Забременяване преди овулация

  • 27 371
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте,мами! Нова съм тук и искам малко съвет...Та с партньора ми правихме опит за бебе на 5тия ден след месечният ми цикъл,макар че някъде пише ,че се изчислява от деня на започване на цикъла ( ако е така е 10ден). Знам,че е съвсем рано за тестове,но просто исках да попитам,възможна ли е бременност преди овулация? ( като се има предвид ,че овулацията ми е след 4-5 дена от деня в който правихме опита)? Simple Smile

изтеглих си месечен календар,последният цикъл беше на 13,свърши ми на 18. Показва ми,че от 22 до 28 са ми дни на фертилност,а на 27 самата овулация. Ние правихме опит на 23, шанс за забременяване има ли?

Последна редакция: пт, 26 окт 2018, 01:00 от Stefani Dimitrova

# 1
  • Мнения: X
При всяка жена овулацията е по различно време, няма правило, което да важи при всички. Ако не сте правили тестове за овулация или не я следите по друг начин (базална температура напр.) няма как да сте сигурна кога точно е била тя.

Вероятност за бременност при незащитен полов акт винаги има Simple Smile

Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 10 642
И не някъде, а на всякъде пише, че менструалният цикъл започва от първия ден на кървенето и приключва в дена преди следващата менструация.

Последна редакция: чт, 25 окт 2018, 23:47 от Nandin

# 3
  • София
  • Мнения: 28 458
Здравейте,мами! Нова съм тук и искам малко съвет...Та с партньора ми правихме опит за бебе на 5тия ден след месечният ми цикъл,макар че някъде пише ,че се изчислява от деня на започване на цикъла ( ако е така е 10ден). Знам,че е съвсем рано за тестове,но просто исках да попитам,възможна ли е бременност преди овулация? ( като се има предвид ,че овулацията ми е след 5 дена от деня в който правихме опита)? Simple Smile
Ако приема, че маркираното е сигурно, то отговорът е "не".

# 4
  • София
  • Мнения: 10 642
Е като не е било по време на овулация, от къде е дошла яйцеклетката?!?! Няма как да се забременее без овулация, просто защото няма яйцеклетка!
Това са хора, които не знаят кога точно им е овулацията!
Приложенията за телефон, не са достоверен източник на информация, кога точно е овулацията!

# 5
  • Габрово
  • Мнения: 1 960
Календарите не са давност.Всичко е възможно.Пробвай с тест за овулация за да намериш кога е овулацията ти.

# 6
  • Мнения: 1
Има вероятност за забременяване! Четири дена преди овулация шанса е голям , аз а 5-ти не чак толкова,но всичко е Божа работа. Аз забременях и двата пъти именно 4ри дена преди овулацията си. Успех Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 10 642
Има вероятност за забременяване! Четири дена преди овулация шанса е голям , аз а 5-ти не чак толкова,но всичко е Божа работа. Аз забременях и двата пъти именно 4ри дена преди овулацията си. Успех Simple Smile
Това че си правила секс 4 дена преди овулация, не означава, че си забременяла тогава. Означава, че или сперматозоидите са били достатъчно издръжливи, или овулацията е била не когато ти си мислиш.

# 8
  • Мнения: 5 365
Stefani, както едно друго мимиче е писало по-горе, това зависи и от устойчивостта на сперматозоидите и от средата в твоето тяло. Дали е благоприятна за “изчакване” на яйцеклетката.
На мен ми се струва малко вероятно са са активни след 4-5 дена, но знае ли човек. Simple Smile Ако не се лъжа, оптималната им издържливост е 24 до 36 часа.
Хубаво е ако сериоозно сте решили за дете, да си правиш тестове за овулация. Особено ако си с нередовен цикъл. 💐

# 9
  • Мнения: 26
Stefani, както едно друго мимиче е писало по-горе, това зависи и от устойчивостта на сперматозоидите и от средата в твоето тяло. Дали е благоприятна за “изчакване” на яйцеклетката.
На мен ми се струва малко вероятно са са активни след 4-5 дена, но знае ли човек. Simple Smile Ако не се лъжа, оптималната им издържливост е 24 до 36 часа.
Хубаво е ако сериоозно сте решили за дете, да си правиш тестове за овулация. Особено ако си с нередовен цикъл. 💐

Вчера си правих тест за овулация и ми излезе положителен. Понеже търсих, намерих информация ,че сперматозоидите живеят до 5 дена в благоприятна среда, а половият ми акт беше на 23. В крайна сметка какво е било писано. Опитите ще продължат ,ако няма резултат. Блаагодаря ви много 🙂🙂🙂🙂

# 10
  • Мнения: 547

...Приложенията за телефон, не са достоверен източник на информация, кога точно е овулацията!


Абсолютно подкрепям. Когато ние правихме опити за бебе, на приложението ми излизаше, че съм в овулация примерно на 14.09, а като отидох на лекар миналата седмица, се оказа, че ембрионът е с две седмици по-малък, т.е. съм имала около две седмици по-късна овулация. Мисълта ми е, че ако не я следиш няма как да си сигурна само по приложението. Аз не следях нищо, защото при нас беше втори месец опити и просто се получи, може би щях да започна, ако опитите бяха продължили повече.

# 11
  • София
  • Мнения: 13 014
Цикълът започва в деня, в който настъпва менструацията и приключва в деня преди следващото кървене. Кървенето се нарича менструация, а не цикъл. Календарите в нета са само пожелателни. Организмът на всяка жена е различен. Цикълът също. Тестовете за овулация не са положителни, когато имат 2 черти, а когато тестовата линия стане по-наситена от контролната. Две черти може да има и по цяла седмица, но овулацията продължава между 12 и 24 ч. Сперматозоидите живеят от няколко часа до 3-4 дни, "изчаквайки" яйцеклетката. Зависи от качеството на спермата на партньора.Ако наистина искате бебе, не се ограничавайте в един опит месечно, а правете секс през ден в "чистите" дни.

# 12
  • Мнения: 3 891
Извън овулация няма как да се забременее. Просто овулацията при едни жени е по различно време от обичайното. Но е по време на овулация или в дните около нея.

# 13
  • Мнения: 3 249
Късен отговор, според мен, вече авторката знае дали е станало, но аз забременях 5 дни преди оволация. Все пак целия месец не правих секс повече и съм сигурна, че е така.

# 14
  • Мнения: 16 871
Най-вероятно имаш предвид овУлация.

# 15
  • София
  • Мнения: 13 014
И още по-вероятно е овулацията да е настъпила по-рано. Wink
Тя не е константа, все пак.

# 16
  • София
  • Мнения: 10 642
Късен отговор, според мен, вече авторката знае дали е станало, но аз забременях 5 дни преди оволация. Все пак целия месец не правих секс повече и съм сигурна, че е така.
Това, че си правила секс 5 сни преди овулация, не означава, че тогава си забременяла! И как е доказана овулацията, че е била 5 дни след акта?

# 17
  • Мнения: 3 249
В конкретния случай, ако не е било тогава, трябва да е непорочно зачатие. Овулацията е изчислена на календарен принцип, на база 2 годишни наблюдения (настъпваща между 11 и 14 ден от дата на последен цикъл), при цикъл от 31 дни
Късен отговор, според мен, вече авторката знае дали е станало, но аз забременях 5 дни преди оволация. Все пак целия месец не правих секс повече и съм сигурна, че е така.
Това, че си правила секс 5 сни преди овулация, не означава, че тогава си забременяла! И как е доказана овулацията, че е била 5 дни след акта?

# 18
  • Мнения: 514
Доста жени дори не подозират, че са заченали именно НЕ в деня на самата овулация. Сперматозоидите живеят няколко дена в матката и тръбите, но да не се повтарям с момичетата. Така, че ако наистина се е състояла овулацията няколко дена след акта си е напълно възможно. Дано ви се получи Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 13 014
Зачеването се случва при сливането на сперматозоида с узрялата яйцеклетка (по време на овулацията). Някои сперматозоиди живеят наистина по 2-3 дни, което означава, че моментът на секса и зачеването просто не винаги съвпада. НО... овулацията може да настъпи през различно време от изчисленото по календара. Евентуално с фоликулометрия и т.нар.таймиране може да се определи моментът, както себпроцедира понякога при проблемно забременяване.

# 20
  • София
  • Мнения: 10 642
В конкретния случай, ако не е било тогава, трябва да е непорочно зачатие. Овулацията е изчислена на календарен принцип, на база 2 годишни наблюдения (настъпваща между 11 и 14 ден от дата на последен цикъл), при цикъл от 31 дни
Късен отговор, според мен, вече авторката знае дали е станало, но аз забременях 5 дни преди оволация. Все пак целия месец не правих секс повече и съм сигурна, че е така.
Това, че си правила секс 5 сни преди овулация, не означава, че тогава си забременяла! И как е доказана овулацията, че е била 5 дни след акта?
Между 11 и 14 ден разликата не е малка! В случя сека  е бил  преди ПРЕДПОЛАГАЕМА овулация (не се знае колко дни точно), а може и в деня преди овулация да и бил...

# 21
  • Мнения: 2
Здравейте. Случи се нещо неспонтанно . С приятеля ми правихме секс  и той усети че ще свършва и свърши уж на мен,но после видяхме че имаше и вътре. Това се случва деня точно преди овулацията. Отидохме до аптеката и купих Ескапел и го изпих 40мин непосредствено след половия акт. Дали има вероятност да забременея, в такъв случай. Ще съм ви много благодарна да изкажете мнението си .

# 22
  • Мнения: 3 891
Винаги има риск (дори на опаковката би трябвало да го пише), но едва ли.

# 23
  • Мнения: 142
Здравейте и от мен, нова съм в форума и решех да споделя проблема ми с вас за да ми дадете съвет.

С мъжа ми правим опити за бебче от 8-9 месеца но за сега неуспешни. Цикъла ми е 30-35 дни и кървя 5 дни. Последната ми менструация беше на 24.12.2019 опитите ни започнаха от 29.12 до 5.01 след това пак започнахме от 16.01 до 20.01.
Въпроса ми е дали е възможно да забременея няколко дни преди цикъл и със късна овулация?
Благодаря ви!

# 24
  • Мнения: 547
Моят цикъл също е 30-35 дни и кървя по 4-5 дни. Забременях на втория месец опити, без да съм следила овулация и всякакви други неща. В нашия случай, заради дългият цикъл (30-35), е много вероятно да имаме късна овулация, но надали е няколко дни преди цикъл.
Посещавали ли сте лекар профилактично? Всичко ли Ви е наред? Ако сте били на лекар и не е открит проблем, просто се отпуснете, не го мислете толкова и ще се получи. Ако до една година, след първия Ви опит, не се получи, потърсете репродуктивен АГ. Успех!!!

# 25
  • Мнения: 142
Моят цикъл също е 30-35 дни и кървя по 4-5 дни. Забременях на втория месец опити, без да съм следила овулация и всякакви други неща. В нашия случай, заради дългият цикъл (30-35), е много вероятно да имаме късна овулация, но надали е няколко дни преди цикъл.
Посещавали ли сте лекар профилактично? Всичко ли Ви е наред? Ако сте били на лекар и не е открит проблем, просто се отпуснете, не го мислете толкова и ще се получи. Ако до една година, след първия Ви опит, не се получи, потърсете репродуктивен АГ. Успех!!!

Здравей, първия път когато отидох на преглед при гинеколог ме прегледа с коремен ехограф и ми каза да си направя изследвания. След което ми каза че хормоните ми са добре но трудноста за бебче идва от яйчника,след което ми изписа С-фем и Пикозитол. Вчера пак бях на преглед и ми каза че имам късна овулация и е възможно да се е получило просто трябва да изчакам датата на чикъла за да видим дали ще ми дойде въобще. Благодаря за съвета☺️

# 26
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте и от мен, нова съм в форума и решех да споделя проблема ми с вас за да ми дадете съвет.

С мъжа ми правим опити за бебче от 8-9 месеца но за сега неуспешни. Цикъла ми е 30-35 дни и кървя 5 дни. Последната ми менструация беше на 24.12.2019 опитите ни започнаха от 29.12 до 5.01 след това пак започнахме от 16.01 до 20.01.
Въпроса ми е дали е възможно да забременея няколко дни преди цикъл и със късна овулация?
Благодаря ви!
Ей така както си го описала, ако 24.12 е било началото на последната М, сте изпуснали О, без значение дали ще ти е 30 или 35 дни. Просто седмицата в която не сте го правили е трябвало точно тогава да действате. Принципно винаги има някакъв шанс за Б, когато не се ползват предпазни средства, но споредм мен другия месец ползвай поне каендарче на телефона, като му промениш стандартните настройки от 28 дневен цикъл на 30 и правете опити когато ти показва О и поне 4 дена след това, защото реално няма как да знаеш колко дена ще ти е цикъла с точност.

# 27
  • София
  • Мнения: 99
Има вероятност за забременяване! Четири дена преди овулация шанса е голям , аз а 5-ти не чак толкова,но всичко е Божа работа. Аз забременях и двата пъти именно 4ри дена преди овулацията си. Успех Simple Smile



Здравейте и ние с приятеля ми правим опити за бебе, направихме го 2 дни преди деня на овулация и има вероятност да е станало чудото нали? 😊

# 28
  • София
  • Мнения: 13 014
Преди овулация се забременява, когато самата овулация подрани. Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 10 642
Преди овулация се забременява, когато самата овулация подрани. Simple Smile
При секс 2 дни преди овулация, не е нужно да подранява.

# 30
  • София
  • Мнения: 13 014
2 е едно, но тук се коментират 4-5 дни.

# 31
  • София
  • Мнения: 10 642
В постовете от преди година и половина да, последните постове са за 2 дни

# 32
  • София
  • Мнения: 13 014
При мен постът с 2-та дни стана видим едва преди малко. Виждах последно пост с 4-5 дни като нов. Сега не го виждам от телефона. Това обединяване на стари и нови теми е много объркващо.

# 33
  • Мнения: 67
Така и никой не е писал дали има забременели  преди овулация 😃

# 34
  • София
  • Мнения: 99
Ами след 2 седмици ще разберем,надявам се да се е случило чудото и при мен 😁😁😁

# 35
  • Мнения: 67
Даноо 😄 и аз съм тогава

# 36
  • София
  • Мнения: 99
Да не забравиш да се похвалиш 😂😂😂

# 37
  • Мнения: 16 871
Не мога да повярвам! След всички обяснения назад, все още има хора, които вярват, че могат да забременеят преди да има отделена яйцеклетка за оплождане т.нар овулация Rolling Eyes

# 38
  • София
  • Мнения: 99
Не мога да повярвам! След всички обяснения назад, все още има хора, които вярват, че могат да забременеят преди да има отделена яйцеклетка за оплождане т.нар овулация Rolling Eyes
Значи може да се забременее само веднъж в месеца ли? 😯😯😯

# 39
  • София
  • Мнения: 28 458
Може да се забременее само по време на овулация.
"Правене на секс" и "забременяване/оплождане" са две различни неща.

# 40
  • София
  • Мнения: 99
Да така е, но двата дни преди овулация шансът също е висок

# 41
  • София
  • Мнения: 28 458
Не, преди овулация няма как да настъпи оплождане. Може да се прави секс два дни преди овулация и има шанс по време на овулацията да настъпи оплождане.

# 42
  • София
  • Мнения: 99
Не, преди овулация няма как да настъпи оплождане. Може да се прави секс два дни преди овулация и има шанс по време на овулацията да настъпи оплождане.
То на мен всъщност това ми е въпроса дали има вероятност да се случи оплождането 2 дни след половия акт? 😊

# 43
  • София
  • Мнения: 28 458
Ако си сигурна, че овулацията е два дни след акта – да, има вероятност.

# 44
  • София
  • Мнения: 99
Ако си сигурна, че овулацията е два дни след акта – да, има вероятност.
Да, сигурна съм. Супер, значи ще се надявам след 2 седмици да видя двете чертички. А има ли вероятност да забременя, но да нямам зацапване?

# 45
  • София
  • Мнения: 28 458
Зацапването не е признак на бременност.

# 46
  • Мнения: 16 871
За какво ти трябва зацапване?

# 47
  • София
  • Мнения: 99
За какво ти трябва зацапване?
Не че ми трябва, просто много мои приятелки са разбрали, че са бременни след като са видели, че имат ръждиво, кафеникаво зацапване

# 48
  • София
  • Мнения: 10 642
Имплатационното зацапване е по-скоро изключение, не правило

# 49
  • София
  • Мнения: 99
Много ви благодаря за информацията момичета 😘
Надявам се крайният резултат да е положителен

# 50
  • София
  • Мнения: 10 642
Не мога да повярвам! След всички обяснения назад, все още има хора, които вярват, че могат да забременеят преди да има отделена яйцеклетка за оплождане т.нар овулация Rolling Eyes
Значи може да се забременее само веднъж в месеца ли? 😯😯😯
Естествено, че само веднъж в месеца може да се забременее. Овулацията е един ден в месеца (цикъла)

# 51
  • Мнения: 2

Здравейте, може ли да ми кажете дали този тест за ову е +?

# 52
  • Мнения: 1 846
Според мен утре ще се насити още!

# 53
  • Мнения: 1
Здравейте не знам дали съм на правилното място но имам един въпрос миналия месец ми дойде на 20 цикълът ми е на 28 дни трябваше да ми дойде на 18ти не ми дойде с мъжа ми правихме секс на 21 и свърши в мен днес ми дойде но снощи пак свърши в мен възможно ли е да забременея цикълът ми много бледо розов и не е обилен както друг път и цветът е различен   имам болки в кръста ниско долу в корема омаляло ми е коремът ми е подут и насроението ми често се променя има ли шанс да съм бременна правих тест днес сутрина и показа че няма нищо

# 54
  • Мнения: 37
Здравейте искам и аз да си задам въпроса, цикъла ми беше на 4.1.2021 но и така не ми е идвало, имах 3дена розово зацапване и то вече е спряло, преди една седмица си направих тест беше - но от днеска сутринта почна да ме боли кръста и долу ниско ту ме боли ту не ме боли, вече цял месец съм бомба незнам какво вече да мисля, нека мамите който са имали подобен проблем да пише за да се успокоя поне мъничко, иначе имам некви симптоми, сутрин ми се гади, чувствам че гърдите ми са чувствителни, и нямам апетит.. Благодаря ви предварително

# 55
  • София
  • Мнения: 13 014
Христина, отиди на лекар. При такова закъснение и отрицателен тест, не си бременна, но вероятно има проблем. Звучи като задържан фоликул, а пукането на кистата може да е много болезнено и е добре да ти изпишат медикаменти.

# 56
  • Мнения: 37
Да но не подчертах, че на теста беше се появила още една чертичка, но после беше се размазала, мерих си Т 36.93 това ме притеснява

# 57
  • София
  • Мнения: 13 014
Е, щом е имало втора черта, повтори теста. Няма защо да чакаш. Ще покаже ако има нещо.
Разликата между първите ми 2 дъщери е точно 1 г. и 3 дни.

# 58
  • Мнения: 37
Аз си имам момиче на 2г и 4м а аз съм на 21г.

# 59
  • София
  • Мнения: 13 014
Не знам защо, но явно те сбърках с друга потребителка с малко бебе и реших, че още може да е от хормоните.

# 60
  • Мнения: 1
Здравейте. И аз съм нова тук.
Искам да попитам дали някой знае нещо по въпроса забременяване по време на цикъл (4ти ден). Попринцип моя МЦ е 7/8 дена, първите 3 дни ми е силно след това намалява. С моя приятел имахме полов контакт в 4ти ден от МЦ и той свърши в мен това се случва точно на 1 февруари, сега по моя календар го дава че съм в овулация, но не знам. Вчера ми се виеше свят, повръщаше ми се и имах разтройство 2 дни, болят ме гърдите но не чак толкова.. Какво мислите дали ще има две линийки?
Много искаме детенце, нооо е рано да се правят тестове до колкото знам..
Благодаря !!!! Hug

Последна редакция: чт, 11 фев 2021, 18:57 от Yo_ni

# 61
  • Мнения: 5 365
Yo_Ni, съвсем добронамерено ти препоръчвам да прочетеш малко за забремвняването. Simple Smile
Месечният цикъл е периода от началото на едната ти меструация до началото на другата. В идеални условия той е 28-30 дена.
Това, което ти казваш, че в 7-8 дена е менструалното кървене.
Освен това няма как да забременееш извън периода на овулация, който в идеални условия се пада на 14-15ти ден от цикъла.
Щом правите опити за бебе, ги правете в дните около овулацията.

# 62
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Здравейте. И аз съм нова тук.
Искам да попитам дали някой знае нещо по въпроса забременяване по време на цикъл (4ти ден). Попринцип моя МЦ е 7/8 дена, първите 3 дни ми е силно след това намалява. С моя приятел имахме полов контакт в 4ти ден от МЦ и той свърши в мен това се случва точно на 1 февруари, сега по моя календар го дава че съм в овулация, но не знам. Вчера ми се виеше свят, повръщаше ми се и имах разтройство 2 дни, болят ме гърдите но не чак толкова..
Какво мислите дали ще има две линийки?
Скрит текст:
Много искаме детенце, нооо е рано да се правят тестове до колкото знам..
Благодаря !!!! Hug
Не. Забременява се само в деня на овулация, като полов контакт може да си имала и няколко дни преди това. При секс 2 седмици преди това - няма как да стане.

Общи условия

Активация на акаунт