 677
Екстра ще станат Диамантите, особено ако го направят наистина това:
https://www.dnevnik.bg/gradska_sreda/2019/09/13/3963174_peshehod … _svurje_vissheto/
От юг паркчето на блока, от север - линеен парк с велоалея.


KittyCatty, взех ли в Диамант 2?

# 13
  • Мнения: 21
Здравейте,
Нека да събудя малко темата.
 Ние сме пред покупка на апартамент в Тинтява Гардънс, но към апартамента няма гараж. Познавате ли някой, който би имал интерес към продажба на гаража си/паркомясто в някой от изброените по-горе комплекси на Тинтява?
Мерси предварително!

# 14
  • Мнения: 677
Преди време се продаваше един гараж в Алба, но като цяло купуването на гараж е трудна задача. Но пък за наемане се намират.

Общи условия

Активация на акаунт