Добър ендокринолог в София - 2

  • 134 480
  • 749
  •   2
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 259
Д-р Влахов, Софиямед. Първо ми следи проблемите с щитовидната жлеза,после ми откри проблем с инсулина. Не вярвах,че ще забременея толкова бързо, но няма и месец след започване лечението на проблема бях бременна вече! Много е мил и сърдечен. Добър и в ехографиите,други лекари пращат при него за ехограф на щитовидната жлеза. Отношение,каквото малко лекари имат.

# 391
  • Мнения: 66
Момичета, д-р Начев преглежда ли по ЗК, и ако да, то в Майчин дом къде точно и по кое време ? Въпросът ми е към по-скоро посещавалите го.
Д-р Начев е началник на Медицинския център към УСБАЛЕ"акад.Иван Пенчев"(Ендокринологията). 
Намира се в малката сграда до "Майчин дом" от към задния двор на болница "Св.Екатерина".
Всички кабинети са в приземието. Не знам дали преглежда по ЗК. Може да се обадите и да питате. Ето линк към сайта с контакт.
https://usbale.org/bg/meditsinski-centar/
Др. Начев не работи със здравна каса, прегледа ако минете през регистатурата на майчин дом е общо 110 лв преглед и ехограф, ако отидете при него направо е 50-60лв, не записват часове, всеки ден в там от 8 до 12. 30. Иначе по здравна каза препоръчвам др. Наташа Станкова, работи в един медицински център на Бул. Ал. Стамболийски.

# 392
  • Мнения: 3 044
По здравна каса може и при д-р Явор Асьов в МЦ Св. Врач, Кузма и Дамян. Бях миналия месец при него с направление, направи ми преглед и ме гледа на ехограф. Часовете през супердок много бързо се вземат, но доколкото знам, ако отидете без час, няма да ви върне.

# 393
  • Мнения: 1
При Гоцева съм ходила няколко пъти. Не мога да кажа дали е добра. Всеки път отнасях скандал, че ТСХ не ми е в норма. На последния преглед и казах, че ме отказвам от прегледите при нея. Отнасяла съм и скандал, че нямам допълнително здравно. Не бих препоръчала.

# 394
  • Мнения: 10 201
Ужас. Така и не мога да свикна с лекарската грубост. А и не трябва да се свиква. В онкологията чух да казват на човек, че може да умре, едва след като са му готови документите по НЗОК, за да могат да си оформят документацията. (?!?!?) Един приятел чужденец от Западна Европа ми сподели, че и при тях е било така, преди пациентите да започнат да съдят лекарите. На мен не ми се ходи на лекар вече - хем не следят новостите, не анализират всеки случай за себе си, пък и възпитание под всякаква критика.

# 395
  • Мнения: 961
Ужас. Така и не мога да свикна с лекарската грубост. А и не трябва да се свиква. В онкологията чух да казват на човек, че може да умре, едва след като са му готови документите по НЗОК, за да могат да си оформят документацията. (?!?!?) Един приятел чужденец от Западна Европа ми сподели, че и при тях е било така, преди пациентите да започнат да съдят лекарите. На мен не ми се ходи на лекар вече - хем не следят новостите, не анализират всеки случай за себе си, пък и възпитание под всякаква критика.
Все едно аз съм писала .
Докато няма наказан лекар те ще си играят и търгуват със здравето на хората.

# 396
  • Мнения: 19 473
При Гоцева съм ходила няколко пъти. Не мога да кажа дали е добра. Всеки път отнасях скандал, че ТСХ не ми е в норма. На последния преглед и казах, че ме отказвам от прегледите при нея. Отнасяла съм и скандал, че нямам допълнително здравно. Не бих препоръчала.
Понеже съм търпяла и аз подобно унижение но от друг специалист, за себе си съм решила, че ако срещна отново такъв борсук, просто си излизам от кабинета без да подпиша амбулаторния лист, така че да не може да си вземат парите за прегледа. Ако пък съм отишла на платен преглед, без да се оплача на управителя на центъра или адм.шеф на отделението ако е болница, няма да си тръгвам. Безобразията трябва да се наказват. Да видите ако отнесе едно наказание следващия път дали така ще се отнася с пациент. Между другото отзивите в супердок за тази лекарка са много добри....

# 397
  • София
  • Мнения: 9 524
Подпис на амбулаторния лист и сами могат да си сложат. Здравната каса се точи лесно и медиците са изобретателни в това отношение, така че един липсващ подпис не е проблем.

# 398
  • Мнения: 19 473
То ако беше толкова лесно, нямаше да ни приемат за преглед, направо щяха да си издават фалшиви амбулаторни листове. Като не си оставиш направлението как ще те отбележат че си минал при тях?

# 399
  • София
  • Мнения: 9 524
Говоря за подписа, по повод който друга потребителка си мислеше, че ще им създаде проблем с един липсващ подпис на амбулаторния лист.
Специално в болничната помощ лесно се точи касата. За доболничната не съм запозната в детайли.
Спирам да СПАМя.

# 400
  • Мнения: X
За подписа, мисля че не е проблем да те подпишат и едва ли някой ще разбере. За направлението, ако прегледа е с направление, не може без него. Аз веднъж си отнесох от недоглеждане направлението вкъщи и от болницата ме търсиха в някой от следващите дни да мина да им го оставя.

# 401
  • Мнения: 2 013
Здравейте, извинявам се за глупавия въпрос, но бихте ли ми казали ендокринолозите само за хормоните на щитовидната жлеза ли отговарят или за всички хормони?

Питам, тъй като дерматоложката ми каза да изследвам женските хормони + андрогените - тестостерон, dheas, андростендион и после да отида при един от двамата единствени лекари в БГ, които били с 2 специалности едновременно - гинеколози и ендокринолози. Проблеът е, че и за двамата има ужасяващи мнения в 2 теми тук във форума и се отказах да ходя при тях.

Следователно се чудя мога ли да си отида отделно на гинеколог и после на ендокринолог с изследванията на тези хормони или при ендокринолози се ходи само с хормони за щитовидната жлеза?

Благодаря ви предварително!

# 402
  • София
  • Мнения: 2 056
За всеки лекар ще чуеш разнопосочни мнения! Но тъй като са само 2-3 лекари с такава специалност, спокойно можеш да идеш по отделно на двата специалиста. Според мен най- добре първо на ендокринолог, след това на гинеколог, но като се записваш провери. Ендокринолозите отговарят за всички жлези и хормони. Препоръчвам Клиниката по ендокринология в Майчин дом, ако си от София.

# 403
  • Мнения: 2 013
Благодаря ти, от София съм. Принципно за всеки лекар има разнопосочни, но за тези двамата има по 15 страници еднопосочни - явно просто не струват, така че никакъв шанс да се възползвам от двете им специалности. Ще си отида поотделно.

Мерси още веднъж!

# 404
  • Мнения: 2
Здравейте тъй като имам възли от доста време и сега ми откриха нетоксична полинадозна гуша опасна ли е мн се притеснявам всичко хормони са ми в нормата включително тат и калцитонин ужасно мн съм уплашена възлите са уголемени единият притиснал леко трахеята в дясно понякога усещам болки в долната част на жлезата не са силни

Общи условия

Активация на акаунт