Избор на столче за кола - 2

  • 41 345
  • 769
  •   1
Отговори
# 240
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Здравей, Рошко!

Разглежам столчетата на сайта и разбира се, не мога да реша кое столче е най-добре да купим.
Имаме бебе на 5 месеца. Желанието ми е да купим столче, което да ползваме до 4г. Задължително е да има Isofix, както и да е с добри показатели на краш тестовете. Също така искам да има позиция за сън. Колебая се за коя група да гледам - 0/1 или само 1. Ако може да ми предложиш по 2-3 варианта от двете групи.

Благодаря предварително!

Дете на 5 месеца няма как да ползва столче за кола от група 1.
Група 0-18, означава, че столчето може да бъде монтирано обратно на движението, но не всички са подходящи преди 6 месеца. Зависи от коланите и минималната им височина.
Да препоръчам няма да е коректно тъй като не знам нужните параметри.
Има много условия в зависимост от начина на живот, автомобила, детето, няма как да бъдат разгледани във форума.

# 241
  • Мнения: 3 794
Ние в момента имаме столче, което също е с изофикс, монтира се обратно на движението, но просто не ми харесва. Не е удобно на малката, но го взехме като част от комплекта с количката.
Към момента не пътуваме на дълги разстояния - само в града и то 1-2 пъти седмично.
За лятото обаче искам да имаме столче, което да е удобно и сигурно.
Иначе малката преди 20 дена беше 6кг и 62см.

# 242
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Ние в момента имаме столче, което също е с изофикс, монтира се обратно на движението, но просто не ми харесва. Не е удобно на малката, но го взехме като част от комплекта с количката.
Към момента не пътуваме на дълги разстояния - само в града и то 1-2 пъти седмично.
За лятото обаче искам да имаме столче, което да е удобно и сигурно.
Иначе малката преди 20 дена беше 6кг и 62см.

Не ми харесва или харесва ми, при столчетата за коли не е правилното изречение.
Там е важна безопасността, дори понякога да е за сметка на комфорта.
Човешкият живот няма цена.

Имате време според мен за смяната на столчето за кола, освен ако не е "полско" до 10 кг.
Съветвам ви да почетете в интернет и да обиолите магазините които предлагат качествени столчета за кола.
Четенето по форумите често може само да ви обърка

# 243
  • Мнения: 3 794
Ние в момента имаме столче, което също е с изофикс, монтира се обратно на движението, но просто не ми харесва. Не е удобно на малката, но го взехме като част от комплекта с количката.
Към момента не пътуваме на дълги разстояния - само в града и то 1-2 пъти седмично.
За лятото обаче искам да имаме столче, което да е удобно и сигурно.
Иначе малката преди 20 дена беше 6кг и 62см.

Не ми харесва или харесва ми, при столчетата за коли не е правилното изречение.
Там е важна безопасността, дори понякога да е за сметка на комфорта.
Човешкият живот няма цена.

Имате време според мен за смяната на столчето за кола, освен ако не е "полско" до 10 кг.
Съветвам ви да почетете в интернет и да обиолите магазините които предлагат качествени столчета за кола.
Четенето по форумите често може само да ви обърка

Нашето столче в момента е на Пег Перего. "Не ми харесва" беше краткият начин да обобщя обективни критерии, поради които не искам да го ползваме още дълго време, а не каприз.
Прочетох доста неща в интернет, както и в темата. Преди година писах тук за насоки за столче за голямата ми дъщеря, тъй като на място в един магазин консултантите не бяха особено компетентни. Затова пиша тук за мнение, отзиви, насоки и препоръки. От високият клас столчета, изборът се свежда до 2-3, но има някаки малки разлики, които могат да бъдат от значение в изборът ни.
Благодаря за отделеното време!

# 244
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Ние в момента имаме столче, което също е с изофикс, монтира се обратно на движението, но просто не ми харесва. Не е удобно на малката, но го взехме като част от комплекта с количката.
Към момента не пътуваме на дълги разстояния - само в града и то 1-2 пъти седмично.
За лятото обаче искам да имаме столче, което да е удобно и сигурно.
Иначе малката преди 20 дена беше 6кг и 62см.

Не ми харесва или харесва ми, при столчетата за коли не е правилното изречение.
Там е важна безопасността, дори понякога да е за сметка на комфорта.
Човешкият живот няма цена.

Имате време според мен за смяната на столчето за кола, освен ако не е "полско" до 10 кг.
Съветвам ви да почетете в интернет и да обиолите магазините които предлагат качествени столчета за кола.
Четенето по форумите често може само да ви обърка

Нашето столче в момента е на Пег Перего. "Не ми харесва" беше краткият начин да обобщя обективни критерии, поради които не искам да го ползваме още дълго време, а не каприз.
Прочетох доста неща в интернет, както и в темата. Преди година писах тук за насоки за столче за голямата ми дъщеря, тъй като на място в един магазин консултантите не бяха особено компетентни. Затова пиша тук за мнение, отзиви, насоки и препоръки. От високият клас столчета, изборът се свежда до 2-3, но има някаки малки разлики, които могат да бъдат от значение в изборът ни.
Благодаря за отделеното време!

Ако искате да сравните определени модели, бих могъл да ви помогна, като ви посоча разликите които аз намирам, разбира се в случай, че ще Ви е полезно.

# 245
  • Мнения: 3 794
Скрит текст:
Ние в момента имаме столче, което също е с изофикс, монтира се обратно на движението, но просто не ми харесва. Не е удобно на малката, но го взехме като част от комплекта с количката.
Към момента не пътуваме на дълги разстояния - само в града и то 1-2 пъти седмично.
За лятото обаче искам да имаме столче, което да е удобно и сигурно.
Иначе малката преди 20 дена беше 6кг и 62см.

Не ми харесва или харесва ми, при столчетата за коли не е правилното изречение.
Там е важна безопасността, дори понякога да е за сметка на комфорта.
Човешкият живот няма цена.

Имате време според мен за смяната на столчето за кола, освен ако не е "полско" до 10 кг.
Съветвам ви да почетете в интернет и да обиолите магазините които предлагат качествени столчета за кола.
Четенето по форумите често може само да ви обърка

Нашето столче в момента е на Пег Перего. "Не ми харесва" беше краткият начин да обобщя обективни критерии, поради които не искам да го ползваме още дълго време, а не каприз.
Прочетох доста неща в интернет, както и в темата. Преди година писах тук за насоки за столче за голямата ми дъщеря, тъй като на място в един магазин консултантите не бяха особено компетентни. Затова пиша тук за мнение, отзиви, насоки и препоръки. От високият клас столчета, изборът се свежда до 2-3, но има някаки малки разлики, които могат да бъдат от значение в изборът ни.
Благодаря за отделеното време!

Ако искате да сравните определени модели, бих могъл да ви помогна, като ви посоча разликите които аз намирам, разбира се в случай, че ще Ви е полезно.

Аз съм се спряла единствено на това - Britax Romer Dualfix i-Size M , защото има всичко, което искаме Simple Smile Столът на каката е от 18кг нагоре, същата марка и ще вземем същият цвят, да са си комплект. Очертава се, когато малката израстне това до 18кг, каката да е израстнала нейното и съответно малката да го ползва.
Рошко, бих помолила, ако има нещо, заради което да НЕ избирам това столче, да ми напишеш Simple Smile

# 246
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Аз съм се спряла единствено на това - Britax Romer Dualfix i-Size M , защото има всичко, което искаме Simple Smile Столът на каката е от 18кг нагоре, същата марка и ще вземем същият цвят, да са си комплект. Очертава се, когато малката израстне това до 18кг, каката да е израстнала нейното и съответно малката да го ползва.
Рошко, бих помолила, ако има нещо, заради което да НЕ избирам това столче, да ми напишеш Simple Smile

Смятам, че изборът е добър.

Това което ще коментирам е по принцип (не само за конкретния модел, но за всички от този тип, с ротация) и се отнася само за очакванията за ползване обратно на движението до 4 год.
Според мен няма столче за кола с възможност за въртене, което да може да се ползва обратно на движението до 4 год. и причината за това е липсата на пространство за краката. При всички столове с ротация (независимо от марката и модела) разстоянието за краката е толкова малко, че вероятно ползването обратно на движението ще е ограничено до към 2 - 2.5 години.

# 247
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Имам 2 или 3 познати, които не са доволни от Dualfix. Най-добре пробвайте на място.....макар че едната ми позната не й хареса как стои монтиран стола в колата, другата не й харесва, че не изглежда удобен на детето - неща, които се установяват в последствие . При всички положения им я опция да се върне столът, ако не ви допадне

# 248
  • Мнения: 1 326
Аз малко встрани от дискусията в случай, че някой го интересува:
Един до друг Бритакс Еволва (като бустер 15-36кг) и Сайбекс солюшън 15-36кг в най-горна и най-долна позиция на подглавника.


Има малка разлика в най-долна позиция. Ако благоволят младежите ще ги снимам и тях в столчетата.

# 249
  • Мнения: 1 050
Столчетата Чиполино от по-високия клас смятате ли за надеждни? Какво е мнението ви? Видях, че са сертифицирани.

# 250
  • Sofia
  • Мнения: 5 932
По-добре погледнете дали са минали краш тестове.

# 251
  • Мнения: 33
Здравейте, бихте ли ми помогнали в избора на столче? Детето ми е на 7 месеца и тежи около 8кг. Ползваме в момента стол за кола-кошница, която беше в комплект към количката. Пише, че е за бебета от 0 до 10кг, но мисля, че вече ни е малка.
Според вас какво столче е подходящо да вземем 0-18 или 9-18? Колата ни няма изофикс. Иска ми се възможно най-дълго да пътува в посока обратна на движението, да е удобно за дълъг път, за спане, да е разбира се сигурно, но и да не е много скъпо. Ще съм благодарна, ако посочите конкретни модели Simple Smile

# 252
  • Мнения: 202
Здравейте, бихте ли ми помогнали в избора на столче? Детето ми е на 7 месеца и тежи около 8кг. Ползваме в момента стол за кола-кошница, която беше в комплект към количката. Пише, че е за бебета от 0 до 10кг, но мисля, че вече ни е малка.
Според вас какво столче е подходящо да вземем 0-18 или 9-18? Колата ни няма изофикс. Иска ми се възможно най-дълго да пътува в посока обратна на движението, да е удобно за дълъг път, за спане, да е разбира се сигурно, но и да не е много скъпо. Ще съм благодарна, ако посочите конкретни модели Simple Smile
Може би още сте за 0, но наскоро аз търсих за дъщеря ми, която е на 8 месеца и едната ми опция беше Maxi Cosi Opal, което е 0+/1. Не е нужен изофикс, детето може да се вози и напред, и назад докогато размерите позволяват и "расте" с детето и на ширина. Не бях сигурна дали ще пасне в колата и затова не го взехме, но изглеждаше прекрасна опция. Нека и други да препоръчат и да изкажат мнение
П.п. Аз го гледах в аутлет сайта на макси коузи, където беше доста намалено, но и сега не е толкова скъпо, дори и с включена доставка с доставчик от Англия.

# 253
  • Мнения: 28
 Здравейте, предстои ни дълго( 2000км) пътуване с бебе на почти месец. Бихте ли ми помогнали с избора на кошница за новородено. Търся такава, която ще е удобна и щадяща за гръбчето. Засега загледах  sybex cloud q, maxi cosy pebbel plus и евентуално кош jane matrix.

P.S. Абсолютно съм наясно за честите почивки, но въпреки тях, пътят е ужасно дълъг.

# 254
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Здравейте, предстои ни дълго( 2000км) пътуване с бебе на почти месец. Бихте ли ми помогнали с избора на кошница за новородено. Търся такава, която ще е удобна и щадяща за гръбчето. Засега загледах  sybex cloud q, maxi cosy pebbel plus и евентуално кош jane matrix.

P.S. Абсолютно съм наясно за честите почивки, но въпреки тях, пътят е ужасно дълъг.
Ние ползвахме Recaro young profit. Широко и удобно столче. Монтира се с коланите. Може да се накланя за хубаво легнало положение .

Общи условия

Активация на акаунт