Занимателни игри - предложения ?

  • 1 792
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте моето момиче е на 2 и 6м , не ходи на ясла и се чудя сега в зимните месеци на какво да я уча като сме си в нас , следобяд винаги сме по детски центрове да се Забавлява и играе с децата , но като сме в нас се чудя на какво да я уча ? Предложете нещо интересно подходящо за тази възраст , докато тръгнем на детска като вече е на 3 ?

# 1
  • Мнения: 25 447
Приказки, детски стихчета, скоропоговорки и броилки, песнички, танци, рисуване, моделиране, апликиране с готови, изрязани от теб фигури, куклен театър...

# 2
  • Мнения: 650
Ние играхме на учител и ученици много и харесваше- аз бях учителката и четях образователни(детски) книжки- От къде идва храната и после я изпитвах. Беше на около 3 г. Оцветявахме, учехме стихчета, песнички, цветовете, цифрите и всичко що ми дойде на ум. Много обича някой да се занимава с нея и да и обяснява разни работи. Позволявах и да готви с мен- давах и примерно да бърка яйцата. Учих я да си оправя леглото, да си сгъне дрехите, да нареди масата и тя и до ден днешен сервира и ако се нахрани първа си отсервирва на 5 г.е.

# 3
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
готвенето много вървеше при сина ми, за 2я си РД получих кухня.
сортиране: камъни, копчета, топчета, миди  Crazy дадах една тава за мъфини и доста сортираше по гнездата
музика, респ. танцуване
рисуване, но не само с четки, давала съм клонки, листа, треви, детето си експериментира
пластелин, слайм и подобни
по пода лепях с тиксо различни линии или дама и детето скачаше (ние нямаме съседи отдолу)
игри за координация на око-ръка (да хвърля определени предмети на определено място, аз ползвах платнени малки торбички, пълни с боб)
вскякави неща за помощ в къщата: да мие чинии (давах пластмасови), да пере, да прибира прането, да чисти прах или с прахосмукачка, да мие прозорци. след това изглежда по-зле от преди това, но детето е доволно. Peace

# 4
  • Мнения: X
На тази възраст по мое мнение трябва да я учите:
- неща около личната ѝ хигиена и самостоятелност - миене на ръце сама, гърне/тоалетна (ако случайно още е с памперс), обуване/събуване на обувки, хранене с вилица и лъжица, пиене от чаша и т.н. - вероятно може част от тези неща
- език и езикови умения - да говори правилно, да повтаря/рецитира прости песнички или стихчета, да брои до 10, да познава някои букви/цифри, цветовете и т.н. Книжките и приказките не се нуждаят от споменаване предполагам.
- фина моторика - подхвърляне на топка (с хващане), игра с балон, извършване на по-сложни движения (една част са си в личната хигиена и обличането, но има и други), скачане, пазене на равновесие (особено когато сте навън при подходящи катерушки) и т.н. и т.н.
- танцуване, пеене, рисуване и всякакви други "таланти" (примерно пластелин и т.н. и т.н.) - повечето деца много обичат.
- игри развиващи различни когнитивни функции - конструктори, пъзели, други игри (примерно сортиране, подреждане, "готвене" както казаха по-горе), ролеви игри с плюшки/кукли и т.н.

Не знам дали горното вече го правите или изглежда прекалено много, но доста от тези неща ги правят в яслите и особено в 1ва група, децата гледат от по-големите деца и се учат. Хубаво е да разнообразявате заниманията на детето след като не ходи на ясла, за да се адаптира по-лесно като тръгне на градина. По конкретен съвет не мога да дам без да знам какво реално правите с детенцето, какво може, какво не може... Simple Smile

# 5
  • Мнения: 14
Всичко от горе изброеното го прави , облича се , обува се сама , мие се сама , ходи си сама до тоалетната , готви с мен , пее няколко песнички и така Simple Smile значи съм в правилната посока Simple Smile)

# 6
  • Мнения: X
Браво! Simple Smile Значи си продължавате с типичните неща - книжки, цифри, цветове, рисуване, пеене, танцуване, куклен театър, конструктори - към което проявява интерес/афинитет, с него Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт