Кое име за момиче?

  • 8 116
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 149
От посочените: Магдалена. Предлагам Ева вместо Евтимия и Радост вместо Радостина.

# 16
  • Мнения: 4 017
Диляна е много хубаво име. Разбира се и Магдалена, но Диляна вече е по-рядко. Леко раждане!

# 17
  • София
  • Мнения: 20 053
Диляна  Peace

# 18
  • Мнения: 785
Благодаря ви момичета за изразените мнения.

Виждам, че Магдалена води убедително. Всъщност тези трите - с Радостина и Диляна ги бяхме определили отдавна с мъжа ми.

Евтимия е име, което измислих в последните седмици - в мен се прокрадна мисълта да кръстим детето на баба ми Евта (Евтима) - да я зарадваме в последните години от живота й за благодарност, че ме отгледа и беше с мен през най-трудните ми моменти, включително съпреживяваше проблемите със зачеването, дори повече от родителите ми. Но мъжът ми отсече, че това име не му звучало съвременно и за жалост сякаш ще отпадне като опция. Виждам, че и тук събира малко гласове.

# 19
  • Мнения: 8 795
Благодаря ви момичета за изразените мнения.

Виждам, че Магдалена води убедително. Всъщност тези трите - с Радостина и Диляна ги бяхме определили отдавна с мъжа ми.

Евтимия е име, което измислих в последните седмици - в мен се прокрадна мисълта да кръстим детето на баба ми Евта (Евтима) - да я зарадваме в последните години от живота й за благодарност, че ме отгледа и беше с мен през най-трудните ми моменти, включително съпреживяваше проблемите със зачеването, дори повече от родителите ми. Но мъжът ми отсече, че това име не му звучало съвременно и за жалост сякаш ще отпадне като опция. Виждам, че и тук събира малко гласове.
В този контекст, бих гласувала за Евтимия.

# 20
  • Мнения: 11 967
И от мен глас за Евтимия. Името е старо и рядко, да, но и Мария, и Анна, и Никола, Димитър, Стефан, Иван също са традиционни имена.

# 21
  • Мнения: 8 578
Благодаря ви момичета за изразените мнения.

Виждам, че Магдалена води убедително. Всъщност тези трите - с Радостина и Диляна ги бяхме определили отдавна с мъжа ми.

Евтимия е име, което измислих в последните седмици - в мен се прокрадна мисълта да кръстим детето на баба ми Евта (Евтима) - да я зарадваме в последните години от живота й за благодарност, че ме отгледа и беше с мен през най-трудните ми моменти, включително съпреживяваше проблемите със зачеването, дори повече от родителите ми. Но мъжът ми отсече, че това име не му звучало съвременно и за жалост сякаш ще отпадне като опция. Виждам, че и тук събира малко гласове.
В този контекст, бих гласувала за Евтимия.
И аз така. 😀

# 22
  • Мнения: 2 754
А какво мислите за Ева?

# 23
  • София
  • Мнения: 149
При това положение Евтимия рязко дърпа напред Simple Smile Евтимия с кратко Ева. Heart
Евита като вариант...

# 24
  • Мнения: 785
Самата аз съм доста разколебана, за това пуснах и анкета.

Магдалена е и сред моите фаворити, но не съм сигурна дали звучи добре в комбинация с моето име (някоя беше написала, че все едно ще сме близначки).

Имам време да помисля.

# 25
  • Мнения: 18 551
Глупости близначки. Това са две напълно различни имена. Нямат нищо общо. Освен две букви. За мен даже ще е сладка комбинация.

# 26
  • Мнения: 986
Магдалена и от мен.
След историята за баба бих предложила Ева. Не че Евтимия звучи остаряло, но просто Ева ми ми е по-силно и с повече смисъл.
Определено бих се двоумила много между двете имена Wink
Добавям: за това с близначките въобще не бих се и сетила... Не вярвам, че някой ще го помисли даже.

# 27
  • Мнения: 11 967
Ева значи живот, а Евтимия - блага душа.
Може да е Евтимия, а да й викате Ева, Еви, Евичка... А може и Мия, дори Еми. Майка ми е Ефтима и са й викали - Тинка.

# 28
  • Мнения: 5 259
Ако промените Евтимия на Ева, гласувам за него. Но за варианта Евтимия - не. Бабата е Евта, значи Ева е съвсем близко и напълно достатъчно.

Името освен да е хубаво, трябва да има и силна символика за родителите, поне според мен. Аз не бих избрала име, което просто ми харесва как звучи, без да има сантиментална стойност за мен.

Но не знам мъжът ти дали е съгласен детето да е кръстено на твоята баба, а не примерно на неговите родители. Ако имате уговорка да не е на никого, може да не приеме да е на бабата. Но ако няма нищо против, обмислете Ева. И без това е най-хубавото от предложените.

# 29
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Евта ми харесва !
Ева ми е любимо, в последно време ми харесва и Елис( Elise ).

М / Маделен, Малин, Мария

Данна, Неда, Рада, Дона, Юлия, Анна

Общи условия

Активация на акаунт