Максимална издръжка

  • 25 722
  • 152
  •   1
Отговори
# 120
  • Пловдив
  • Мнения: 14 388
Лилянче, бащата си остава баща цял живот, ако толкова те е яд на твоя, предложи му да се откаже от детето си от предния брак и от родителските си права към него и няма да плаща нищо, а ти ще спреш да се пениш като бясно куче. Капиш?
Само ми е интересно като си такава, защо аджеба се хвана с разведен, а не с ерген?
Излагаш се.
Преди няколко години в тема тип "как се гледа дете с българска издръжка, срам!" написах, че ако бащата има доход 800 и две деца, няма как да плаща по 500 на дете, нищо, че 200 ви се виждат пари за семки. Тогава една потребителка ме попита победоносно, подобно на теб, колко плащал моят мъж на "бившите си деца" (каквито той няма). Аз се опулих, защото тогава още не бях разбрала, че тази потребителка въпреки образованата фасада съвсем не спада към най-умните и логично разсъждаващите персони.
Излагате се с подобни плоски остроумия, наистина. Нищо, че на фона на всичко в тази тема това не се забелязва.
Колкото до тежестта в повече, която поема отглеждащият родител, има я и не е никак малка. Защо не сте за това, бащите да поемат физически по-голяма част от грижите? Аз например съм много "за".

А отказ "от детето и от родителските права към него" не съществува.

# 121
  • Мнения: 18 969
Те обикновено бащите с инвалидни пенсии, на минимални заплати и пр. ниски доходи, са такива и преди раздялата/развода и е съвсем ясно, че не са давали много за детето и преди това. Малко ме съмнява някоя да очаква от тях кой знае каква издръжка.

# 122
  • Бургас
  • Мнения: 5 634
Ами ако неотглеждащият родител е с инвалидна пенсия и без възможност да работи тогава какво правим. Кой плаща курсовете, спортовете, маратонките ...... на детето.
Намирам за много адекватно споделените родителски права, макар че не сме дораснали още за тях. Тогава и ангажиментите и разходите са споделени и няма надцакване дете срещу пари или пари срещу липса на ангажимент. Сега, на ясно съм че не винаги функционира, но говорим за родители които искат да бъдат такива.

Аз също. Но си остава факта, че малко жени са съгласни с това Simple Smile

В реалните условия към момента: добра издръжка се договаря, чрез споразумение, а не дела. Факт.

Четох си мненията назад в годините. Как съм се ядосвала на моя еднорог, как съм го редила.
Голямо благодаря на ветеранките в темите тогава, които ме насочваха към търпение и без "резки движения". Считам, че поне 50% от сегашните ни отношения с еднорога БНД се дължат точно на проявеното търпение. Темите тук ми помогнаха и момичетата с опит, без лоши чувства към техните БНД. И Бонго - мъжкото мнение на подфорума. Чудила съм се много, но е факт, че той в повечето моменти дава много адеквати съвети.

И малък шанс да имате за споразумение - хванете го. Не тръгвайте с рогата.

# 123
  • Мнения: 7 325
Отношенията между хората преди и след развода са коренно различни. Ако преди да се разделиш с някой си проявявал разбиране към лимитите му, след това престава да ти пука и започваш да изискваш.
Личен пример - преди много години, отиваме да купим маратонки за детето. Разбираме се да вземем нещо средна хубост защото е лято и ще ги използва да рита из квартала. Малко след този момент се разделяме. Пак идва момент в който на детето му трябват маратонки, но вече крачето на златен не може да влезе в каквото и да е, трябва да е по-, по-, най-, .... все пак БНД плаща и изобщо не ме вълнуваше с какви финанси разполага. Та промяната на обстоятелствата обикновено ( не винаги ) води след себе си и други промени.

А отказ "от детето и от родителските права към него" не съществува.
В законът не съществува, но извън него как можеш да принудиш някой който не иска да има ангажимент да бъде родител. Синът ми е почти на 20. От повече от 10 години нито е виждал нито е чувал създателя си. За издръжка изобщо не може да се говори. Дори не съм го съдила за такава. Този индивид се отказа от детето си и от родителските права неофициално, но ми причини неудобството да загубя време и пари в дела за излизане в чужбина.

# 124
  • Пловдив
  • Мнения: 14 388
Това ясно - насила хубост... нали. Аз го казах в контекста на по-горното предложение.

# 125
  • Мнения: 99
Хайде, нека не отричаме, че има страшно много жени, които си осигуряват или поне си въобразяват, че ще си осигурят доживотна издръжка като родят дете на някой Муньо. После ревем, че присъдената издръжка не ни стига и вием на умряло. Добре е преди да раждаме да мислим и за случаите, в които можем да останем и без бащата. Ако почине нелепо и преждевременно, ще скочим в някоя река да се давим ли?!
Да не говорим, че има и такива, които въпреки нежеланието на мъжа раждат! Тези процеси са двустранни и историите са различни. А той колко получава си е лично негова работа и майката не му е никаква да му калкулира личните приходи и как ще ги изразходва.

Я, слез на земята. Повечето жени не раждат от Шиши-Миши, Гущеров, братя Диневи, Христо Сираков, Валери Божинов и пр. платежоспособни господа, че да си въобразят, че някой ще ги издържа доживот заради детето. Средностатистическият бг мъж е с такива ограничени доходи, че трудно би издържал нормално 2 деца от различни жени, ако се налага да плащат ипотека и половина или наем и половина (за настоящето им семейство и за детето от бившата им жена), някой и друг частен урок или спорт за двете деца, други учебни разходи, брекети или някой друг медицински разход, 2 лятни почивки за двете деца, някоя и друга дрешка, обувки, електронна джаджа и пр. Без да говорим за някакви високи изисквания като луксозни жилища в топ локации, високи такси в реномирани учебни заведения за две деца, без скъпи хобита, без ексклузивен лайфстайл, без екзотични почивки и пр.

От това, което си писала, се съмнявам дълбоко, че мъжът ти има възможността да издържа дори и една жена доживот, камо ли да харчи по 2 семейства и вероятно отдавна си му калкулирала личните приходи до степен изобщо да не се заблуждаваш, че ще има възможност да ги изразходва за богата издръжка, ако се разделите.

Мила моя, така съм си я сметнала, че мога и сама да създам сносен живот не на едно, а на три деца, както и да ги осигуря! И не ми брига мъжът ми ако ме зареже кой път ще хващам. Вие му мислете, че като гледам и сте се поизнервили доста! Ама той пътят е обратен- първо създаваш условия и след това правиш и раждаш деца! И хич не ми трябва и не се вълнувам мъжът ми дали е Коко Динев или от ранга на покойния Миг Джагър! Капиш?! Мен не ме мисли!:)

# 126
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 184
не ви ли е направило впечатление , че при развод/раздяла и искане на издръжка децата рязко се разболяват, започват да имат нужди от най-различни санаториуми и лечения, зъбите им се изкривяват, децата смятат от малки ,че ще станат полиглоти и световноизвестни спортисти .... това дали знаете с каква цел се прави ? все едно , че развода ги прави да бъдат такива. писал съм го и преди - майка е способна да защити "желанието" на детето си да стане балерина, въпреки , че то е много подходящо да стане сумистка. записва го в балетна школа, предоставя разписката в съда и ...една идея по-висока издръжка. нямам представа съдията дали го е приел като основание за по-високата издръжка , но пък е факт, че са представени разходи за балетна школа. само за 2 месеца. след това всичко се нормализира.
вие познавате ли майки, изгубили род.права, които с радост да плащат издръжки за децата си , да поемат поне минимална част от разходите за детето си ? аз познавам няколко такива мъже с присъдени род.права. и при всичките е проблем с издръжката и всякаква ангажираност на майката към детето/децата си. просто няма изключения при всички.  докато на обратният полюс все се намират и загрижени бащи. има и боклуци , но има и отговорни. докато при жените е само негатив. свястна, даваща издръжка жена, аз не съм чул да вирее по наш`те ширини.  Laughing
мъжете  плащащи издръжка са лоши.  жените .... hahaha

# 127
  • Мнения: 18 526
Не знам как не те е срам да пишеш подобни неща.

# 128
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 184
от кое да се срамувам ? от реалните факти ли ? аз няма от какво да се срамувам.
поне една (не)плащаща издръжка жена познаваш ли ?

# 129
  • Мнения: 488
Bongo ,ако моя бивш се беше напънал да бъде баща поне малко ,аз щях да плащам и то не малка издръжка( но не съм по вашите ширини).
Колкото до това да се направи невъзможното  за да се вземе максимална издръжка от бащата ,си прав:  Много майки  правят такива опити ,но истината е че в България вземането на голяма издръжка е мираж и се случва много рядко , освен във случаите когато родителите са се споразумяли за размера
й извън съда .

# 130
  • Бургас
  • Мнения: 5 634
Много интересен калкулатор:
https://www.moneyadviceservice.org.uk/en/articles/how-much-child … ance-should-i-pay
Ще излезе, че съдилищата в БГ не са толкова зле.

# 131
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 184
ами не са зле както се опитват да ги изкарат. поне в разводите.
и започнаха да предоставят род.права и на низвергнатите бащи. нека и те да се измъчват в отглеждането на децата.  Laughing

пп. все пак темата е за макс.издръжка. дано такава да се прилага и към майките.

# 132
  • Мнения: 488
Много ясно че важи за неотглеждащият родител издръжката. Няма значение дали е майката или бащата .
Проблема с калкулатора е че в бг все още много хора не се осигуряват на реалната заплата, правят се врътки всякакви и доказването на доходи е мисия невъзможна.

# 133
  • Мнения: 18 969
Много интересен калкулатор:
https://www.moneyadviceservice.org.uk/en/articles/how-much-child … ance-should-i-pay
Ще излезе, че съдилищата в БГ не са толкова зле.

Това са суми на седмица, в зависимост от доходите, а имат право и на различни социални бенефити, включително и за плащане на 15 часа седмично детегледачка от държавата, и накрая се получават едни доста по-приятни сумички от българските.

Страшно много родители разчитат на издръжката от държавата, когато единият родител (бащата обикновено) не плаща издръжка, защото уж няма доходи, а става дума за сума, която е стотина лева месечно. И изобщо не става дума за балетни шоколи, маркови маратонки и почивки в чужбина.

# 134
  • BG
  • Мнения: 892
Така е, кукумицинка, ама ситият на гладния не вярва.
Аз последно ще повторя, че някои бащи НЕ ЖЕЛАЯТ ни споделено родителство, ни права, нищо. Искат да хвърлят само там едни стотина лева и да си веят байрака по барове и коври и да не ги занимаваш.
И по никакъв начин не можеш да се разбереш доброволно, защото човекът е решил да ти правим мръсно, задето си имал смелостта да се махнеш.

Общи условия

Активация на акаунт