Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 5

  • 128 743
  • 906
  •   1
Отговори
# 390
  • Варна
  • Мнения: 987
Да попитам кой според вас тиган е по- добър? И двата са на WMF , не че това има някакво особено значение, но все пак да си кажа.
https://www.amazon.de/gp/product/B00BWP85PY/ref=ox_sc_act_title_ … 1PHF7ZO&psc=1

https://www.amazon.de/gp/product/B00008XWOH/ref=ox_sc_act_title_ … S1PHF7ZO&th=1

Ако искате незалепващ тиган,не ви препоръчвам втория
Имах,но го подарих защото залепваше всичко
Първия дали е незалепващ?От какъв материал е?

# 391
  • София
  • Мнения: 5 361
Доколкото гугъл успя да преведе Ceradur - изработен на керамична основа антиприлепни свойства устойчив на темп до 400 градуса и Permadur устойчиво покритие на надраскване и издържливо при многократна употреба. И двете свободни от PFOA.

# 392
  • Мнения: 92
Моят незалепващ тиган официално сдаде багажа и се отлюпи голямо парче "каменно" покритие и заблещука алуминият отдолу. С какво ще препоръчате за смяна? Търся пак незалепващ, за общо ползване, имам си чугунен Simple Smile
Чета, че основно СКК са добри, но не мога да се ориентирам в продуктовата им линия, защото на мен ми трява тиган за индукция.

Последна редакция: сб, 16 фев 2019, 23:56 от intercooler

# 393
  • Варна
  • Мнения: 987
Моят незалепващ тиган официално сдаде багажа и се отлюпи голямо парче "каменно" покритие и заблещука алуминият отдолу. С какво ще препоръчате за смяна? Чета, че основно СКК са добри, но не мога да се ориентирам в продуктовата им линия, защото на мен ми трява тиган за индукция.

Моите и двата тигана на СКК стават за индукция и съм много доволна от тях Simple Smile
Напълно незалепващи.В този за палачинки пека и месо,яйца,омлет,че дори и риба пекох там наскоро Simple Smile

Този е от вида с мобилна дръжка

https://www.vip-giftshop.com/brands/skk/tigan-za-palachinki-s-mo … ka-2-5sm-f28.html

# 394
  • Мнения: 1 959
Търся качествена неръждаема тенджера 5л. Ще я ползвам на газов котлон. Може ли препоръка!
Мислех си и за Хром Силистра, може ли мнение?

# 395
  • София
  • Мнения: 1 482
Откъде да купя гювеч ок 6-7 л, който да е качествен - без олово в покритието и т.н. Препоръки за проверен магазин?

# 396
  • Варна
  • Мнения: 486
Откъде да купя гювеч ок 6-7 л, който да е качествен - без олово в покритието и т.н. Препоръки за проверен магазин?

моят е троянска керамика, купих си го от Метро

# 397
  • Мнения: 1 220
Нещо стъклено за съхранение ми трябва. Но Симакс една тенджера харесах, но ми се струва малка 2 л.

# 398
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 406
Нещо стъклено за съхранение ми трябва. Но Симакс една тенджера харесах, но ми се струва малка 2 л.


Здравей,
хубави съдове за съхранение, стъклени си купих от Икеа, може да се притопли във фурната,  много съм доволна.

# 399
  • Варна
  • Мнения: 987
Търся качествена неръждаема тенджера 5л. Ще я ползвам на газов котлон. Може ли препоръка!
Мислех си и за Хром Силистра, може ли мнение?

Препоръчвам ти Silampos
Взех си техен чайник ами разкошен е.Тежък,с двойно дъно.Чая стои топъл 2-3 часа в него Simple Smile
Видях и касеролите и тенжерите им..много добре изглеждат Simple Smile

# 400
  • Мнения: 11 319
Някой има ли такива тенджери и доволен ли е?

# 401
  • Мнения: 7 856
Някой има ли такива тенджери и доволен ли е?
Производител?
Дебелина на стените? (ако са тънки тенекета, не стават за нищо).
Дъно?
По една снимка нищо не може да се каже.

# 402
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 139
Скрит текст:
Някой има ли такива тенджери и доволен ли е?
Производител?
Дебелина на стените? (ако са тънки тенекета, не стават за нищо).
Дъно?
По една снимка нищо не може да се каже.
https://aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=139&pid=127135&sgid=139

# 403
  • Мнения: 7 856
Това, което видях от линка, предизвиква още въпроси. На какво готвите? Ако е на печка със старите котлони или на керамика, е много важно дъното на съда да съвпада точно с диаметъра на плочата (зоната на керамиката). А аз не съм срещала печка, която да има размери 18, 20, 24 см.
За мене и за старата соц печка, и сегашната ми стъклокерамика единствените размери на дъната са 16 и 20 см. Което автоматично изключва всички китове с многобройни диаметри.
Друго, което не може да се види от сайта, е дебелината на стените на съдовете. Защото изобщо не е добре да са тънки.
Поне марката на стоманата е добра.

# 404
  • Мнения: 120
Фантастико предлагат тигани и ножове Berlinger haus, ползвали ли сте ,аз за първи път ги чувам .моля за мнение:blush:

Общи условия

Активация на акаунт