Имам бебе, а съм едва на 16.

  • 7 468
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 681
Те сегашните ученици рядко ходят на у-ще. ...
Или пък каката го гледа, ако са в различни смени двете.

# 16
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 119
Ахаха, ще умра от смях, каката и мащехата учат заедно, този дъртия бая пари трябва да събира, че освен памперси и пюрета го чакат абитуриентски балове.

# 17
  • Мнения: 1 405
Според мен ученето на младата майка е само е тъй, да се каже, че учи. Едва ли е ходила на училище от началото на тази учебна година. А каката да гледа бебето- жестоко се съмнявам каката да е доволна от цялата ситуация, камо ли и бебе да иска да гледа.

# 18
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 687
Дано да е пързалка! Ако не е, не искам да съществува такава действителност!!!

# 19
  • Мнения: 547
Дали с тези ваши коментари на отношенията между момичето и партньора й не я карате да се чувства некомфортно? Сигурно среща такова отношени навсякъде, очевидно и от родителите си, а надали някой я е питал тя как се чувства в това положение, понасяйки освен всичко друго и тези многобройни коментари върху себе си. Момичето иска съвет, а вие я нападате и явно само аз не разбирам защо го правите. Не я защитавам, просто ми е жал за такива момичета, които са отвърлени от обществото и най-вече ми е мъчно, че хората, дали й живот са я изоставили в такъв момент.

# 20
  • София
  • Мнения: 12 663
Въпросът е, че тя твърди, че има бебе на 2 месеца, никой не й помага в отглеждането, защото бащата работи, а "каката" също е ученичка. И тя ходи на училище в редовна форма на обучение. И явно бебето без проблем е било изписано след раждането, без подписи на родителите й. Регистрирането на бебе, когато майката е непълнолетна или малолетна се прави от законните й представители/родители.

# 21
  • Мнения: 7 775
Тая тема е пързалка. Ако случайно не е - няма защо да проявяваме съжаление към момиче на 16, което живее с педофил и има бебе от него по собстмено желание. Като не можеш да гледаш бебе - правиш аборт и не обричаш едно невинно същество на тоя абсурд.

# 22
  • София
  • Мнения: 10 825
Тая тема е пързалка. Ако случайно не е - няма защо да проявяваме съжаление към момиче на 16, което живее с педофил и има бебе от него по собстмено желание. Като не можеш да гледаш бебе - правиш аборт и не обричаш едно невинно същество на тоя абсурд.
Пък аз си мислех, че към жертвите трябва да се изпитва съжаление. Странна категоричност, хем е по собствено желание, хем с педофил, хем трябва да взима важни самостоятелни решения на 16 и ако сбърка, ми да не е. Да я съблечем на площада и да хвърляме камъни по нея, а?

Дори тази конкретна тема да е пързалка, има не един и два подобни реални случаи.

# 23
  • Мнения: 7 775
Бебето е отговорност. Знаеш, че нямаш дом, работа, подкрепа на родители. Искаш пари на въпросния и отиваш да правиш аборт.
Той, че е педофил, хипотетичният, е. Тя дали е жертва - не знам. Глупави момичета на 16 - много. Но има такова нещо като жертва по собствено желание - нарича се Стокхолмски синдром. При всички случаи има варианти - и аборт и даване за осиновяване. Не може майка да обрича детето си на живот в пълен абсурд. А хипотетичният е за затвора.

Казвам го от позицията на майка на дъщеря.

# 24
  • Мнения: 12 627
Аз не разбирам как така родителите ти са те изгонили от къщи. Сериозно, каквито и хора да са, и ти какъвто и човек да си. Този случай може да е реален или не, но по принцип не знам има ли родители, които биха си изхвърлили детето бременно, вместо да вземат нещата в свои ръце и да се разпоредят кое и как. По-реално ми се вижда момичето да избяга при любимия, такива случаи със сигурност има.
Докато за бебето, че плаче - не е вина на майката. Само трябва да питаш личния лекар при всеки случай на тревога, даже ако тревогата ти е необоснована, за да не се пропусне някое заболяване. Тогава може да стане страшно. Като млада майка се готви да си орлица, да си защитаваш детето винаги, и затова се свързвай с лекар за всяко нещо, което може да изглежда маловажно, но те тревожи.

# 25
  • Мнения: 547
Аз пък все си мисля, че ако обича малкото човече и иска да го отгледа е по-добре да не го дава за осиновяване.

# 26
  • Мнения: 7 775
Да бе, нека го гледа, след 16 години да видим "страхотният" татко (ако бебето е момиче) дали няма да влиза в стаята й посред нощ. Това е история за престъпник и едно глупаво дете, родило дете. Не толерирайте подобно поведение. Живеем във време, в което контрацепцията и абортите са разрешени. Ако е много сложно да си купиш кондом или си толкова пораснала да не ти пука, значи нямаш нужда от съветите на майка си и баща си или на група майки във форум. Пък и бащата нали има дъщеря, знае как се гледат деца (и как се спи с такива явно).

# 27
  • София
  • Мнения: 1 355
Grijovnata majka, поздравявам те за куража, който си имала да износиш и родиш детето си на тази крехка възраст, когато явно живеем във време, в което майчинската любов е осъдителна??
Не се впечатлявай от коментарите тук, отсявай само това, което ще ти е от полза, щом си стигнала до тук, ще можеш и да продължиш, имаш интернет на разположение, имаш педиатър, който никога няма да ти откаже съдействие за всички възникнали въпроси - възползвай се. Съветвам те да си направиш нов профил и да задаваш въпросите си без да пишеш възрастта и положението, в което се намираш - ще намериш много повече разбиране. Явно тук на някои малко им липсва толерантност.
Говоря като майка на дъщеря - ако моята 16-годишна дъщеря ми цъфне с положителен тест за бременност, последното нещо, което ще направя, е да й кажа да абортира, или пък да я изгоня. Не че подкрепям връзки с толкова голяма възрастова разлика, но причина ли е това да се убие невинно дете! Който иска - да възприеме, който не - то си е за него, свят шарен.

# 28
  • София
  • Мнения: 12 663
Аборт без подписи на нейните родители не може. Записване и съответно изписване на бебето без подписи на нейните родители не може. Оставяне на бебето за осиновяване без подписи на нейните родители не може. В реална подобна ситуация и без подписи на родителите - бебето и момичето трябваше сега да са в институция, а не в дома на "таткото". Ромките също раждат малолетни, но там майките им се подписват и си ги прибират от родилното. Явно бебето не е родено в болница и не е регистрирано.

# 29
  • Мнения: 2 681
Родителите може да са  подписали каквото трябва за да узаконят бебето.
Но предполагам после са я оставили с чичкото и не искат да имат нищо общо.
Според заглавието майката се оплаква, че на 16 г. гледа бебе.
И на 36 да беше - пак ще плаче от колики, зъби и инат.
Не е лесно, но така растат децата.

Общи условия

Активация на акаунт