Насилие срещу жени - средства за самозащита /дискусия/

  • 38 487
  • 870
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 4 808
Аз, какъвто съм заплес, най-много да насоча спрея към себе си...

# 301
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Аз, какъвто съм заплес, най-много да насоча спрея към себе си...
Или срещу вятъра...

# 302
  • Мнения: 5 267
Ако е достатъчно близо, за да го опръскаш точно в очите (когато е струя), вероятността да стиска очи, но да удря/стиска още по-ожесточено, е голяма. На мен спреят не ми се вижда въобще надежден, ако става дума за хора.

# 303
  • Мнения: 18 298
Имам познат полицай, с когото си говорим какви ли не глупости, как не съм се сещала да го питам за средства за самозащита... Simple Smile

# 304
  • Мнения: 5 820
Имам познат полицай, с когото си говорим какви ли не глупости, как не съм се сещала да го питам за средства за самозащита... Simple Smile

    Попитайте го и ни споделете! Ще ни бъде полезно!

# 305
  • Мнения: 2 749
Винаги, когато си навън сама, трябва вниманието да ти е насочено към заобикалящата те реалност. Без значение дали е по тъмно или по светло. И да, не на всички на челото им пише "насилник", но като цяло може да се прецени. Имам нож, но е в чантата и е ясно, че няма да е особено от полза при нападение. Имам и палка в колата, а в къщи, в стаята си имам дървена бухалка. Имам и някакви познания по самоотбрана. Но като излизам от метрото по тъмно, минавам доста кофти отсечка, докато си стигна до колата. Ключът и е в ръката още при излизане и оглеждам какви хора тръгват в моята посока. Ако се наложи, намалявам или избързвам. Не че не може да има някой в храстите де, но поне каквото зависи от мен, да съм направила. Но няма да се затварям в къщи по тъмно или да търся придружители. Ако мислиш като жертва, вероятността да станеш такава наистина много нараства.

# 306
  • Мнения: 413
Абсолютен фейк.
Проблем е, че се намира кой да вярва на такива клипчета, идва им смелост и като се окаже, че истината е по-различна се чудят откъде им е дошло.




Elunaria прави ми впечатление как през цялата тема настоявате, че жените са по- слаби и на практика няма шанс една жена да излезе победител в схватка.
Грешите.

Първият ми курс по самозащита беше в началното училище. За един урок научих къде да ритам, с коя част на ръката да удрям за да не взема да се осакатя, докато се опитвам да се защитавам, и как да запазя най- важните и уязвими места от тялото си - глава, шия, корем, главните артерии: сънна, брахиална и бедрена.
После записах курс по бокс, после други неща.
Това, което до днес помня, обаче, най- важният ми урок, беше какво каза теньорът ми: "Бойните изкуства не са начин да пребиеш някого, нито ти дават гаранция, че ще спечелиш в битка. Това е самоусъвършенстване и начин да осъзнаеш, че каквото и да стане, ти можеш да свършиш жертвата, дори да си обучен и силен. Обаче, бойните изкуства ти дават шанса да се защитиш, да осъзнаеш, че не си хленчеща жертва и в твои ръце е този шанс, не да легнеш и на драго сърце да се оставиш да правят каквото искат с теб."



Аз ще добавя нещо от себе си тук. Българинът е мързеливо и недисциплинирано племе. Мъжете ни не са мъже, повечето от тях, а търсят жена, която да замести майка им, да им готви, да ги дундурка. Жените не са жени - фръцли са. Знаят как се прави френски маникюр, но ако пази боже настане глад, не знаят да копаят и да сеят, за да се изхранят сами. Децата са опростачени от рождението си, закърмени с Ивана, Заляна и другите там силиконови диви.
От това изхождам: Япония е най- проспериращата държава в света, най- населената и най- развитата. Токио се смята за най- чистият град и можеш да се храниш на улицата. Можеш да си оставиш багажа, парите, личните вещи и да отидеш за час- два някъде, никой няма да ти ги пипне, най- много да съобщят в полицията за изгубени вещи. Там също ще те глобят ако си изхвърлиш боклука на обществено място, кошчета няма, изпозлваш каквото използваш и си го носиш вкъщи.

В Япония са отчетени едни от най- зверските убийства в историята на човечеството, включително и на "момичето от бетона", държано три месеца от синчетата на Якудза, изнасилена над 400 пъти, горена, затваряна в хладилни камери, рязана и обезобразена до момент, в който е умряла от раните си. Условни присъди за изродите.

Да си мислиш, че лъвът няма да те изяде, само защото ти не ядеш лъвове е същото като да си мислиш, че никой няма да те нарани, защото ти не нараняваш другите. Да си мислиш, че пистолети, ножове, кунг-фу-та ще те спасят, ако някой е решил да те пречука е равностойно на идиотизъм.
Но да си мислиш, че си жертва и щом някой те изгледа накриво трябва да му се хвърлиш в краката, а щом си жена си потенциална жертва и трябва да квичиш, когато някой тръгне да те напада - ето това вече е върха на всякакъв дебилизъм и липса на ясно съзнание.
Не сме жертви, не сме слаби и не сме се родили за да ни казват да скланяме глава. Християнка съм, но не давам другата буза, когато ме ударят. Най- големият шок за един нападател е да види как жертвата му отвръща, защото мнозина преди нея са реагирали точно като теб - "слаби сме, нямаме шанс, ще бягаме да се крием". Няма такова нещо! Градът е мой, улиците са мои, равностоен човек съм, жив човек съм! Няма да пълзя под камъните и да притичвам по светлото!
Покойният Честър Бенингтън казваше: "Ако се страхуваш от хората, означава да се страхуваш от живота, а това значи никога да не живееш."

И за протокола, мъж, който може да си позволи да нападне, удари, нарани, изнасили жена, дете, куче, който и да е по- слаб от него, не е никакъв мъж а противен изрод с някакъв си израстък там. Така че, мили дами, помислете си дали искате да треперите от някакъв такъв, който няма мъжеството да погледне противника си в очите, а избира да напада момичета.
Сбъркана ни е представата като цяло за живота, не е за да бъдем просто живи, и подобни теми трябва да ни го припомнят.

# 307
  • Мнения: 46 508
Аз, какъвто съм заплес, най-много да насоча спрея към себе си...
Затова си има "легло", в което влиза палеца, за да го насочиш към теб, трябва да си извиеш нарочно ръката. За вятъра - ако се върне е малко, струята е насочена.

# 308
  • Мнения: 2 429
Попадала съм в ситуация с насилие от мъж. Разбрах, какво се кани да направи. Съответно много се ядосах и бях готова да се предпазя и отговоря. Мъжът не беше мускулест и едър, но една глава по-висок от мен. Аз съм силна. Та, приготвих се да се отбранявам с всички сили, даже първа да го ударя, и въпреки всичко му трябваха точно 2 секунди, за да ме надвие. Не просто да ме надвие, а така да ме хване, че да не мога да се отбранявам. И като ме удари ми спря въздуха, излязоха ми черни петна пред очите. Изобщо не бях в състояние да се отбранявам, макар че исках, и съм силна.
Това беше голяма изненада за мен  и шок. Ако тук става въпрос за очаквано насилие, тоест поне си подготвен, че трябва да се отбраняваш, какво остава когато не си.
Моето лично мнение е, че не съм слабачка, силна съм, но нямам никакъв шанс срещу нападател. И да, ако тръгнеш да му се репчиш, един обир може да прерастне бързо в друго. Защото пропуснахте момента, че нападателите имат ножове. Или си мислите, че той така си ходи, невъоръжен и просто ги шамари жертвите?

# 309
  • Мнения: 46 508
Именно затова предпочитам спрея, с него можеш да предотвратиш физически контакт или поне нападателят да се дезориентира временно.

Иначе за физически сблъсък си трябва сериозна подготовка.

Последна редакция: ср, 11 ное 2020, 15:19 от Не се сърди, човече

# 310
  • Мнения: 12 748
Чувала съм, че един нападател, ако не получи очакваната реакция от нападнатата, може да прекрати нападението. Една приятелка беше минавала през осветен подлез, някакъв й се метнал с цел да я отвлече в някакъв засек, тя някак си не се беше уплашила, явно го беше изненадала с реакцията си и той просто я беше пуснал.
Аз не си го обяснявам така и мисля, че по-скоро е видял или чул, че някой идва и затова я е оставил.

Моят сблъсък с насилието беше, като бях ученичка, прибирах се в слънчев следобед в нашия вход. Чух, че някой върви след мен, но не се обърнах. И на площадката ме награби. Извъртях се да го видя - съвсем непозната физиономия. Носех торбичка с една тетрадка вътре, ударих го по главата, а той ме удари с юмрук в лицето, така че просто отхвърчах в другия край на площадката, на 2-3 метра. И хукнах нагоре по стълбите, той не ме последва.

После много си се чудех как не извиках, не издадох никакъв звук. Човек никога не знае как ще реагира.

Аз по-скоро се опасявам, като отидем да живеем след някоя година в къща на село, едноетажна, как да се защитим да не влезе някой. Ролетни щори - ок, но лятото, като е топло, ще се издушим, ще трябва да пускаме климатик, извратено е да се затвориш като в бункер. Може ще вземем куче-пазач, но тях пък ги тровят.

# 311
  • Мнения: 766
За кучето - много е важно да се научи да не взема храна от никого другиго, освен от стопаните си! Могат и да го застрелят, което е по-лошо.

# 312
  • Мнения: 12 748
Е да, аз планирам да го обуча, това куче-пазач. Той, крадецът, ако е тръгнал с пистолет да граби, май нямаме кой знае какви варианти за самозащита... И ще стане "Бай, бабо, да не те среща мечката".

# 313
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Чувала съм, че един нападател, ако не получи очакваната реакция от нападнатата, може да прекрати нападението. Една приятелка беше минавала през осветен подлез, някакъв й се метнал с цел да я отвлече в някакъв засек, тя някак си не се беше уплашила, явно го беше изненадала с реакцията си и той просто я беше пуснал.
Аз не си го обяснявам така и мисля, че по-скоро е видял или чул, че някой идва и затова я е оставил.

Моят сблъсък с насилието беше, като бях ученичка, прибирах се в слънчев следобед в нашия вход. Чух, че някой върви след мен, но не се обърнах. И на площадката ме награби. Извъртях се да го видя - съвсем непозната физиономия. Носех торбичка с една тетрадка вътре, ударих го по главата, а той ме удари с юмрук в лицето, така че просто отхвърчах в другия край на площадката, на 2-3 метра. И хукнах нагоре по стълбите, той не ме последва.

После много си се чудех как не извиках, не издадох никакъв звук. Човек никога не знае как ще реагира.

Аз по-скоро се опасявам, като отидем да живеем след някоя година в къща на село, едноетажна, как да се защитим да не влезе някой. Ролетни щори - ок, но лятото, като е топло, ще се издушим, ще трябва да пускаме климатик, извратено е да се затвориш като в бункер. Може ще вземем куче-пазач, но тях пък ги тровят.

Аз мисля да монтирам камери  в къщата и двора.
Но е по добре да има  и някакви датчици които да те предупреждават когато някой нахлуе в пространството  ти .

# 314
  • София
  • Мнения: 19 243
Е да, аз планирам да го обуча, това куче-пазач. Той, крадецът, ако е тръгнал с пистолет да граби, май нямаме кой знае какви варианти за самозащита... И ще стане "Бай, бабо, да не те среща мечката".
Винаги ще има някаква опасност, срещу която сте безсилни. Което не пречи да  намалите бройката на останалите.
Пример - един професионален крадец ще се справи с всякаква брава, но кварталното наркоманче - няма, така че си заслужава.

Общи условия

Активация на акаунт