Пазарът на недвижими имоти в Пловдив - какво се случва реално?

  • 51 732
  • 741
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 6 938
Кои сайтове може да посочите като меродавни?
Следя ало.бг и имот.бг, но се въртят само едни и същи обяви в последните два месеца(откакто търся). Снимки на тоалетни чинии, описания от по две думи.
Членувам и в няколко фб групи, но и там не се предлага кой знае какво. Предлеждам сайтовете на Адрес и Ремакс, Кондор. Много отчайващо ми се вижда положението.

# 631
  • Мнения: 207
И ОЛХ може да следиш, но като цяло се иска упоритост и всекидневно преглеждане и се намират читави имоти на хубава цена.

# 632
  • Мнения: 207
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c16058967797407 … k=635fqv&f1=2

Давайте хора, че времето тече до 10ч само Simple Smile
Иначе свършиха...

# 633
  • Мнения: 6 938
Мммм тази снимка особено много ме изкушава

# 634
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Интересна оферта.....не разбирам само защо точно  до понеделник до 10часа .  А какво видяхте в снимката , аз нищо особено не видях.

# 635
  • Мнения: 8 803
Ън, честито!

Къде взехте в квартала? По България ли -  тия старите тухлени блокчета?
Споко, трети етаж е идеално, не е като да е 5-ти без асансьор.

Мерси на всички! Да ви се връщат изгодни сделки на хубави места!Да, точно в тия блокчета сме Бенджи. Първото е това с магазините отдолу, второто сме ние, по средата се пада апартамента.
Надявам се да стигнат около 25 хил лв за ремонт, мъжът ми ще прави съвсем малко неща, повечето с майстори. Подготвени сме и за вариант малък заем, за да довършим, ако не стигнат.
Цената от 47 хил евро се оказа решаващия коз, за да се навия да го вземем. Защото аз не исках стар апартамент.

Последна редакция: сб, 21 ное 2020, 19:39 от Ън

# 636
  • Мнения: 1
Моля, кажете къде в Тракия и около парк Лаута се строи. Гледах к-с Олимп до жп гара Тракия и Томов Плаза. Търся двустаен апартамент от строител. Някой да има преки наблюдения за Томов Плаза?

# 637
  • Мнения: X
Томов плаза е доста далеч от Лаута. Най- близкото, за което се сещам е "Лаута Гардън"- почти в самия парк, срещу стадиона на Локомотив. Също така, откъм булевард " Санкт Петербург", гледам е започнало строителството на " Лаута Форест".

# 638
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
Не е близо до Лаута, но е в Тракия, до 5 РПУ и близо до Форума -  Trakiasky. Започнаха едновременно с Лаута Форест, средата на септември.

# 639
  • Мнения: 375
Да подбутна малко темата, че нещо много се смълчахме предпразнично...Wink
Какви нови впечатления от пазара ще споделите.
Аз мога да се оплача с купувач с отказан кредит и с друг, който в деня на подписването на пред. договор, с капаро в ръка, се отметна.  Не ми се беше случвало, но така било писано.

# 640
  • Мнения: 54
И аз да се включа с няколко бързи въпроса.Понеже в момента си търсим жилище в Пловдив,а не сме от града и не сме живяли в града към кои квартали бихте ми препоръчали да се насочим със семейството ми?В момента сме с едно дете на 6 години с переспектива за още едно,така,че като цяло е важно да има хубави училища в района,но сме много объркани кои квартали да следим като цяло и кои да избягваме задължително.Не е спешно да закупим нещо,така,че можем да изчакаме да се появи нашето място.Особедно,че ще търсим и по-голямо жилище 3-стайно или 4-ри стайно.От работни места нека се абстрахираме,защото често работим от вкъщи.

# 641
  • Anywhere
  • Мнения: 1 090
Моя съвет е да се насочите към Тракия, Кършияка , Каменица, Смирненски също е вариант, стига да не е в самия му край. Южен е моя квартал, близо е до центъра, но училищата не са Ок, дъщеря ми учи на центъра. Няма места в яслите и градините. Претъпкан е с коли.
Тракия като, че ли е най-добре уреден, защото е най-нов! Транспорта до центъра с кола или автобус е лесен. Има всички удобства в квартала...

# 642
  • Мнения: 1 982
Особедно,че ще търсим и по-голямо жилище 3-стайно или 4-ри стайно.
Цената много зависи от локацията. Търсете според бюджета, особено щом ви трябва голямо жилище.

# 643
  • Мнения: 54
Моя съвет е да се насочите към Тракия, Кършияка , Каменица, Смирненски също е вариант, стига да не е в самия му край. Южен е моя квартал, близо е до центъра, но училищата не са Ок, дъщеря ми учи на центъра. Няма места в яслите и градините. Претъпкан е с коли.
Тракия като, че ли е най-добре уреден, защото е най-нов! Транспорта до центъра с кола или автобус е лесен. Има всички удобства в квартала...

А Южен,не е ли краен квартал?На картата като го гледам ми се вижда далеч от центъра,но там пък има голямо строителство на нови сгради,а ние държим да е ново строителство.Как е уреден от към градски транспорт?

# 644
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Не помня кога бях писала, че ще даваме един парцел на строител срещу обещетение и прочие неща, после писах на зелено , че почва да продава. Ами човекът си излезе сериозен и към днешно време вече знамето на покрива е развято. Който купил, купил дето се вика! Имах и лични съобщения, че цената му на квадрат е висока, а впрочем сградата е повече от бутикова. И се продаде на 200 евро на квадрат отгоре на това, което обяви първоначално (вдигна си рязко цената в един момент, защото наистина сметката не излиза така лесно за малките сгради). Има стая за колела, по западен тертип. И 2 асансьора. И подземен гараж/надземни за всички до един апартаменти, без да са просто нарисувани ей така на плана.И сме я мислили лично ние, план и всичко и след това е дадена на друг да я построи.Локацията също е супер - Каменица в най-добрата й , реална част (не каменица 2 3 или както взеха да ги водят там). И като чета какви ужасии се купуват/продават , да се смея ли, да плача ли!

Общи условия

Активация на акаунт