Избор на столче за кола - 2

  • 41 125
  • 769
  •   1
Отговори
# 360
  • Варна
  • Мнения: 1 471
Благодаря за помощта, макар и поднесена по този начин Simple Smile Замисляла съм се за нещата, които сте описали, но честно казано до момента никога не ми е хрумвало, че столчетата имат едва ли не срок на годност... Столчетата, които съм гледала, са нови модели и честно казано май няма как да са ползвани повече от 5 години, но това е съвсем отделна тема. Ако пък са участвали в злопулука едва ли ще изглеждат нови и запазени, не вярвам някой да влага в ремонт на подобно столче, което да продаде втора ръка, тъй като инвестицията ми се вижда сериозна, но не ми се навлиза в размисли и страсти на тази тема.
Решението дали да е втора ръка или чисто ново така или иначе не е взето и казаното от Вас ще бъде обмислено.

Все пак, ако може да препоръчате една от двете марки, би било още по-полезно.


Извинявам се, ако съм звучал грубо!
Не марките са проблема, в случая марките които сте подбрали в никакъв случай, не са лоши.
По - скоро проблемът седи във "втора употреба"
Не мога да коментирам "нови втора употреба"
Имайте предвид, че не е задължително следите от злополуката да са видими с просто око.
Срок за годност столчетата за кола имат, това е и причината на пластмасовото тяло да е изписана датата на производство на столчето за кола.

# 361
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Пластмасите с времето стареят. Сигурно това има предвид Рошко. Един силен удар не винаги остава видима следа, но компрометира устойчивостта.

# 362
  • Варна
  • Мнения: 1 471
Пластмасите с времето стареят. Сигурно това има предвид Рошко. Един силен удар не винаги остава видима следа, но компрометира устойчивостта.


Точно така, но не само пластмасите.
Хубавите столчета за кола от вътрешната страна имат пълнеж от експандиран полистирен (в Бг. го наричаме стиропор) с определена плътност, който представлява енергоемкият материал. С времето той също старее.
Температурните разлики уморяват материалите и те губят еластичността си.
Като нови най - добрите столове в посока на движението осигуряват безопасност 60% (на 100 катастрофи 40 пострадали) след 5-6 години тази безопасност може да е 10-20-30 % (в зависимост от начина на ползване).
При тези които са обратно на движението е малко по -различно, че при тях новите осигуряват приблизително 92%, но пък те се ползват от най - малките, които имат най - голяма нужда от максимална защита и от хора които искат да осигурят такава, за вече по - големите си деца. Разбира се тяхната също намалява, просто началната безопасност е доста по - висока.
При злополука пластмасата може да получи микро пукнатини, които да не са видими, стиропора да се смачка, счупи и т.н.

# 363
  • София
  • Мнения: 3 713
Здравейте, имам следното питане. Кошница да новородено поставена на задна седалка с колани трябва ли да опира в предна седалка или трябва да има разстояние между тях? Ако може малко по-подробно обяснение, че разбрах, че не трябва, но не разбрах защо. Благодаря предварително.

# 364
  • Мнения: 2 170
Бих ви посъветвала да си вземете Cybex, но това е просто , защото ние използвахме такова столче и сме доволни( cloud Q). Както вече са обърнали внимание според мен със столчето не трябва да се прави компромис. По-добре е наистина количката да е втора употреба или не толкова скъпа, а да се инвестират повече в столчето.

# 365
  • Варна
  • Мнения: 1 471
Бих ви посъветвала да си вземете Cybex, но това е просто , защото ние използвахме такова столче и сме доволни( cloud Q). Както вече са обърнали внимание според мен със столчето не трябва да се прави компромис. По-добре е наистина количката да е втора употреба или не толкова скъпа, а да се инвестират повече в столчето.


Според мен столчетата за кола, които имат опция да лягат са вариант, само в случаите, когато няма да се ползва кош за новородено.
В останалите случаи опцията е по - скоро недостатък поради по - високото тегло.
Още повече, че в автомобила, столчето за кола не трябва да е в легнала позиция.

Здравейте, имам следното питане. Кошница да новородено поставена на задна седалка с колани трябва ли да опира в предна седалка или трябва да има разстояние между тях? Ако може малко по-подробно обяснение, че разбрах, че не трябва, но не разбрах защо. Благодаря предварително.

Хубаво е да прегледате инструкцията за употреба.
Според мен, трябва или да са опрени или разстоянието между тях да е достатъчно голямо за да сработи заключващата система на колана (според някои инструкции 20 см.).
Важно е обаче, дръжката за носене да е вдигната или да е опряна в облегалката на автомобила (съгласно инструкцията за употреба), защото служи като буфер в случай на удар отзад (повечето родители не използват така)

Последна редакция: ср, 24 апр 2019, 16:04 от AnMary

# 366
  • Мнения: 2 170
Бих ви посъветвала да си вземете Cybex, но това е просто , защото ние използвахме такова столче и сме доволни( cloud Q). Както вече са обърнали внимание според мен със столчето не трябва да се прави компромис. По-добре е наистина количката да е втора употреба или не толкова скъпа, а да се инвестират повече в столчето.


Според мен столчетата за кола, които имат опция да лягат са вариант, само в случаите, когато няма да се ползва кош за новородено.
В останалите случаи опцията е по - скоро недостатък поради по - високото тегло.
Още повече, че в автомобила, столчето за кола не трябва да е в легнала позиция.
Самото столче НЕ може да се постави в колата в легнало положение така или иначе🙂

Голям плюс е когато малкото иска да гледа какво се случва навън, а не може да го сложите в седалка 6+ . Тогава е в легнало положение и може да следа навсякъде.

# 367
  • Варна
  • Мнения: 2 740
Здравейте !
Имам чуденка за 2 столчета на Britax и приемам съвети, + и - за тези модели.
Единият модел е Britax Römer FIRST CLASS PLUS,
другия е Britax AXKID MOVE , ако някой има AXKID REKID, може и за него да сподели мнения.
На този етап нямаме изофикс в колата, за това сме се спрели на тези модели, защото стават с колани.

Другия ми въпрос е Britax Römer FIRST CLASS PLUS пише, че става до 13 кг обратно по посока на движение, а моята дъщеря както е тръгнала ще е 13кг сигурно на 2 години ! Тоест килограмите или см имат по-голямо значение в случая за обратно по посока на движение ?

# 368
  • Мнения: 15
Здравейте, колебая се между BeSafe iZi Flex FIX i-Size и Britax Römer Kidfix II XP SICT. Моля за мнения и съвет, благодаря!

# 369
  • Мнения: 2 241
Miss v, Axkid е друга марка, просто в бг я внасят представителите на Бритакс.
При изброените столчета, Акскид са най-добрият избор!

Готино момиче, разликата между двата не е много голяма. Аз обаче бих предпочела Бритакса заради топ тетъра и заради удълженото ползване на 5-точкпвия колан

# 370
  • Мнения: 2 114
Здравейте, колебая се между BeSafe iZi Flex FIX i-Size и Britax Römer Kidfix II XP SICT. Моля за мнения и съвет, благодаря!

Ние имаме посочения от теб модел на Бритакс.
Лесно за монтаж и демонтаж (премесваме го често, защото сме с две коли), удобно е на детето - то самото така казва, а то може и да съпостави с предните столове. Единият пак беше на Бритакс и му беше изключително удобен и на дълъг път, а другият беше на Рекаро и казваше, че не му е удобен.

# 371
  • Варна
  • Мнения: 1 471
Готино момиче, разликата между двата не е много голяма. Аз обаче бих предпочела Бритакса заради топ тетъра и заради удълженото ползване на 5-точкпвия колан

Поради ред причини не ми се отговаря на въпроса на gotino momiche, но .....

топ тетъра???
5-точкпвия колан???

Запитването на gotino momiche е за столчета за кола за деца с тегло 15-36кг. и двата нямат топ тетър, както и 5 точкови колани.

# 372
  • Мнения: 2 241
Да, объркала съм се с адвансафикс. Грешката е моя.

# 373
  • Мнения: 15
Рошко, не разбирам коментара ...не съм специалист и моля за компетентно мнение...

# 374
  • Варна
  • Мнения: 1 471
Рошко, не разбирам коментара ...не съм специалист и моля за компетентно мнение...

Коментарът ми е, че Диамантче е коментирала съвсем друго столче за кола на Britax, което е предвидено за деца от 9-36 кг.

Основната разлика между двата стола е във възможността BeSafe iZi Flex да се регулира в положение за почивка.
Има и други разлики, но да кажем, че те не са толкова големи.
И в цената разбира се Grinning

Общи условия

Активация на акаунт