A Discovery of Witches (2018)

  • 18 137
  • 312
  •   1
Отговори
  • Вестерос
  • Мнения: 38 198

Резюме:Историкът Даяна Бишъп специализира история на старинни ръкописи и веднъж намира в архивите Ashmole 782 , свързан с магии. От този момент животът на Даяна се превръща в кошмар, защото съдбата я свързва с обаятелния генетик Матю Клермонт. Пикантността на ситуацията се заключва в това, че Даяна е потомствена вещица, а Матю е вампир.
IMDB
Държава:САЩ, Великобритания
Актьорски състав:Тереза Палмър, Матю Гууд, Алекс Кингстън, Джулиан Костов, Малин Буска,  Оуен Тил и др.


По книгите на Дебора Харкснес

# 1
  • София
  • Мнения: 27 021
Благодаря за темата.  bowuu
Анкетка, нещо? Simple Smile

Ще си пренеса последното мнение по темата (след епизод 6)

Скрит текст:
Както и си мислех, Даяна ще се окаже могъщата вещица от пророчеството, която може/ще изтреби вампирите. А дано не, че ще я намразя, хаха Wink Ама не вярвам, пророчествата не са точни и могат да се променят... Пък и от това което виждам до тук и едните и другите си имат много трески за дялане и е ясно, че враждата е вековна и кръвна. Все си мисля, че демоните ще изиграят много важна роля в борбата на Матю и Даяна срещу закостенелите вярвания и сред двата вида, които са против връзките между видовете. Но и при едните и при другите има елементи, които с удоволствие биха наложили геноцид над омразния вид ако имаха възможността... Даяна обаче е била омагьосана, защо и от кой? Уф, дано не се окаже някое садистка и убийца. Надявам се тук нещата да са много по-различни от ДнВ, където всеки беше и ''добър'' и ''лош'' по 15 пъти.

# 2
  • Вестерос
  • Мнения: 38 198
Aнкетата каква да е Simple Smile ?

# 3
  • София
  • Мнения: 27 021
Като за начало, като за откриваща тема. Нещо от сорта, любим герой, харесвате ли Матю и Даяна като двойка или пък на чия кауза симпатизирате, на вещиците, на вампирите или демоните. Ето таман три идейки. Simple Smile

Ама нещо няма живец в темата, в общата тема за сериалите имаше разхвърляни поне 15/20 мнения за сериала, а сега тук само се записват да я следят, а никой не пише.  Naughty

# 4
  • Мнения: 36 196
Днес догледах епизода - беше ясно, че Даяна ще се окаже специална Simple Smile
За сега сериалът много ми харесва - дано да има втори сезон!
Още е раничко за любими герои, според мен - само главните изпъкват, а на по-късен етап може би ще се появят и други интересни персонажи.

# 5
  • Мнения: 36 196
Като се опитам да допълня пост на няколко часа, форумът забива, затова няма да рискувам..
Нещо интересно - от къде вероятно произлиза малко странното заглавие на сериала и първата книга (?):
Скрит текст:
Книга за откриването на вещици, написана от Матю Хопкинс - известен английски ловец на вещици.  (Вероятно на него е кръстен главният герой, въпреки че този ловец е бил гадина, а не симпатичен кръвопиец)
Колкото до името на Даяна - предполагам от статуетката, че е наречена на богинята на лова - Диана/Артемида.

# 6
  • Вестерос
  • Мнения: 38 198
Много интересно!

# 7
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Привет и от мен, радвам се да видя познати никове.
Гледах първите два епизода, не ме грабна много, току-що се свали и третият, ще му дам шанс все пак, има какво да се очаква от историята. Книгите не съм ги чела, така че и идея си нямам какво ме очаква като сюжет.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 261
Сериалът ми харесва. С интерес прочетох първата книга и предполагам този сезон ще се движи по нея, макар и с малки промени, които всъщност са доста добри.
Много ми допада подборът на актьорите, както и начина и местата на заснемане.
Надявам се за втори сезон, който да следи сюжета на втората книга. Която започнах, но хич не ми хареса. Дано на екран да върви по-интересно Simple Smile

# 9
  • addicted
  • Мнения: 1 082
Единствената ми критика е, че отношенията между Матю и Даяна (и вампирите като цяло) ми изглеждат като извадени от Здрач, на моменти имах чувството, че някои реплики са изкопирани едно към едно. Мъжа ми само философски отбелязва, че поне не блещукат Simple Smile

Иначе сериала е направен много приятен за окото, Матю и Тереза са чудесни, подбрани са разкошни места за снимките.
Нямам търпение да разбера какво знаят лелите, могат да хвърлят много светлина според мен.

# 10
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 884
Здравейте на всички в темата! И аз се присъединявам към вас,защото снощи най-накрая се наканих да го почна сериала,въпреки,че го бях изтеглила преди седмици.И резултата е,че и двамата с мъжа ми сме му фенове,а днес успях да си изтегля първата книга на киндъла и не мога да спра Simple Smile На Матю съм му фен от много отдавна-още в "Chasing Liberty" беше много готин.Пък сега възмъжал е супер.Харесва ми режисурата,операторската работа и древния,мистичен дух на местата където е сниман сериала.Днес имам само 5и6 серия да изгледам и вече да чакам следващите.Но след "Игра на тронове" друг сериал не ми беше харесвал така.

# 11
  • София
  • Мнения: 27 021
Аз пък се сдобих най-накрая и с трите книги. Третата (Книгата на живота) ми беше мъка, защото е изчерпана и няма тираж, ама моите агенти ми я намериха в Бургас чак.  Grinning Twisted Evil
Много са дебели, което е добре, аз обичам по-дебелите книги и поредици, особено ако ми хареса и грабне. Със сигурност сезон 1 ще е минал и заминал преди да започна да ги чета. Идеята е да съм ги прочел преди старта на сезон 2 (който обаче все още не е официално потвърден).
Тук има ли някой, който да ги е прочел и трите и как ги намира (разбира се без да издава нещо)? Като цяло повечето мнения са повече от добри. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 92
Здравейте!А изгледах първи епизод преди седмица и реших,че  ще изчакам всички осем епизода да излязат.И книгата с триста зора намерих.Другата седмица я почвам.Втори сезон е потвърден.Започват пролетта,но Тереза е бременна,което може да забави нещата.Страхотен сериал!

# 13
  • София
  • Мнения: 27 021
Втори сезон е потвърден.Започват пролетта.

Това е супер новина, дано да е така, че по моите сайтове още няма отметка за сезон 2.  Sunglasses

# 14
  • Мнения: 92
Аз това го четох в Инстаграм и tumblr,но мисля,че и Гуди го потвърждава в свое интервю. Доста успешен се оказа,дано изкарат и трите книги.

Общи условия

Активация на акаунт