Децата и Youtube клипчетата

  • 8 852
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Бистрица
  • Мнения: 125
Ако не е този,ще бъде друг...В интернет е пълно с неподходящо съдържание. Говорете с детето за насилието, за опасностите в интернет, инсталирайте Google family link, и следете какво гледа, коментирайте заедно и ограничавайте! Така в нашия клас залитнаха по тик-ток простотии и даже децата се снимаха и качваха в интернет...

# 16
  • Мнения: 5
Това е един от проблемите които и аз имам. Ютуб в България няма такава "защитна стена" както има в чужбина ( по обясними причини).
Тъкмо пуснах цяла тема, за която се вдъхнових от тук (за "академия за таланти" и за създателя на тази "академия" Zipo&Slash рапъри някакви).
Дъщеря ми ги намира случайно в ютуб и от там се почна (за щастие вече не са й "тръпка"/колкото може тръпка един 35 годишен мъж контактуващ с тийнове в омегле да бъде на 10 годишно/, но все пак е притеснително най-малкото педофилско). Разбирам, че най-големия таргет са децата и са най-лесния и особено в тази карантина, но сякаш вече предпочитам да седят повече в ТикТок и да танцуват, пред това да седят да гледат непораснали възрастни мъже в ютуб. 🤷🏼‍♀️

П.С четем повече книги ние.Особено през карантината, а и така имаме извинение да излезем от вкъщи, плюс наскоро бе и панайра на книгата 💐 + Youtube kids също е решение като цедка на идиотщината

# 17
  • Мнения: 1 047
BestMom, панаИрЪТ. Wink

# 18
  • Мнения: 540
Дъщеря ми гледа youtube само на английски език и клипове, които аз съм избрала нищо, че е на 12г. и само през ваканциите, през останалото време не гледа, а ако иска да гледа на таблета ме пита дали може, телефон ползва само за позвъняване на него няма интернет.
Тези цитираните клипчета за първи път ги виждам.
Според мен това е ужасно! Момиче на 12 години няма свобода да изпозва социални мрежи, които в сегашно време са едни от най - важните и коментирани, това е бъдещето на света! Не мога да повярвам, че й е забранено да използва интернет като цяло! За мен това е напълно грешно! Още повече, че съучниците й най - вероятно имат всички тези абсолютно нормални неща, което може да направи детето ви нещастно от факта, че няма възможността като другите. Аз самата давам пълната свобода на моята дъщеря (11 годишна) да има социален живот и т.н. Може пък при вас да е по - различно, но с моето дете ние сме като сестри. Тя ми казва всичко и не крие нищо от мен, както и аз от нея. Говорим си на различни теми и я уча за живота, който й предстои. Разбира се, съм я предупредила за всички опасности в мрежите, но така или иначе тя е много умно и съобразително момиче и няма никакви проблеми с интернет. Дори двете с нея си лайкваме постовете в инстаграм, фейсбук, снапчат и др. Друг път ходим на шопинг заедно и разглеждаме различните сайтове. Уча я как да използва гримовете ми и козметичните ми продукти и й показвам кой са полезни и кои - не. Дори понякога гледаме ютюб клипчета заедно! Не смятам, че вашия подход е правилен, но въпреки това възпитаниео на децата ви е лично ваш избор.


Винаги е хубаво да имате едно наум  децата са манипуратопи особено кагато искат нещо😎 Родителя по някога разбира последен  !

Общи условия

Активация на акаунт