Избор на столче за кола - 2

  • 41 346
  • 769
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 237
Тази закопчалка е полезна, ако детето си измъква ръцете от коланите.

Дс ,идеята ми е ,че това не оправя проблема ,че детето е с яке(да не изхвръкне докато е с якето при птп), то просто служи да не си вади ръцете.

# 226
  • Мнения: 2 241
С риск да прозвуча грубо, смятам че ако някой има намерение да вози детето си с яке/космонавт/недобре закопчано, то е напълно безсмислено да си купува хубав сигурен стол.
Краш тестове се правят при спазване на санитарен минимум от мерки, една от които е именно правилното закопчаване (което изключва наличието на якета и други подобни обемни дрехи)

# 227
  • Мнения: 687
Закопчалката на гърдите не е предвидена да пази в случай на катастрофа - дори при оригиналните си пише, че най-вероятно ще се откопчеят, при китайска без сертификат вече пък съвсем не е ясно какво ще стане - дали ще се отвори, дали ще се счупи или нещо друго.

Ако се отвори или счупи, то пак си отиваме на това, че коланите са твърде широки, защото не може да се затегнат поради обемната дреха, поради което е възможно детето да изхвърчи от столчето, дори при скорост от 50км/ч, а дори и на градско се случва по булевардите да се вдигне и по-висока (вижте краштестове с яке в youtube).

Ако не се отвори или счупи, пък е възможно да се изкриви и да не може да се отвори, което да попречи на бързото изваждането на детето от столчето след инцидента, което може да е ужасно опасно! Това е една от причините подобни закопчалки да са забранени за използване в столче за кола в много от европейските държави.

# 228
  • Мнения: 131
Не съм знаела, че е опасно Anguished
А после как обличате бебето с космонавта примерно? На мен преместването от Макси козито към зимния кош ми е стресиращо в колата, че камоли да и обличам и космонавта там 🙄

# 229
  • Мнения: 237
Да се отчета ,че взех britax evolva 123 sict.Хубаво е . Стабилно. Виждами се надеждно. Седналото положение не е изправено на 90 градуса, а малко полегнал.Днес детето ми заспа в движение и главата и не клюмна ,както на старото.Има и положение с по- голям наклон за полегнало ,но досадното ,е че трябва да се размонтира стола и така да се нагласи,но за в града не мисля ,че е толкова наложително

# 230
  • Сф
  • Мнения: 4 764
Моето в понеделник ще пристигне при превозвача в Англия. ХВанах го на 102 лири и съм много доволна.

# 231
  • Мнения: 553
Някой има ли britax advantafix 3 да сподели мнение?

# 232
  • Сф
  • Мнения: 4 764
Имам впечатления от меренето му в магазина. Дъщеря ми е 98см, 13,5 кг и сега й е ок. Вижда ми се доста тясно и не вярвам детето да избута до 12г в него. Иначе много стабилно изглежда

Механизмът за издърпване на коланите върви много лесно и гладко. Има наклонено положение, както и котва за  захващане зад седалката.

https://---shortener8712-svWSMPT

# 233
  • Sofia
  • Мнения: 5 933
Децата до 10-12год в повечето случаи дърпат най-вече на височина, така че столчетата могат да изглеждат тесни, но всъщност им стават за доста дълго време.

# 234
  • Мнения: 99
Здравейте, някой с мнение за СYBEX Gold Pallas S-Fix 2-in-1? Благодаря

# 235
  • София
  • Мнения: 1 033
Здравейте,

Търсим столче за наследника. Последният към момента е на 6 месеца (6.5 кг. и 67-8 см). Колата ни, обаче няма изофикс. Важно ни е да можем да го возим, възможно най-дълго в посока, обратна на движението, и да има добри показатели на краштестовете. Ако е възможно, да е група 0+-1, тъй като сегашната кошница е взета назаем, за да я ползваме от време на време с таксита и трябва да я върнем. Бюджетът ни е около 600 лв.

Ако някой може да помогне, ще сме супер благодарни, тъй като и двамата с ММ сме боси в това отношение! 

# 236
  • Мнения: 2 241
Axkid Minikid или Axkid Move. Може да ги пробвате в Бритакс на Околовръстното.

# 237
  • Мнения: 132
Здравейте на всички! Въпроса ми е следния,имам количка Stokke V6 и столче за кола Stokke Izi go Modular  и isofix Kiddy Evoluna,мога ли чрез някакви адаптери да свържа столчето към този изпофикс да не купувам специално за модела на количката? Благодаря ви

Последна редакция: пн, 04 фев 2019, 11:26 от Penelope88

# 238
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Здравейте на всички! Въпроса ми е следния,имам количка Stokke V6 и столче за кола Stokke Izi go Modular  и isofix Kiddy Evoluna,мога ли чрез някакви адаптери да свържа столчето към този изпофикс да не купувам специално за модела на количката? Благодаря ви

Не.
За Stokke Izi go Modular е предвидена Isofix база BeSafe iZI Modular
За базата isofix Kiddy Evoluna е предвидено столче за кола Kiddy

За всяко столче е предвидена съответната база, няма универсалност и взаимозаменяемост между марките, често и между различните модели на марките.

Isofix база BeSafe iZI Modular може да бъде ползвана, както за Stokke iZi Go MOdular и BeSafe iZI Go Modular, така и за следващото столче за кола BeSafe iZI Modular, което е предвидено до 18 кг. с възможост за монтаж и в двете посоки до приблизително 4 год. или 105 см..

# 239
  • Мнения: 3 794
Здравей, Рошко!

Разглежам столчетата на сайта и разбира се, не мога да реша кое столче е най-добре да купим.
Имаме бебе на 5 месеца. Желанието ми е да купим столче, което да ползваме до 4г. Задължително е да има Isofix, както и да е с добри показатели на краш тестовете. Също така искам да има позиция за сън. Колебая се за коя група да гледам - 0/1 или само 1. Ако може да ми предложиш по 2-3 варианта от двете групи.

Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт