Нещо смешно, което децата казаха - 11 тема

  • 75 010
  • 743
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 10 210
Вървя си по тротоара в силно забързан ход. Срещу мен баща с малката му дъщеричка. Съвсем наближихме и преди да се разминем, чувам: "татко, виж на тази какичка как й подскача косата" 😄. Така са децата - каквото им е пред очите, това им е на устата, няма тактичност-нетактичност.

# 496
  • Мнения: 9 866
"Каката с подскачащата коса"
Wink)

# 497
  • София
  • Мнения: 9 534
И моето супер тактично тази сутрин ме попита защо старецът с когото се разминахме носи смешна шапка. Проведохме беседа, че щом той си я харесва, значи не е смешна, но нещо не успях да я убедя в тезата си.
Надявам се, че клетникът не ни е чул. Беше достатъчно далеч от нас, а и от улицата идваше шум.

# 498
  • Мнения: 10 598
- Утре, след градината, ще те водя на концерт.
- А, не! Там има много хора, ще ми се запуши езика!
- Grinning
- Там ще викат много и даже ще ми се запуши цялото око! Не се смей! Не мий смешно!

Grinning Grinning

# 499
  • Мнения: 1 678
Вчера сме в цветарския магазин,по едно време незнайно защо,детето ми задава въпроса :"Мамо,ти да не пръцна?" Joy Значиии,умрях си от смях,цветарката също....

# 500
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 666
Котаракът дебне птички на прозореца. Мая - 4г., пита какво се случва.. аз обяснявам напоително за хранителните павици на хищниците в природата...
В един момент разговорът се завъртя около прелетните птички. Казвам кои са те, кой остават да зимуват тук...
 Заключние:
- Ахааа, значи врабченцата, гълъбите и свраките си слагат ръкавички, шалчета и шапчици... Такива, като на дяда Коледа!
Казва Мая с грейнал от откритието си поглед! Heart Eyes

# 501
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
"-Мамо, ти вчера каза, че когато утре стане днес еди-си-какво" съвсем правилно изречение бях й казала вчера, че утре еди-си-какво. Аз се обърках, докато слушах.Joy

# 502
  • София
  • Мнения: 5 945
"Тати,  аз утре като бях голяма се удавих на морето два пъти" - има предвид че когато била на море се нагълтала с вода два пъти.  В главата й е пълна каша с времето. 😀

# 503
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 666
На плажа, тази година. Мая я е страх от "ДЪЛБОКАТА ВОДА"... Не влезе повече от 1 метър навътре, без значение от увещанията ни. Последният ден се пречупи и с баба и дядо влязоха в МОРЕТО. Плискат я вълни, тя влиза и излиза... Идилия Grinning
По обяд дойдоха другите баба и дядо. За да покаже колко е напреднала, ги хваща за ръцете и ги повежда в морето, до нейните гърди - има няма 70 см... Scream
След обедната дрямка - следното изявление:
- А пък Аз, днес плувах из дълбините СЪВСЕМ САМА!
Баща ѝ я обяви за годна да практикува право...

# 504
  • София
  • Мнения: 1 363
Седим си тримата в стаята и в един момент се чува пръцване.
Той:  Аз бях.
Тя: Не, аз бях.
Той: Аз бях!
Тя: Аз!! - след известно време спор кой е пръцнал тя се предава:
 - Винаги ти, винаги ти!!! А кога аз!?

# 505
  • Мнения: 5 059
Седим си тримата в стаята и в един момент се чува пръцване.
Той:  Аз бях.
Тя: Не, аз бях.
Той: Аз бях!
Тя: Аз!! - след известно време спор кой е пръцнал тя се предава:
 - Винаги ти, винаги ти!!! А кога аз!?


😀😀😀  Нещо днес ми е много ниско настроението,но коментара ти ме накара искрено да се засмея. Благодаря ! 😊
Сготви им боб или леща на малчуганите, ще им дадеш повод за веселба 😋

# 506
  • Мнения: 1 326
На мен пък ми напомни за периода, в който дребния искаше всичко, което големите имат. След разходка в гората, ги проверявам за кърлежи. Намирам при двама и тъкмо с облекчение установявам, че поне малия е пожален, чувам: - Искам и аааз кърлееж!

# 507
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 666
Пазарим се за приказка.
Коментарът на Мая е:
- После, за довечера, искам сега, приказка една!

# 508
  • Мнения: 10 598
Малкия говори по Скайп с баба си и леля си. Обяснява им как са спряли тока преди няколко дни:

- Да ти кажа ли, а пък после днеска спря тока. Спря и пак се оправи и пак спря и пак изчезна. Оправяха едни контролни кабели. Знаете ли? Едни огромни кабели! Сигурно е влезнал някакъв вирус в кабелите!

# 509
  • Мнения: 1 456
Лятото, отиваме на море. Детето на 2г (не помни вероятно на 1г какво е било). Преди морето ходихме няколко пъти на басейн, да се попечем, винаги на места с детски басейни. Та, излизаме на плажа, малкият се оглежда в двете посоки и се обръща недоумяващо към мен с думите:  -А къде е детския басейн?

Общи условия

Активация на акаунт