Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 5

  • 127 605
  • 906
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 1 359
Kristaline, това steel/inox, ясно. Дадох примерите, 'щото не на всичко пише, в моя случай дори при една и съща марка е различно, пък на Бг-съвсем - марка и цена.
Да, разбирам, не се заяждам, просто понякога едно потвърждение е достатъчно да разсее съмненията. Според мен тавите са си в ред.

Някой би ли пуснал нова тема, моля?

# 751
  • Мнения: 9 120
Дайте съвет моля с какъв препарат да почистя калпаво сезониран железен тиган. Само с телена гъба и гореща вода не става. Искам да го излъскам и да сезонирам  наново.

намокряш посипваш сол и с телта яко жулиш аз един оребрен!! го чегъртах 3 поредни дни накрая го докарах до светло и ръжда ...изчегъртах и нея и после сезонирах вече година няма драма

# 752
  • Мнения: 417
Здравейте, някой ползва ли съдовете от промоцията на БИЛЛА - тези на KitchenAid? Аз си купих една касерола, защото са за индукцион и миялна. Обаче не мога да разбера от какъв материал са. Не са чугун, думата стомана не се употребява също. Та се чудя ако са от кован алуминий не трябваше ли да го напишат?

# 753
  • Мнения: 1 296
Може да е ставало дума вече, ако не - гледайте филма Dark Waters по темата.

# 754
  • Варна
  • Мнения: 373
Здравейте, някой ползва ли съдовете от промоцията на БИЛЛА - тези на KitchenAid? Аз си купих една касерола, защото са за индукцион и миялна. Обаче не мога да разбера от какъв материал са. Не са чугун, думата стомана не се употребява също. Та се чудя ако са от кован алуминий не трябваше ли да го напишат?

Алуминий. Той не се кове, лее се. Пише си на етикетите, че съдовете са алуминиеви, затова директно ги игнорирах.

# 755
  • София
  • Мнения: 48


Алуминий. Той не се кове, лее се. Пише си на етикетите, че съдовете са алуминиеви, затова директно ги игнорирах.

Повечето съдове от алуминий се щамповат (коват). Рядко са тези отлетите, там цената е друга. Пример SKK.

# 756
  • Мнения: 1 935
Какво използвате за палачинки?
Пробвах с чугунен тиган от Лидл, ми не се пече равномерно, бавно, загаря...
Преди с керамичния беше лесно, но четох, че и керамиката е с пластмаса.
И сега се чудя какво да си купя за целта?

# 757
  • Мнения: 3 659
За мен двата безвредни варианта са или чугун, или стъкло. Правя палачинки и в стъклени тигани, получават се.

# 758
  • Мнения: 1 935
За мен двата безвредни варианта са или чугун, или стъкло. Правя палачинки и в стъклени тигани, получават се.
Може ли марка или линк към стъклен тиган?

# 759
  • Мнения: 3 659
Моят е на Visions.

# 760
  • София
  • Мнения: 1 667
Здравейте, някой може ли да ми препоръча грил тиган за индукционен котлон, който да е с безвредно покритие. Досега бях с тефлон, но след като изгледах филма Dark Water реших да го махам.

# 761
  • Мнения: 7 856
Чугунен, със или без емайлирано покритие. Аз имам на Лава, емайлиран.
Зарязах прескъпия фирмен от нераждавейка, който не успяваше да изпече нищо добре дори на най-високата степен на котлона (6 при мене). Сега мръвките стават разкошни на 4. Е, след това се налага киснене и сериозно миене, но отдавна в къщи няма нищо с тефлон.

# 762
  • Мнения: 3 604
Чугунен, със или без емайлирано покритие. Аз имам на Лава, емайлиран.
Зарязах прескъпия фирмен от нераждавейка, който не успяваше да изпече нищо добре дори на най-високата степен на котлона (6 при мене). Сега мръвките стават разкошни на 4. Е, след това се налага киснене и сериозно миене, но отдавна в къщи няма нищо с тефлон.
Може ли конкретния модел благодаря.

# 763
  • Мнения: 7 856
Конкретният модел няма как да го покажа, защото го няма в номенклатурата на сайта. Взех два на цената на един преди повече от година от Метро. Единият е в къщи, другият на вилата. А Лава е турска фирма за чугунени съдове, има онлайн магазин у нас, май има и реален.
Но всеки чугунен тиган би свършил работа. Дилемата е емайлиран или не. За мене емайлираният е по-лесен за обслужване.

# 764
  • Мнения: 11 253
Вече съм горд собственик на комплект Цептер. За сега съм доволна. То и преди имах няколко де и да ви кажа - много лестно се поддържат и не загарят.
Не съм ползвала тигана още.

Общи условия

Активация на акаунт