Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 5

  • 128 953
  • 906
  •   1
Отговори
# 675
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Какво мислите за съдовете на KitchenAid, които сега се предлагат в БИЛА ?

# 676
  • Мнения: 704
Здравейте,скарана съм с марки и видове тенджери и посуди,до сега съм купувала уж скъпи и хубави,а са се оказвали пълни боклуци.Бих искала да си закупя качествени тенджери и тави,от възможно най-безвредния материал,искам да имам един съд в който да пържа,макар и рядко,предполагам,че той няма да е от неръждавейка,защото до сега като съм пържила в такъв тип не се получават нещата.Другото което искам да си закупя са прибори,от качествен материал,подходящи за измиване в миална машина,но да не са големи размери,вмомента съм с такива и ми е много неудобно да ям с огромна вилица,дължината да е около 18-20см най-много.Цената не е от голямо значение,но все пак предпочитам да не са от най-скъпите.

# 677
  • Мнения: 6 290
Стоманени тенджери на WMF без проблем мия редовно в миялната, тави или емайлирани или стъклени Pyrex ползвам. Вторите издържат и на големи Т амплитуди без проблем. Има и тенджери на Pyrex бели стъклени, които са безвредни и миеш също в миялна, но не си писала дали трябва да стават за индукция... Прибори имам на Amefa и BASF. Когато купувам стомана винаги гледам да са проба 18/10.

# 678
  • София
  • Мнения: 813
Какво мислите за съдовете на KitchenAid, които сега се предлагат в БИЛА ?
Ходих и аз да ги видя....,made in china, нищо не пише за покритието им, дъното черно, като че ли от подобен материал е и отгоре, първоначалната им цена е сиииилно завишена, подозирам че са боклуци. Марката от друга страна е добра,...но не бих рискувала сякаш. Ако някой знае нещо повече, моля да сподели.

# 679
  • София
  • Мнения: 1 456
Здравейте, трябва да избера подарък за близки, които се нанесоха в нов дом. Бихте ли ми помогнали в избора понеже нямам много време?
Харесах този комплект
https://wmf.bg/komplekt-tendzheri-aparto-3ch .
Какво ще кажете?  Или да вземе 1 бр тенджера за тази сума? Тази например
https://shop.lavabg.eu/krgli-chuguneni-tendzheri/117-o-24cm-chug … v-y-tc-24-k2.html
Семейството готви често, понякога пържат и не използват миялна.
Благодаря ви предварително.

# 680
  • Мнения: 353
Здравейте, трябва да избера подарък за близки, които се нанесоха в нов дом. Бихте ли ми помогнали в избора понеже нямам много време?
Харесах този комплект
https://wmf.bg/komplekt-tendzheri-aparto-3ch .
Какво ще кажете?  Или да вземе 1 бр тенджера за тази сума? Тази например
https://shop.lavabg.eu/krgli-chuguneni-tendzheri/117-o-24cm-chug … v-y-tc-24-k2.html
Семейството готви често, понякога пържат и не използват миялна.
Благодаря ви предварително.


Имам тази на Лава и съм много доволна.Имам и стоманени, но откакто купих Лава ,ползвам е нон-стоп. Щом е подарък ,аз съм за Лава, една да е ,но да е нещо по - различно то стандарта , уникално и вечно при правилна употреба. Мое мнение. bouquet

# 681
  • Мнения: 10 210
Ако можеш да проучиш какво харесва семейството, ще е добре. Аз много харесвам чугун, но майка ми - не, тежи й, а има болки в ставите.

# 682
  • София
  • Мнения: 1 456
Стела, да попитам дали пържите в Лавата?
И лесно ли се експлоатира?
Насочих се към комплекта, защото все още нямат никаква посуда. А да попитам дали в тях може да се запържва? 💐
Soul, много уместен коментар, сега видях че Лава е 6 кг. 💐

# 683
  • Мнения: 3 608
И аз се интересувам от Лава как се подържа?Гледам всички известни готвачи готвят в такива и запържват в тях.

# 684
  • Мнения: 353
Не зная как да ти отговоря. Ако питаш за пържени картофи например, не - не пържа.  Готвя в нея всичко- супи, различни ястия ,като предварително ако трябва запържвам/задушавам зеленчуци или месо.Използвам я и във фурна, ако трябва да се допече или пече ястието, прехвърлям от котлона във фурната. В нея пека хляб, няма да обяснявам колко е хубав.   Това е тенджера не е тиган.
А може и да може да се пържи,но аз не го правя. Тежка е да едни яйца на очи .
Нека някой по-запознат да пише.  Каквото и да избереш ще им е от полза щом нямат никакви.

# 685
  • София
  • Мнения: 1 456
Много благодаря, Стела 💐
Последен въпрос. За пържене, каквото ти правиш, стават ли тенджерите на wmf?

Последна редакция: чт, 16 яну 2020, 12:12 от Ева на третия етаж

# 686
  • Мнения: leet
Аз пьржа в лавата, не картофи, но месо и яйца правя. Мия в съдомиялна, нямат нужда от омазняване/ ипичане, поддьржа се лесно, ставa и за котлони, и за фурна. Спред мен ако нямат други сьдове само с един чугунен е орграничаващо

# 687
  • София
  • Мнения: 1 456
Точно така мисля и аз, затова ми се иска да е комплектът. Но тази Лава много ми хареса. Мисля да я поръчам за мен.
Благодаря за споделеното, blue 💐

# 688
  • Мнения: 704
Стоманени тенджери на WMF без проблем мия редовно в миялната, тави или емайлирани или стъклени Pyrex ползвам. Вторите издържат и на големи Т амплитуди без проблем. Има и тенджери на Pyrex бели стъклени, които са безвредни и миеш също в миялна, но не си писала дали трябва да стават за индукция... Прибори имам на Amefa и BASF. Когато купувам стомана винаги гледам да са проба 18/10.

Не ми трябват за  индукция,а за стоманените съдове каква трбява да е стоманата,гледам че на всяка марка различна ползват,коя е най-безвредната,че ще готвя и за малко дете в тях,знам че няма как да живея безвредно,но поне да сведа до минимум вредните неща.Сега видях в каталога на Метро промоция на Века,някой с мнение за тях ,хубави ли са?

Последна редакция: чт, 16 яну 2020, 17:47 от Ан3л

# 689
  • Мнения: 7 856
Като няма да е за индукция, има един нов материал, за който се твърди, че е абсолютно безвреден. Витрокерамика. Имам такава тенджера и има огромни плюсове - може спокойно да се съхранява храна в нея не само в хладилник, а дори и във фризер. Може да се ползва както на котлон, ако не е индукционен, така и във фурна. За разлика от стъклото издържа без проблеми на температурни шокове - може директно от хладилника да се сложи в загрята фурна. Тежи средно - много по-малко от чугунена тенджера, красив бял цвят, мие се в миялна, цената е много по-ниска дори и от турските чугуни.
За сега две фирми предлагат такива съдове - Пирекс, но само в чужбина, и Луминарк и у нас.

Общи условия

Активация на акаунт