Избор на столче за кола - 2

  • 41 116
  • 769
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 2 241
Miss juli, не не е нормално. Явно не е монтиран правилно. Нито кракът трябва да се клати, нито столът, още повече да трака... Щом кракът се клати, явно не е пуснат достатъчно надолу, за да се застопори здраво на пода.

# 511
  • Варна
  • Мнения: 2 740
Ох това с пътуването .. зимата направихме по 7 часа в посока Варна-Пампорово с ревящо дете в кошницата. Направо ни се взе здравето Sad Добре че Мм беше спокоен , защото на мен ми идваше да скоча в движение !
Днес возихме малката за първи път в новия й стол , нооо и той по завои го усетих как се накланя леко към мен, а хем и той е застопорен и всичко смени зелено .

# 512
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Нашият не се клати но и седалката отпред е плътно до него.

# 513
  • Мнения: 4 318
Нашия стол е монтиран с колани, не мърда изобщо. Има нещо от механизма за наклон, кеото трака понякога, но стола е непоклатим.

# 514
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Miss juli, не не е нормално. Явно не е монтиран правилно. Нито кракът трябва да се клати, нито столът, още повече да трака... Щом кракът се клати, явно не е пуснат достатъчно надолу, за да се застопори здраво на пода.
Ако не е монтиран правилно индикаторите би трябвало да светят в червено. А те си светят в зелено 🤔 Възможно ли е да не е монтиран както трябва, а индикаторите за монтаж да дават, че всичко е ок?

# 515
  • София
  • Мнения: 5 408

Ако алтернативата е возене в скута, по/добре возене по посока на движението в хубаво столче.

Моят син беше много ревлив, но никога не съм правила компромис да го вадя от стола в движение. Спирахме по 100 пъти да се кърмим и успокояваме, или ядеше изцедена кърма от шише като по/голям в стола.  

Признавам обаче, че ако реве много не е добре за шофьора и хич не е безопасно, ако се пътъва така с часове, един изнервен шофьор може всичко да направи без да иска. Затова аз лично обърнах сина ми на минимума (15 месеца май беше по закон), в столче 0/18кг Макси Кози, просто сменихме посоката на стола. Родихме се, мрънкането много намаля, започна да се вози спокойно.

Бях чела и планирах да се вози до много по-късно наобратно, но пак повтарям- с постоянен рев не мисля, че беше по-безопасно, колкото и здрави нерви да има шофьорът натоварването е голямо.

Така че ако детето е над година, опитайте стол по посока на движението, но никога не го взимайте на ръце, защото плаче.

О Боже,това все едно аз съм го писала за моето хлапе.В кошницата беше просто някакъв ад!Никога не съм си позволявала да го вадя в движение,въпреки всички баби,които постояно дуднеха как ”Нас с мъжа ми едно време само в столчета са ни возили” и че ”измъчваме детето”.Спирала съм на всевъзможни места да успокоявам истерясало бебе.Наистина е голяма предпоставка за ПТП този рев,но все пак не смятам че е правилно най-малкото детето да разбира,че съществува опция ”возене извън стол”.Затова и на 11 месеца сменихме кошничката със стол по посока на движението.Истериите спряха като с магическа пръчка и към днешна дата се държи прилично,знае че първото нещо,което се прави е да се сложат коланите (на 2 г.),че даже и мен следи за колан.
 
Кошът ни беше Chicco,а столът е Britax

mimm ,ние доста километри навъртяхме с ревльото.Тръгнете във време в което ви се пада да спи,така си осигурявате поне половин час спокойствие и после ... често спиране по бензиностанции и здрави нерви.Ние се справихме,ще успеете и вие!Не отменяйте и отлагайте почивки зареди това (ние сме били на косъм).


В крайна сметка влезнах да ви разкажа за премеждиета си с едно столче Cangaroo.Возих две седмици едно момченце заедно с моя син до градината.Столчето се захваща с абсурдни пластмасови щипки за колана,които при удар категорично не биха издържали.Клатушка се,коланите не се позиционираха добре .... просто ужасно некачествен стол!За мен това е стол ,колкото да се каже че има столче в колата.Просто ужасен![
А цената е пълен потрес за това,което предатавлява https://www.hippoland.net/cangaroo-kozhen-stol-za-kola-9-36kg-zodiac-siv-bs07-bc

Последна редакция: нд, 30 юни 2019, 13:27 от *Bubble*

# 516
  • София
  • Мнения: 1 062
Момичета, тези които търсите да замените кошницата със столче, което да може да се върти - препоръчвам Britax Axkid Dualfix. Купихме го онзи ден и веднага то използвахме на кратък път - 2 часа. Детето спа над час безпроблемно и беше много доволен. За мен е важно да го возя обратно посока на движението максимално дълго, но ПОНЕ до 15 месеца. Ако мога и до 4 годишен ще го возя.
В диапазона 800-1000 лв е, дори под него, защото го взехме за 775 лв. Изофиксът е само обратно посока на движението. Може да се монтира с колани и в двете посоки. Като обратно посока на движението има крак и 2 колана, които се захващат за релсата на предната седалка, за да е абсолютна фиксацията.
Много съм доволна от инвестицията.

Последна редакция: пн, 08 юли 2019, 17:23 от Lucy_lu

# 517
  • Мнения: 499
Lucy, от къде точно взехте столчето, от кой магазин? Може и на лс. Благодаря.

# 518
  • София
  • Мнения: 1 062
Lucy, от къде точно взехте столчето, от кой магазин? Може и на лс. Благодаря.

Здравей,
купихме го от представителството им, защото го няма абослютно НИКЪДЕ по сайтове и магазини физически.
Намира се на околовръстен път на София, преди светофара на Суходол. Преди Лукойла - в сградата на Миланов и Син. Голяма е сградата, но надписът на бриакс е малък и едвам го открихме.

слагам линк към гугъл мапс - дано помогне.
https://www.google.com/maps/@42.6898925,23.2303986,3a,75y,220.39h,87.36t/data=!3m6!1e1!3m4!1sCbP8Rd0gT2pv4FEq3QVldg!2e0!7i13312!8i6656

# 519
  • София
  • Мнения: 5 408
За Бритакс погледнете и в Амазон.

# 520
  • Мнения: 2 241
Бритакс и Акскид са различни марки и производители. Вероятно имаш предвид Бритакс Дуалфикс

# 521
# 522
  • Мнения: 2 241
Възможно е. Просто са два различни стола и става объркване - Britax Dualfix и Axkid Duofix

# 523
  • Мнения: 3
Здравейте, изчетох всички теми, мнения и коментари и благодаря много на всички, които са отделили време за тези съвети. Определено си промених мнението по темата и дори не предполагах, че ADAC правят тестове на детски столчета.
Дъщеря ни е на 6 месеца, почти 7 килограма, и 64 см. Търсим категорията 0-18 кг/ до 105 см/ 4 годишна възраст. Прегледах всички последни модели за 2018/19 и колебанията ни са между:
Besafe iZi Modular RF i-Size + iZi Modular Base https://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz … ase&ergo=True
Britax Römer Dualfix i-Size https://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz … ze+&ergo=True
Britax Römer Swingfix i-Sizehttps://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz … ize&ergo=True
Cybex Sirona Z i-Size + Base Zhttps://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz … e+Z&ergo=True
Maxi-Cosi Pearl One i-Size + FamilyFix One i-Size https://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz … ize&ergo=True
Основно май към Britax Römer Swingfix i-Size съм се насочил, но ми се струва доста тежък, въпреки, че няма да го местим всеки ден. Това ми е колебанието и за останалите модели на Бритакс. За Сирона, това е моделът с най-висока степен на защита, доколкото се ориентирах (Сирона С е с по-ниска степен на защита при челен удар, иначе видях, че доста хора избират него), това важи и за Макси Кози. Би Сейф, може само в позиция, обратна на движението, какъвто е нашият план, след всички изчетени препоръки, краш тестове и т.н., но все пак ми се иска да имаме опция и за посока на движението, след посочените месеци при останалите модели.

Ще тестваме на място в магазините скоро с бебето как се чувства - основно заради опциите за наклона/ опцията за сън (ако не бъркам точно името) и пространството в нея. Искаше се ми се, обаче,  да имам още една гледна точка на хора, които вече са с такива модели, както и дали не пропускам нещо (малко се изгубих в тези top tether и Х-точкови закопчавания на колана). Ние сме с Рено Флуанс и според тях подходящи са моделите на Britax Romer.

Ще съм благодарен, ако споделите вашите впечатления и се извинявам, ако вече го правите за стотен път за тези модели. Simple Smile

Последна редакция: вт, 09 юли 2019, 15:38 от Vik_

# 524
  • Варна
  • Мнения: 2 740
Не мога да дам по тези столчета мнение, но ние от скоро имаме Besafe Combi X4, става и в двете посоки да се постави стола.
 Има 2 опции за сън, като най- легналата е чудесна и дъщеря ми , както беше ревящо и повръщащо бебе по време на път остана само повръщащо и си спи супер комфортно в легналата позиция Wink

Общи условия

Активация на акаунт