След депозитите накъде? - 2 тема

  • 37 712
  • 245
  •   1
Отговори
# 240
  • Варна
  • Мнения: 499
Здравейте, обмислям да купя по малко от няколко вида от Amundi фондове, които ги предлага Уникредит Булбанк. Някой има ли впечатления от тях?

# 241
  • Мнения: 1 804
Здравейте, обмислям да купя по малко от няколко вида от Amundi фондове, които ги предлага Уникредит Булбанк. Някой има ли впечатления от тях?
Да. Използвах ги преди 3-4 години, когато “прохождах в инвестирането”.

# 242
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Здравейте, обмислям да купя по малко от няколко вида от Amundi фондове, които ги предлага Уникредит Булбанк. Някой има ли впечатления от тях?
Да. Използвах ги преди 3-4 години, когато “прохождах в инвестирането”.

Бихте ли споделили конкретни впечатления?

# 243
  • Мнения: 342
Амунди са най-обикновен ETF, със всичките му предимства и недостатъци. Има много варианти на тези фондове и печалба изобщо не ти е гарантирна. Единственото, което е гарантирано са таксите, които плащаш за управление.

Дори за да избереш такъв фонд трябва предварително подготвена лична стратегия. В КОЙ Амунди фонд? Защо? за какъв период от време? Кога? Какви очаквания имаш от инвестицията? Колко % такса управление имат? В коя държава? В каква валута?

 Банкерите от Уникредит убеждават клиента да се включи там с доводите "виж колко % е направил този фонд мин.година".... "аз съм си сложила парите там и имам...% печалба"..... Това ми се стори абсурден довод и затова не влязох.

Все пак, ако трябва да дам съвет,  (ако някой ден дотолкова ме домързи), бих влязла в ETFи, следящи NASDAQ, FAANG (ако има такива изобщо), S&P, Physical Gold (имаше някакви много добри фондове за златото, които се ползват основно за кеш), или Luxury goods, и американски REIT...  Балансирани в злато, евро и USD... Кога? След изборите в САЩ Simple Smile

# 244
  • Варна
  • Мнения: 499
Амунди са най-обикновен ETF, със всичките му предимства и недостатъци. Има много варианти на тези фондове и печалба изобщо не ти е гарантирна. Единственото, което е гарантирано са таксите, които плащаш за управление.

Дори за да избереш такъв фонд трябва предварително подготвена лична стратегия. В КОЙ Амунди фонд? Защо? за какъв период от време? Кога? Какви очаквания имаш от инвестицията? Колко % такса управление имат? В коя държава? В каква валута?

 Банкерите от Уникредит убеждават клиента да се включи там с доводите "виж колко % е направил този фонд мин.година".... "аз съм си сложила парите там и имам...% печалба"..... Това ми се стори абсурден довод и затова не влязох.

Все пак, ако трябва да дам съвет,  (ако някой ден дотолкова ме домързи), бих влязла в ETFи, следящи NASDAQ, FAANG (ако има такива изобщо), S&P, Physical Gold (имаше някакви много добри фондове за златото, които се ползват основно за кеш), или Luxury goods, и американски REIT...  Балансирани в злато, евро и USD... Кога? След изборите в САЩ Simple Smile

Благодаря, много, iddi. Помолих за инфо от банката, прочетох го и .... по същите причини, които изтъкваш се отказах. Не ми се плащат едни безумни такси и комисионни, без да знам дали изобщо ще имам някаква печалба, с която да ги избия.  Не ми се купува и злато - къде да го съхранявам, на кого ще го продам, после при продажба не съм убедена, че ще имам горничка. Предпочетох да остане свободен кеша - говорим за не особено голяма сума.
Имам дъщеря на 20г. и син на 13г. и занапред все повече кеш ще ми трябва.

Към всички: Бъдете здрави и живейте пълноценно!

# 245
  • Мнения: 37
Здравейте, не намерих тема в.3 и пиша тук.

Някой може ли да даде мнение за IUVO ? Имам малко информация от приятел и тя не е идеална...

По скоро ме интересува дали обслужването е адекватно и средствата сте си ги получили обратно?

Общи условия

Активация на акаунт