Любители на Котки - Тема 124

  • 31 455
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 9 991
Миналата седмица прибрах 4 котенца на около 2 месеца. Бяха изхвърлени в двора на къщата на дядо ми. Едното беше в ужасно състояние, не можеше да яде, дишаше тежко, другите изглеждаха по-добре. Заведох ги на ветеринар и се оказа, че най-болното е с бронхо пневмония. Изписаха куп лекарства няколко имуностимулатори и антибиотик, тъкмо ги приключиха и котенцата започнаха да се оправят, докато не се влошиха пак. Всички вече си хапват с апетит, ходят си до тоалетната нормално, пият вода, държа ги на топло. Не знам къде сбърках. Две в момента са по-болни, дишат с отворена уста и чувам как хриптят дробчетата им, другите две вече нищо им няма. В понеделник ще ги водя пак на ветеринар, щях да отида днес, но колата е на ремонт и утре ще е готова. Някой справял ли се е с пневмония при малки котенца?

Aз ако имах останал антибиотих бих дала на тези, които не са добре. Може да не им е било достатъчно и още един курс от 5 дена например, според мен не би им навредил.

# 691
  • София
  • Мнения: 1 209
Simantro, хубаво е, че мислиш за всичко, това е отговорния начин.
Бих те насочила да се свържеш с някоя от организациите, които спасяват животини - Летс Адопт например (с тях имам опит аз). При тях често попадат и малки котета, щом такова е желанието ти. Хубавото е, че ще можеш да видиш преди това животинката, която харесаш, да прекараш с нея половин-един час и да си прецениш дали е пламнала любов Wink Всяко коте си е с характер и темперамент и не е лошо да имаш възможност да се опознаеш с нея преди да вземеш решението. Другото е, че те дават съвети за обезопасяването на дома и за гледането на котето, обикновено вече са ваксинирани, чипирани и т.н.
Кастрирането вече е доста безопасно, все пак си е операция, особено за женските котки, но с хубава упойка и добра клиника-няма от какво да се притесняваш.
Каквото и да решиш-тук винаги ще намериш съвети и идеи Animal Cat

# 692
# 693
  • Мнения: X
Моето коте, което прибрах през август от улицата, беше с бронхит. Един вид антибиотик му слагаха 5 дни (инжекции), след това го смениха с друг за още пет дни, защото след първоначалното подобрение се влоши. Заедно с антибиотика му слагаха бронходилататор и витамини.Бих ги завела на лекар котенцата.

# 694
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Ивекс, втората снимка много ме умили Heart Eyes Гальовен ли е? Бях останала с впечатлението, че не е, а сега като гледам тези снимки... Искам да го намачкам и да го гушна. Hug
Гальовен е, но когато той реши, но вече осезателно идва сам и търси компанията ни, сиреч някой да го гали, завира си главата в дланта ти и мяучи. И на нас и на Ушатото ни беше трудно да свикнем, но малко по-малко, той три месеца не излезе от едната стая, чак преди два месеца някъде започна да щъка навсякъде, много е страхлив, плаши се от най-малкия шум, кой знае какво е преживял, но е добро коте.

# 695
  • Мнения: 1 050
Милата душичка, явно му трябва време да се довери. Наистина, кой знае през какво е минал. Много мъчно ми стана. Но да, втората снимка е много трогателна. Радвам се за напредъка в отношенията ви Innocent

# 696
  • Мнения: 720

днес шевовете ми бяха под зоркото око на косматата ми приятелка Yum

# 697
  • España
  • Мнения: 341
Здравейте.
Утре взимаме котка вкъщи, три годишна е, живяла е винаги навън.
Казаха ни, че е много гальовна, свикнала е с хора, досега е живяла на терена на една жена от организацията, тя се грижи да я храни и обезпаразитява.
Как може да й помогнем да се адаптира по- бързо към живота на затворено? И дали въобще ще свикне?
Кастрирана е.

# 698
  • Мнения: 21 202
Ивекс,много се радвам за палечка  bouquet

# 699
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 216
Котките от първа страница в друг вариант Simple Smile


# 700
  • Мнения: 452
Здравейте.
Утре взимаме котка вкъщи, три годишна е, живяла е винаги навън.
Казаха ни, че е много гальовна, свикнала е с хора, досега е живяла на терена на една жена от организацията, тя се грижи да я храни и обезпаразитява.
Как може да й помогнем да се адаптира по- бързо към живота на затворено? И дали въобще ще свикне?
Кастрирана е.

bruja, втората котка, която прибрахме е на 2 години според ветеринарите и винаги беше живяла навън (в едно гръцко село), без да е особено гледана от хора, но същевременно винаги търсеща човешка любов и компания. Вече е у нас месец и половина, кастрирахме я веднага и не се сеща за навън. Почти не излиза на терасата, към входната врата нямам никакво влечение и страшно обича да спи завита или в ръцете ни, като бебе. Мисля, че и твоята писана бързо ще оцени предимствата на домашния комфорт и внимание, взимай смело. Simple Smile

# 701
  • Sofia
  • Мнения: 15 509
Здравейте, имам един доста нестандартен въпрос. На каква височина от земята мислите, че може да скочи средностатистическата котка? Laughing
Питам, защото искам да преградя една стая в апартамента си и мисля като разделителна преграда да сложа гардероб, с височина 185 см.
Убедена съм, че едното ми коте няма как да скочи толкова нависоко, но другото е доста пъргаво и хитро, та не съм сигурна, че няма да успее да прескочи гардероба, ако си го постави за цел.
Как мислите? Дали няма да е по-добре да сложа някаква надстройка и да не го мисля (макар че трябва да се занимавам излишно)?

# 702
  • София
  • Мнения: 8 348
На 185 не може да скочи. Но може да скочи от нещо друго на гардероба. Ако поиска, ще намери начин. Моята едната успява да стигне до 220 без проблем.

# 703
  • Sofia
  • Мнения: 15 509
На 185 не може да скочи. Но може да скочи от нещо друго на гардероба.

В случая не е възможно, защото няма да има други мебели около "преградата". Peace

Радвам се, че не е вероятно да успее да скочи на толкова високо. Аз не знам дали изобщо би се пробвал, де, просто ми се искаше да се подсигуря. Simple Smile

# 704
  • Мнения: 583
На толкова високо и аз не вярвам да успее...Нашата стига може би до 1.50 като се разиграем, но чак до такава височина не вярвам средностатистическа котка да успее да скочи Grinning

Общи условия

Активация на акаунт