Нещо смешно, което децата казаха - 11 тема

  • 74 982
  • 743
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 18 522
Напълно възможно за ранното научаване на децата и не говори за уникалност на детето. Да, от значение е, че има учител за родител. Но и всеки родител, който иска да се занимава с детето, постига същото. Като дресиране на животинче е. 😃 Няма да давам примери, че като гледам реакциите..🙄
Подкрепям ако те разбирам правилно-това са заустени познания или  временни попадения, наистина е от развитие ,но не гарантират нищо напред.Точно дресировка е за повече от нещата.Да ,изрестване е, показва работа,среда ,но не е гаранция за  специално  развитие и  умствени възможности над нормалното за възрастта.Има много  природно надарени деца и хора , които не развиват потенциала и  е рано зарадост и  хвалене.Някои от тях се провалят с гръм и трясък  в живота, то и това е субективно , но няма нищо за хвалене после.Пропускат потенциала.Не постигат нищо същестмено, не  бележат личностно развитие най-вече.Освен другото очаквано развитие при такъв потенциал.Но са забавни , интересни ,любопитно е .Зависи  какво смятаме за  успех, например деца-манекени ,певци ,  за мен не е голям прогрес.
Темата е за сладури и е супер приятна, без надцакване за възможности ,именно хвалбите я развалят ,не детските  смешки.

Последна редакция: сб, 27 юли 2019, 22:37 от Бор_яна

# 346
  • Мнения: 988
Знаеше какво е плюс защото играеше с дечица, които са по-големи от нея и си пишеха задачки с тебешир и си ги решаваха. Никои не я е учил целенасочено.

# 347
  • Мнения: 18 522
Знаеше какво е плюс защото играеше с дечица, които са по-големи от нея и си пишеха задачки с тебешир и си ги решаваха. Никои не я е учил целенасочено.
Именно , копират , възприемат ,  възпроизвеждат ,дори разбират доста.Но тях ги разбира който има близост , заради това околните  се чудят.
Но не е друго ,освен любопитен факт  и смешка, защото надхвърля очакваното за възрастта.Да се задържи трябва много работа.

# 348
  • Мнения: 10 210
А защо нещо споделено се приема за хвалба?! Провалени хора няма, всеки има житейска програма за изпълнение. Това, че някой има много пари или кариера, не го прави "успял". Успял е човек, на когото мотивите за едно действие или бездействие са високо морални. Философска тема..не е за тук, не очаквам и да срещне много разбиране. Етикетите са отвратително нещо!

# 349
  • София
  • Мнения: 39 754
Моята щерка на 2г и малко рецитираше "Аз съм българче" (някой трябваше да превежда тук там). На 3г пишеше.
Но като порасна нито ѝ се четеше, нито ѝ се учеше Simple Smile

# 350
  • Мнения: 442
miamim, защо така се заяждаш ? Забелязвам го вече във втори твой пост.. В тази тема ли точно ?
Изобщо не се заяждам. Имам и аз дете, много умно и развито, та знам горе долу на 2 години колко им е капацитета на децата и какво разпознават. Като математически символи. И други неща. Чак за плюс минус умножение и деление, ама моля ви се Mask

Нищо лично.. ама от това какво може Вашето дете и какво могат другите деца, може да има огромна разлика. Все пак всяко дете е индивидуално. Едни възприемат едно, други друго. Може Вашето да умее неща, неспособни за други и обратното. Какво толкова учудващо и невъзможно има в това детето да знаело знаците? Какви са тези рамки- имам дете и знам капацитета на децата и какво могат? Че то всяко си е различно. Не се заяждам, ама като се почнат едни такива компетентни изказвания... И аз не се заяждам!

# 351
  • Мнения: 919
Да, и моето е от бавно развиващите се. На 2 и половина още не му се разбира какво говори. Плюс и минус ще научи към 6.
Но със сигурност вашите са наясно.

# 352
  • Мнения: 442
Да, и моето е от бавно развиващите се. На 2 и половина още не му се разбира какво говори. Плюс и минус ще научи към 6.
Но със сигурност вашите са наясно.

Вие сериозно ли приемате така всичко??? Кой обиди децата Ви и ги нарече ограничени. То който, както иска и както му е изгодно така си разбира нещата де. Недейте да злобеете кое дете какво може, то голяма драма стана. Гледайте си Вашите деца, не коментирайте възможностите на другите и дайте да не товарим темата толкова. Както казах в предния си коментар, на едни деца им се отдава едно, на други- друго. Следващия път четете коментарите с разбиране, не си приписвайте други реплики, които никой не е използвал. Аман от настроения!

# 353
  • Мнения: 3 227
Напълно възможно за ранното научаване на децата и не говори за уникалност на детето. Да, от значение е, че има учител за родител. Но и всеки родител, който иска да се занимава с детето, постига същото. Като дресиране на животинче е. 😃 Няма да давам примери, че като гледам реакциите..🙄
Подкрепям ако те разбирам правилно-това са заустени познания или  временни попадения, наистина е от развитие ,но не гарантират нищо напред.Точно дресировка е за повече от нещата.Да ,израстване е, показва работа,среда ,но не е гаранция за  специално  развитие и  умствени възможности над нормалното за възрастта.Има много  природно надарени деца и хора , които не развиват потенциала и  е рано зарадост и  хвалене.Някои от тях се провалят с гръм и трясък  в живота, то и това е субективно , но няма нищо за хвалене после.Пропускат потенциала.Не постигат нищо същестмено, не  бележат личностно развитие най-вече.Освен другото очаквано развитие при такъв потенциал.Но са забавни , интересни ,любопитно е .Зависи  какво смятаме за  успех, например деца-манекени ,певци ,  за мен не е голям прогрес.
Темата е за сладури и е супер приятна, без надцакване за възможности ,именно хвалбите я развалят ,не детските  смешки.

Не само че съм съгласна, но съм и сигурна в това. Децата се развиват с различни темпове и това не значи, че което на 2 г. още не може да говори, после няма да настигне и изпревари връстниците си.
Нека само са живи и здрави, а ние като родители да им помагаме в развитието, да ги насърчаваме и да им се радваме. Те са толкова непосредствени и интересни!

# 354
  • Мнения: 10 210
Оффф, а влизам в тази тема да ми се усмихне душата...🙄  Майки, успокойте се! Родители сте, а не деца от детската градина! Първо и най-важно - животът не е състезание с другите да ги "надминеш", да ги "биеш", да ги "смачкаш", а борба със себе си да откриеш и развиеш специфичните си личностни умения, да бъдеш в мир със себе си и в хармония с другите. Където и да стигнат децата ви, няма да са надминали другите, преживейте го, просто защото хора не могат да бъдат сравнявани, твърде уникална и комплексна природа носи всеки един от нас. Второ, редица световноизвестни личности, които са пионери в сферата си на дейност, в детска възраст са били определяни като умствено изостанали, посещавали са помощни училища, имали са проблем да завършат училище и т.н. Трето, да, възможно е дете под 1 година да бъде приучено да казва и прави впечатляващи за неинформиран възрастен неща.

Ако може да се върнем към смешките на децата, ако нямате много против. Като чета и тази, и други теми, все повече се убеждавам, че не децата, а родителите имат нужда да посещават училище. За да не набиват родителски комплекси на децата. 

# 355
  • Мнения: 919
Да, и моето е от бавно развиващите се. На 2 и половина още не му се разбира какво говори. Плюс и минус ще научи към 6.
Но със сигурност вашите са наясно.

Вие сериозно ли приемате така всичко??? Кой обиди децата Ви и ги нарече ограничени. То който, както иска и както му е изгодно така си разбира нещата де. Недейте да злобеете кое дете какво може, то голяма драма стана. Гледайте си Вашите деца, не коментирайте възможностите на другите и дайте да не товарим темата толкова. Както казах в предния си коментар, на едни деца им се отдава едно, на други- друго. Следващия път четете коментарите с разбиране, не си приписвайте други реплики, които никой не е използвал. Аман от настроения!

Всъщност се подигравах с много повярвалите си, но то явно нивото си е такова.

# 356
  • Мнения: 1 678
Soul81 на 100% подкрепям казаното от теб!Темата е разтоварваща и не е нужно да се водят спорове и да се заяждаме една с друга  .Съфорумката просто споделила дадена история и хайде-започва се...Ясно ми е,че като има мн жени на едно място става понякога "оле майко" ,но нека запазим добрия и положителен тон на темата и заедно се разведрим с бисерите на децата ни!✌✌✌

# 357
  • София
  • Мнения: 1 363
 - Мамо, днес видяхме в парка едни хора да стрелят с лък по една сирена!

"Сирената" се оказа "мишена". Знам, че не е много смешно, ама за да продължим нататък по темата Simple Smile

# 358
  • Мнения: 1 678
Разговаряме по телефона,слага край на диалога: "Хайде мамо,заключвам".... Joy

# 359
  • Мнения: 3 227
Мамо, утре няма да учим, защото е бомбата на нашето училище!

Скрит текст:
Ако някой не се е сетил, става дума за патрона на училището, за патронен празник

Общи условия

Активация на акаунт