Лотария "Зелена карта" 2020

  • 99 463
  • 1 234
  •   1
Отговори
# 480
  • САЩ
  • Мнения: 666
Ако за Ню Йорк екскурзовода ви идва много като цена, тези турове са достъпни и много, много яки:
https://www.neweuropetours.eu/new-york-walking-tours/

П.С. Не забравяйте, че се оставя бакшиш

# 481
  • Down south
  • Мнения: 7 664
Цитат
П.С. Не забравяйте, че се оставя бакшиш
Почти навсякъде и почти за всичко  Peace

# 482
  • Варна
  • Мнения: 443
Много благодаря! Flowers Bouquet Много полезна информация!! Ако се сетите още нещо споделяйте с нас. ♥
А колко е приетият бакшиш? Как да се ориентираме?

# 483
  • Варна
  • Мнения: 995
По спомен - около 15 до 20%. В Манхатън в един ресторант ни бяха калкулирали 18% без изобщо да ни питат какво ни е мнението по въпроса. Simple Smile Е, може и да не оставите бакшиш, но там обслужването е такова, че ще е грехота /или поне на повечето места/.
Ползвахме за разходка едни жълти Water Taxi-та, спираха на различни места и можеше да слезеш, да обиколиш и да се качиш на някое от следващите. Там един господин с микрофон си говореше за трите моста, за статуята /не спира там, само се доближава до острова/ и накрая който желае пускаше по някой $ в един 'буркан'...все пак е научил ценна информация. Wink

# 484
  • САЩ
  • Мнения: 666
Аз по принцип оставям 20% от сумата преди данък. Това е горе - долу нормалното.
Ако сте в по-голяма група (обикновено 6+ ) , в ресторантите почти винаги ще имате 18% gratuity (от цялата сметка) включено.

Аз напомням за туровете, понеже оставянето на бакшиши в ресторантите е малко или много всеизвестен факт, но хората не винаги се сещат / запомнят, че далеч не само в ресторантите се оставя бакшиш, почти навсякъде е.
Общо взето принципът е ако плащаш на някой да свърши нещо за теб / извърши услуга и т.н. и този някой НЕ Е собственик на бизнеса, задължително се оставя бакшиш.

# 485
  • Мнения: 5
Здравейте  и благодаря за насоките.
Обадих се в посолството и от там ми казаха, че щом аз съм избран за зелена карта не е проблем да пътувам сам, и че трябва да напиша с няколко реда ситуацията при изпращатето на документите.
Изпратих копие на мойте документи:
Сканирана първата страница на паспорта,
Сканиран акт за раждане
Сканирано свидетелство за съдимост издадено Февруари месец  до KCCDVDocuments@state.gov
С кратко описание на ситуацията ми и, че възнамерявам да пътувам сам без жена ми. Проблема ми е че след като пратих мейла , ми върнаха email че документите ми са или не пълни или не четливи.
Сканирах всичко на цветен скенер и всичко е четливо ( не превишават 30мб) само акта за раждане е оригинал по него има сини петна от мастило ,явно от друг документ допиран до него, но нищо не е Не четливо.

Някой има ли представа защо могат да ми връщат нещата ?
Благодаря

# 486
  • Мнения: 63
Според мен, защото не си изпратил документите на останалите, които са попълнени в дс-260.

# 487
  • Варна
  • Мнения: 995
И аз така мисля. Това, че ще пътуваш сам, не значи, че не трябва да пратиш и нейните документи. Все пак още в първата форма си се отбалязал като женен, след това в ds260 си ѝ вкарал данните, пък накрая не пращаш документите, които ви изискват, ами няма как да стане...

# 488
  • Мнения: 5
И аз така мисля. Това, че ще пътуваш сам, не значи, че не трябва да пратиш и нейните документи. Все пак още в първата форма си се отбалязал като женен, след това в ds260 си ѝ вкарал данните, пък накрая не пращаш документите, които ви изискват, ами няма как да стане...


Разбирам ви, но и ситуациите с раздялата не са винги предвидими.

 Проблема е, че жена ми не е от България и изваждането на изброените документи е доста по сложен , скъп  и бавен процес от колкото за мен.  Отделно тя и не иска и да ги вади Sad . Жалко ако ми откажат заради ситуацията Sad.

Благодаря все пак. В Понеделник ще се обадя в нашето консулство и след това най-вероятно и в KCC.

# 489
  • Мнения: 63
И аз така мисля. Това, че ще пътуваш сам, не значи, че не трябва да пратиш и нейните документи. Все пак още в първата форма си се отбалязал като женен, след това в ds260 си ѝ вкарал данните, пък накрая не пращаш документите, които ви изискват, ами няма как да стане...


Разбирам ви, но и ситуациите с раздялата не са винги предвидими.

 Проблема е, че жена ми не е от България и изваждането на изброените документи е доста по сложен , скъп  и бавен процес от колкото за мен.  Отделно тя и не иска и да ги вади Sad . Жалко ако ми откажат заради ситуацията Sad.

Благодаря все пак. В Понеделник ще се обадя в нашето консулство и след това най-вероятно и в KCC.

По принцип това не е оправдание. Искаш ли наистина да заминеш, мобилизираш се и си вадиш документите. Съпругът ми също не е от България, но си извади всички документи + преводи, които са му необходими. Документите не смятам, че са скъпи.

# 490
  • Мнения: 5
И аз така мисля. Това, че ще пътуваш сам, не значи, че не трябва да пратиш и нейните документи. Все пак още в първата форма си се отбалязал като женен, след това в ds260 си ѝ вкарал данните, пък накрая не пращаш документите, които ви изискват, ами няма как да стане...


Разбирам ви, но и ситуациите с раздялата не са винги предвидими.

 Проблема е, че жена ми не е от България и изваждането на изброените документи е доста по сложен , скъп  и бавен процес от колкото за мен.  Отделно тя и не иска и да ги вади Sad . Жалко ако ми откажат заради ситуацията Sad.

Благодаря все пак. В Понеделник ще се обадя в нашето консулство и след това най-вероятно и в KCC.

По принцип това не е оправдание. Искаш ли наистина да заминеш, мобилизираш се и си вадиш документите. Съпругът ми също не е от България, но си извади всички документи + преводи, които са му необходими. Документите не смятам, че са скъпи.

Проблема е , че  с жена ми се развеждаме, както съм написал на предните страници. И тя не желае да ходи в САЩ .

# 491
  • Мнения: 63
И аз така мисля. Това, че ще пътуваш сам, не значи, че не трябва да пратиш и нейните документи. Все пак още в първата форма си се отбалязал като женен, след това в ds260 си ѝ вкарал данните, пък накрая не пращаш документите, които ви изискват, ами няма как да стане...


Разбирам ви, но и ситуациите с раздялата не са винги предвидими.

 Проблема е, че жена ми не е от България и изваждането на изброените документи е доста по сложен , скъп  и бавен процес от колкото за мен.  Отделно тя и не иска и да ги вади Sad . Жалко ако ми откажат заради ситуацията Sad.

Благодаря все пак. В Понеделник ще се обадя в нашето консулство и след това най-вероятно и в KCC.

По принцип това не е оправдание. Искаш ли наистина да заминеш, мобилизираш се и си вадиш документите. Съпругът ми също не е от България, но си извади всички документи + преводи, които са му необходими. Документите не смятам, че са скъпи.

Проблема е , че  с жена ми се развеждаме, както съм написал на предните страници. И тя не желае да ходи в САЩ .
В такъв случай се развеждайте възможно най-бързо. Не знам дали ще трябва да отвориш отново ДС-260 и да ъпдейтнеш информацията там. Според мен това ще отнеме доста време и рискуваш да не стигнеш изобщо до САЩ. Няма ли вариант съпругата ти просто да влезе с теб в САЩ и да излезе (да ти направи услуга), и после да се разведете? Наистина ти е доста объркан случая.

Последна редакция: сб, 23 фев 2019, 15:23 от mpoto

# 492
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 059
Обади се, не пиши, а се обади на KCC и им обясни ситуацията. Ако жена ти няма да се явява с теб на интервю, документите не вярвам да им трябват. Обади се и в нашето посолство след това. Желая ти успех! Дръж ни в течение как вървят нещата.

# 493
  • ES
  • Мнения: 2 172
Здравейте, тази седмица имах обаждане от непознат номер, чийто код почва с +44. Това не е ли Англия? Аз не вдигнах, но на мой познат са звънели и той е вдигнал, казали са му, че се обаждат от Маями, САЩ и че е изтеглен за зелена карта. Той започнал да разпитва как така е избран, отговорили са му, че той е подал. Назовали са го по име и е кой град живее тук в Испания. Странна работа! И на негови колеги така са звънели с този мотив. Че е измама, измама е, защото ЗК не функционира така, а и не му е времето. Но какво могат да спечелят. Разговорът прекъснал, не са казали какво искат. Има ли други с подобни обаждания?

# 494
  • Сф
  • Мнения: 4 761
Щели са да го накарат сигурно да преведе някаква сума пари, за да се яви на интервю или нещо такова. Абсолютна измама

Общи условия

Активация на акаунт