Шевна машина - каква?

  • 33 383
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 162
Искам да си взема някаква шевна машина но нямам абсолютно никаква представа как да работя на нея или дори как да одена конеца-но пак имам желание да се науча Hug. Гледах преди по WS Teleshop рекламираха една малка шевна машина - доста ми хареса но не си я купих.. сега търся- но вече не я намирам. Ако някои знае каде може да си взема такава малка шевна машина- да пише, пак и цената ако знае Wink трябва ми само за поправка на дрешки когато се скъсат- няма да я тормозя много.  Sunglasses

# 31
  • Мнения: 9 095
много са евтини тези малките по 25лв, иначе ако си вземеш голяма кажи каква е, горе долу ще ти обясня как да я вденеш, тя всяка се вдява по един и същи начин, а малките ги има в магазините на Телешопа най- вероятно или в магазини за шевни машини Peace

# 32
  • Мнения: 7 716
Аз има Сингер от десетина години. С програми за бродиране, зиг-заг и илици. Много съм доволна. Като беше малко детето шиех повече. Сега по-малко, но да чукам да дърво - никакви проблеми не съм имала.

# 33
  • Мнения: 162
Ами това е проблем- че в Телешопа ги няма вече- ина4е ми харесва много че е малка и компактна, а и не е много скъпа- като гледах сега интернет саитовете: Най-евтината машина е 250лв... Sad Ако знаете каде се продават малки шевни машини пишете моля Wink

# 34
  • Мнения: 9 095
ми щом ги няма в Телешопа, виж в магазините за шевни машини, чичо ми преди години се бяха взели, ама незнам откъде, няма начин да ги няма някъде, въпреки че вършат точно толкова работа, колкото игла и конец Peace

# 35
  • Мнения: 7 716
О-о-о, тези малките са голяма измама! Twisted Evil

# 36
  PFFAF са the best !!! Наистина са най-добрите, но са доста скъпи.Хубавото е ,че знаеш за какво си даваш парите.Имам такава от 10г, тя е домашна, но е работила като професионална години наред.Единствено затова тази година и смених плочката.Но да знаете, гледайте да е произведена поне в Тайван, по-добри са от китайските.Моята е Японска, но вече не ги правят там.

  !!! А тия дребните, дето ги рекламират по TV-та са абсолютни боклуци !!!
Не се лъжете, всичките ми приятелки и няколко съседки изгърмяха с такива.Дори 2 пристигнаха така счупени.И тегела е ужасен!

  Сингер са си класика също, много яки машинки, както и Науман Peace Peace Peace

# 37
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
много добри са и husqvarna. те купиха pfaff.   Сега на практика май, най-добрите машини се произвеждат от една фирма.
Прекрасни са и bernina  и janome, но не най-ниските модели а поне над среден клас.
Това е, за всички марки така или иначе, най-ниските са в Китай, после Тайван и т.н. husqvarna и pfaff от горния клас се правят в Чехия /грубо около 1000 и нагоре лева/; bernina в- швейцария, но такива май не се внасят, както и singer-и.
brother има прекрасни малки модели с мнооого бодове, но супер малки легла има ги в технополисите.
Има toyt-и за по 300 май - мноог по-добре от малка машинка. Ако ще се шие повече от колкото може да ръка, вземете си машина, а не полуиграчка. Може и от хубав магазин  на старо...

# 38
  • Мнения: 3 098
В България имам Сингер,тя ми е от баба,от онези старите.
Тук ползвам АЕГ,много съм доволна,заЩото си шия само за семейството.
Имам и една Лу4ник,но просто не могат да я центроват както трябва и се изнервям с нея,тка 4е съм я свалила в мазето.
Има една подробност,4е каквато и марка да си купиш ве4е,просто ка4еството не е както едно време.Сега са пластмасови по4ти вси4ки 4асти и според мен ако не ти трябва професионална машина,купувай някаква на средна цена и гледай по_важните й 4асти да са метални,все пак. Peace

# 39
  • Мнения: 3 098
Аз имам наследство от баба ми крачна Сингер, но не можах да се науча да шия на нея  Embarassed .Знаете ли дали може да се приспособи да работи на електричество?
Това сега го видях. Simple Smile
Да,можеш.Купуваш си едно мотор4е,ремък и педал,някой ти ги свързва и запо4ваш да шиеш с електри4ество.Между другото тези бабините машини са страхотни,много издържливи.

# 40
  • Мнения: 9 095
аз АЕГ не съм виждала да се продава тук, толкова съм и гледала явно Joy, ама ако има сигурно ще е най- доброто на пазара, понеже от карай време си знам, че АЕГ е качествена марка Peace

# 41
  • Мнения: 3 098
tedy_e,аз съм страшно доволна от моята АЕГ.Ей така на майтап я купих,мислех,4е не е кой знае какво,нали къде къде по_реномирани имена има в тази област.Оба4е бях много приятно изненадана от машината. Wink

# 42
  • Мнения: 9 095
незнам за шевните машини, ама за перални, сушилни и такива неща, винаги те се препоръчват, добър избор Peace

# 43
  • Мнения: 8 505
Имам Хускварна от 10-ина години.Перфектна е.От доста време и аз я ползвам само за корекции на това и онова (най-вече за скъсяване на панталони).Оверлогът ми е също Хускварна,но отделен.Не знае обаче внасят ли още шевни машини или оставиха само резачки и косачки.

# 44
  • Мнения: 8 505
 smile3555 Сега видях,че темата е от лятото.

Общи условия

Активация на акаунт