Тренирам, а не отслабвам ?

  • 5 826
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22
Не прочетох всички коментари, но случаят ми е 1:1 с твоя. Единствено КЕТО начинът на хранене ми помогна. Разрови се в нета, страшно много рецепти има и не са лоши 🙈 В началото е трудно, но човек свиква, а и най-после започва да вижда резултати

# 16
  • Мнения: X
Скрит текст:
Фитнес инструкторката ми учи диетология и се занимава с това то 15 години. Състави ми диета която се от овесени ядки с к.мляко, яйца под формата на омлет или само белтъците, извара,  2-3 пъти в седмицата може риба или пиле, сурови салати. Забранено ми е да ям месо, мляко, сирене, зеле, картофи, ориз и  плодове,  което за мен е абсурдно . Затова тази диета тотално я отхвърлих. Пробвах в началото но не ми хареса.
Какъвто и плод да хапна ми се кара, а лятото имаше мн плодове. Не мога само на краставици и домати.

Щом си предразположена към ИР овесените ядки не са добра закуска. Много ВХ и много калории. Махни ВХ изобщо. Махни овесените ядки, плодовете, картофи, ориз, бобови, варива, тестени. Яж много зеленчуци. Много означава по 1 голяма порция нисковъглехидратни зеленчуци (салата, смути, супа или задушени) поне 3 пъти на ден. Освен тях яж месо, риба и яйца.
Не е лошо да си изследваш един инсулин на гладно и след обременяване с глюкоза. Ако инсулинът ти е висок трудно ще отслабнеш, ако ще да се умориш от глад. Заповядай в темата за ИР.
Правих си обременяване с глюкоза. Вс е наред. Инсулина е висок 16, но е в границите до 23.
Ако инсулина е 16 на гладно, нищо не е наред.Направо си имаш ИР.
И ако е така, то овесените ядки и плодовете НЕ са за теб.
Не пишеш какво конкретно ядеш, но отслабването е 80% хранене и 20% спорт.
Като спорта е за стягане, не толкова за сваляне на кг.
Ако храната ти е зле/неподходяща за теб и здравословното ти състояние, и по 24 часа в денонощието да тренираш, ефект особен няма да видиш.
Оправи храната,  кг сами ще паднат.

# 17
  • Мнения: 12 696
Важна си е физическата активност при ИР, защото заседяването я влошава, но само това не помага. И да, 16 е много, нищо че референтните стойности ги пишат до 23 или някъде до 25 даже. Защо са толкова - не знам, но така ги водят. Те и за кръвна захар нормите са до 6 ли да беше на гладно и пред очите ми лекар каза на човек с 5,8 някъде че е в нормата, значи спокойно...
Режим, добавки за попълване на каквито дефицити има и спорт да подпомогне цялата работа, само с едното не става. При ИР теглото често е следствие от високия инсулин, но далеч не е единственият проблем, причинен от него.

# 18
  • Мнения: 656
Поздравления за резулатите досега, според мен се движиш добре, нищо че е бавно.
"Диетоложката" да си завре дипломата на тъмно. Това определено е грешно в последните години, когато хората отслабват и трупат мускулна маса чрез интуативното хранене: Забранено ми е да ям месо, мляко, сирене, зеле, картофи, ориз и  плодове. Всичко от това може да ядеш, стига да нямаш алергии, което е друга тема.
Ако се храниш в калориен дефицит и имаш прилични протеини, наспиваш се, не си в голям стрес, то ти ще отслабваш! И няма да губиш мускулна маса, като тренираш силово(не кардио).

ПП: Не се вкарвай във филма и оправданията с болести. Всичко се оправя с балансирано хранене.

Общи условия

Активация на акаунт