Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Ученически олимпиади / Тема №2

• 79 497
  • 717
  •   1
Отговори
# 1
  • София
Благодаря за новата тема! В очакване на регламентите, които  започват да излизат през ноември или декември на сайта на МОН.

# 2
Нова тема - нови успехи на всички състезатели! Simple Smile

# 3
    Благодаря за новата тема!

# 4
    • Русе
    Да не пропускам новините и полезните мнения.

# 5
    Здравейте Simple Smile Ще следя темата, защото живо ме интересува. Успех на всички състезатели !

# 6
    Благодаря за темата. Ще следя.

# 7
    Беше публикуван и първият регламент на олимпиада.

Руски език

# 8
    • софия
    Благодаря за новата тема.

# 9
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    Беше публикуван и първият регламент на олимпиада.

Руски език

"... изучаващи руски език като първи, втори, трети език в училище... не могат да участват ученици, изучаващи езика извън училище..."

това само за руския език ли го има? Flushed
    не съм обръщала внимание до сега.

# 10
    • София
    Е как не могат да участват ученици, които са изучавали езика извън училище? Дете в десети клас, което е ходило на курс по руски в детската градина, няма право да участва ли?

# 11
    Заинтригувахте ме. Понеже за тази година още няма регламенти за олимпиадите по останалите чужди езици, погледнах някои от миналогодишните.

Олимпиадата по английски език през учебната 2017-2018 година е за ученици от VІІІ до ХІІ клас, които изучават английски език като първи или като втори чужд език.

Олимпиадата по немски език през учебната 2017/2018 година е за ученици, които изучават немски език като първи или втори чужд език, като нивото за VIII клас е на ниво общообразователната подготовка с интензивно изучаване, а нивото за класовете IX, X, XI и XII е на ниво профилирана подготовка за първи чужд език.

Общо-взето същата картинка, макар да не е уточнено както при руския, че в този смисъл не участват ученици, които изучават руски език извън училище или са го изучавали по друг начин.

Интересно дали частни уроци, школи и курсове са включени в понятието по друг начин.

# 12
    • София
    Сигурно са искали да се изучава като чужд език. А не децата от посолствата да наминат и да отнесат нашите. Иначе и курсовете по математика трябва да забранят.

# 13
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    Благодаря, Дидева, Валя.
    за мен е странно такова ограничение, но каквото-такова.
    при нас не се събра група по руски и детето няма как да участва.
    подготовката му (според мен) не е силна, но може би едно състезание щеше да го мотивира да продължи с уроците.

# 14
    Национално състезание по физика - регламент

Указания за организиране и провеждане на Есенно национално състезание, 01.11.2018 – 03.11.2019 г., Сандански

Указания за организиране и провеждане на Националното състезание за ключови компетентности по природни науки, 01 – 02.12.2018 г., Велико Търново

Общи условия

Активация на акаунт