Ученически олимпиади / Тема №2

  • 93 246
  • 755
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 2 865

PS. Химиците извадиха предложените за Национален кръг, но с фиктивни номера. Което означава, че работите са прегледани Simple Smile
Ако имаш предвид в сайта Природни Науки - тези са само за софийското РУО. Има срокове, в които се преглеждат и изпращат към нац. комисия работите от областните комисии. На всички предложени за национален се преразглеждат от националната комисия и се обявяват резултатите за цялата страна около 10 дни преди националния.

# 646
  • Мнения: 3 453
Здравейте!
Детето се яви на областен кръг по география - 5 клас. Правилно ли е разбрало, че петокласниците не се явяват на национален кръг?

# 647
  • Варна
  • Мнения: 676
Здравейте!
Детето се яви на областен кръг по география - 5 клас. Правилно ли е разбрало, че петокласниците не се явяват на национален кръг?
Да.

# 648
  • София
  • Мнения: 8 272
И догодина пак така, определянето на участниците за национален кръг специално по География не ми се коментира.

# 649
  • Мнения: 7 107
Правилно е разбрало детето.
Аз снощи се изненадах, че има национален кръг на олимпиада, провеждана в пети клас. За догодина ще знам да чета регламентите преди да попълвам декларации за информираност.

# 650
  • Sofia
  • Мнения: 4 459
Аз пък се изненадах,че не може да се поправи отговор. Проверил си е въпросите,видял е грешка,но не е имал право да я поправи. Иначе му се видяло всичко лесно....

# 651
  • Мнения: 19 268
Ако беше поискал втора бланка, нямаше ли да стане?
Аз така и не разбрах на олимпиадата по химия какво значеше това, че за поправен отговор се дават нула точки, и казах да иска нова бланка, ако се стигне дотам.
Квесторите са били доста неориентирани. Първо казали, че могат да ограждат на листите, после че не може. Също се чудели дали да се номерират страниците или не.

# 652
  • Sofia
  • Мнения: 4 459
Петокласниците не са нанасяли отговори на бланки, а директно на листа с въпроси. Затова явно не е имало възможност за поправка.
Днес синът ми беше и на олимпиадата по история. Като попарен е горкият Simple Smile Нищо общо с географията, много по-трудно му е било. Много е потресен. Аз пък се радвам, че може да види какво знае, на какво ниво е и колко е различно от тестчетата и оценките, които им раздават в училище.

# 653
  • Мнения: 19 268
Олимпиадата по химия да не би да е излязла някъде? Много време мина, а на сайта на природни науки нищо.

# 654
  • Мнения: 6 918
Принципно всичко официално излиза на сайта на МОН, тук: https://www.mon.bg/bg/100161
В сайта природни науки малко ни глезят като качват всичко. Там като качиха протоколите с номерата, така са и пратени на НК. Т.е. сега НК проверява всички допуснати до национална комисия и чак като определят допуснатите до национален кръг, чак тогава ще се разсекретят. Сравнително бързо става. Но вижте регламента за краен срок на оповестяване на резултатите. За езиците е 10 работни дни преди национален кръг и поне за една олимпиада не се спази Simple Smile, но си е ориентир.

# 655
  • Варна
  • Мнения: 676
В Природни науки не е ли само за София? В другите градове дори предложените на нац. комисия не са ясни...

# 656
  • Мнения: 6 918
То реално и за София не са ясни. Някакви номера с някакви точки са предложени за допускане. Просто се вижда, че примерно от 7ми клас 13 деца от София-град са предложени за национален кръг по физика.

# 657
  • Мнения: 19 268
Благодаря, Мария! Гледам, че астрономията са я качили, а национален кръг пише април.
При химията е 20март .
По физика не знам колко е максималният брой точки, но явно наистина е било много трудно щом има толкова малко класирани и то с по 20 т.

# 658
  • Мнения: 6 918
Да, и за химията пише до 10 работни дни и те малко са позакъснели. Предполагам днес или утре ще ги качат.
За физиката мисля, че 30 беше максимумът в 7 клас, но не съм чела регламента тази година, може да е променен.

# 659
  • Sofia
  • Мнения: 4 459
Предполагам, че за класовете, в които няма национален кръг, се бавят повече. Или резултатите за всички класове излизат заедно?

Общи условия

Активация на акаунт