Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 5 ноем. 2018, 09:14 ч.

Йоркширски териер - тема 11

• 8 981
  • 125
  •   1
Отговори
  • Видин
Йоркширският териер- голямо сърце в малко телце

Хранене на кучето
Приучаване към хигиенни навици
"За" и "Против" кастрацията
Хотели, които приемат домашни любимци
Коя марка храна да изберем за кучето си
Как да четем етикетите на сухата храна
С куче на море
Анализи на кучешки храни(на английски)
Курс обучение на малкото куче от Андрей Сиделников
Кучето само у дома
Защо да не купуваме кучета от борси, зоомагазини, посредници и ферми
От къде идват вносните кученца
Легитимни развъдници за йоркшири
Първа помощ за животните при ухапване от пчели,оси,паяци
Онлайн съветник за домашния любимец
Фейсбук страница, посветена на йоркширският териер
Фейсбук група, посветена на йоркширският териер

Статия за кучето и доминантното поведение- методи на дресировка и коригиране на нежелано поведение- превод благодарение на Зори
Скрит текст:
Всяко куче , независимо от неговия размер и порода има  характеристика на поведението на вълка . Куче, което живее в семейство, го смята за своя глутница . В нея има йерархия, в която един представител е  по-главен от другите, с други думи , той е водач на глутницата . Колкото по-висока е позицията на животното в йерархията , толкова по-големи права и преимущества има.
Обикновено , лидерът определя правилата и изисква тяхното изпълнение (доминиране) . Той винаги е пръв , принуждава останалите да го последват . Лидерът яде пръв . Той може да вземе храна от други членове на глутницата. Той е инициатор на всички действия в „глутницата” , независимо дали това е игра или лов. Той спи на високо .

Това поведение на кучето ,  е заложено в него от раждането му. Желанието да стане лидер и да доминира има всяко куче . Ето защо, за да се намали доминантността на кучето , не трябва да му се позволява  да се държи като водач/лидер. Затова трябва да се спазват по-долу описаните правила :
Корекция на доминантно поведение:

За да решите този проблем , трябва да се изпълняват  тези правила както и да се занимавате с обучение за послушание:

1 . Винаги стопанина влиза или излиза през всяка врата . Тоест, пред изхода и входа , трябва да спрете , да влезете или излезете първо вие,  и след това да разрешите на  кучето да излезе или влезе . Лидерът  винаги влиза и излиза  пръв през всяка врата .

2 . Винаги първо вие слизайте или се качвайте  по стълби . Кучето трябва да върви редом с вас или леко да изостава , а не да тича напред, Лидера води!

3 . Напълно игнорирайте  кучето , ако то иска храна, когато вие се храните . По време на хранене , кучето не трябва да бъде близо до стопанина. Преди да дадете  храната на кучето , вземете  купата с една ръка и му я покажете, с другата ръка вземете бисквита, или парче плод и гледайки кучето в очите изяжте бисквитата гледайки го в очите. След това му дайте купата с неговата храна. Лидерът винаги яде пръв!

4 . Винаги  игнорирайте  кучето , ако то дойде към вас с покана да играете с него или да го погалите, когато почивате. Тоест, ако вие се занимавате с нещо или просто почивате, а кучето скимти или ви побутва да му обърнете внимание, кажете строго команда „ Фу” и го отпратете на място. Изчакайте 1-2 минути идете при него, похвалете го и поиграйте с него. Инициативата за всяко действие има лидерът!

5 . Забранете достъпа до легла, дивани  и кресла. На високо спи само лидерът!

превод от : http://yorklove.com

Тези правила + дресировка/учене на команди снижават ранга на кучето и решават доста поведенчески проблеми.  На пръв поглед изглеждат безмислени и дори малко груби, но с  добре дресирано  и възпитано куче се живее лесно и приятно. Ученето и  налагането им и дресировката отнемат месец-два-три, но после за кучето се превръщат в условен рефлекс.

Най-важните команди, които трябва да изпълнява всяко куче са :
„Фу” –строга забрана, абсолютно недопустимо – при безпричинен лай, вземане на храна от непознат или лапане на боклуци по улицата, качване по мебели и т.н
„Не” – „по-мека” забрана, за всичко останало.
„Седни” с изчакване
„Легни”
„Редом” или „До мен” – на който как му е удобно да я назове.
„Ела тук” или „При мен” – абсолютно задължително да се спазва безпрекословно, преди да се пусне от повод.

Може да пропускам някоя важна, някой ако се сети да допълни.
Другите като „Дай лапа”, „Танцувай”, „Умри” и т.н са си по ваше усмотрение, но колкото повече „учи” кучето, толкова по-дисциплинирано е то.

Списък с необходими неща за отглеждане и поддръжка на йоркширски териер. Включва и неща от първа необходимост за бъдещи стопани.
Скрит текст:
1. Супер премиум храна, съобразена с нуждите на породата. Препоръчани марки- Аcana, Nutram, Artemis, Royal Canin, Advance, Eucanuba, Pro Plan, Taste of wild.
2. Освен храната, козметиката е много важна за поддръжка на козината на йоркито в добър вид. Задължително е използването на балсам и шампоан, съобразени с типа козина. Няма универсално добри продукти, трябва да се пробват, за да се установи кои са подходящи. Козметиката висок клас е силно концентрирана и се разрежда преди къпане според указанията на конкретния продукт. При правилна употреба шампоан+балсам се използват за повече от година. При йоркита с по-гъст косъм задължително се използва и спрей за разресване. Препоръчани продукти-  Pure Paws( Ултра възстановяващ шампоан, Ултра овлажняващ балсам), 1All Systems (Супер почистващ и овлажняващ шампоан, Протеинов балсам), Biogroom(Natural Oatmeal шампоан, Protein Lanolin шампоан, Natural Oatmeal балсам, SILK TM балсам , Спрей за разресване и предпазване от заплитане Coat Polish), Chirs Christensen ( Day to Day Moisturizing Conditioner Ежедневен овлажняващ балсам, DAY to DAY Ежедневен Овлажняващ Шампоан,  Spectrum Ten Conditioner for Soft & Smooth Coats Балсам , Spectrum Ten Shampoo for Soft & Smooth Coats шампоан, Silk Spirits ТЕЧЕН КОПРИНЕН ПРОТЕИН за лесно разресване и блясък на козината), Oster(Lavender and chamomile шампоан, Strawberry балсам) Biogance ( Biogance Long Coat шампоан, Biogance GlissHair conditioner балсам, Xtra liss spray- Спрей за разресване на възли).
3. Купички за вода и храна, клещи за рязане на нокти, хигиенни подложки(памперси за постила на земята), нагръдник и повод, препарати за вътрешно и външно обезпаразитяване(по съвет на вет), транспортна чанта за кола, легло.
4. Гребен и четка за разресване. Важно е четката и гребенът, с които ще решим кучето си да са подходящи за дългокосмести породи, за да избегнем накъсването на козината. Важно е четката да няма топчета на върховете, а да бъде с метални антистатични иглички
 Дължината на игличките е от 27 до 35мм. Такива четки има на 1 All Systems( цени от 36 до 55лв), Chris Christensen(от 60 до 110лв), Camon ( от 25 до 32лв).
Гребенът трябва да е с метални антистатични зъбци ( 6-10лв)
5. Дентални продукти за поддръжка на устна хигиена(използват се ежедневно)- спрейове, дентални ламели, четки и паси за зъби, води за уста. Спрей за зъби( Candioli, Versele Laga, Virbac, Canina, Camon, Biogance etc).
6.Лосион за ушна хигиена( 1-2 пъти седмично) Virbac Epiotic, Otifree, Versele Laga, Canina, Candioli, Biogroom, Biogance etc.
7. Лосион на очи- Canina, Versele Laga, Candioli, Camon.

Как се шинират уши, за да се изправят

Старите теми
Тема 1
Тема 2
Тема 3
Тема 4
Тема 5
Тема 6
Тема 7
Тема 8
Тема 9
Тема 10

Последна редакция: пн, 05 ное 2018, 09:27 от 3ори

# 1
  • София
Записвам се.

В петък вечерта дадох на Холи една доза БАРФ храна, купена от магазин.
Не знам дали бе от храната, но рошлата изкара много тежка нощ. Трепереше, в коремчето имаше революция, кихаше, давеше се. Почти не сме спали.
А толкова исках да я храня по този начин.

# 2
  • Видин
Змия, а дали не е трябвало да се направи лек преход, а не изведнъж цяла доза, за да се избегнат стомашните неразположения? Вярно, че и аз съм чела, че при БАРФ не е задължителен такъв, но йоркитата са толкова препрограмирани и далеч от куче Laughing, ако мога така да се изразя, че няма на къде повече. Ако твърдо си решила да пробвате този тип хранене, не се отказвай, направи го в началото с паузи и леко въвеждане. Аз също доста се интересувах, но в моя град няма вариант, не мога да съм спокойна да поръчвам от някъде си/дали ще дойде, кога ще дойде/, при пътуване какво правим? Сложно ми е.
Ние сме на полу БАРФ Joy. На село имаме домашни пилета и зайци и баща ми знае, че бялото месо е за Холи. разфасова на дребни порции и замразява. 1-2 седмично това и е вечерята + някой зеленчук, какъвто ми е наличен. И месото и зеленчуците давам сурови. Иначе основната и манджа е Акана. Не е имала проблеми със стомаха до сега.

# 3
  • Sofia
И аз мисля, че нова храна (особено пък съвсем друг тип храна) не се дава изведнъж цяла порция. Дава се съвсем постепенно и по малко.

# 4
  • София
дадох цяла доза, защото уж за БАРФ няма нужда.
вече е добре куклата, но изкарахме една трудна нощ.

но пък явно на вкус й хареса много храната, защото я изяде за около 2-3 секунди. с гранулите се бави по 5-6-7 секунди Wink

# 5
  • София
Моята напоследък доста се цупи на гранулите. Взимам консерви по малко. И аз бих опитала барф, ако има кой да я приготви. Иначе забелязвам, че вече не й се отразява толкова като открадне нещо от масата.

# 6
  • София
Моята напоследък доста се цупи на гранулите. Взимам консерви по малко. И аз бих опитала барф, ако има кой да я приготви. Иначе забелязвам, че вече не й се отразява толкова като открадне нещо от масата.

В зоомагазини д-р Стефанов има замразени БАРФ храни. Само отделяш нужното количество, размразяваш и даваш.
Но все пак ако решиш да пробваш, давай смесено няколко дни, за да не стане като при нас.

Моята е супер лакома и яде всичко, не подбира.

# 7
  • София
Аз не бих взела от Стефанов за йорки, поне не директно. Вътре би трябвалода има и кости. Вижте във Фейсбук БАРФ България, те приготвят и индивидуални рецепти.
Или, както правя за моята, дето не е йорки, все пак. Купувам говеждо от магазина, мелят ми го и си правя сама дози и добавки. Поне първоначално, докато им свикнат стомахчетата.

# 8
  • София

possessed, освен месото и зеленчуци, какви други добавки слагаш?

# 9
  • София
слагам карантия, но не бих препоръчала за йорки да се слаг в началото.

Та слагам чия, накиснати овесени ядки, понякога сварен ориз, но мноого малко - супена лъжица на половин килограм месо.
Слагам и ленено и рибено масло и лъжица кисело мляко.
Последното е пробиотик.

# 10
Здравейте, моята Кенди проявява големи капризи с яденето напоследък. Започнах към гранулите да прибавям малко сварено пилешко месо и така ги яде.

# 11
Записвам се.

В петък вечерта дадох на Холи една доза БАРФ храна, купена от магазин.
Не знам дали бе от храната, но рошлата изкара много тежка нощ. Трепереше, в коремчето имаше революция, кихаше, давеше се. Почти не сме спали.
А толкова исках да я храня по този начин.

За разграждането на сурова храна са необходими много повече киселини, отколкото за суха храна. Ако стомахът на кучето не е свикнал да преработва такъв вид храна, то преходът от готова храна към сурова храна почти винаги е съпроводен със стомашни проблеми. Нормално е (според ветеринар) този период да трае до около седмица, и то при директно преминаване от единият към другия вид храна.

# 12
Здравейте! Как беше името на международния сайт, където можеш да намериш актуална информация относно дали даден развъдник е в списъка, т.е легитимен към днешна дата. Благодаря ви!

# 13
Записвам се в темата и започвам да ви чета,явно преди важната крачка има доста подготовка!

# 14
  • Bulgaria
Здравейте, мили любители на йоркита! От три години искахме да станем собственици на едно такова съкровище и тази Коледа мечтата ни се сбъдна! Имаме вече малка принцеса на 2 месеца и една седмица. Ужасно сладка, мила и игрива. Имаме и две дечица, на 5 и 8 години, които я обожават. Имам малък проблем с ходенето до тоалетна - уцелва постелката, но рядко, в общи линии си ходи където й падне. Първата храна, която ни пратиха като я взехме, почти не я ядеше. Сега й взехме на Роял Канин за йоркшири и много я харесва. Давам три пъти по 1 супена лъжица, но имам чувството, че не й стига. Изчетох всички стари теми, и уж правя всичко както трябва, а не може да се разберем с физиологичните нужди. Приемам всякакви съвети и ще се радвам да станем част от този форум. Поздрави от малката Тайра и семейството ни!

# 15
Радвайте се, докато е малка, че после ако стане някой дивак Joy .
 На 2 месец е рано да осъзнава къде да си върши работата, според мен. Нашия се понаучи на 4, на 7-8 от раз се научи навън.

# 16
  • София
Моята вече се укроти много.
Засега заредете мопа с белина.
Като стане топло, почвайте да я извеждате поне два пъти дневно.

# 17
Нашия го изкарваме по 3 пъти, но е на 10 месеца.
 Предполагам ще се укроти, като порастне, но в момента си е във вихъра.

# 18
  • София
Здравейте, предстои ни, живи и здрави да си вземем йорки. На 16 януари би трябвало да си е у нас. Тогава ще е на 43 дена и мои познати ме вкараха в размисъл, че било много рано да го вземем. Не съм определяла аз датата, така ми казаха собствениците, а пък аз никак не се дърпам, защото нямаме търпение, но ме притеснява да му навредим нещо. Имам две девойки на 7 и на 12 години, те още не знаят - изненада ще е. Изчетох статиите в първия пост и предните 2 теми, не че много се ориентирах де, но предполагам, че като е у нас в ежедневието ще намеря правилните неща, или понне се надявам Simple Smile Но така или иначе на първо време ще вземем храна, легло, памперси, купички, играчки, козметика и четка. Питането ми, освен дали е рано да си го вземем на 16ти, е ако някой може да ми препоръча ветеринар за София, по възможност в района на Младост и докато е такова бебе колко често да го къпя? Много благодаря!

# 19
Ами нашия беше на около 50 дни. Няма страшно, свиква се. Отначало го къпех по-рядко, на 15 дни някъде. То трябва да синхронизираш с ваксини и после с външното обезпаразитяване. Само внимавай да не се разболее преди ваксина, иначе няма проблем.
 И аз бях много шашната в началото, ама сега вече не му се впечатлявам изобщо. Все пак е куче, не е чак толкова крехко.

# 20
  • Bulgaria
Нашата беше на 46 дни когато я взехме. И на мен ми се стори ужасно мъничка, но бързо я свикнахме. Не ни дават да я къпем още, трябвало да й се направи третата ваксина, та даже 2 седмици след това. А много ми се ще да започваме вече, сега само с мокри кърпи я бърша /кучешки/, но не се получава много.

# 21
Здравей bubcheto 15
И аз моята си я взех на 43дни,но след това преживях доста безсънни нощи докато стана на 60 дни. То беше падане на кръвната захар не можеше да стои на лапичките си и туп долу, голям стрес преживях.  Добре, че ми казаха предварително, че ще се случва и, че трябва да има човек непрекъснато при нея и като падне да и даваме глюкоза. Хранихме се дори със спринцовка, след това със гранули потопени във вода и някаде към 60-тия ден започна да си похапва сухи гранули.Забравих да кажа моята принцеса я взех за йорки джудже, беше само 270грама, а сега вече се гордея с принчеса на 11 месеца с тегло 950грама 😊 При минитата и стандарт разбира се, може да не им пада кръвната захар не съм запозната. Относно къпането и на нас ни казаха, че е препоръчително да не я къпим докатоне се сложат и трите ваксини, вярно третия месец доста си понамирисваше, но все пак беше за добро. Относно играта докато са бебита те през по голямата част спят, моята дори не поглеждаше играчките докато не стана на 60-65 дни едва тогава и станаха интересни Simple Smile Дано да съм била полезна. Честито Ви кученце да расте здраво и да стопля сърцата Ви💖

# 22
  • София
Ох, сега ме притесни, ние ще целим да има хора около него, но все ще има периоди, в които ще е сам, харанят го в момента с гранули накиснати във вода и пасирани, казват, че хапва доста. Видимо е много пораснал, за първи път го видях на 10тина дена още не си беше отворил очита, а сега чак и лае Simple Smile

# 23
Моя не сме го наглеждали постоянно, нямало е проблеми. Като го взехме, беше захранен вече със сухи гранули, седмица след това ги смених с други.
 Ветеринаря каза, че няма проблем за къпането и го къпах веднага след втората ваксина.

# 24
Здравейте, взех шампоан на CHRIS CHRISTENSEN FAIR ADVANTAGE 118 мл. Някой дали знае как се разрежда ?

# 25
Направих първата крачка - кученцето е капарирано, сега чета здраво,но като цяло и развъдчика даде много насоки за гледането!Живот и здраве след месец купона започва 😁

# 26
Жена ми иска куче йоркшир, чудя се дали пуска косми, лесно ли е за гледане, иска ли много разходки и подходящо ли е за деца? Имаме 2 малки деца

# 27
  • София
Не пуска никакви косми.
Лесно се гледа.
Зимата изкарвам моето само за малко.
И ние сме с две деца.
Абе - най-доброто куче за вкъщи!

# 28
Не пуска никакви косми.
Лесно се гледа.
Зимата изкарвам моето само за малко.
И ние сме с две деца.
Абе - най-доброто куче за вкъщи!
Какви видове има и цената горе-долу колко върви?

# 29
  • Sofia
Не пуска косми изобщо. Реши се всеки ден и се къпе всяка седмица. Разхожда се малко, зимата може и да не иска да излиза изобщо. Яде малко, но храната трябва да е качествена (т.е. скъпа). Подстригва се на 3-4 месеца. Нищо трудно няма в гледането. Обича компания обаче. Ако ще стои само по цял ден по-добре се ориентирайте към друга порода.
За деца, ако са под 10 год не е много подходящо, ако са под 5 год категорично не е подходящо. Мое мнение, разбира се. Йоркито е много нежно и крехко създание, чупи се лесно. Не издържа студ и жега. Не издържа глад. Малките деца не могат да внимават като голям човек. Ако го настъпи или стисне по-силно, кученцето може да пострада сериозно. Изобщо трябва да се държите с него като с рохко яйце, особено докато е бебе. Или ако е мини. Може да си счупи крак при всяко слизане от легло или диван, при игра с друго куче, при настъпване... Не е типичното куче, което децата могат да мачкат. Моите са на 11 год и пак непрекъснато ги следя и им правя забележки.
Иначе има мини и нормални йоркита. Минито като възрастно е под 2 кг, много, много дребно. Не го препоръчвам. Прекалено дребният ръст създава много проблеми. Но това пак си е мое мнение. Нормалните са между 2 и 3,5-4 кг, рядко повече. По-устойчиви са, но пак са си много дребно куче. Цената е над 600-800 лв.

# 30
  • София
Моята е стандартна, към 4 кг отива сега зимата. Яко игра пада с децата! Но все пак, ако се пресили, започва тази вътрешната кашлица.

# 31
Записвам се при вас, и моята дъщеря е луда по породата. Мъжко или женско се гледа по- лесно? Като за напълно начинаещи

# 32
  • Варна
Записвам се при вас, и моята дъщеря е луда по породата. Мъжко или женско се гледа по- лесно? Като за напълно начинаещи
Според мен с женско е по-лесно , и пак зависи от самия нрав на кученцето ✌ Успех !

# 33
  • София
Free Agent, установихте ли причината за кашлицата?
При нашето се оказа стеснена трахея (дефект на породата), след нато някакви некадърници го лекуваха дълго време за пневмония Sad

Категорично съм против минитата и аз. Качественото, здраво йорки трябва да е около 3 килограма, за предпочитане от сертифициран развъдник.
Не е проблем да се гледа с малки деца, но трябва да се внимава повече. Макар че йоркито съвсем разумно и инстинктивно ги избягва.

# 34
  • София
Е то се знае - малките породи правят така. Като се разиграе и пресили и тогава става. Иначе не.

# 35
Според мен с женско е по-лесно , и пак зависи от самия нрав на кученцето ✌ Успех !
А кървене, разгонване...как протича при двата пола? Споделете опит

# 36
  • София
Не се усеща! Понякога бърша една-две капки, обаче сега нищо не усетих. Аз и затова не съм я кастрирала. Искам да я забременя, обаче не мога да хвана момента.

# 37
  • София
Ние избрахме мъжко, след препоръка на наши приятели с женска. Мотивът им беше, че мъжкият има "нуждата" да маркира и така по-лесно ще се научи на вън да си върши работите. Докато тяхната женска и до ден днешен е на пелена.
Всеки според вижданията си. Ако пък пишка у дома можеш да си позволиш да не го разхождаш в студените дни. Ние нашия Нико няма ден, в който да не е излизал два пъти за по минимум пет минути. Той самият когато му е студено сам бърза да си свърши работата и да ме води у дома.
Колкото хора, толкова и мнения.

# 38
  • Sofia
По повод реверзибилното дишане (обратно кихане) - често се случва при дребните породи. При нас няма връзка с натоварването. Случва се най-често сутрин при събуждане. Ветеринарката ми каза, че пресъхването на лигавиците влошава нещата и ме посъветва като се случи да капя физиологичен разтвор в нослето. И наистина веднага спира пристъпа след 2-3 капки.

# 39
  • Видин
Обратното кихане е различно от това, което описват момичетата по-горе. Това, другото състояние се нарича колапс на трахеята и засяга дребните породи по-често. Дължи се на стесняване на трахеята, при някои много малко, без да застрашава здравето и живота , при други доста по-изразено и се влошава с годините. Проявява се при бурна игра и радост, тичане, при притеснение, при някои и след пиене на вода. Изразява се с кашлица и напъване като при повръщане придружено с кашлица. При руснаците съм чела, че при по-тежките случаи на влошаване слагат стенд - една тръба в трахеята, за да я държи отворена. Тук при нас още няма лечение на това състояние, дай Боже на никой стопанин да не му се налага да опира до него. Иначе в леката си форма няма последствия за здравето и живота на любимеца, доста йоркита, чихита и пинчери са така.

# 40
И ние сме щастливи йорки-имащи отскоро 🥰 последните една-две седмици забелязвам това задушаване/давене/кашляне, то минава бързо,като цяло (няма време за капки),но е много неприятно и ме плаши... сякаш сутрин повече,но и през ден,без връзка с активност или пиене на вода... Иначе на пелена ходи само понякога,ако сме в банята с пелената след сън и специално й говоря... Иначе обикновено върши работата точно когато се вдъхнови, без никакъв усет да се сети,че затова сме й намилали досега... Дори на дивана се случи! Даваме награди,пляскаме "браво"... но хич не се усеща сякаш какво прави... Дори на разходка го прави... Като и цъфне тогава вдъхновението... Може би е малка още... 4 месеца...

# 41
Хайде и аз да се присъединя. Имаме си с моето момиче мини Йорки от 6 месеца вече. Много е тиха и спокойна, много послушна и много лесно се гледа. Казва се Чери. Ще се радвам да споделям заедно с вас тази тема Bowtie

# 42
Справяте ли се с тоалетната?

# 43
  • Bulgaria
Ние имаме йорки на 4 месеца,  скоро започнахме да излизаме навън. Доста често си върши работата където трябва, но понякога изобщо не й се търси тоалетната и си прави бели където й падне. Нашия вет каза, че има време и до 6тия месец ще се научи,  но като чета как някои свикват за 3-4 седмици и се притеснявам,  че ни се е паднала блондинка 😊

# 44
И аз се притеснявах, не само за тоалетната, ами и за други неща. Сериозно си мислех, че е тъпичък. За тоалетна се научи на 10 месеца, изкарваме го редовно от 4ти. Просто изведнъж започна да стиска и да чака да си излезе. Почти на година е и рязко поумня, започна да разбира и да се учи бързо на нови неща. Явно просто са си бебета.

# 45
  • Bulgaria
Това звучи много обнадеждаващо,  дано и нашата се научи, пък и по-късно да е. Благодаря 😊😊😊

# 46
  • Виена
Здравейте Simple Smile!Миналата година бях писала в темата,че искаме да си вземем йорки.Притесненията ми бяха,как ще го докарам от България в Австрия.Всичко мина много добре.Аз и Тя,пътувахме с автомобил.Тя беше в преносима клетка през повечето време,сама си влизаше в нея.Въпреки кошмарно дългото пътуване,малката ми принцеса се справи чудесно!Почти през цялото време си спинка,а когато се будеше беше да пишка,да пие вода и да се нахрани.
Казва се Кира,и е на почти 9 месеца вече .Голяма радост е в къщи,скука няма  Simple Smile!
От няколко дни,обаче имаме малък проблем Sad.Искам да попитам,дали някой друг се е сблъсквал с него случайно...Преди 3,4 дни след като се събуди сутринта от сън,дойде при мен да ми се радва,изведнъж изкимтя,вдигна си задното дясно краче и избяга в леглото си видимо изплашена.После стана,разхождаше се вкъщи,нищо и нямаше.Следобяд,като излязохме на разходка,и след 10 мин.примерно пак вдигна крачето,но без да скимти, и ме гледаше уплашено.Прибрахме се,разгледах отдолу лапичката,подстригах,да не да не виждам ако има нещо забодено,но уви нямаше нищо.Натискам лапичката,разтягам крачето,опипвам го навсякъде,не дава признаци да я боли Sad.Вкъщи играе,скача от диваните,нищо и няма,днес примерно въобще не е покуцуквала.Ходихме на ветеринар,изписаха ни болкоуспокояващи,и ми казаха,че също може да е липса на витамин Б(който ми дадоха също да и давам).Имам чувството,че като излезем навън го прави от страх,а не че я боли,но не знам.

# 47
  • София
Ще се оправи. Щях да кажа да не е нокът, но след като я е видял вет, не е.

# 48
И при нашата Чери рано се получи с тоалетната, някъде около 4 месец, но се случват нещата на пелена в банята. Навън още не се е престрашила. Дразни ме обаче това, че след като е била цял ден вкъщи и е пишкала няколко пъти, после стъпва в пишканото и го разнася.

# 49
Е,ако е на пелена,какво разнася?!

# 50
Какво ми трябва в първия ден, когато го вземем? На 2 месеца е. С какво се храни на тази възраст? Пелената сменя ли се след всяко ползване?

# 51
  • София
Здравейте, да се включа и аз към темата. Имаме Йорки на година и 1 месец, до сега сме ходили само на едно място да го постригват, но за съжаление жената, която го постригваше замина в чужбина и сега трябва да изберем къде да го заведем. Моля, за препоръка за София, че вече е заприличал на Буги Барабата. Grinning   

# 52
  • София
Здравейте, да се включа и аз към темата. Имаме Йорки на година и 1 месец, до сега сме ходили само на едно място да го постригват, но за съжаление жената, която го постригваше замина в чужбина и сега трябва да изберем къде да го заведем. Моля, за препоръка за София, че вече е заприличал на Буги Барабата. Grinning   
Нашият момък го водим тук
http://masterofpuppies.net/#xl_xr_page_index.
Доволна съм, дамата много добре го постригва, а и той вече свикна с нея и не й нервничи.

# 53
Ехо. Не знам дали е актуална темата,но ще си задам въпроса.  От 2 дни имам йорки. На 8месеца купен от приятел.  Пишка но пелена, ака където си иска. Къпим се със специален шампоан, но след баня миришее.. трепери вкъщи ,цялата вибрира направо? Не я разбирам ?

# 54
  • Sofia
Йоркитата са изключително зиморничави. Не може да го изкъпете и просто да го оставите да съхне. Аз бърша хубаво с хавлия и суша със сешоар. И затоплям къщата поне до 25 градуса за няколко часа. На морето на над 30 градуса температура като я намокрехме във водата, после завита с две хавлии трепереше по 1 час.  ooooh!

# 55
  • Видин
Ехо. Не знам дали е актуална темата,но ще си задам въпроса.  От 2 дни имам йорки. На 8месеца купен от приятел.  Пишка но пелена, ака където си иска. Къпим се със специален шампоан, но след баня миришее.. трепери вкъщи ,цялата вибрира направо? Не я разбирам ?

От 2 дни е при вас. Нов дом, нови хора, нови порядки, ново отношение към нея. Кучето е в шок, дайте му време да ви опознае, да ви почувства.
Обяснете кое точно не разбирате, за да може да ви се даде съвет.

# 56
Аз също я суша и сресвам . Топло и вкъщи 24гр. Просто не зная защо така трепери,но както каза Зори нов дом ... а стария собственик каза,че малко и се е карал... а миризмата защо

# 57
  • Видин
Тялото и козината на йоркито не би трябвало да миришат, тъй като няма подкосъм, ако няма някакво заболяване на кожата. Неприятна миризма може да има при проблем с аналните жлези, от устата при неправилна хигиена / в момента сменя млечни зъбки и е възможно да има два реда зъби, между които се задържа храна, възпален венец и т.н./ или от ушите. При нередовно почистване или ушна краста има доста силна, неприятна миризма. От непочистени секрети от очите също може да има миризма.
Моят съвет е да я заведете непременно при добър ветеринар, който да я огледа и прегледа добре и да назначи  препоръки за правилни грижи. Да се извадят, ако има не паднали млечни зъби, за да не се увреди захапката. И да ви покаже как от тук нататък да се грижите за зъбната хигиена.

# 58
  • София
Кога трепери кучето?
Моята така се тресе цялата, когато разбере, че ще я къпя. Ненавижда къпането. След като приключим с бяната, ресането и сушенето, вече не трепери и си е пак сищата лигла и дивачка.

# 59
  • София
Колко пъти сте го къпали за два дни?
Сега времето е кофти, хич не им понася. На моята чак й бях сложила елече вкъщи.
И тя много трепери, откакто я постригахме. Пуснали сме климатика.

# 60

А free agent, къде ще те засека🤗 И аз имам една две годишна лигличка. Много добра и красива. Поздрави!

# 61
  • София

😁😁

# 62
  • Sofia
Ааа в това време и ние сме по "пеньоар".  Joy

# 63
Кога трепери кучето?
Моята така се тресе цялата, когато разбере, че ще я къпя. Ненавижда къпането. След като приключим с бяната, ресането и сушенето, вече не трепери и си е пак сищата лигла и дивачка.

трепери по всяко време.  Трепери и като излизаме..разбираемо . Но на топло и без да и се кара някой или нещо защо. Наплашена е от стария си собственик.. иначе на моменти си играе с мен

# 64

е за 2 3 дни е къпана 1 път.

# 65
  • Плевен
Здравейте,имам йорки на 9 месеца ,при нас е от 4 месечна възраст,страхотна радост е ,имам един проблем обаче,не можах да намеря гранули,които да му харесат,мешам ги с пауч,с консерва  и пак понякога им се мръщи,понякога ги изяжда с кеф. Притеснява ме това ,че има период от по 2-3 в които отказва да яде и както знаете започва едно треперене и е чудо. Вие каква храна давате и как се оправяте с малките сладури? Четох ,че добрата храна е важна и за косъма на кучето, а и че не е хубава честата смяна,заради капризното коремче,но ми се ще да яде и само гранули,защото става топло и е трудно пренасянето,при пътуване на паучове или консерви. И с една дума,препоръчайте ми гранули ,да са добри и с необходимите витамини и минерали и т.н.  Благодаря!

# 66
  • Sofia
След дълго лутане и няколко смени на храната, намерихме нашата. Сега храня с N&D и съм супер доволна. Качествена, беззърнена, има разнообразие от видове и госпожицата я харесва много. Като по-малка проявяваше доста капризи и също често отказваше да яде. Не трепереше, но повръщаще когато й се съберат повече от 15-16ч без храна. След като я кастрирахме вече яде всичко. Сега само като ме няма прави гладни стачки, но като се прибера си наваксва.

# 67
  • София

Да се представим и ние😀

# 68
Нашият яде Акана, но той поглъща всичко, което му се събира в устата. На ветеринарите в клиниката им е много интересно как яде хапчето за обезпаразитяване.
 Подстригахме го миналата седмица, определено му е студено сега. Иначе и той започна да трепери и да прави фасони за къпането и сушенето, а до скоро нямаше проблем. От 2 месеца го е страх и от сешоара, а преди това си стоеше.

# 69
Здравейте мами и йорковци! Animal Dog
Отдавна чета темата, стигнах до 7ма Grin
При нас ситуацията е следната: от нова година имам една малка крехка шоко сладуранка на име Дария.
След като си я взехме с нея преживяхме много неприятни моменти свързани със здравословното и състояние (вече укрепна и е добре), но и от тогава насам сме изключително щастливи. В момента е на 7 месеца и тежи 1,5 кг. Ходи по нужда само в банята,и много рядко когато сме навън (например за повече от 2 часа).

От миналата седмица имаме и малко сладко пухкаво бебче бивер йорки на име Алиса и на 2,5 месеца, 0,7 кг.
Влюбени сме в тях!

От както бебето е вкъщи, започна да разваля дисциплината на каката.
Каката започна да не слуша и да прави белички навсякъде, където и падне (включително и през нощта на леглото, което не се е случвало до сега). Разбирам, че ревнува и старателно отделям по равно внимание и на двете. Мисля,че го прави на пук, защото вижда, че на бебето не му се прави сериозна забележка (защото все още се учи).

Има ли тук мами с две или повече женски йоркита?
Моля, посъветвайте ме как да раздам равноправие и правосъдие.

# 70
  • София
Не го прави напук. Не си мислете, че малките същества имат толкова умствен капацитет. Просто се вбебосва. Наблюдава се и при породени деца. Голямото забравя всичко и започва да прави каквото прави малкото. Така че не се карайте повече на голямото, а просто започвате отначало и с двете. Това е.
Купете повече подложки, спрей за привличане, спрей белина и спрей ароматизатор за мебели.
И протектори за матрак.

# 71
Благодаря ти  Free Agent!
А някакви идеи защо каката капризничи към храната от както бебето е вкъщи и как да я накарам да се храни нормално като преди?
Под капризничи имам предвид, че не иска да яде, трябва да и се моля, да поднасям храната към нея или да я сложа на стола и там да си хапва от купичката. А ако бебето е наблизо директно отказва - отива си в леглото и не я бутва.Rolling Eyes

# 72
  • София
Може би да се хранят на отделни места?
Не й се моли.

# 73
От два дни ги разделям в отделни стаи. Ако затворя вратата на стаята, в която е голямата не бутва храната.Expressionless И трябва да стоя да пазя малката да не отиде да притеснява голямата, че да се нахрани на спокойствие.Unamused Иначе с малката нямам проблеми, изяжда си всичко за по-малко от минута.

# 74
Здравейте и от мен. Имаме си йорки на 6 м. на име Джой. Всичко върви както подобава,много е игрив и умен обаче имаме проблем с изхожданията у дома. Докато беше по-малък имаше попадения върху пелените сложили сме във всяка стая по 1).Напоследък обаче се изхожда където му падне. Попивам пикото с пелената и му показваме ,че там е мястото обаче ,не.Взехме капки за привличане засега няма резултат. Доста му говорим и си личи ,че е гузен като направи белята,но не отива на пелената. Вече започнах да се чудя дали да не пробваме с котешка тоалетна ? Според вас добра идея ли е?
И друго да ви попитам.Хранехме го с Рояла Канин, от месец сме на Есеншъл. Какво мислите,до колкото четох е добра храна? Искам да го храним с възможно най-хубавата храна.Също така понякога му даваме по малко краставичка(обелена), морковче и ябълка.

# 75
  • Sofia
Според мен много по-добър и бърз ефект има похвалата при попадение на памперса, отколкото карането при издънка. Нашата изобщо не разбираше за какво й се караме. Изглежда гузен защото се плаши от тона ти. Но не разбира какво искаш от него. Но похвалите и наградите много бързо ги схвана. 3 пакета наградки изяде докато се научи обаче действа безотказно.
За храната - ние сменихме няколко вида, за мен най-добрата е N&D. От доста време с това храня, беззърнена, натурална, с добри съставки, отразява й се чудесно на енергията и на козината. И даже съм я намерила насипна на прилична цена. Краставица, морков и ябълка (обелени) и аз давам. Нащата изобщо си е готова за веган. На месо рядко обръща внимание, но всякакви плодове и зеленчуци обожава. Особено за краставица и ябълка се разтреперва като види.

# 76
Савина, винаги когато е ходил на пелената сме го хвалили и сме му давали наградка. Не знам какво му стана и защо избягва пелените. Тези капки и те не вършат работа май. Ще проуча и тази храна. Те май да сходни по състав с Есеншъл. Забелязвам , че изхождането по голяма нужда му е малко трудно въпреки, че пие доста водичка.

# 77
  • Sofia
И според мен капките не вършат работа. Само смърдят отвратително.  Sick

# 78
Аз мисля да сменям към 8-10 месеца,така ми казаха. Чувала съм добри за Есеншъл, но ще питам и едно магазинче с хубави храни на пазара на Младост - Рамона, както и пак ще чета https://m.facebook.com/media/set/?set=oa.1698621427095415&type=3 и https://m.facebook.com/notes/обичам-моето-йорки-i-love-my-yorkie/нуждите-на-моето-куче-част-1-гранулирана-храна/540410602748430

Старая се и аз с наградите, но ситуацията е точно като при вас...

# 79
Моля за съвет
Моята принцеса в последно време все си ближе лапите и стават мокри все едно съм я къпала. При вас случвало ли се е, и с какво да ги намажа за да и стане гадно и да спре с това близане.

# 80
  • Sofia
Моята е така от есента. Не знам каква е причината. Ближе различни лапи, не е все една и съща. Гледах нищо няма. Водих я на ветеринар - нищо не откриха. И я оставих да си се ближе.

# 81
Почистват се.
Иначе продават специален крем за лапички,може да са им напукани,пробвайте.

# 82
  • София
Как чистите ушите?
А очите?

# 83
Ушите мислех едни напръстничетанна Артерии,но вет ми изписа капки профилактично всяка седмица по 2-3 във всяко ухо, в канала, разстискване до джвакане Simple Smile virbac epiotic

Очички - с вода, може да купиш физиология.разтвор. иначе пак имам на артеро и ги ползвам понякога

# 84
  • Видин
Очите от малка ги почиствам със сребърна вода или минерална, когато ми е свършила другата.
В ушите преди всяко къпане капя с Virbac Epiotic, след подсушаване обирам с клечка за уши, каквото /ако има за обиране.

# 85
  • София
За йоркито ползвам Ауди спрея, който ползваме и ние. За очите не прявя нищо специално, само гледам да са чисти.

# 86
  • София
Здравейте! От скоро живеем в София и вече е време да отидем да оформят прическите ни. Имам две две женски йоркита- Тара (5г.) и Ния (2 г.). Преди сме ги подстригвали в Хасково и в Пловдив, но в Хасково не останахме доволни, а в Пловдив в салона има часове чак за краят на юли. Моля, препоръчайте ни грууминг салон, от който сте останали доволни както за оформяне на прическа, така и за рязане на нокти и оформяне на ушички. Предварително ви благодаря и ви пожелавам хубав остатък от деня!

# 87
  • София
Аз водих Тери тази неделя в салон в Красно село. Някой го беше похвалил тук.
http://www.masterofpuppies.net/#xl_xr_page_index
Девойката беше много мила. Добре направиха кучета. И нокти изрязани, и уши почистени.

# 88
  • София
Девойката беше много мила. Добре направиха кучета. И нокти изрязани, и уши почистени.

Много благодаря! А колко парички ви излезе като крайна сума с всички процедури?

# 89
  • София
Нокти, уши, къпане и подстригване-48 лв ми взеха!

# 90
  • София
Аз го споделих. Радвам се, че сте останали доволни. Нашият Нико вече година там го обслужват и съм доволна и спокойна.

# 91
Моето снощи си яде изпражнения...беше вечеряло??????

# 92
  • София
По принцип са им любим "деликатес".
Ама неговите си или други?

# 93
По принцип са им любим "деликатес".
Ама неговите си или други?
аа неговите си 🤔

# 94
 Нашия, който поглъща всичко, което му се събира в устата, най-накрая отказа нещо - лимон. Опита се да го яде, но не му хареса и сега се дърпа Grinning . Не харесва и адаптирано мляко, не го облизва, ако разлея, но кърмата я харесваше.

# 95
  • Sofia
С това крадене и ядене на всичко в чудо съм се видяла. Снощи за секунда си обърнах гърба и успя да открадне едно шоколадово яйце. Докато я видя половината го беше изяла. А знам, че шоколадът е много отровен за кучетата. Изкарах си акъла. Та по нощите я водих на ветеринар, дадоха и кислородна вода, изповръща си червата и се оправи. И станиол беше яла.  ooooh!

# 96
  • София
Моята май се понаучи, или поне има определени вкусове. Краде пържоли и шунка, шоколад не пипа. Оня ден се бях притеснила, че омете една чиния мусака, ама е ок.
Аз се научих да вдигам всичко на високата маса, обаче децата все още оставят навсякъде.

# 97
  • София
Моята се качва и на масата, когато ни няма, за да провери дали няма забравено нещо за ядене.

# 98
  • Sofia
Моята и като сме там се качва на масата, хич не й пука.  Mr. Green Само на плота в кухнята още не се е сетила как да се качи. Иначе месо никога не е крала. И изобщо храна рядко краде. Но това чорапи, гащи, носни кърпи, играчки, химикалки... всичко което е достатъчно дребно, за да може да го отнесе се отмъква, нагризва и ако успее и гълта. Навън е като прахосмукачка - яде пръчки. Стигала е до зверско повръщане от пръчки.  ooooh! Ще взема да й сложа намордник накрая и квартала ще изпопада от смях - йорки с намордник.  Joy

# 99
  • София
В нашия квартал има един шпиц  с намордник поради тази причина. Моята краде само салфетки, но те вероятно пак й миришат на месо. Иначе предмети не пипа. И навън нищо не взима.
Сега се сетих, че напоследък й се карам за краденето и не го прави пред мен. Моли се, скимти, но не смее да вземе без да й дам. Ще вземе да стане куче от нея!😁

# 100
  • Под Сините камъни
От 4 дни и ние си имаме йорки. Забелязах , че има афинитет към изпражненията си . Като се събуди я водя в банята и там пишка , иначе си минира навсякъде. Тя е на 48 дни все още , яде малко . По-цял ден спи ,активира се вечер ние като спим . Бяга играе , обърнала е деня на нощ. Дано се справим с пишкането и акането , че иначе не ми се мисли.

# 101
  • София
Кухненска хартия, спрей белина и спрей за дамаски. С палета!😁😝

# 102
От 4 дни и ние си имаме йорки. Забелязах , че има афинитет към изпражненията си . Като се събуди я водя в банята и там пишка , иначе си минира навсякъде. Тя е на 48 дни все още , яде малко . По-цял ден спи ,активира се вечер ние като спим . Бяга играе , обърнала е деня на нощ. Дано се справим с пишкането и акането , че иначе не ми се мисли.
Ние сме същите макар и на 9месеца вече. Цял ден спим..и вечерта ела да видиш . И акането ои пишкането има пелена ,знае много добре,че трябва там,но пак където си иска ходи....

# 103
Имам питанка за обезпаразитяването. Мини йорки е и е на 9 месеца. До сега я обезпаразитявана със Симпарика и милпразон, но симпарика трудно намирам и поръчвам онлайн. Вие с какво обезпаразитявате, особено лятото? Благодаря предварително! Нашето куче си яде също изпражненията😀

# 104
  Слагаме капки на адвантикс. Най-малките са за 2 кг.

# 105
  • София
Аз купувам каишка. Обаче тая година с тия студове...още не съм купила.

# 106
  • Sofia
Студове, обаче онзи ден свалихме първия кърлеж. Бяхме с адвантикс, но бяха минали 6 седмици от поставянето.

# 107
И ние слагаме Адвантикс на каката (8 месечна - 1.6 кг), но последният път забелязах, че започна да се чеше много точно след обезпаразитяването. За вътрешното Милпразон.

# 108
Студове, обаче онзи ден свалихме първия кърлеж. Бяхме с адвантикс, но бяха минали 6 седмици от поставянето.

И ние миналата неделя (две седмици след обезпаразитяването с Адвантикс) след разходка в парка, два миниатюрни кърлежа извадихме...

# 109
  • София
Аз слагам каишка, която е за 6 месеца. Купувам малко по- голям размер и я разделям на двете, тъй като дори най- малкият размер ни е голям. При нас никакви капки не действат.

# 110
  • София
Моята след Адвантикс обикаля като обезумяла с часове, затова вече не ползвам. А и е хващала кърлежи.
После й сложих каишка Форесто - хвана бълхи.

Откакто й давам всеки месец Нексгард спектра вече няколко години не сме имали никакви ядове.

# 111
  • Варна
И ние сме с Нексгард - многоо съм доволна !!!

# 112
Момичета ,нашият Joy от 3 дни е с понижен апетит. Бях писала,че преди месец-два сменихме Роял Канин с Есеншъл гранули . Взехме втори път Есеншъл,само че др вкус. Постепенно започна да не иска да яде. Тогава взехме N&D за кученца до 10 мес. Смесвахме ги Есеншъла,така минаваше номера. Нещо гранулите и на двете храни ми се виждат големи особено на Есеншъла и мн твърди.Гледам ,че се мъчи като ги дъвче.Роял Канина е по-мазен сякаш,с не толкова големи и твърди гранули. Започнахме да ги киснем в малко водичка ,хапна така 1-2 пъти и пак не иска. Иначе е жизнен,играе си. Дайте съвет или препоръка за храна. Не искам да го свиквам да яде кашава храна.

# 113
  • София
Моята сега харесва Josera mini well.

Ако някой си търси булка - на разположение сме !!! 👸🤴

# 114
  • София
Моята сега харесва Josera mini well.

Ако някой си търси булка - на разположение сме !!! 👸🤴
Ето веднага се предлагаме.
От къде е девойката? Нашият се намира в София.

# 115
  • София
Агент, сериозно ли мислиш да размножаваш куче с отклонения от стандарта?

# 116
  • Sofia, Bulgaria
Здравейте,любители на йоркитата:heart_exl: във връзка с обучителните програми,които провеждам в салон Royal Groom за млади грумъри са ми нужни модели за цялостен БЕЗПЛАТЕН ГРУМИНГ от следните породи: йоркширски териер,шитцу и миниатюрен пудел.
✔Условието е кученцата да имат благ характер,да са уравновесени и да имат посещения в груминг салон (тоест това да не им е първото )
✔Всички процедури ще се извършват под мой надзор и корекция и вашето кученце ще получи цалостна фризура с тристепенно изкъпване,почистване на уши и подрязване на нокти.
➡️Датите за,които са ми нужни кученцата са : 02.06 - йорки и шитцу и 06.06 пуделчета.
Благодаря ви предварително,че ще подкрепите младите грумъри в тяхното развитие!
Снимките са една малка част от работата на на салона.
⚠️За записване моля пишете на ЛС или се обадете на телефона на салона:0888866695
линк към обявата и на страницата на салона с повече снимки : https://www.facebook.com/royalgroombulgaria/?__tn__=kC-R&eid … zBU4x2kiF5C3GLQIY

# 117
След първото разгонване на 8-месечна възраст и последващата валшива бременност, съм сигурна едва за второ разгонване след 6 месеца. В момента сме на 2 години и половина и не мога да разбера кога е разгонена и дали въобще е. Имам ли повод за притеснение?

# 118
  • София
И аз бях така. Първото го усетих, после - май само веднъж. Чак сега, като направи 3, се усети ясно. Много взе да ми се гушка, да ми клати крака, да цапа чаршафите...

# 119
Здравейте, момичета. Моето йорки се казва Арти, момченце на 3 годинки. 5,6 кг (обича да си хапва Simple Smile).

# 120
Здравейте,

нямам куче, но много искам и реших да посъбера малко инфо от извора как се гледа йорки.
Имаме две зайчета, мъжки, в отделни клетки, нямам идея как биха се разбирали с куче, та изчаквам, и отделно да преценя дали това няма да ми дойде в повече.
Знам, че са доста деликатна порода, но пък са големи сладури и мини породите са точно за куче в апартамент.
Децата и те много искат куче, но знам, че грижите ще са моя  отговорност, таткото се дърпа, искал куче, не мини , приличало му на моп и какво ли не, само и само да не е  тази порода.

Разхождате ли ги навън редовно, или нямат проблем ако не излизат.
Все още не мога да измисля вариант когато пътуваме какво ще го правя, знам, че страдат много в хотели...
И с гризкането на мебели и белите....но явно е нещо, което няма как да се пропусне докато са бебета:)

# 121
  • София
Преди всичко йоркитата са кучета - трябва да се разхождат, да се възпитават и т.н. Дали ще има проблем да не излиза зависи как ще си го научите. Мойто мебели не ми е гризало, бързо се научи на пелена да пишка, яде гранули. Със зайци не знам как ще се разбира, но ако не го вадите от клетките тези зайци, не виждам проблем. Но за оставянето, трябва да имате вариант. Не съм очаквала, че ще ми е толкова трудно да избера подходящ човек, на който спокойно да го оставя.

# 122
Здравейте ,моля за помощ.Съвсем неочаквано за мен ми подариха йорки Аря.След втора ваксина е.Ще изчета всичкотук, но ми е нужно веме.Приемам всякакви съвети за всичко ...хигиена козметика гребенчета всичко .Ще съм много благодарна на всеки съвет.От вет.аптека ми дадоха пелини и капки ,но не ги отразява.Попитах и за капки за почистване на ушички но аптекарката  не знаеше.В малък град  сме и нямаме избор на вет аптеки и доктори за съвети.

# 123
  • София
Когато можеш, отиди в някой голям град/зоомагазин и си купи всичко - шампоан, четка, храна, гризалки.

# 124
Когато можеш, отиди в някой голям град/зоомагазин и си купи всичко - шампоан, четка, храна, гризалки.
Може и онлайн. Прочети, събери мнения, началният пост е много образователен, и смело поръчвай. Оттам нататък, взаимно ще се нагласяте. Търпение и любов му е майката!

Последна редакция: пт, 14 юни 2019, 13:33 от petenka1983

# 125
  • Видин
-io-, честито, да ти е здраво и щастливо Simple Smile
Прочети първият пост на темата в един от скритите текстове има точка по точка всички неща, които те интересуват - от хранене до козметика и аксесоари.

Общи условия

Активация на акаунт