Лечение на акне - РОАКУТАН /тема №3/

  • 34 506
  • 397
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 6
Здравейте! Някой от вас запознат ли е дали сауната е позволена при прием на Роакутан?

# 241
  • Мнения: 392
мисля че не е позволена

# 242
  • София
  • Мнения: 3 752
Поне два пъти ходих на сауна откакто приемам Роакутан,проблеми не съм имала.Изгорях от слънцето и се обелих,също нямах проблем.Визирам алергична реакция,при мен се подуват очите(обикновено от кремове).
Друго ме мъчи,моля споделете при вас как е…Всяка сутрин ставам с болки в ставите и мускулите,все едно съм със зверска мускулна треска.Имах сухота в очите,премина.Белеше ми се от сухота лицето,и това премина.Но тези болки в тялото са всеки ден,особено сутрин като ставам от леглото докато се раздвижа.Като поседя повече също,ставам като някоя бабичка докато се раздвижа.При вас така ли е?

# 243
  • Мнения: 6
В момента правя ремонт вкъщи и ми се наложи доста чистене и преподреждане и получих страшна мускулна стреска , а болката отшумява супер бавно. Наскоро се ударих по прасеца на единя крак и на момента усетих ужасно силна болка , а няколко ч по-късно се появи голяма синка. Никога преди не ми се е случвало мускулна треска да не ми минава толкова време и да получавам такива синки от най-малкия удар. Дължа всичко това на лекарството. Да не говорим за това , че устните ми станаха буквално двойни , супер отекли са и се белят, а се мажа с вазелин и не ми помага. При мен също така има доста умора и усещам как започнах да спя повече от преди и да се чувствам все по-изморена. Холестерола за един месец ми се вдигна с 0.6. Цял живот се храня здравословно, спортувам и не ям нито пържено , нито панирано от над 10 години. В момента имам 4.6 холестерол при 5.2 горна граница и с това темпо скоро ще мина границата.  Пъпките не спират да излизат и скоро ще обхванат цялото ми лице, а уж целта е да се подобрявам.

# 244
  • Стара Загора
  • Мнения: 386
Ralitsa_stoyanova, от колко време приемате Роакутан?
Моята дъщеря го пие вече 2 месеца - 2 пъти по 20 мг. На контролното изследване показа завишен холестерол, което за мен е малко притеснително. За съжаление не направихме изследване в началото и не мога да отбележа разликата от Роакутана.
Относно болките в мускули и стави, не се е оплакала, но забелязвам много по-лесна уморяемост.
От активно, спортуващо дете се превърна в седящо на стола ... От седмица танцува всеки ден по 2 часа и спортува два пъти седмично във фитнеса, но определено няма жизнеността и издръжливостта, която имаше преди.
И при нас пъпките не спират да излизат. Втори месец преди цикъл /около 10 дни по-рано/ става нещо страшно от нови, дълбоки пъпки, които трудно, бавно и многократно набират и остават червени като рани. Лицето й е ужасно, в пъпки, корички и червени петна, а очаквахме по-добър ефект ...
Нашата лекарка каза, че ще го пие 8 месеца, но вече два минаха, а ефекта е далеч от очакваният.

# 245
  • Мнения: 6
Пих лекарството в продължение на месец и половина и го спрях. От 4 дни не го приемам вече. Докато го пиех на ден ми излизаха по 2-3 нови пъпки задължително. Не съм се консултирала с лекар относно спирането му , просто прецених , че ако продължа да го приемам ще се изрина по цялото лице и че състоянието ми се влошава вместо да се подобрява. Мой познат беше по същия начин. 3 месеца приемаше лекарството като пъпките не спираха да излизат по лицето и гърба докато обхванаха изцяло тези места. Неговата дерматоложка му предписа лекарството "АКНАТАК" и му каза да спре Роакутан. При него излизането на нови пъпки спря , като използва това лекарство от около 20-тина дни и е супер доволен.

# 246
  • Мнения: 470
Като човек,  минал през лечението с роакутан,  ви съветвам да продължите. При мен се получи така,  че се събудих една сутрин и нямаше свободно място по лицето ми от пъпки. Адски болеше! Но продължих! Минаха за седмица и след това даже не помня да са излизали. Помислете,  че все пак трябва тялото да изчисти всичко.

# 247
  • Мнения: 474
Аз също съм на мнение, че лекарството не трябва да се спира. Синът ми го пие от януари и първите два месеца нямаше резултат. Пъпките спряха да излизат едва към третия месец. Към момента нови пъпки не са излизали от няколко месеца, лицето му е чисто. Останаха само белезите. Сега дори намали дозата на едно хапче на ден, а от другия месец ще започне да го пие през ден и въпреки това нови пъпки не излизат. Ходи редовно на фитнес, но не се е оплаквал от умора. Единствено устните продължават да му се цепят.

# 248
  • Мнения: 392
лечението продължава дълго зависи от каква форма е акнето,но нещата се случват бавно аз все още го пия вече 11 месеца но мога да кажа че има ефект бях с много пъпки  не можех да се погледна в огледалото но ся вече останаха само петната да ми се махнат но се надявам до края на годината да спра да ги пия ще видим дерматоложката ми какво ще каже

# 249
  • Мнения: 1
Здравейте на всички,след година и половина лечение антибиотици,мазила,лазери мезотерапии имам преглед при доц Етугов в Сф и мисля вече че съм за роакутан,да акнето понамаля всички подкожни избиха но вече ми писна никога не съм имала проблечна кожа а съм на 30 почти,просто се чудя дали като си по възрастен стран ефекти не са по големи и дали сега лятно време и ок???

# 250
  • Стара Загора
  • Мнения: 386
Nevena Lazarova, лечение с Роакутан е "тежката артилерия" при третиране на средна до тежка форма на акне. При условие, че вие сте приемали антибиотици и акнето е намаляло, защо мислите, че вече е време за Роакутан?
Да, страничните ефекти са достатъчно много - вероятно вече сте запозната. И силното слънце през лятото е противопоказно при лечение с Роакутан. Относно възрастта, тя не е проблем. Важното е какви са резултатите от предварителните кръвни изследвания и дали имате някакви заболявания. Роакутан определено завишава чернодробните показатели и холестерола.
Все пак лекар дерматолог назначава лечението и би трябвало да прецени дали имате нужда от Роакутан в разгара на лятото. Всичко е строго индивидуално.
Аз бях против започването на приема в началото на лятото, но дерматоложката ни каза, че ако изчакаме есента е вероятно да останат много белези. Започнахме в началото на Май и едва сега има някаква светлина в тунела.

# 251
  • Мнения: 6
Здравейте! Искам да ви попитам по какъв начин третирахте червените петна които ви останаха след лечението? Има ли кремове които могат да помогнат?

# 252
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Докторът предписа на дъщеря ми Скинорен.

# 253
  • Стара Загора
  • Мнения: 386
Докторът предписа на дъщеря ми Скинорен.

Бихте ли споделили какъв е ефекта на Скинорен върху червените петна?

# 254
  • Мнения: 7
Добър ден! Искам да попитам при кой дерматолог ходихте (За хората от Варна) и ви изписа роакутан и каква е цената на лекарството.
Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт