Нещо смешно, което децата казаха - 11 тема

  • 75 011
  • 743
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 10 598
Вечеряме картофена яхния + таратор в купичка. Малкия ползва лъжица за всичко. По едно време става, взима си една чашка, за вода. Изпива си водата. По едно време забелязвам сипва с лъжицата таратор в чашката и пие. Възкликвам:
- Абе, мамо, какво правиш! Защо си играеш!
- Не си играя! Аз обичам хем да ям таратор, хем да пия.
Grinning

# 391
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Хих. Това ми напомни реплика на дъщеря ми. " А мамо ти като беше бебе, аз те гушках и те возех с количката."

Това е напълно възможно да се е случило...в предишен живот.Децата имат способността да си спомнят такива неща до определена възраст.След това са някакви проблясъци,като дежавуто или просто странно усещане.
Та,в този ред на мисли,може вашето детенце да е преродена ваша баба,дядо или близък роднина,който е починал Simple Smile
По принцип съм много невярващ човек, но докато бях бременна с нея починаха 3- ма мои близки. Като ми кажеше така и  се сещах за баба ми- много мъчно ми беше когато ми казаха след погребението и, че вече я няма.

# 392
  • Мнения: 3 439
Моето напоследък като говори с някого обяснява, че през септември става на 6 години, а през март - на 6 и половина.
Ами аз съм родена през март, а брат ми през септември, на една и съща дата. Та и на 33, аз все още разправям как на неговия рожден ден, празнувам и аз Joy
Pospalancho Hug

# 393
  • Мнения: 18 298
Моята пък се кани да сменя ролите - „Когато ти станеш бебе, а аз стана майка...” Stuck Out Tongue Winking Eye

# 394
  • София
  • Мнения: 5 945
Моята пък се кани да сменя ролите - „Когато ти станеш бебе, а аз стана майка...” Stuck Out Tongue Winking Eye
А, те ролите ще се сменят, като остареем прекалено хората сме бетер бебета... та право е детето. Така ще стане някой ден.

# 395
  • Мнения: 921
Карам през улица осеяна с дупки и госпожицата се обажда отзад:
Мамо, стига си друскала колата така, че тате ако разбере ще откачи! Laughing

# 396
  • София
  • Мнения: 9 534
Преди време, не помня на колко години беше, щерката ми зададе следния въпрос докато се возехме в автобус на градския транспорт:
- Мамо, защо автобусът подскача, а не вози?
Хората прихнаха да се смеят. Ми право беше детето. Друсаше си по дупките сериозно. Head Band

# 397
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 666
Мая, на почти 4г вече ми дава акъл, докато шофирам.
Пояснявам:
Имам книжкахот към 5 години вече, но не към нито особено активен, нито пък перфектен шофьор. Освен това, когато баща й седи до мен и аз шофирам съм тотален спек, все едно в неговите крака са педалите. Съответно, когато аз карам, а децата и баща им се возят сме пълен ужас... Аз съм спек, той мрънка на всяка маневра... Rage Въобще чуват децата интересни неща...

Возя веднъж само нея, в столчето отзад. Паркирам и ми отнема поне 3-4 маневри, колата гасне, аз пуфтя... А отзад се чува:
 - Мамооо, не така, наляво завърти! Защо сега толкова бавно?!? Давай по-бързо!!!

Ей, много ме тормозят всички с това шофиране!!!

# 398
  • Мнения: 5 059
Мая, на почти 4г вече ми дава акъл, докато шофирам.
Пояснявам:
Имам книжкахот към 5 години вече, но не към нито особено активен, нито пък перфектен шофьор. Освен това, когато баща й седи до мен и аз шофирам съм тотален спек, все едно в неговите крака са педалите. Съответно, когато аз карам, а децата и баща им се возят сме пълен ужас... Аз съм спек, той мрънка на всяка маневра... Rage Въобще чуват децата интересни неща...

Возя веднъж само нея, в столчето отзад. Паркирам и ми отнема поне 3-4 маневри, колата гасне, аз пуфтя... А отзад се чува:
 - Мамооо, не така, наляво завърти! Защо сега толкова бавно?!? Давай по-бързо!!!

Ей, много ме тормозят всички с това шофиране!!!

С шофирането и цветущия език на повечето шофьори става много интересно понякога с децата.
Позната ми разказва как докато карала някакъв я засякал и 4 годишното и изръсило:"ще ти видя сметката бе ей!"
Това отправено към другия шофьор...от кой ли го е чуло Wink

# 399
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 666
Много псувам докато карам - Факт! Обаче, когато Гъбката (щото попива всичко) е отзад ми се изплъзва само едно:
- Аре, бе човеееек!!!

Тя винаги го употребява в най-точен момент и напълно смислено!

# 400
  • Мнения: 2 404
сега като ви чета за шофирането и се сетих за един случай
Хлапето на около 5 г, имаше мания да помни номерата и марките коли. Баща му шофира из квартала, по задачи и се ядосва съобразявайки се, /нецензурно/ заради детето. В този момент един ни засече пътя и малкия вика - ТАТE ТАТЕ, този един път вече беше ЦЪРВУЛ.

Не знам дали точно тази кола ни е засичала друг път или подобна - явно баща му е избухнал с Ей цървул, та .... хлапето ни нареди Satisfied няколко години минаха, но като шофирам и ме засече някой, и се сещам, че може и тоя да е цървул Wink

# 401
  • Мнения: 1 678
И рязко сменям шофьорската тема-мъжът ми ходи да играе футбол през свободното време,правят си клипчета и малкия гледа един такъв клип и се кефи...Баща му казва:"Ето,имам един фен,ама истински!" Grinning и вече се кипри там и пита детето:"Хайде тати,кажи кой е най-добър от тея чичковци!" (като разбира се е сиг ,че детето ще посочи него)..."Ами тате,никой"...каза синковеца 😂

# 402
  • Мнения: 3 025
Мая, на почти 4г вече ми дава акъл, докато шофирам.
Пояснявам:
Имам книжкахот към 5 години вече, но не към нито особено активен, нито пък перфектен шофьор. Освен това, когато баща й седи до мен и аз шофирам съм тотален спек, все едно в неговите крака са педалите. Съответно, когато аз карам, а децата и баща им се возят сме пълен ужас... Аз съм спек, той мрънка на всяка маневра... Rage Въобще чуват децата интересни неща...

Возя веднъж само нея, в столчето отзад. Паркирам и ми отнема поне 3-4 маневри, колата гасне, аз пуфтя... А отзад се чува:
 - Мамооо, не така, наляво завърти! Защо сега толкова бавно?!? Давай по-бързо!!!

Ей, много ме тормозят всички с това шофиране!!!

С шофирането и цветущия език на повечето шофьори става много интересно понякога с децата.
Позната ми разказва как докато карала някакъв я засякал и 4 годишното и изръсило:"ще ти видя сметката бе ей!"
Това отправено към другия шофьор...от кой ли го е чуло Wink

Аз знам за едно момченце, което на 3 години се ядосало нещо на майка си и и казал " Ще те запаля"... и той все от някъде го е чул... 
Децата много копират родителите си.

# 403
  • Пловдив
  • Мнения: 14 397
За мойто (3г) всичко минало е "одеве".
За моята пък и далечно минало, и далечно бъдеще са "отдавна".
Но когато аз самата бях дете, седях на една масичка в градината с един Васко, който ми беше казал, че филма "Тримата мускетари" ще го дават пак, но много отдавна.
Също "по всеки ден".

Колкото до давенето, и ние имахме такава случка. Тя беше на около две години и половина, когато брат и се цопна в гребния канал, докато се разхождахме там. И двамата с баща му наскачахме да го вадим. Само че заради жабунясалото хлъзгаво дъно няма как да излезеш, без да се хванеш за брега - не можеш едновременно да държиш детето и да излезеш. И не можем да го извадим, дори и двамата заедно не успявахме, само стоим вътре и го придържаме на повърхността - добре, че дойде един човек, пазач май, и го измъкна. Излязохме и ние - тримата мокри до ушите. Дъщерята в това време стои отвън и реве.
След няколко месеца разказвала на бавачката: "Коко събори мама и татко във водата, а аз стоях отвън и плачех".

# 404
  • София
  • Мнения: 9 534
Хахаха, разби ме интерпретацията на малката! Laughing Децата с една своя дума могат в затвора да ни вкарат, ако се слушаше мнението им в съда. Така обясняват понякога, че свят да ти се завие. Laughing

Моето почти 6-годишно тази сутрин изпусна пакет с боб на пода и бобът се разпиля на всички посоки. Не й се карах , само я попитах къде е понесля този боб и с каква цел. Но тя държеше да се оправдава и вместо отговор на въпроса ми зададе свой въпрос:
- Мамо, но ти не знаеш ли, че боба сам е виновен, че му се спука пакета и се разсипа?

Общи условия

Активация на акаунт