Избор на столче за кола - 2

  • 41 337
  • 769
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 119
Здравейте, имам нужда от съвет.
Ще купувам стол за кола, дъщеря ми е на 1 г. Бях се спряла на Be safe Izi modular, но сега се двоумя дали да взема до 18 кг или до 25 (другите ми варианти са Izi plus или Izi kid). Тези до 18 кг предполагам ще са по-удобни за малко дете, но пък в стол до 25кг ще я возим обратно на движението по-дълго Thinking
Също моля притежателите на тези столове да споделят дали са удобни за детето.
Рошко и останалите запознати, вие кой от трите бихте взели за детето си?
Благодаря ви.

# 541
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Тара не гледай килограмите Ами ръста на детето.
Ние купихме Би сейф Изи кид Х2 и сайз когато детето беше на около 7 м и го ползваме още и му е удобно в момента е на 3 г и 2 м . Висок е 100см, столчето е до 105 см та смятам още година ще може да се ползва. Килограмите на столчето са до 18, моят син е 15 в момента и не вярвам за година да качи 3 кг, тоест ще израсте столчето на височина по бързо от на кг.

Използвам случая и да споделя впечатления от столчето, което закупихме за пътувания в чужбина Макси кози родификс еърпротект. Столчето е леко, лесно се монтира, като всички столчета от тази група може и с изофикс може и без. Удобно и меко е, като цяло сме доволни особено за съотношение качество цена обем и кг на самото столче. Столчето заема сравнително малко място в колата използвахме Тойота Ярис хибрид при нашето пътуване в Шотландия и спокойно двама души седяха отзад до столчето. Пише на самото столче че е подходящо за деца в диапазона 15-36 кг и над 3 г, но според мен е хубаво детето да е поне 105 см, тоест на нашето дете му беше леко голям стола. Има опция за регулиране в движение на наклона за почивка. Ние ще го използваме още веднъж в края на август за пътуване до България и после ще си чака реда догодина да го сложим за постоянно в нашата кола. Не мисля, че ще го използваме до 12 г защото това са поне 8 г, аз мисля, че едно столче ми изтича годността след 4-5 но тъкмо тогава ще може да купим нещо ново с още по добри характеристики.

Призовавам всички возете си децата обратно на движението възможно най дълго поне до 3.5 или 4 г.

# 542
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Здравейте, имам нужда от съвет.
Ще купувам стол за кола, дъщеря ми е на 1 г. Бях се спряла на Be safe Izi modular, но сега се двоумя дали да взема до 18 кг или до 25 (другите ми варианти са Izi plus или Izi kid). Тези до 18 кг предполагам ще са по-удобни за малко дете, но пък в стол до 25кг ще я возим обратно на движението по-дълго Thinking
Също моля притежателите на тези столове да споделят дали са удобни за детето.
Рошко и останалите запознати, вие кой от трите бихте взели за детето си?
Благодаря ви.

Смятам и двата за добър избор, ще е важно да съобразите:

1. колко дълго искате да го ползвате
IZi Modular е до 105 см. (приблизително 4 год.), iZi Plus е до 115 см. (приблизително 5 год.).
Рядко децата достигат максималните килограми на столчетата за кола.

2. Колко често ще го местите от кола в кола.
iZi Modular се монтира посредством изофикс и монтажът е бърз и удобен.
iZi Plus се монтира с коланите (тъй като системата изофикс е предвидена до общо тегло 33 кг., детето + столчето за кола) и изисква малко повече усилия. Има допълнителни колани, които се монтират в основата на предната седалка.

3. Има ли вероятност да ползвате изофикс базата за следващо дете
Изофикс базата на iZi Modular може да бъде ползвана и за столче за кола до 13кг. - iZi Go Modular, ако има вероятност за следващо дете, тя може да е полезна и да спести допълнителни разходи (в зависимост от възрастовта разлика между децата)

4. Колко място имате в автомобила
Бих препоръчал iZi Modular и за малки автомобили, тъй като изофикс базата може да се регулира и в началото да заема по - малко място, като в последствое разстоянито за краката може да се увеличава в 3 позиции в зависимост от ръста на детето.
iZi Plus също може да регулира разстоянието за краката, благодарение на предната скоба, но по принцип заема повече място в автомобила и е нужно той да разполага с повече място.

# 543
  • Мнения: 119
Благодаря ви за помощта!
Спряхме се на Be safe Izi modular i-size, поръчахме го от сайта на Рошко, признателни сме за подробните обяснения, темата ни беше безкрайно полезна Hug Колата ми не е голяма, а и отвреме-навреме ще местим стола в друга кола, последният пост на Рошко наклони везните в полза на Izi modular.
След време ще споделя впечатления, дъщеря ми е от децата, които протестират шумно срещу возенето в кола, всяко пътуване с нея е предизвикателство, надявам се столът да й е удобен и гледайки от по-високо, да се разсейва.
Пожелавам на всички успешен избор и дано никога не се убежаваме колко сигурни всъщност са кошниците и столчетата ни Flowers Four Leaf Clover

# 544
  • БГ
  • Мнения: 1 271
Здравейте,
дъщеря ми е на 11 месеца и се спрях на това столче за кола https://www.amazon.de/Clamaro-Autokindersitz-mitwachsender-Kinde … 7PK4GC799X92MYYV3 как ви се струва?

# 545
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Здравейте,
дъщеря ми е на 11 месеца и се спрях на това столче за кола https://www.amazon.de/Clamaro-Autokindersitz-mitwachsender-Kinde … 7PK4GC799X92MYYV3 как ви се струва?

На мен ми се струва, че това, че е от Амазон не означава, че си струва Laughing

# 546
  • Мнения: 500
Може ли някой да каже какви са разликите между britax dualfix и britax dualfix i size??

# 547
  • София
  • Мнения: 3 715
I size е новия стандарт, с подобрения от към защита някакви и пластмасата отпред е по-устойчива. Това разбрах при търсенето.. в София има магазин на Бритакс и приятелки казват, че мъжа бил много подробен и може да тестваш в колата си. Иначе аз взех Britax Dualfix стария модел и са сега сме много доволни. Детето обича да се вози в колата с него и никога до сега не е мрънкал, дано и занапред да е така. Единствено като минус отчитам, че като е дълбоко заспал главицата му клюма напред. Не знам останалите столчета дали имат по-удобни позиции за сън, на мен ме ми беше приоритет и не съм чела за тези неща. Сега гледам някакви ленти за глава за пътуване и още ги мъдря дали са безопастни.

# 548
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Деси, тези ленти не са безопасни Simple Smile
Ние сме с BeSafe и най-легналата позиция е удобна за спане и главата не клюма напред.

# 549
  • На остров
  • Мнения: 13 498
За клюмане не знам дали има решение, но това не е най важното.
При нас клюма, но я понамествам ако съм до него и така.

# 550
  • София
  • Мнения: 3 715
Хммм защо не са безопасни, Мис, знаеш ли? Иначе подозирах, че така ще се окаже. Ами ние сме с куче в багажника и до Калин се вози един куфар, а аз отпред. А и е свикнал да не съм до него и не ми се иска да разваляме режима. Иначе и аз я намествам, но при всяко даване на повече газ пак клюма. Неделя пътуваме за море и ми се щеше да пътуваме с такава лента, но явно няма да го бъде. Да, наистина не е най-важното съгласна съм.

# 551
  • Мнения: 8 934
И на синът ми главата клюмваше в предния стол, в новия, който е с голям подглавник, вече не е така. Не вярвах, че това има значение, но явно има. Столът е Чико Оазис.

# 552
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Хммм защо не са безопасни, Мис, знаеш ли? Иначе подозирах, че така ще се окаже. Ами ние сме с куче в багажника и до Калин се вози един куфар, а аз отпред. А и е свикнал да не съм до него и не ми се иска да разваляме режима. Иначе и аз я намествам, но при всяко даване на повече газ пак клюма. Неделя пътуваме за море и ми се щеше да пътуваме с такава лента, но явно няма да го бъде. Да, наистина не е най-важното съгласна съм.

Според мен, по - важното за безопасността е да приберете куфара в багажника, защото всички свободни предмети в автомобила са опасни в случай на злополука.
Ще представлява голям и тежък предмет, който ако удари някого резултатът няма да е добър.

# 553
  • София
  • Мнения: 3 715
Да, съгласна съм. Куфара е със специални колани, няма как да затисне бебето дори и нещо да се случи недай Боже. Иначе мъжа ми е маняк на тема безопасност и дори чанта не слага свободно на седалката като се возим.

# 554
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Desi а защо куфара не е в багажника ?

Общи условия

Активация на акаунт