Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 5 ноем. 2018, 11:18 ч.

Италия 152

• 17 683
  • 267
  •   1
Отговори
# 255
  • IT
Седмицата на модата за жени е от 17 до 23 септември. Информация от камарата на модата https://www.cameramoda.it

# 256
Седмицата на модата за жени е от 17 до 23 септември. Информация от камарата на модата https://www.cameramoda.it

тази информация я намерих, но септември не съм в милано, а юни (20-22) и затова попитах как да намеря ревю през тези дни?

# 257
  • MI
Финес, как ще присъстваш на ревю на 22.06, като както си видяла те продължават до 17? Ето календар ден по ден, с ревюта и карта къде, но датите са си тези:
https://www.cameramoda.it/it/milano-moda-uomo/calendario/
Имай предвид, че тези дни в Милано се изсипва де що има заинтересован от мода и е ад. Намиране на билети доколкото знам също е почти невъзможно, има тълпи отпред, чакащи поне да видят някой известен. Simple Smile Предполагам има начини да се намерят, но в този период според Камарата на модата просто няма никакво събитие.

# 258
Финес, как ще присъстваш на ревю на 22.06, като както си видяла те продължават до 17? Ето календар ден по ден, с ревюта и карта къде, но датите са си тези:
https://www.cameramoda.it/it/milano-moda-uomo/calendario/
Имай предвид, че тези дни в Милано се изсипва де що има заинтересован от мода и е ад. Намиране на билети доколкото знам също е почти невъзможно, има тълпи отпред, чакащи поне да видят някой известен. Simple Smile Предполагам има начини да се намерят, но в този период според Камарата на модата просто няма никакво събитие.

ясно, че на това ревю няма да присъствам, въпросът ми е дали няма други по-малки ревюта между 20 и 22 юни (когато съм в Милано) и как да ги намеря? предполагам, че в град като Милано няма само няколко дни в годината ревюта...

# 259
  • MI
Доколкото знам няма. Това да много скъпи и много добре организирани събития, с много туристи. По същия начин изложенията на дизайн не са перманентни, а всичко е концентрирано е една седмица. Просто следеващия път се организирайте от много по-рано за датите, които ви интересуват. Моят съвет е ако решите за догодина, по-добре вижте за април, когато е Салоне дел мобиле, много повече събития има и е много по-интересно. Ако ви интересува дизайн освен мода, разбира се. Но поне 2-3 месеца по-рано, иначе всичко е препълнено, дори в околностите на града.

# 260
Здравейте,
Извинявам се, че така нахлувам в темичката ви.
Имам питане по правен въпрос.
Родителите ми живеят в Италия. Искат да ми прехвърлят имот, който е в България, но нямат възможност да си дойдат.
Ако това прехвърляне стане при местен нотариус в Италия, документът ще бъде ли валиден в България? Като след това документът да бъде легализиран и в България.
Местен адвокат ни каза, че важат документи издадени само от посолството.
Благодаря ви!

# 261
  • MI
Направете през посолството/консулството, те имат право да заверяват като нотариус. И от превод и легализация няма да има нужда... Правила съм пълномощно така.

# 262
По съвпадение, тъкмо днес ходих по работа до консулството в Милано. Не им работеше интернетът и гишетата седят празни. Хората седим и чакаме и не е ясно кво чакаме. Една служителка се крие в някаква задна стаичка и излиза на всеки 20 минути, за да каже, че няма интернет и никаква работа няма да свърши. Пълна скръб!

# 263
  • MI
Отдавна не ми се е налагало да ходя, поседно преди две години май,  но и тогава беше подобно положението и си пожелах да не ми се налага скоро. Joy В този ред на мисли, някой подновявал ли е лична карта през тях? Или да се организирам от рано като наближи, че да не късам нерви?

# 264
Ще ви излезе по-евтино да си отидете в България и да си оправите всичките документи.
Здравейте,
Извинявам се, че така нахлувам в темичката ви.
Имам питане по правен въпрос.
Родителите ми живеят в Италия. Искат да ми прехвърлят имот, който е в България, но нямат възможност да си дойдат.
Ако това прехвърляне стане при местен нотариус в Италия, документът ще бъде ли валиден в България? Като след това документът да бъде легализиран и в България.
Местен адвокат ни каза, че важат документи издадени само от посолството.
Благодаря ви!
цитирам:
Съгласно член 84 на Закона за нотариусите и нотариалната дейност българските дипломатически и консулски представителства в чужбина могат да удостоверяват датата, съдържанието и подписите на частни документи. В консулската служба не могат да се съставят нотариални актове или да се заверяват документи, подлежащи на вписване (например искови молби или договори за прехвърляне на МПС). Съобразно изискванията на Закона за нотариусите и нотариалната дейност, Консулската служба извършва заверка на датата, съдържанието и подписите на частни документи, само когато те са съставени от български граждани, представящи валиден документ за самоличност (паспорт, лична карта). Чужди граждани могат да заверяват документи с чуждестранни документи за самоличност, ако заверяваният от тях документ е предназначен да произведе действие на територията на Република България.
Не може да ти прехвърлят имот в посолството. И няма как пред италианските власти да се прехвърли имот, който е извън Италия.

# 265
В консулството в Милано има нотариус, който заверява документи и може да изповядва сделки между български лица, както и между български физически и юридически лица. Имах преди години подобен казус - нотариусът (без записване на час) поиска удостоверение от общината в България за платени данъци и дължимите държавни такси, лични карти(паспорти на собствениците).
С малко късмет и упоритост може да се свържете по телефона. Все пак информацията от Имотния и Търговския регистър е достъпна и те си вадят удостоверенията онлайн.

# 266
Благодаря ви! Simple Smile
Май по-добрият и по-евтин вариант е те се приберат в България.

# 267
  • IT
Нели, аз правих на детето паспорта от посолството в Рим, бяха ми казали от начало че много време трябва да го чакаме, а стана за по-малко от месец де.Единственото ми ходене е това до посолството.

Общи условия

Активация на акаунт