Нещо смешно, което децата казаха - 11 тема

  • 75 018
  • 743
  •   1
Отговори
# 375
  • Варна
  • Мнения: 1 948
В последно време сме на тема сватби. Питам го: - А ти искаш ли да се ожениш?
- Да.
- За кого? - питам аз, като очаквам да ми каже име на момиченце от градината.
- Все ще се намери някой в държавата, отговаря ми той.

@@@

Той: - Мамо, като стана звездичка, в коя държава ще съм и на какъв език ще говоря?

# 376
  • София
  • Мнения: 9 534
Моето диване онзи ден ме попита:
- Мамо, ти била ли си цирков артист?
- Не. Dizzy Face
- Жалко!

# 377
  • София
  • Мнения: 5 946
- Бабата на Коко продава сладолед на пазарчето при нас. И му дава без пари от всеки цвят. Ти какво работиш?
- Амии, в една фирма работяяяя. В офис.
- Е, няма що. Мечтата ми е да продаваш сладолед. GrinningGrinning

# 378
  • София
  • Мнения: 1 363
Мечтата на моя пък е да работя в магазин за играчки. Simple Smile

# 379
  • Мнения: 10 598
От тази вечер... Баба му направила задушени картофи с яйце и лук за вечеря. Хапнахме и стигнахме до сладоледа. Ядем всички сладоледите си и баба му коментира:
- Сега ще си прибера остатъка от картофите и ше си ги изям утре за закуска. Вместо да давам пари за баница със картофи, дето им слагат свинска мас и какво ли още не вътре...
Малкия:
- Как така свинска маска, бе? Аз свинска не обичам! Аз само обичам маска!

След малко и за изварата стана въпрос. Баба му отваря една кофичка с извара, опитва я и вика "о, тя се е вкиснала". Малкия взима тефтера залепен с магнит на хладилника и записва какво трябва се купи, да предаде списъка на татко си. И пише някаква драскотинка и прочита "и-звяра". След малко иде леля му и му прави забележка, да отива да си ляга вече. Малкия, не ще да ходи да спи и й се отговаря "ей сега ще ти хвърля на главата една звяра, да видиш...".

# 380
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Тръгваме си от плажа и докато събирам катуна, човекът хукна напред. Добре че го следих с поглед, защото като едното нищо щеше да се загуби. Дотърчах до него и го питам:
- Какво правиш? Защо тръгна без мен? (без дума да му споменавам за загубване)
А той, диването: - Ау, съжалявам. Щях да се загубя. И после по новините ще кажат едно детенце се е загубило.... (цитирам дословно).

------------
Времената и теглилките още не може да ги оправи. Онзи ден ми разправя: - Мамо, миналия век сънувах.....

Като се качи на кантара, ме пита: Колко съм километра?

-------
Покрай следващия пост на amy_nka се сетих за още нещо. Един път обяснява: Довечера, като закусвахме. (В превод: Снощи, като вечеряхме).

Последна редакция: пт, 16 авг 2019, 00:49 от gallizia

# 381
  • Мнения: 10 598
О, и ние сме така с определенията за време. Утре е миналия ден, а вчера е утре... Grinning И един бонус жокер предлог имаме "прид", което ползва едновременно и като "пред" и като "при". Grinning

# 382
  • София
  • Мнения: 5 946
А нито времето,  нито нищо.  Моята казва на баща си.  " Тати,  аз утре като бях голяма,  се удавих на морето два пъти" има се предвид, че като била на море се нагълтала с вода два пъти. В главите им е пълна каша. 😀

# 383
  • Мнения: 283
За мойто (3г) всичко минало е "одеве".
Гледа абсолютно съсредоточено рекламата за Гинко билоба,  обръща се към мен и със сериозен тон: " Мамо, и мен ме боли мозъка!"

# 384
  • София
  • Мнения: 9 534
И при моето е каша с времето. Всичко, което се е случило по-отдавна за нея е било миналата година. И спори, ако я поправим и й кажем, че не е било миналата година, а преди 3 години например.

# 385
  • Мнения: 1 679
Моя малък мъж (5г) също бърка преди/след...Вчера,онзи ден,утре....всичко е едно и също Laughing И любимото ми- още мин година започна да казва "Преди много години,когато бях бебе" 😆

# 386
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Хих. Това ми напомни реплика на дъщеря ми. " А мамо ти като беше бебе, аз те гушках и те возех с количката."

# 387
  • Мнения: 5 059
Хих. Това ми напомни реплика на дъщеря ми. " А мамо ти като беше бебе, аз те гушках и те возех с количката."

Това е напълно възможно да се е случило...в предишен живот.Децата имат способността да си спомнят такива неща до определена възраст.След това са някакви проблясъци,като дежавуто или просто странно усещане.
Та,в този ред на мисли,може вашето детенце да е преродена ваша баба,дядо или близък роднина,който е починал Simple Smile

# 388
  • Мнения: 11 566
Моя хем е на 9 и пак бърка времената.
Взех го оня ден в 14.30 от занималнята и вчера прави пазарлък да го вземам по- рано- в 16 часа. Уж знае и разбира часовете, и пак се бърка.

# 389
  • София
  • Мнения: 9 534
Моето напоследък като говори с някого обяснява, че през септември става на 6 години, а през март - на 6 и половина.

Общи условия

Активация на акаунт