Компресионни еластични чорапи за разширени вени, тромбофлебити и т.н.

  • 25 939
  • 89
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 261
Даже Сигварис имат специален перилен препарат за компресивни чорапи. И да добавя, че се сушат не закачени на простор, а положени върху хавлия.
Аз лично спазвам всички тези препоръки, и чорапите ми са ок около 6 месеца. Предполагам, че ако не го правех, за 4 месеца щяха да са се отпуснали (така стана с първите чорапи).

# 31
  • София
  • Мнения: 184
Снощи го изпрах с течен бебешки преперат, но го закачих на първата по-дебела пръчка на хоризонтална сушка. Изпусна страшна чернилка при прането...дано не загуби черния си цвят. А сутринта в 5 си беше направо мокър, сложих го на радиатора за да мога да го обуя преди работа. В този вариант с това пране и сушене ще ми трябва втори чифт май...
Разгледах и чорапите предлагани от Медилайт. Там обаче не видях компресионен чоропогащник CCL1 с пръсти по точни размери на крака. Има такива, но се оразмеряват по тегло, което не знам дали е удачно. Да не би да няма всички варианти в сайта?

# 32
  • Мнения: 6 887
Моя вече го пера в пералнята с другите дрехи, дори с центрофуга, суша го на простора, закачен с щипка. Няма промяна.

Преди години имах чорапогащници, които приличаха на дамските - фини и стегнати. Няколко години не мръднаха. Просто спрях да ги  нося, защото много ми стягаха пръстите и вечер направо не ги чувствах. Нито бримки, нито отпускане. Бяха немски, купих ги някъде в улица, до пазара Кирков. Тогава само там се намираха.
Много ми се иска да си намеря пак такива, но без пръсти.
Тези, които сега видях, са някакви много плътни, приличат на бабешки чорапи. И наистина има съвсем леко отпускане при употреба, което се получава още в самото начало. Но е много леко и определено не е от начина на пране. Тогава още перях на ръка. От фирмата ми казаха, че срокът бил около 6 месеца.

elma81, Медилайт мисля, че имат доста модели и компресии. Моите, които купих, ги няма на сайта. Виж тук.
http://www.medi-l-service.com/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B7%D0% … %D0%B8%D1%81.html
Най-добре звънни им по телефона и ги питай какво могат да ти предложат. Моите ги купих от тях. Питала съм няколко лекари дали са добре, и всички ги одобриха. Има лекари, които насочват кум конкрентна фирма. На мене ми се  случи лекар да ме насочи да си купя Сигварис, направо на тяхна бланка ми написа рецептата. Попитах немските не са ли добри, отговорът беше, че не ги  знае.
На всяка цена си вземи рецептата, ако ходиш до там.
И аз не бях си взела вярно мярката, затова е добре да тя да се взима от специалистите.
Обуват се преди ставане, в легнало положение, защото тогава вените не са се напълнили с кръв.

Ако твоите са с пръсти, по-добре търси без пръсти, да са отворени, че другото е кошмар. Разбира се , когато се износят.
Случва се да стават гънки на свивката, много е неприятно и дори болезнено при по-голяма компресия. Аз ги разтривам с ръка, за да опитам да се наместят и да не става гънка. Това обикновено се получава след сядане и сгъване на коляното.
Обувай ги с гумени ръкавици - от дебелите домакински, че е много по-лесно.
Екосмедика не те ли научиха как да ги обуваш? Те май продаваха Сигварис, така ли е ?

# 33
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 015
Купих си чорап с компресия, от Ecosmedica. "Консултантите" са възпитани, но много неприветливи. Предупредих ги, че имам висок чорап, които ми се свлича, този с колана ще държи. Дрън дрън, коланчето е символично, и този чорап ми се свлича. Да, проблема е в моя крак, това е ясно, но ме е яд, че хвърлих 100 лева, за да го разбера.
 Нямат мостри, нищо не може да бъде пробвано, мерки се вземат върху дрехите, нищо не показват и не обясяват.
 Поради липса на време не отидох до Medilight, предния чорап оттам си го купих, любезни са, събличаш се, показват и демонстрират как се обува, имат мостри!
 Криво ми  е, можех да дам и малко по-малко пари, за да установя, че не се получава и с колана.
 Поне склеротерапията върви добре, уж.

# 34
  • Мнения: 6 887
Sunshine-rainbow-lollipop, а чорапогащник няма ли да ти свърши по-добра работа и да не се свлича?  Моят като залепне на ингвиналната гънка и няма отлепяне. На моменти така ме стяга, че понякога се чудя къде да се скрия, за да го отлепя и наместя отново.
На мене този с коланче не ми беше добре. Първо към такъв модел се ориентирахме, но като го пробвах и консултантката веднага каза не. Дори ме изненада, защото аз си мислех, че е добре, но тя ми показа, къде ме стяга и каза, че не трябва да е така. Мисля да ходя до Медилайт за чорапогащник, но ще видим кога. Много ми се иска да намеря такива, като преди години - да изглеждат като дамски чорапогащи.

# 35
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 015
След един висок чорап за 60 лева, чорап с колан за още 100, чорапогащи за сигурно 200 лева ми идват нагорно Sad
Вероятно няма да е лошо да нося чорапогащник с компресия, дори и само първа степен, с левия крак нямам проблем засега, или поне така мисля, на десния правя склеротерапия на една вена, с надежда да нямам скоро проблеми.
 

# 36
  • Мнения: 6 887
Карам по памет, мисля, че чорапогащниците в Медилайт са около 100 лв., а на Сигварис са около 200 - 210 вл. Бях питала и в двете фирми по телефона дали имат без пръсти, цени и т.н. кратко време след купуването на чорапа, че този ластик горе много ме тормози.

# 37
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 015
Задължително ще е от Medilight, първия ми чорап е от тях, немски, много хубав.

# 38
  • Мнения: 6 887
Аз не се заричам чак така. За сега те са ми фаворит като цена и качество. Но ми се иска да намеря и други, също качествени, на още по-сносна цена. Друго си е да има разнообразие, но май няма в тази сфера. Към тях ме насочи жена, която е имала дрогерия и е продавала медицински чорапи. Явно от опит.

Все ми се иска да потърся някой ден мястото, от където си купих преди години и да намеря такива, като някогашните - като дамски чорапогащник. Дано да ги има още.
Сигварис определено не бих купила, на същото качество са , но цената е двойна. Не си заслужава двойната цена. Предполагам, че са се рекламирали на лекари.
Турските също не бих купила( не се сещам за марката, но мисля, че я писах в началото). Определено нямат добро качество и компресия.
Онлайн не бих купувала такива чорапи, също не бих си вземала мярка сама - тогава бях с оток на крака и вероятно има разлика. Може и от спадането на отока да усещам чорапа много леко отпуснат, но менгемето пак е много здраво.

Последна редакция: вт, 26 фев 2019, 11:34 от Diorela

# 39
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 015
Diorela
Ecosmedica са на две преки от ВМА, съдовите хирурзи дават техни рекламни бланки и пращат там.
И аз търся алтернативи, но нищо интересно няма.
Разглеждала ли си тези https://www.samozdrav.bg/razshireni-veni, преди много време, в една стара тема, някои се беше дал положително мнение за Variform.

# 40
  • Мнения: 6 887
Diorela
Ecosmedica са на две преки от ВМА, съдовите хирурзи дават техни рекламни бланки и пращат там.
И аз търся алтернативи, но нищо интересно няма.
Разглеждала ли си тези https://www.samozdrav.bg/razshireni-veni, преди много време, в една стара тема, някои се беше дал положително мнение за Variform.


Не зная Вариформ и Варитекс дали са едно и също, изглеждат еднакви на снимките, но под турски некачествени , без нужната компресия, имах предвид Варитекс. Тях наплюх в първия ми пост по темата.

https://www.samozdrav.bg/chorapogashti-za-razshireni-veni-140-den - Тези изглеждат като старите ми немски от преди години.  Но не зная дали отговарят на втора степен компресия и дали компресията е разпределена правилно по различните части на крака. И ми се иска да са без пръсти, че точно заради стягането в пръстите спрях да ги нося навремето. Ееех, да ги бях носила, вероятно нямаше да стигна до сегашните си ядове...
Благодаря ти за инфото. Ще проуча за тези чорапогащници.

# 41
  • София
  • Мнения: 184
Здравейте, малко позакъсняла с отговора, но да напиша.
Към Екосмедика и чорапи /чоропогащници/ Сигварис ме насочи ангиологът, при който отидох на преглед. Директно на тяхна бланка написа рецептата за вида чорап и компресията. Чоропогащникът е 210лв, дългите чорапи бяха 195лв, но бяха дебели, изглеждаха като със 120 ден поне....сигурно като се опънат ще са като за 60 ден, така определям и чоропогащникът, който си купих.
Задължително ще посетя Medilight, със сигурност трябва да взема още един.
Аз предпочитам чоропогащник с пръсти, тъй като така директно си обувам ботуш или обувка, няма да ми се налага да слагам втори чорап. Крайниците са ми студени и не мога да оставя пръстите си отворени. Относно стягането в зоната на пръстите - нямам проблем, тъй като ходилата са ми много слаби и тесни, там няма неприятно стягане, което да усещам.
Но притискането в гънката зад коляното на моменти е направо болезнено.
Обувам чоропогащника с гумени ръкавици, без тях ми се струва направо мисия невъзможна.
От Екосмедика не ми дадоха особени инструкции за обуване и събуване...
Колежка на моя приятелка носи постоянно компресионен чорапогащник, дори лятото. Каза, че са тънички и почти не се забелязват. Жената казала, че ги купува от аптеката на Пирогов /нямам представа дали е само една, на територията на Пирогов ли е.../, били хубави и стрували 25лв. Ще трябва да погледна и тази възможност, дано наистина се намери нещо качествено на по нормална цена.
Успешен ден от мен!

# 42
  • Мнения: 6 887
Моите пръсти също са студени, чораподащниците въобще не ми ги стопляха, а като ги събувах, умирах от болка. Сега нахлузвам чорапа без пръсти, слагам си къси чорапи, дебел чорапогащник + вълнени тънки чорапи - да ми е топло и скачам в ботушите. Така се чувствам по-добре. Но ти си решаваш.

Вчера се обадих и питах в Самоздрав - тези тънките не са с кпомпесията на по-дебелите и не ми ги препоръчаха за 2-ра компресия. Направи ми добро впечатление тази коректност. Имат щанд и в Халите - в дъното , в ляво , посока Пиротска. Там можело да се видят.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 380
Здравейте, момичета!
Дъщеря (26 г) направи тромбофлебит на дълбока вена на крака. Купихме чорапи, но имаме един куп ❓, като например - ако се къпете по средата на деня как процедирате с чорапа? Къпете ли се изобщо с чорапа? В болницата ни казаха, че чорапа се слага още в леглото преди ставане, а в дрогерията - слага се прав.

# 44
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 015
Здравейте, момичета!
Дъщеря (26 г) направи тромбофлебит на дълбока вена на крака. Купихме чорапи, но имаме един куп ❓, като например - ако се къпете по средата на деня как процедирате с чорапа? Къпете ли се изобщо с чорапа? В болницата ни казаха, че чорапа се слага още в леглото преди ставане, а в дрогерията - слага се прав.

На мен лично ми е трудно да го слагам легнала, затова съм права. Но щом в болницата така казват, може би е добре да пробва първо така.
Не се къпе с чорап, сваля го, мие се, и пак го слага. Неприятното е, че на влажна кожа е по-трудно обуването.

Общи условия

Активация на акаунт