Августинчето във вкъщи само сърди се и мръщи.

  • 39 367
  • 157
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 205
Здравейте момичета. Отново е болна. Засега само сополи и лека кашлица от тях.
Вчера се опитваше да ми говори нещо с биберони в уста и се ядосах и го "счупихме" с ножицата. Заспа по-късно, но ми писна вече, голяма е за него.
С папперса имаме напредък. През деня не слагам, пишка си в гърнето, даже следобедния сън го кара без инциденти. Но акането в гърнето не се получава. Всяка вечер виси по един час на него, уж да ака и нищо. Като ѝ измия дупето и сложа памперс да спи тогава ака, всяка вечер едно и също.
Мони, видях, че и при вас има подобен проблем. Надявам се скоро да се научат.
Иначе изкара цели 4 дни на ясла, в четвъртък вече я прибрах със сополи.
Да ви подсетя, че имаме право на данъчно облекчение от 20 лв като родители, не е много, но е нещо. 😁

# 76
  • Мнения: 1 837
Да, сега пак правим опити, но не се получава с голямата работа и това е 😣
Ние бяхме 3 дни на ясла, една седмица беше болен и то го изкара доста тежко грипа, тази седмица вкъщи почивка. В понеделник не ми се мисли какви уговорки и какъв рев ще бъде 😔
Не знам за памперса, ама още пие вечер мляко, на неговото легло и дума не става да спи, храни се сам когато си поиска. Малко взимат да ме изнервят тези бебешки навици вече 😀

# 77
  • Мнения: 205
Тя си спи в нейното легло, обаче откакто е без биба и аз заспивам в нейното легло, че приспиването е ужас. Иначе с бабата си заспиваше сама. Още си пие по 2 кофички кисело мляко на нощ, та нощния памперс сигурно ще го махне на 5.
Днес имаше три успешни опита на гърнето и два на пода. 😁 Успя и да ака на гърнето, което е напредък, но след като я изкъпах и ѝ сложих памперс го омраза порядъчно и него.
Аз се чудя дали да я пращам на ясла другата седмица. При нас уж няма грипна епидемия, но си ме е страх май.

# 78
  • Мнения: 1 837
Ние сме на адаптиран мляко 😃 киселото само го яде, от скоро иска да пие прясно студено мляко в чашка за кафе 😃 гледам да не е повече от веднъж на ден, че не одобрявам много млякото от кутия. Трябва да видя дали няма да иска кокосови, бадемово или нещо такова, различно от краве. Иначе въпреки млякото вечер сутрин се буди със сух памперс, но през деня не казва като му се пишка

# 79
  • Мнения: 205
Оооо, и тя не казва. Аз я подсещам от време на време. Като легнем на обяд ме лъже, че и се прави нещо и иска "на гърнето", вчера седем пъти ме разиграва така. Иначе нощния ѝ памперс често е прелял, знам, че е време да го спира това мляко, но тя си го търси, ако няма в шишето се буди и става ужас. 😁
Прясно мляко не обича, такива ядкови  не съм и давала, може би е време и аз да опитам.

# 80
  • Мнения: 1 837
Бадемово бяхме пробвали, хареса го, но след това така и не съм вьимала. Иначе освен това и доста обича да си хапва ядки, сурови, печени.. Всякакви. Така, че гледам да давам от време на време. На фона на цялата му злоядост как харесва ядки не знам 😃

# 81
  • Мнения: 205
Аз от ядките съм давала само орехи, страх ме е да не се задави с тях, но е голяма вече, трябва да ѝ дам.
Пета вечер заспива без биби, сега отне само 20 минути. 😁

# 82
  • София
  • Мнения: 669
Момичета, аз минавам да ви споделя, че чакаме бебе №2. Още съм в началото, 8 г.с., миналата седмица получих кръвоизлив и бях в болница, но се оказа, че всичко е наред, тъй като съм с двурога матка и образно казано, едната част е бременна, другата не и стават разни аномалии понякога. При първата бременност нямах никакви такива проблеми, но този път явно се надцених и не намалих темпото, та резултатът е, че в следващите месеци ще работя само от дивана, носа си нямам намерение да покажа навън. Стискайте палци всичко да е наред! Simple Smile

# 83
  • Мнения: 205
Честито Шаути!
Пожелавам ти лека бременност и едно момченце на финала, за разнообразие.
И ние работим по въпроса за второ бебе вече няколко месеца.

# 84
  • Мнения: 1 837
Браво момичета, честито Шаути, дано всичко да е наред, стискам палци!
Наде, успех и на вас!
Много ме радват такива новини Simple Smile
Ние мисля да изчакаме още година, година и нещо и тогава да пробваме за второ Simple Smile Но.. Божа работа, каквото такова Simple Smile

# 85
  • София
  • Мнения: 669
Благодаря ви, момичета! Hug

То и аз не се чувствах готова за забременяване - много работа, малко дете, обаче, честно казано, направо се успокоих като стана, тъй като не зная дали планово щях да се реша скоро на тази стъпка. Simple Smile Сега се чувствам прекрасно!

# 86
  • Мнения: 581
Честото Шаути, май за 2рото човек се чувства още по неподготвен. Защото вече веднъж си минал от там и знаеш какво те чака. Една позната казваше "живея под стрес, че трябва да имам 2ро дете" то никой не те задължава, но ..... .
Наде успех с 2рото и дано не чакате дълго.

Аз също искам 2ро, но си мисля да изчакаме още малко. Таткото обаче сякаш иска да изчакаме още много Laughing Да се успокоял малкия, да се кротнел и т.н. а аз си мисля, че подходящ момент няма да дойде и като гледам как боледува в яслата се чудя как бихме я карали, ако продължава така. Отделно не ми се бременее и дебелее иначе пък искам да си имаме още едно бебе Grinning.

Боян е много инатлив на моменти. Уж е добричък, а като се заинати реве, тръшка, тропка с краче и ме удря ли удря и големи разправии настъпват. В яслата обаче казват, че е примерен ученик и дори жил готов да махнем памперса ... Казвал за пишото, ама в къщи не казва. Ама че ситуация. Луда работа. И сега пак е болен след почти 2 седмици на ясла. Рекордно дълго за нас. Мен ме разболя колега, аз Боян и така. И най-интересното, че взех мерки още докато се прокрадна съмнение, а на Боян вече беше отишло в" петите" (така казва майка ми).

Радвам се че пишете чат пат и разбираме кой как е

# 87
  • София
  • Мнения: 669
Линуша, благодаря! Hug

За бременеенето - нали знаеш, че бременност с бременност не си приличат. Може пък втората да мине "като по вода". Аз през първата качих 12-13 кг, които си оставих в болницата, общо-взето имах само корем. Много бързо след раждането си бях в стандартната форма от 50-53 кг, а самата бременност беше лека. Сега ще видим втората, че с това лежане, което ми предписаха, ще сведа движението до минимум. Макар че пак си мисля, че няма да напълнея (или поне се надявам, хаха), защото аз по принцип не съм от най-активните физически - работя от вкъщи, не спортувам (пролетта ходих на йога и плуване и беше прекрасно, но после спрях), ям си нормално... това си ми е естественото състояние. Иначе пак не повръщам (така беше и с бебе №1), само нещо не ми се ядат риба и пилешко.

Дъщеря ни иначе много сладко реагира на това, че ще става кака. Научихме я да ми показва корема и да казва "бебе" Grinning. Тя продължава да си е типичен лъв иначе - изявен характер, който ми е любопитно дали ще запази. Баща си го прави на луд, защото той думата "не" не познава, когато сме само двете (което е рядко), ме слуша, но когато сме тримата, си прави номерата. Установихме, че когато е с бабите и дядовците, тях също ги слуша и все едно не е същото дете. Та таткото е проблемът Grinning.

# 88
  • Мнения: 581
Моята първа бременност с малки изключения беше доста добре. Ако има 2ра ще видим как ще е.
Боян също е по-непослушен когато сме 3мата, но поотделно нещата вървят по-добре. Забелязах, че е много примерен и когато види баба/леля и т.н. отдавам го на това, че не ги вижда всеки ден и му е интересно.
Иначе хем е душичка, хем е инатлив. Много помагат предварителните уговорки къде отиваме и как очаквам да се държи. И честичко си поплаква от инат, гледаме да не отстъпваме. На моменти спирам дори да обръщам внимание и си върша мои неща докато той си плаче. Мисля, че ще ми липсва малко тази безрезервана любов когато порасне. Сега като иска нещо и "мамо, Боби слуша" не може без мама и тати.

# 89
  • Мнения: 2 173
Стаси, страхотна новина! Пожелавам ти лекичка до финала. Кога ти е терминът? На мен втората бременност ми беше по-тежка, два пъти някакви мистериозни кръвоизливи, един стомашно-чревен вирус в болница и т.н, но в крайна сметка всичко мина и замина. Почивай си до колкото е възможно, не вдигай Елена, не се преуморявай. Simple Smile Разликата между двете ще е супер, тъкмо каката ще е станала по-самостоятелна и ще помага. Дамян откача по сестра си, но я има за кукла "дам носи!" и протяга ръце да я гушка. Гали я , целува я, хока я, че плаче, суети се около нея. Цирк.

Иначе да ви се похваля Дамян е без биба (кучето я изяде една нощ), нямаше никакви драми, просто я намерихме в леглото изядена и той се примири на секундата, че няма биба. Махнахме памперса, само нощем спеше с такъв, за всеки случай, тази нощ беше по гащи. Сам ходи на гърне, пишка, ака (все още с рев), после хвърля гърнете в тоалетната, чисти го с тоалетна хартия, мие пода с парцал... понякога прави страшни свинщини, но трябва да го оставям, за да се научи. Много говори, разказва в градината какво правят. Изреченията са му "Жоко пука булона с качето пука булона!" и така около 100 пъти. Много повтаря, като папагал е, чак зацикля. Опитва се да се храни сам, яде кюфтета. Но, както си спеше сам в стая, така от 3-4 месеца спи с нас... и преди съм ви разказвала, беше се уплашил от фейерверки, тъкмо го преодоля за кратко и на Нова Година хайде пак страшен ПУК и Дамян е между нас на спалнята. Ходи на градина в Широка лъка (да не се повтарям, че не четох назад какво съм писала), там има 10 деца. Ходи без проблем, не реве, играе с децата (те са на различна възраст, нещо като сборна група) и всички са по-големи от него. Успя да ми донесе грип вкъщи и понеже кърмя сестра му, не взех мерки, разболях се, вдигнах 41 градуса и се наложи да ме приемат в болница. Слава Богу отървах се, даже успях да спася и кърменето до някъде. Абе, купон.

Поздрави от нас. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт