Пазарът на недвижими имоти в Пловдив - какво се случва реално?

  • 51 689
  • 741
  •   1
Отговори
# 360
  • Пловдив
  • Мнения: 5 020
Живее в района и само там търси. Изключва останалите квартали, та и част от Кючука даже.
За асансьора и аз така мисля. Иначе има подобни идеи за къща на село след години. Simple Smile

# 361
  • Мнения: 54 391
Тази кухня до тавана направо ме стресира. Crazy
И без асансьор за старини, не.

# 362
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Точно панел си е. Изглежда точно като нашия стар апартамент, също на последен етаж, но пети. Без асансьор свикнах, дори и като слизах по два пъти до магазина, без задъхване. Но лятото и зимата е екстремно с този последен етаж. И отопление и охлаждане излиза много скъпо. Има вариант да се постави изолация на тавана, височината позволява едни 10см.

Виждам, че са махнали вградения гардероб в дъното на коридора, и са прибавили тази част от коридора към кухнята.Или тези блокчета са така? А в спалнята са направили нещо като дрешник зад вратата. В кухнята е усвоена и терасата. В тоалетната няма сифон, мен специално не ме устройваше и преместихме тоалетната в банята. А старата тоалетна стана килер с пералня.
Паркета в тези блокчета често пъти хлопа. Цената ми се струва малко завишена.

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 17:50 от Ljuboznatelna

# 363
  • Мнения: 1 842
Има много неточности и закръгляния в описанието.Първо цените преди 2 години в тези райони не са били 900е/кв а около 600-650евро.
И изобщо преди две години 115000евро за тристаен апартамент на шпакловка и замаска  за 120квадрата  за мен е  нереално .
По този повод очаква ли се до една година падане на цените според Вас или този така известен балон няма да се спука, нищо че в него вярват определени хора? Аз лично вярвам, че цените ще скочат от новата година! Друг е въпроса, че много жилища стоят и не се продават поради нереално високата им стойност.




Няма такова животно като легитимна агенция. Няма закон за дейността на брокерите, нито регистър на агенциите. Всеки може да се кръсти брокер или агенция.
Гледай утвърдените на пазара и търси препоръки засвършена работа.
Благодаря, звучи насърчаващо. Напълно фантомна агенция ми препоръчаха, затова реших да я проверя но явно нямам шанс. Simple Smile

Последна редакция: пт, 22 ное 2019, 03:09 от Съншайн

# 364
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Не мисля , че цените ще скочат, но няма и да паднат.Пазара е балансиран според мен . За да скочат цените трябва да има недостиг на жилища , а слава богу такъв няма. Доста нови жилища излизат на пазара. Строителите пък, жилищата които не успяват да продадат , обзавеждат и пускат под наем , но не свалят цената.

# 365
  • Мнения: 1 842
Не мисля , че цените ще скочат, но няма и да паднат.Пазара е балансиран според мен . За да скочат цените трябва да има недостиг на жилища , а слава богу такъв няма. Доста нови жилища излизат на пазара. Строителите пък, жилищата които не успяват да продадат , обзавеждат и пускат под наем , но не свалят цената.
Според мен ще се качат, всичко поскъпва ток, материали с които се правят жилищата и т.н. тук имам предвид нови строителства, щом те скочат скача и старото строителство нещата са взаимосвързани. Може би ще скочат малко, но ще скочат. Така мисля, може и да греша ако някой е по-наясно със ситуацията може да сподели?

# 366
# 367
  • Мнения: 49
Напълно обзаведен.... със старите използвани мебели на някой друг....
За мен най добрия вариант е да се купува или апартамент със нови мебели или без мебели и сам да си обзаведеж.

# 368
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Хубаво е жилището , Мебелите предполагам влизат в цената.Ако не ви харесват питайте за цената без тях.

# 369
  • Мнения: 207

Няма ли тераси?!

Аз пък се чудя за един етаж зад Джумаята точно, 100г къща. Втори етаж двустаен апартамент дали е Ок за инвестиция?

# 370
  • Мнения: 5 362
Има. Малка, с излаз от двете спални.
Струва ни се малък, обявен е за почти 90кв, предполагам включват и стените, нищо че изрично питах за светла площ, брокерът не знаеше квадратура на отделните помещения. Някак  ми е непрофесионално. За 3% комисиона от над €100к, с гаража, очаквам да е по-добре запознат с имотите, които предлага. Другият път ще ходим с рулетка.

# 371
  • Мнения: 6 937
Напълно обзаведен.... със старите използвани мебели на някой друг....

Ако всичко друго те устройва идеално, а и мебелите са сравнително по твой вкус, защо не.
Мои познати например търсиха дълго време, тъкмо очакваха второто си дете(живеейки на квартира), когато попаднаха на чудесно обзаведено жилище. Дойде им идеално, защото нааправиха козметичен ремонт и веднага се нанесоха, вместо дълго време да плащат наем+вноска по кредит. За в бъдеще ще преправят каквото не им харесва.

На мен ми допада. Може би холо-кухнята не особено, заради това разпределение, но иначе да. Би ли споделила къде по-точно се намира?

# 372
  • Мнения: 8 801
На мен този апартамент не ми харесва, ако и в действителност изглежда като на снимките. Просторен е и това е единственото хубаво при него. Иначе не. Тези шкафове до тавана, скучно кафяви, мебелите също не струват. Може би снимките са направени лошо, но от това, което видях -не. Цената от 180 хиляди лева направо кърти. Какъв заем ще тегли човек, за да го купи?

# 373
  • Пловдив
  • Мнения: 5 020
Харесва ми. Малко странно е разположението в дневната, но сигурно може да се подредят мебелите и по друг начин.
На мен лично част от мебелите не ми харесват и бих ги сменила при първа възможност, но и така става да се живее, ако трябва бързо да се нанесете. Аз бих преговаряла да си вземат мебелите, и да свалят малко цената. Wink

# 374
  • Мнения: 54 391
Това последен етаж ли е?
За квадратурата - от тези 105 сигурно има 60 реални.
Не ми харесва на мен, пък за тези пари - абсурд.
И това легло с палетите е върха. Crazy
Как не им мина модата на тия палети? Сега пък щайги са модерни...

Общи условия

Активация на акаунт