Нещо смешно, което децата казаха - 11 тема

  • 74 988
  • 743
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 9 860
Хихихи
Споделете, моля, изненадата. Чак нямам търпение да я науча:-))
И моят се е научил да проси изненади: сега лягам да спя, защото знам, че като стана, ще не очаква прекрасна изненада!
Simple Smile

# 121
  • София
  • Мнения: 9 532
Уф, това с изненадите ми е болна тема. Моето дете мина през един етап, в който си беше втълпило, че всеки ден след ДГ вкъщи трябва да има изненада. Естествено, че не й угаждах, но тя си вярваше, че ще има изненада и си търсеше изненадите. Голямо реване беше. Чат-пат при повод или пък просто така й оставях някаква изненада вкъщи, но това само още повече подхранваше очакванията й за нова изненада утре и затова просто приключих с изненадите докато не отмина етапа.

На физиологичния разтвор казва фиологичен разтвор. Опитва се милата да го каже правилно след мен, но не й се получава.

# 122
  • Мнения: 921
Моята хубосница на 4.5 г. преди няколко вечери просто ме застреля:
Мамо, вие с тати правите ли Шиекс?
Моляяяя?
Направо си глътнах граматиката, но се наложи да се обясняваме какво е секс. Мислех, че този разговор ще го водим поне като стане на 10  години.

# 123
  • София
  • Мнения: 11 482
Ама как ще обяснявате на 4 годишно какво е секс Sob

# 124
  • София
  • Мнения: 5 935
Ама как ще обяснявате на 4 годишно какво е секс Sob
На мен ми е лесно Grinning Joy малката 5 години , като пита или каже тази дума в онази известна ужасна песен "снощи правих кекс , кекс...." и аз я нахокам , че не искам да пее тази песен и че не искам пред хората и децата да я споменава тази песен и дума. И тя попита - Защо?:
Сестра й , 9 години , отговаря вместо мен:
- Виж какво , ти си малка, не разбираш изобщо за какво става дума, изобщо не знаеш тази дума каква е. Затова не я пей.
И толкоз. Grinning

# 125
  • Мнения: 921
Ама как ще обяснявате на 4 годишно какво е секс Sob
Ей така, обясних ѝ на разбираем за нея език. Щом ме пита, го е чула от някъде. Предполагам от градината или телевизията.
Кво трябваше да ѝ кажа според вас?

# 126
  • Мнения: 5 059
Ама как ще обяснявате на 4 годишно какво е секс Sob
Ей така, обясних ѝ на разбираем за нея език. Щом ме пита, го е чула от някъде. Предполагам от градината или телевизията.
Кво трябваше да ѝ кажа според вас?

Много,много интересно ми е как се обяснява такова нещо на толкова малко дете?
То запознато ли е изобщо до такава степен с половите органи?
На мен лично нищо не ми идва на ум,освен лъжи...Буквално какво е секс не виждам как ще се обясни на дете на 3-4-5-6 г.

# 127
  • София
  • Мнения: 9 532
Заформящият се дебат не е по темата, но и аз ще изкажа мнение по него. При положение, че детето е чуло тази дума и иска обяснение, то е редно да го получи и лъжата според мен не е добра идея. Аз лично бих казала, че секс е когато мама и татко се гушкат в леглото. При 4-годишно дете бих се ограничила до това обяснение и не бих намесвала половите органи и изобщо подробности около спецификата на въпросното гушкане. Ако детето продължава да настоява, тогава може и да добавя, че когато се гушкат при секс се получава бебче. Не виждам нищо скандално в това. По-скоро ми се струва нелепо да показваме пред детето си смущение по темата и да му насаждаме по този начин мисълта, че секса е нещо нередно, срамно и т.н.

# 128
  • Мнения: 2 699
Аз започнах с разбираем език и когато въпросите станаха конкретни минах на медицинска терминология и разговорът приключи с отегчена въздишка:„Нищо не разбирам.”.

Последна редакция: ср, 20 фев 2019, 22:42 от Monza

# 129
  • Мнения: 5 059
Да,но да кажеш,че секс е гушкане в кревата е лъжа Grinning Това имах предвид и аз.Ако трябва да се каже истината,би било доста странен разговор Grinning
Monza,харесва ми идеята ти,почвам с терминологията и детето само се отказва , умно Simple Smile

# 130
  • София
  • Мнения: 5 935
Що лъжа бе хора.... ? Какво значи лъжа...
Ми аз не смятам за лъжа, ако кажа.., "виж това е нещо за големи, не ти трябва да знаеш сега... просто не я казвай тази дума пред хората понеже е само за големи... като порастеш ще разбереш"   Толкова
И това е на ниво , 4 годишно дете, аз не го лъжа...

Е сега, дъщеря ми като почна да чете и вече стана 8 годишна и чете по сградите навсякъде К*Р... и питала дядо си , той казал само: Не ти трябва да знаеш..
После обаче се извика на една детска площадка силно и ме попита пред други майки Ill
И тогава я дръпнах, и  й казах точно какво значи това , и че да не я ползва тази дума повече, кофти дума е, и я пишат келешите по сградите

Но беше на 8 години, не на 4

# 131
  • Мнения: 5 059
Yangdze
да,това е страхотно обяснение,само да не стане като с една моя позната-
детето на 5 ,6 ,не помня вече колко е била тогава.Та пита малката-"мамо,кога ще говорим за секса?"
Майка и и казва,че като стане на 12 ,сега е малка да разбере,при което детенцето се изцепва:"ехееее,че то тогава какво да си говорим" Grinning
Страхотна сладурана. Simple Smile

# 132
  • София
  • Мнения: 9 532
А защо да е лъжа, че секс е гушкане в леглото? Мисля, че по време на секс всички се гушкаме на определен етап. Децата на тази възраст често ги задоволява едно елементарно обяснение. Моето е на 5 г и се е случвало да забрави въпроса си още щом го е задала, а аз обяснявам ли обяснявам. Затова минах на кратки и изчистени обяснения. Ако я интересува сериозно и ако не й стига обяснението, задава още въпроси. Но отговор от типа "сега си малка, ще ти обясня като станеш на n години" при нея не вършат работа, иска си отговор детето.

# 133
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Представих си как 5 годишната ми дъщеря отива в градината, гушва някой и му казва правим сега секс. Как ли ще обясня после на госпожите що така. За мен не е удачно това обяснение. Именно заради искреността на децата и опита им да блеснат със знания. Понякога може да се получат много нелепи ситуации. Аз бих казала,че е малка и когато преценя, че ще ме разбере, ще обясня. Така мъжа ми каза на сина ни, когато го попита. Което ми напомня, че скоро трябва да си поговорим с него по някои въпроси. На 7 е вече и мисля, че повече ще разбере. Wink

# 134
  • Мнения: 9 860
Обяснете на вашите, и после ви пращам моите.
Simple Smile

От преди малко, на 8 г.е

Мм купил някакво столче за тоалетна, за да стъпваш на него и да образуваш клекнала позиция, докато си седиш на тоалетната чиния.
"Ама сега това столче, как ще си криеш с него предната работа? "
И добавя:" докато ползваш тоалетна и играеш на телефона??"

Последна редакция: ср, 20 фев 2019, 19:50 от rumka833

Общи условия

Активация на акаунт